dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie Czujka włączająca ledy a zasilacz ?

    Witam
    Proszę o informację dotyczącą podłączenia czujki PIR montowanej w profilach led.
    Otóż jak widziałam na youtubie, czujkę taką czujkę (włącznik) lutujemy pomiędzy taśmą led i zasilaczem. Potem machnięciem dłoni taśma się włącza i wyłącza.
    I teraz pytanie...czy zasilacz może być na stałe podłączony do głównego zasilania ? Czyli do tego kabla co będzie szedł bezpośrednio z puszki, o napięciu 220 V ? Czy może powinienem jeszcze jakiś dodatkowy włącznik zamontować właśnie pomiędzy tym głównym kablem a zasilaczem ?

    Pytam, bo w pokoju oświetlenie led mam podłączone do normalnego włącznika na ścianie, i dopiero po jego włączeniu, mogę z pilota włączać i wyłączać ledy. Ale zawsze po wyłączeniu z pilota wyłączam także na ściennym włączniku. Przy czym, te oświetlenie w pokoju jest podpięte pod zasilacze o mocy (nie pamiętam dokładnie) około 300 V.
    Czujkę chcę zastosować do uruchamiania oświetlenia półek GK, które będą podświetlone taśmami ledowymi, więc tam będzie pewnie jakiś mały zasilacz.
    Serio nie znam się na tym za bardzo i dlatego pytam

    Dzięki za info

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    Serio, nikt nie pomoże ?

  3. #3

    Domyślnie

    Jak czujka będzie wpięta pomiędzy zasilacz a odbiornik tj ledy to zasilacz będzie pracował w stanie jałowym przez cały okres zgaszonego światła. Niby nic się nie dzieje ale pobierał będzie prąd. Jaki to będzie miało wpływ na jego żywotność trudno powiedzieć, tak samo jak częste włączanie i wyłączanie. Dla mnie urządzenia nie powinny zostawać w trybie stand by, czyli w trybie czuwania (stan jałowy) bo po co ? Co to za czujka i jakim napięciem jest zasilana ? Może lepiej zasilacz włączać czujką przez przekaźnik. Chociaż wydaje mi się że taka czujka prędzej poradzi sobie z przenoszeniem prądu zasilacza niż prądu zasilającego obwód LED, który jak mówisz ma moc 300 W, przy napięciu 24V ma wartość ponad 12 A, a przy 12 V ponad 24A
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    No i o taką odpowiedź mi chodziło. Czyli te czujki to tak na prawdę o kant dupy...bo i tak prąd idzie, a też nie jestem zwolennikiem trybu stand by

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od tego czy na pewno jest to 300W - to dość spora moc jak na zasilacz do LED'ów.
    Zastanawiam się też nad sensem rozwiązania wyłącznik ścienny+pilot, ale to nie moja sprawa.
    Nowoczesne zasilacze w trybie czuwania nie zużywają dużo prądu, więc może warto rozważyć koszt prądu i wygodę. Albo założyć wyłącznik i odcinać zasilanie.
    W tysiącach miejsc pracują czujniki ruchu, które w trybie czuwania oczywiście jakiś prąd pobierają i z torbami jeszcze nikt przez to nie poszedł, więc...
    PC SDC09H3E8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony