dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia rodziców, wielka prośba o pomoc w rozplanowaniu.

    Witam wszystkich serdecznie,
    Z racji zbliżającego się remontu kuchni rodziców zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w rozplanowaniu kuchni.
    Kuchnia przedstawia się następująco:



    Drzwi są tam gdzie wymiar 78,5...okno tam gdzie wymiar 148cm...

    Ze sprzętów które pozostaną to lodówka dość duża jednoskrzydłowa i zmywarka wolnostojąca z racji faktu iż ten sprzęt jest zakupiony niedawno dlatego rodzice nie chcą dokonywać w/w sprzętu ponownie. Czy jest szansa wy wygospodarować jakiś barek/pół barek/pół-wyspę

    Będę wdzięczny w imieniu swoim i rodziców.
    dziękuje i pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale jaką funkcję miałby pełnić taki barek w zamkniętej i w sumie niewielkiej kuchni?
    Przeszkadzać w komunikacji?
    Wstawcie normalny stół.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-01-2017 o 15:09

  3. #3

    Domyślnie

    Mam takie samo zdanie,lepiej postawić stół przy ścianie.

  4. #4

    Domyślnie

    hmm... sam nie wiem czemu zwłaszcza, że jest osobny duży pokój z ogromnym stołem na spotkania rodzinne. Więc pomijamy barek

    ma być to prezent na ich rocznice ślubu, mają wyjazd w kwietniu a jak wrócą chce by już mieli kuchnie zrobioną w sensie kuchnia jak i moja z ikei więc wyrobię się w tydzień ze złożeniem jej tylko kompletnie nie wiem jak im kuchnie rozplanować.
    dodam tylko tam gdzie na rysunku są dwa koło/okręgi biegną rury grzewcze na z parteru poprzez piętro na strych.
    Dziękuje za odp w temacie

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Problem jest z wymiarami kuchni, żeby wpasować pod ikea. Oni tam mają tylko 4 rodzaje szerokości 20,40,60,80 cm. W tej sytuacji zostanie ci po 10 cm straconej długości. Kolorem czerwonym zaznaczyłam szafki, które są właśnie niewymiarowe.

    ŚCIANA 2,73 m
    lodówka 60 cm + zmywarka 60 cm + 60 cm szafka zlew + szafka 30 cm + kilka cm luzu na narożnik

    Ściana 335,5
    szafka narożna 60x120 cm + szafka 50 cm + 60 cm szafka z płytą grzejną + szafka 40 cm + 60 cm na słupek z piekarnikiem


    Rury pionu można obudować płytą K-G, jeśli drażnią wizualnie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-01-2017 o 16:03

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar jagoooodka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa/Książenice/Lubliniec
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Problem jest z wymiarami kuchni, żeby wpasować pod ikea. Oni tam mają tylko 4 rodzaje szerokości 20,40,60,80 cm. W tej sytuacji zostanie ci po 10 cm straconej długości. Kolorem czerwonym zaznaczyłam szafki, które są właśnie niewymiarowe.

    ŚCIANA 2,73 m
    lodówka 60 cm + zmywarka 60 cm + 60 cm szafka zlew + szafka 30 cm + kilka cm luzu na narożnik

    Ściana 335,5
    szafka narożna 60x120 cm + szafka 50 cm + 60 cm szafka z płytą grzejną + szafka 40 cm + 60 cm na słupek z piekarnikiem
    Pozwolę się nie zgodzić. Właśnie wymiary wydają się być pod IKEĘ niezłe.

    ŚCIANA 2,73: lodówka 60 cm z luzem 5 cm + zmywarka 60 cm + szafka zlew 80cm lub (cargo 20cm + szafka zlew 60cm) + 68cm na bok szafki narożnej.
    Luz przy lodówce można do 8 cm zwiększyć (żeby się swobodnie otwierała) a szafkę narożną odchudzić do 65cm (to tylko kwestia przycięcia maskownicy).

    ŚCIANA 3,335: szafka narożna 128cm + cargo 20cm (bardzo wygodne przy płycie) + 60cm szafka z płytą + szafka 60cm + 60cm słupek z piekarnikiem+ maskownica 5cm (inaczej drzwi w słupku nie będą się swobodnie otwierać)
    zamiast cargo + płyta można też dać szafkę 80cm pod płytę.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dzięki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony