dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Truje mnie i cały kraj bełkot nawiedzonych ekooszołomów
    co rozumiesz pod hasłem:
    bełkot nawiedzonych ekooszołomów
    ??

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    co rozumiesz pod hasłem:
    ??
    Zatruwanie przez co niektórych ludziom myśli smogofobią zamiast realne podejście do rozwiązanie problemu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #23
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    W odróżnieniu od wdychania dymu z komina sąsiada, nikt Ciebie nie zmusza do spożywania E coś tam.
    Wystarczy czytać skład na opakowaniach.

    Jakie produkty spożywcze są bez E itd ?
    Sól w wodzie mineralnej..... chlor w wodzie z kranu ...... słodzik stosowany w napojach zamiast cukru .....
    Darek B

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Korzystaj z np. https://play.google.com/store/apps/d...what.wcj&hl=pl

    Woda destylowana, czy demineralizowana nie nadaje się do picia.
    Nie wiem jak w Żabiej Woli, ale u mnie i np. w Warszawie woda nie jest chlorowana.
    Wybieraj produkty dosładzane stewią lub bez cukru/słodzików

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Ja rozszerzę słowo truje na szkodzi. Żywność-ten temat można ciągnąć i ciągnąć, Alkohol ,pasożyty , odzież-głównie barwniki nie spełniające norm ,śmieci w wodzie ziemi i powietrzu, nie radzenie sobie ze stresem, inni ludzie . Ale nie patrzmy na to tylko pesymistycznie bo medal ma dwie strony i to co nas "zabija" możne na jednocześnie wzmacniać.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Trują nas...toksyczne związki zawarte w tuszu do barwienia - reklam, gazet i innych czasopism które notorycznie spalamy w piecach.
    Pomyślmy ilu z nas spala tego typu odpady w piecu , zawarty w papierze chlor który służy do odzyskiwania z makulatury celulozy i tworzenia kolejnych kartek na reklamy z marketów my to stosujemy jako rozpałkę, nawet spalanie petów z popielniczek, jest silnie trujące ze względu na materiał z którego są wykonane te filtry. Itd itp.
    Ostatnio przeglądałem internet w poszukiwaniu alternatywnych źródeł ogrzewania i co znalazłem....aż nie chce się komentować
    https://www.youtube.com/watch?v=g3Y9mY0rbmU
    a ten to już pojechał po bandzie https://www.youtube.com/watch?v=BqF1aG0XO4Y
    i kolejny idiota który sobie zrobił przystawkę !!!! https://www.youtube.com/watch?v=m7fFuDI9um8
    Ależ to popularne i zachwalane - no po prostu super!!!!
    Powinni nasłać tam straż miejską czy kogokolwiek i taki mandat dosunąć żeby się debilom odechciało!!
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Zatruwanie przez co niektórych ludziom myśli smogofobią zamiast realne podejście do rozwiązanie problemu.
    Zgadzam się z Tobą tylko nie nazywam takich ludzi ekooszołomami bo rzutuje to negatywnie na prawdziwych ekologów.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Trują nas także elektrownie węglowe - mimo wydajnej filtracji, to popioły latają w atmosferze. Każda elektrownia węglowa pyli niemiłosiernie, niektóre tylko bardziej bezpośrednio z kominów (jak nie działa odsiarczanie - a, w zależności od "wieku" takiej instalacji, jest to min kilka tygodni w roku) a inne bardziej pośrednio (jak Opole i "prawie bliźniak" w Bełchatowie) - to, że wyrzut spalin posiada zamontowane filtry, znaczy tylko, że nie ma bezpośredniej emisji do atmosfery. Natomiast pyłu w procesie spalania powstaje tyle samo z filtracją i bez.
    Żeby sensownie pisać o emisji kotła z parą przegrzaną w elektrowni, trzeba by zsumować emisję wyprodukowanych pyłów od ich powstania do przetworzenia w GK lub inny gazobeton - wtedy faktycznie przestają pylić

    A oto co się dzieje "przy kominie" Bełchatowa nawet, jak kotły są odstawione:
    https://www.youtube.com/watch?v=IBn1Yj6yRfo

    Każda elektrownia jest z pewnością bardziej uciążliwa dla środowiska niż pojedyncze kominki - nie ma co nad tym debatować - kto choćby otarł się o procesy zachodzące przy takiej produkcji prądu, nie ma żadnych wątpliwości
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 06-02-2017 o 15:20
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Każda elektrownia jest z pewnością bardziej uciążliwa dla środowiska niż pojedyncze kominki - nie ma co nad tym debatować - kto choćby otarł się o procesy zachodzące przy takiej produkcji prądu, nie ma żadnych wątpliwości
    Zgoda, pojedyńcza elektrownia oczywiście truje bardziej niż pojedyńczy kominek spalający nawet butelki plastikowe, to chyba tylko dziecko może inaczej twierdzić.

    Ale w przypadku (przykładowo, strzelam!) 100.000 kominków które tak samo by ogrzał prąd z 1 elektrowni, to już tak różowo nie wygląda tu nie ma żadnych wątpliwości i nie ma nad czym debatować.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Nasze elektrownie to największy truciciel w europie - i nie prędko to się zmieni:
    http://www.energetyka24.com/401241,p...zanieczyszczen

    Nasz system energetyczny i tak jest już niewydolny (nawet przy planowym oddaniu budowanych 2 bloków w Opolu) - nie ma co namawiać do hurtowego przechodzenia na ogrzewanie elektryczne, bo spowoduje to tylko konieczność stawiania kolejnych bloków - a to dopiero, licząc jako całościowa inwestycja, jest koszt uciążliwy dla środowiska. Tu potrzeba rozwagi - bez zbędnej krytyki. Lepszym rozwiązaniem będzie montaż filtrów domowych (rośnie ich popularność i spada cena) + edukacja w poprawnym spalaniu dla ogrzewających domy paliwem stałym oraz systematyczne termomodernizacje budynków i modernizacje systemów ogrzewania.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 06-02-2017 o 15:45
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Nasze elektrownie to największy truciciel w europie - i nie prędko to się zmieni:
    http://www.energetyka24.com/401241,p...zanieczyszczen

    Nasz system energetyczny i tak jest już niewydolny (nawet przy planowym oddaniu budowanych 2 bloków w Opolu) - nie ma co namawiać do hurtowego przechodzenia na ogrzewanie elektryczne, bo spowoduje to tylko konieczność stawiania kolejnych bloków - a to dopiero, licząc jako całościowa inwestycja, jest koszt uciążliwy dla środowiska. Tu potrzeba rozwagi - bez zbędnej krytyki. Lepszym rozwiązaniem będzie montaż filtrów domowych (rośnie ich popularność i spada cena) + edukacja w poprawnym spalaniu dla ogrzewających domy paliwem stałym oraz systematyczne termomodernizacje budynków i modernizacje systemów ogrzewania.
    Oczywiście że elektrownie trują i to bardzo.
    Nie namawiam do przechodzenia na ogrzewanie elektryczne apeluję jednak o trzymanie się faktów. A fakt jest taki, że ogrzanie się prądem z elektrowni węglowej jest na tę chwilę czystsze niż ogrzanie się kominkiem. Chodzi mi o to że kominek nie jest takie mega ekologiczny jak niektórzy piszą. Do tego jest bardzo czuły na błędy w używaniu (złe paleinie, zły opał).

    Zdaje sobie sprawę z (nie)wydolności produkcji prądy w PL i trudności i kosztów modernizacji systemów grzewczych w domach. Ale jakakolwiek modernizacjia grzania w domu NIE powinna iść w stronę spalania paliwa stałęgo. To pół środek. Jak robić to raz a dobrze zaczynając od termomodernizacji.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Moje komentarze w tekście.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Oczywiście że elektrownie trują i to bardzo.
    Nie namawiam do przechodzenia na ogrzewanie elektryczne apeluję jednak o trzymanie się faktów. A fakt jest taki, że ogrzanie się prądem z elektrowni węglowej jest na tę chwilę czystsze niż ogrzanie się kominkiem. Chodzi mi o to że kominek nie jest takie mega ekologiczny jak niektórzy piszą. Do tego jest bardzo czuły na błędy w używaniu (złe paleinie, zły opał).

    A tu się zgadzam, masz rację

    Zdaje sobie sprawę z (nie)wydolności produkcji prądy w PL i trudności i kosztów modernizacji systemów grzewczych w domach. Ale jakakolwiek modernizacjia grzania w domu NIE powinna iść w stronę spalania paliwa stałęgo. To pół środek. Jak robić to raz a dobrze zaczynając od termomodernizacji.

    To trochę utopia - też bym tak chciał, ale realnie to w krótkim czasie niemożliwe. Konieczne jest połączenie dotacji do wymiany kotłów i termomodernizacji budynków z karami za spalanie odpadów oraz edukacją w poprawnym spalaniu. Do tego, dla tych co niedawno zakupili w miarę sprawne kotły, do czasu ich "śmierci technologicznej" - montaż domowych elektrofiltrów.
    Ale rozumiem, że możesz mieć inne zdanie - więc pewnie pozostaniemy przy swoich .
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    strasznie trują toksyczni ludzie, wręcz zabójczo

    wywołują u innych alergie, nerwa, zagubienie, a czasami śmierć przez zanudzenie

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony