dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 32
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 636
  1. #241

    Domyślnie

    Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, a oszczędności jak występują to są niewielkie, na tyle niewielki ze nawet nie wiem czy w stronę indukcji czy w stronę gazu. Wiem tylko ze mój czas jaki spędzam teraz przy kuchni indukcyjnej jest krótszy niż przy gazie, jak bym miał to przeliczyć na pieniądze to kuchnia gazowa by była zdecydowanie droższa w użytkowaniu.

  2. #242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Używam teraz w bloku indukcji ... Niby fajna Amica ale za ile pęknie i do wymiany to nie wiem. Gaz taniej wychodzi w eksploatacji i kupnie..i w domu nowym będę miał gaz i takie mam wątpliwości:
    Nie zrobię takich smacznych potraw na indukcji. Nie przypalę cebulki do rosołu.
    I we wszystkich programach kulinarnych typu : masterchef gotują na gazie. żywy ogień ma zalety również!

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W eksploatacji pod względem kosztów nie ma odczuwalnych różnic.
    Zakup - no cóż płyta indukcyjna jest droższa, ale dodaj do kosztów płyty gazowej koszt pociągnięcia gazu do kuchni - za darmo się tego nie zrobi.

    Wygląd, czystość, komfort pracy zdecydowanie za indukcją.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Chętnie bym przełączyl podlicznik z pompy pod indukcję, ale mam jednofazowy.
    Zresztą co cię to inreresuje, przecież ciebie pieniądze nie interesują, wydajesz na lewo i prawo więc co to się stanie jeśli nawet miesięczny rachunek wyjdzie +50% więcej na indukcji? Przynajmniej czyściej. Ja nie gotuje ale widzę po okapie, jaki był gdy użytkowalismy gazowke a jaki jest teraz.
    Nie jestem rozrzutny ale rozsądnie wydający kasę. Skoro ktoś pisze, że indukcja w użytkowaniu jest tańsza od gazu a nie może podeprzeć się konkretnymi kwotami, to jest nie wiarygodny. A taraz sedno - a odczep ty się od mojego portfela!

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W eksploatacji pod względem kosztów nie ma odczuwalnych różnic.
    Zakup - no cóż płyta indukcyjna jest droższa, ale dodaj do kosztów płyty gazowej koszt pociągnięcia gazu do kuchni - za darmo się tego nie zrobi.

    Wygląd, czystość, komfort pracy zdecydowanie za indukcją.
    I proszę, jaki potrafisz być grzeczny i miły. Gdybym to ja napisał, to byś mnie zmieszał z błotem, czyli ...wiesz co mam na myśli.

  6. #246
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W eksploatacji pod względem kosztów nie ma odczuwalnych różnic.
    Zakup - no cóż płyta indukcyjna jest droższa, ale dodaj do kosztów płyty gazowej koszt pociągnięcia gazu do kuchni - za darmo się tego nie zrobi.

    Wygląd, czystość, komfort pracy zdecydowanie za indukcją.
    I tak ja Ty kolego będę dom ogrzewał gazem a podciągnięcie do kuchni gazu to grosze

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    I proszę, jaki potrafisz być grzeczny i miły. Gdybym to ja napisał, to byś mnie zmieszał z błotem, czyli ...wiesz co mam na myśli.
    Jak ktoś pisze z kulturą o swoich rozterkach, to odpowiadam w podobnym tonie.

    A jak ktoś pisze bzdury, że "każdy" opowiada o niższych kosztach indukcji i nachalnie żąda przedstawienia rachunków za prąd... to wiesz sam...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    I tak ja Ty kolego będę dom ogrzewał gazem a podciągnięcie do kuchni gazu to grosze
    Nie wiem, nie czułem potrzeby posiadania gazu w kuchni. A te kilka stówek w zakupie to nie majątek, biorąc pod uwagę zalety indukcji.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #249

    Domyślnie

    Ten wątek powinien nosić tytuł: "Kółko wzajemnej adoracji użytkowników płyt indukcyjnych". Nie wiem po co w ogóle ten "gaz" w tytule.

  10. #250

    Domyślnie

    wg39070 widzisz nie wiem dlaczego sadzisz ze to koło zajmowanej adoracji ja zawsze staram się pisać obiektywnie i gdy widzę wady jakiegoś rozwiązania zawsze o nich pisze, nikt Cie nie namawia abyś na siłę kupował indukcje przecież? no chyba ze się mylę bo nie czytam tego wątku namiętnie, lubisz gaz super przecież nikt z tego powodu nie będzie cie linczował, ale trzeba przełamywać pewne stereotypy które jak widać są mocno zakorzenione.Indukcja ma również wady największa z nich jest to ze jak nie było u mnie prawie przez dwa dni prądu to czułem się jak w średniowieczu nie wiedziałem co mam robić zanim zorganizowałem zastępcze urządzenie gazowe do gotowania minęło trochę czasu. Każdy ma swoje przyzwyczajenia i uważam ze masz prawo mieć inne zdanie na temat indukcji tak samo jak inni o gazie. Rożnica jest jednak taka że gaz miał w domu praktycznie każdy posiadacz indukcji, a indukcja mimo ze jest na rynku już od dość długiego czasu wciąż budzi wątpliwości ludzi którzy jej wcześniej nie mieli.

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    wg39070 widzisz nie wiem dlaczego sadzisz ze to koło zajmowanej adoracji ja zawsze staram się pisać obiektywnie i gdy widzę wady jakiegoś rozwiązania zawsze o nich pisze, nikt Cie nie namawia abyś na siłę kupował indukcje przecież? no chyba ze się mylę bo nie czytam tego wątku namiętnie, lubisz gaz super przecież nikt z tego powodu nie będzie cie linczował, ale trzeba przełamywać pewne stereotypy które jak widać są mocno zakorzenione.Indukcja ma również wady największa z nich jest to ze jak nie było u mnie prawie przez dwa dni prądu to czułem się jak w średniowieczu nie wiedziałem co mam robić zanim zorganizowałem zastępcze urządzenie gazowe do gotowania minęło trochę czasu. Każdy ma swoje przyzwyczajenia i uważam ze masz prawo mieć inne zdanie na temat indukcji tak samo jak inni o gazie. Rożnica jest jednak taka że gaz miał w domu praktycznie każdy posiadacz indukcji, a indukcja mimo ze jest na rynku już od dość długiego czasu wciąż budzi wątpliwości ludzi którzy jej wcześniej nie mieli.
    Napiszę po raz kolejny: ja nigdy i nigdzie nie napisałem, że indukcja jest zła bądź jest syfem (jak określił gazówkę Myjk). Ale reakcja niektórych użytkowników płyt indukcyjnych w stosunku do gaziarzy jest mniej więcej taka, jak by użytkownicy płyt gazowych byli idiotami i debilami ze średniowiecza. Zgodzisz się ze mną czy nie?

  12. #252

    Domyślnie

    Proponuję założyć nowy wątek do boksowania, np. papier toaletowy w kwiatki vs w serduszka. Kto ma, jak się sprawuje, wady, zalety itd.

    Kto za? Zawsze będzie co popisać, fajnie spędzić czas na konstruktywnych dyskusjach... Ogólnie wątek się przyda, zwłaszcza w nadchodzących okolicznościach przyrody (wiosna), gdzie przecież w ogrodzie czy wokół domu nie ma zupełnie nic do roboty...

  13. #253

    Domyślnie

    Płyty indukcyjne posiada zapewne max kilkanaście procent domów, tak samo jak płyty ceramiczne, użytkowników gazu jest kilkakrotnie więcej, nie uważam ludzi z gazem za zacofanych czy innych, cała moja rodzina ma kuchnie gazowe i ma się dobrze nie mają nawet w głowie żeby ją zamienić na indukcje, Jak chciałem kupić płytę indukcyjne jednak cała rodzinka mnie straszyła zobaczysz rachunki za prąd będą wysokie, gary są specjalne i drogie, itd, Po zakupie okazało się że rachunki za prąd mam takie jakie jak reszta rodziny co indukcji nie ma spowodowane jest to zapewne tym że cały sprzed mam w klasie A++, gary i tak kupowałem nowe wiec nie było problemu i największy mit to taki że naprawdę ciężko jest kupić jakikolwiek garnek który na indukcji nie będzie działał. Wyjątkiem są patelnie ale to tez już się zmienia.
    Jak bym miał gaz w domu zapewne by była u mnie kuchenka gazowa bo nie znałem indukcji, ale mam tylko prąd wybrałem indukcje i bardzo jestem z niej zadowolony.

  14. #254

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Proponuję założyć nowy wątek do boksowania, np. papier toaletowy w kwiatki vs w serduszka. Kto ma, jak się sprawuje, wady, zalety itd.

    Kto za? Zawsze będzie co popisać, fajnie spędzić czas na konstruktywnych dyskusjach... Ogólnie wątek się przyda, zwłaszcza w nadchodzących okolicznościach przyrody (wiosna), gdzie przecież w ogrodzie czy wokół domu nie ma zupełnie nic do roboty...
    Zakładaj bo o papierze można naprawdę dużo napisać oglądałem nawet testy papierów toaletowych ale o nich to lepiej pisać w innym wątku

  15. #255

    Domyślnie

    Generalnie z indukcją jest tak samo jak z rekuperacją, ogrzewaniem podłogowym, klimatyzacją itp.
    Trzeba ją mieć, by zrozumieć jej przewagę nad starymi technologiami.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Płyty indukcyjne posiada zapewne max kilkanaście procent domów, tak samo jak płyty ceramiczne, użytkowników gazu jest kilkakrotnie więcej, nie uważam ludzi z gazem za zacofanych czy innych, cała moja rodzina ma kuchnie gazowe i ma się dobrze nie mają nawet w głowie żeby ją zamienić na indukcje, Jak chciałem kupić płytę indukcyjne jednak cała rodzinka mnie straszyła zobaczysz rachunki za prąd będą wysokie, gary są specjalne i drogie, itd, Po zakupie okazało się że rachunki za prąd mam takie jakie jak reszta rodziny co indukcji nie ma spowodowane jest to zapewne tym że cały sprzed mam w klasie A++, gary i tak kupowałem nowe wiec nie było problemu i największy mit to taki że naprawdę ciężko jest kupić jakikolwiek garnek który na indukcji nie będzie działał. Wyjątkiem są patelnie ale to tez już się zmienia.
    Jak bym miał gaz w domu zapewne by była u mnie kuchenka gazowa bo nie znałem indukcji, ale mam tylko prąd wybrałem indukcje i bardzo jestem z niej zadowolony.
    Trochę odejdę od tematu głównego, ale jak już poruszyłeś klasy energetyczne, ja napiszę tak: te wszystkie oznaczenia A+, A++ oraz A+++ to ściema jakich mało. Kupiłem niedawno zmywarkę w klasie A++, pobór energii/cykl to 0,96 kwh i ...wszystko się zgadza lecz jest to pobór dla najkrótszego programu (o czym sprzedawca nie informuje), na pełnym cyklu zaś zżera niecałe 2 kwh. Wszystko można przeczytać w skrzętnie ukrytym tekście i to małym druczkiem. Grzałki w większości pralek i zmywarek mają moc 2 - 2,2 kw a jedynie długością cyklu można ten pobór zmniejszyć. Bardzo duże znaczenie mają też tabletki i napiszę, że "tanie mięso psy jedzą". Co do poboru wody/cykl to już w ogóle nie istotna sprawa, bo czy to 9 czy 20 litrów, nie robi to żadnej różnicy.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #257

    Domyślnie

    Masz racje zapewne te +++ to ściema ale nie do końca, Dam Ci przykład moja 3 letnia lodówka w klasie A++ pobiera 3 krotnie mniej prądu niż stara lodówka mojej mamy która notabene wymieniłem mamie dwa miesiące temu na nową właśnie ze względu na to zużycie. Druga sprawa to zmywarki i pralki, które praktycznie piorą na sucho aby miały więcej ++, mniej wody to mniejsze zużycie prądu na jej podgrzanie, ale mniej wody to pranie słabiej wyprane i gorzej wypłukane, dlatego trzeba stosować lepsze proszki które się lepiej rozpuszczają i łatwiej wypłukują. Nowe zmywarki super ekologiczne sam taką miałem kilka dni bo przyszła uszkodzona, przechowują wodę z ostatniego płukania do następnego uruchomienia dziękuje za takie oszczędności. Na szczęście ją odesłałem i wybrałem mniej ekologiczną z której jestem zadowolony.

  18. #258
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Ja dodam, że porównując ceny konkretnych modeli w stosunku do walorów użytkowych okaże się, że sporo tych droższych modeli różni się od tańszych nieistotnymi walorami, które nie uzasadniają większej różnicy w cenie. Np. liczbą programów, czy nieistotnych upiększeń. Technicznie, mechanicznie jest to to samo. Producenta taki zabieg nic nie kosztuje, modyfikuje oprogramowanie ale oferuje inny model. Dotyczy to pralek, zmywarek, piekarników... Oczywiście kolejne modele kosztują drożej, bo mają np. A+++, albo, albo dodatkowe 2 programy; albo jakiś inny uchwyt, tudzież dodatkowe światełko. Ale kosztuje 30 % więcej. Warto wczytać się w specyfikację i instrukcję obsługi.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  19. #259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Trochę odejdę od tematu głównego, ale jak już poruszyłeś klasy energetyczne, ja napiszę tak: te wszystkie oznaczenia A+, A++ oraz A+++ to ściema jakich mało. Kupiłem niedawno zmywarkę w klasie A++, pobór energii/cykl to 0,96 kwh i ...wszystko się zgadza lecz jest to pobór dla najkrótszego programu (o czym sprzedawca nie informuje), na pełnym cyklu zaś zżera niecałe 2 kwh. Wszystko można przeczytać w skrzętnie ukrytym tekście i to małym druczkiem. Grzałki w większości pralek i zmywarek mają moc 2 - 2,2 kw a jedynie długością cyklu można ten pobór zmniejszyć. Bardzo duże znaczenie mają też tabletki i napiszę, że "tanie mięso psy jedzą". Co do poboru wody/cykl to już w ogóle nie istotna sprawa, bo czy to 9 czy 20 litrów, nie robi to żadnej różnicy.
    .

    Trochę Ci się pomerdało

    Zużycie zwykle jest podawane w przypadku zmywarek dla programów standardowych, te są badane w instytutach. To jest info, wcale nie malutkim druczkiem, z instrukcji obsługi producenta. I tak moja A+ np. dla programu standardowego, czyli eko, który trwa 175 minut, ma wskazane zużycie 0,78kWh. Najkrótszy wg producenta program pobiera 0,45kwh. Jasne że może się to w rzeczywistości różnić i pobór może być inny. Ale mi chodzi o to, że tu tak samo, jak w przypadku indukcji, wyrobiłeś sobie swoją teorię i chyba nic nie jest w stanie jej zmienić.

    BTW, jeśli nawet producent w przypadku A+ podawałby dane dla programu najkrótszego, to można wnioskować, że dla dłuższych pobór będzie większy - czyli i tak podawanie klas ma sens, bo dla klasy niższej, pobór będzie większy dla najkrótszego programu. i tyle.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dokładnie tak:

    "Pierwsza oznacza efektywność energetyczną. Zgodnie z obowiązującymi normami Unii Europejskiej, jest siedem klas efektywności energetycznej zmywarek. Są one oznaczone literowo. Dawniej, kiedy urządzenia miały sporo gorsze parametry energetyczne na etykiecie widniały litery od A do G. Według najnowszych standardów są to litery od A do D, przy czym A występuje także z jednym, dwoma lub trzema plusami. Nie trudno się domyślić, że A+++ to klasa najwyższa. Spotkać można także oznaczenia A-10%, A-20% i A-30% – oznaczają one to samo co plusy, z tym że dokładniej pokazują o ile lepsza jest zmywarka z trzema plusami, niż z jednym. Każdy z plusów pokazuje, że urządzenie zużywa 10 proc. mniej energii w odniesieniu do klasy A. Zatem. A-30% jest odpowiednikiem A+++ i mówi, że zmywarka zużywa o 30 proc. mniej energii niż urządzenie w klasie A. Najogólniej mówiąc, literowe oznaczenia wskazują ile prądu zużywa zmywarka podczas standardowego cyklu mycia naczyń. Na etykiecie znajdziemy też informacje o tym ile zmywarka zużywa prądu rocznie – aktualnie zakłada się, że w przeciągu roku zmywarka zostanie wykorzystana 280 razy. W ten sposób łatwo już można wyliczyć roczny koszt korzystania ze zmywarki."
    Standardowy tryb zmywanie (najczęściej zwany ECO) wcale nie jest najkrótszy, bo na przykład program intensywny jest krótszy, a zużywa więcej energii (a pewnie i wody)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 13 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony