dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 32
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 636
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wrzuć proszę to porownanie.
    Zapomnij!!!
    A tak na marginesie to Brzęczkowski pogodził by was wszystkich.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Kuchnia gazowa jest niezaprzeczlanie bardziej dynamiczna i sterowalna. Te odpowiedz uzyskalem od kolegi, szefa kuchni. W domu ma indukcje.
    widzisz, ja to widzę inaczej. Jak coś gotuję, to na indukcji mogę nastawić, że ma się wyłączyć np. za 10/20/30 minut i mogę nawet wyjść z domu. Na gazie nie ma takiej opcji. To jeśli chodzi o sterowalność. Jeśli chodzi o dynamiczność, to też bym polemizował.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Ja tam zmiany smaku nie zauważyłam, różnic w "sterowalności" też nie, za to widać różnicę w czasie gotowania i czystości dookoła. Miałam gazową kuchenkę i jeśli życie mnie nie zmusi, to do niej nie wrócę. Wszystkie znane mi osoby, które zmieniły gaz na indukcję też są zadowolone. Ale może mamy zbyt mało wyrafinowane smaki

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Widac zaden z was nie jest szefem kuchni. Sterowalnosc to nie mozliwosc nastawienia wylaczenia, tylko plynnosc regulacji. W kuchence gazowej jest "analogowa".
    Banialuki kolegi WGxxxx nt.smaku dowodza tego ze jadl bliny od ch...wego "kucharza". Niuanse i owszem, ale "bez smaku".... Maszyna gwizda tylko operator pizda.
    Zreszta myjk ujal to bardzo dobrze.
    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Przede wszystkim oferuje większą moc chwilową, co pozwala przygotować produkty szybciej. To ma znaczenie w barkuchniach. I tam są wydajne wyciągi, poza tym nikt się tam nie przejmuje co się dzieje z zapachem czy gdzie leci tłuszcz, czy się przypala (szczególnie że często się "przypala" celowo).

    W domu jest to kompletnie zbyteczne, podobnie jak możliwość pichcenia w woku, czy posiadania pieca do pizzy opalanego drewnem. Się chce zjeść coś fajnego, choćby pizzę z pieca, to się idzie do restauracji, tak po prostu -- a nie wywala kupę kasy żeby raz w miesiącu (albo i rzadziej) zjeść potrawę, by potem się chwalić na forum swoim "wyrafinowanym podniebieniem", a w międzyczasie męczyć się z danym rozwiązaniem które na co dzień syfi na potęgę.
    ps.

    Myjk, kolega poczul sie urazony okresleniem barkuchnia Zapragnal zgloscic do moderacji Mowi ze zaklada konto.
    Ostatnio edytowane przez karolek75 ; 02-02-2017 o 06:59
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jadłem - smak do bani, w zasadzie brak smaku.


    Ty tak na poważnie?

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    widzisz, ja to widzę inaczej. Jak coś gotuję, to na indukcji mogę nastawić, że ma się wyłączyć np. za 10/20/30 minut i mogę nawet wyjść z domu. Na gazie nie ma takiej opcji. To jeśli chodzi o sterowalność. Jeśli chodzi o dynamiczność, to też bym polemizował.
    To nie o to chodzi. Kucharz pracuje też palnikiem. Może nagle z maxa zrobić jak chce. Na indukcji nie ma tak precyzyjnego sterowania. Jak będziesz miał okazję, to zobacz pracę kucharza np. z wokiem.

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Banialuki kolegi WGxxxx nt.smaku dowodza tego ze jadl bliny od ch...wego "kucharza". Niuanse i owszem, ale "bez smaku".... Maszyna gwizda tylko operator pizda.


    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Myjk, kolega poczul sie urazony okresleniem barkuchnia Zapragnal zgloscic do moderacji Mowi ze zaklada konto.
    Dobrze, że nie użyłem słowa GARkuchnia, tylko BARkuchnia (to dlatego, że jadłem w miniony weekend u BARmana wyśmienite dania) i raczej to nie miało być obraźliwe.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Myjk, jeszcze niczego nie wybudowałeś a już jesteś fachowcem w każdej dziedzinie.
    Ja nie muszę walić łbem o ścianę aby dowiedzieć czym to się kończy. Wolę obserwować takich jak ty (oraz mądrzejszych od ciebie, potrafiących liczyć, którzy już się zrealizowali) i wyciągać wnioski. Tym się właśnie różnimy -- i całe moje w tym szczęście.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak raz w roku ktoś chce gotować na woku, może zaopatrzyć się w koherek z małą butlą gazową
    Jak ktoś codziennie gotuje we woku, to są płyty dostosowane do woków.

    Przecież Chiny nie stoją technologicznie w miejscu i w ich luksusowych domach nie gotuje się na węglu.

    Bigos - nie bardzo wiem dlaczego gaz ma być potrzebny, skoro większość czasu gotuje się bigos na małej mocy (małym płomieniu)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-02-2017 o 10:44

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Mam indukcje na 2 mieszkaniu i jest tanio. tzn nie widzę , żadnego zwiększenia rachunków. Płacę na nowym mieszkaniu 200 zł co 2 miechy i w tej chwili po roku jestem 600 kW na plusie. W tej chwili szykuje sie do postawienia malutkiego domku(do 90m2) i bez względu czy bedę miał gaz (raczej nie - tania działka) żona mi zapowiedziała, żebym nie rezygnował z indukcji. Plusy zostały tu kilka razy powiedziane.
    Oczywiście także okap. Tani i bardzo cichy można kupić w Casto. Nie wyobrażam sobie piec placki czy rybę bez włączonego wywiewu. Będę miał tylko grawitacyjną.
    Dlaczego taniej... bo wcześniej płacąc abonament i za prąd i za gaz latem po prostu wychodziło drogo. Moja koncepcja jest prosta, po co mam płacić 2 "złodziejom" za abonament jak można jednemu. Wszsytkim odradzam podłączanie gazu. Lepiej dobrze zaizolować dom i uszczelnić i przejść na ogrzewanie prądem. Rachunki są niskie a w perspektywie kiedyś albo i już można podłączyć PV czy wiatrak.

    Co do wentylacji to dom aby był szczelny musi posiadać wm. Okap robimy oddzielnie z zaworem zwrotnym.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post

    Co do wentylacji to dom aby był szczelny musi posiadać wm. Okap robimy oddzielnie z zaworem zwrotnym.
    Co to za zawór?

  12. #72

    Domyślnie

    A jak posiadacze kuchenek indukcyjnych podpalają cebulę do rosołu? Apropos czystości to mój kumpel od lat jada na mieście żeby nie brudzić kuchni.Różni ludzie różne rozwiązania.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    A jak posiadacze kuchenek indukcyjnych podpalają cebulę do rosołu? Apropos czystości to mój kumpel od lat jada na mieście żeby nie brudzić kuchni.Różni ludzie różne rozwiązania.
    Zapalniczką... Musisz podszkolić się kulinarnie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Co to za zawór?
    Normalny zawór okrągły dajmy na to tyle że z uszczelką. Nie jakiś plastik od aventy.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał funky_koval Zobacz post
    A jak posiadacze kuchenek indukcyjnych podpalają cebulę do rosołu? Apropos czystości to mój kumpel od lat jada na mieście żeby nie brudzić kuchni.Różni ludzie różne rozwiązania.
    Mają cebule GMO indukcyjne.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    TO może mi powiesz, jakiż to składnik gazu nadaje potrawom pichconym na nim tak wyjątkowy smak ?

    To nie składnik to syf, spalone opary tłuszczów w połączeniu z goniem spod gara powodują ten niebiański smak dla naszego nadwornego kucharza. Chyba, że pompuje ogień z kominka pod kuchenkę i nim opala gary gotując.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Normalny zawór okrągły dajmy na to tyle że z uszczelką. Nie jakiś plastik od aventy.
    Jaki? Przykład.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jaki? Przykład.
    zawór wentylacyjny zwrotny z klapą i uszczelką wpisz w google
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Dlaczego taniej... bo wcześniej płacąc abonament i za prąd i za gaz latem po prostu wychodziło drogo. Moja koncepcja jest prosta, po co mam płacić 2 "złodziejom" za abonament jak można jednemu. Wszsytkim odradzam podłączanie gazu. Lepiej dobrze zaizolować dom i uszczelnić i przejść na ogrzewanie prądem. Rachunki są niskie a w perspektywie kiedyś albo i już można podłączyć PV czy wiatrak.
    Napisałeś wyraźnie
    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    ....... A indukcją wychodzi mi również taniej niż gazem. Wiem bo mam porównanie.
    Dwa abonamenty i koszty stale przy prądzie, czy gazie nie maja nic do rzeczy, a także większy udział opłat stałych latem /przy mniejszym zużyciu/.
    Koszty opłat stałych należy uwzględniać w skali całego roku.

    Cały czas ciekawi mnie deklarowane porównanie, że gotowanie na kuchence gazowej jest droższe, niż na indukcji.

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Napisałeś wyraźnie


    Dwa abonamenty i koszty stale przy prądzie, czy gazie nie maja nic do rzeczy, a także większy udział opłat stałych latem /przy mniejszym zużyciu/.
    Koszty opłat stałych należy uwzględniać w skali całego roku.

    Cały czas ciekawi mnie deklarowane porównanie, że gotowanie na kuchence gazowej jest droższe, niż na indukcji.
    Dla mnie zmarginalizowanie gazu przyniosło realne oszczędności. Przymierzam się do całkowitej likwidacji gazu przed kolejnym sezonem.

    Skąd wynika mi że taniej, a no stąd, że jak zmieniłem na indukcję to porównując do tego co płaciłem przy gazie a potem za prąd to wychodziło taniej.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 4 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony