dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 137

Temat: Buderus GB 062 14KW v2 - czy ogrzeje dom 160m2? Ogrzewanie podłogowe.

  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goro8609

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    RADOM
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Pytanie tylko na ile KW w takie temperatury jak teraz chodzi piec?czytaktuje czy nie ?Czy wg Ciebie powinienem brać 14 kw?

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goro8609

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    RADOM
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Sytuacja standardowo wygląda tak że hydraulik proponuje 24 kw.Sprzedawca twierdzi że 20 kw powinien wydolić.Na wpomnienie o 14kw sprzedawca parska....że nie ma szans

  3. #63

    Domyślnie

    są niekompetentni. Hydraulikowi powinno być wszystko jedno bo on i tak nie sprzedaje ze stanu magazynowego. Sprzedawca raczej też stanów nie sprzedaje tylko zamawia. Trudno powiedzieć dlaczego tak gadaja. Ogolnie hydraulicy to niekompetentna grupa na budowie. Ich wiedza jest niska, zazwyczaj nie poprarta doświadczeniem wynikającym z eksplatacji domu z instalacja gazowa. tylko coś montują na ślepo i tyle.


    Duża moc nie przeszkadza. Przeszkadza gdy minimalna moc jest za duża. Mi przeszkadza minimalna moc 3.2kW bo np w pazdzierniku/listopadzie gdy włącze kocioł non stop grzanie przy 3,2kw to przegrzewa dom. A gdy włącze ssterownik to naprzemian grzeje i wyłącza a wolę gdy temperatura podłogi jest stała - komfort wtedy najwiiększy.

    wczoraj lub przedwczoraj zmniejszyłem moc na 3,2kW bo chodził na 4,5kw i miałem 24,5 C i było za ciepło. Jutro pewnie podniosę bo przy -5C i 3,2kW nie wyrabia się i nie utrzyma 24, tylko spada a lubię miec 24. Do tego raz na pare dni pale kominek wtedy na dole mam 26-27 w szczycie grzania.

    U mnie kocioł nie taktuje bo grzeje non stop przez 7/24. Jedyny czas kiedy nie grzeje podłogi to wtedy grzy grzeje cwu
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 20-01-2019 o 20:47

  4. #64

    Domyślnie

    Żeby nie było to mój dom nie jest wcale super oszczedny bo płace wiecej niż przecietnie. Ale tez dom wiekszy i ciepło lubię wiec w rankingu minimalnego zużycia nie startuję

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goro8609

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    RADOM
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Rozumiem że nie masz sterownika pogodówki skoro tak regulujesz?Wydaje mi się że przy ustawionej pogodówce nie trzeba regulować?Możesz mi powiedzieć
    ile kw ci pobiera KW przy mrozach -15:-20?
    też masz wszędzie podłogówkę?
    Ostatnio edytowane przez goro8609 ; 20-01-2019 o 21:04

  6. #66

    Domyślnie

    mam pogodówkę ale nie korzystam bo nie podoba mi się gdy ogrzewanie przestaje grzać. Wolę regulować ręcznie (raz na tydzień tam zagladam)

    w najwieksze mrozy dotychzcas ustawiałem 5,5kw a mieszkam czwarty sezon

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goro8609

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    RADOM
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    czyli w takim razie nie miałeś sytuacji że w domu było zimno bo kocioł nie dogrzał?
    Rozumiem żę w sytuacji kiedy kocioł grzeje wode nie działa CO.I jest to tylko chwilowe?

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goro8609

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    RADOM
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Powiedz mi jeszcze jak sprawuje się kocioł Buderus Gb072.Jakieś uwagi i zastrzeżenia?

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goro8609

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    RADOM
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Powiedz mi jeszcze jak sprawuje się kocioł Buderus Gb072. Jakieś uwagi i zastrzeżenia?

  10. #70

    Domyślnie

    Gdy kocioł grzeje CWU naturalnie nie grzeje wtedy podłogi. Trwa to około 15 minut.
    Ogrzewam od stycznia 2015. Przepaliłem w sumie przez 4 lata 5800m3

    Nie mam uwag. Nie dołożyłem do niego ani złotówki przez ten czas a serwis był tylko raz na odpaleniu kotła. Nie był nawet czyszczony przez te lata.
    Monitoruje na bieżąco jego sprawność (temperatura spalin) i jest bardzo dobra (spaliny przy grzaniu podłogi mają około 28C)

    Nowy model v2 jest lepszy bo ma pompę obiegową elektroniczną (wymusiły to przepisy) i zużywa mniej prądu.

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goro8609

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    RADOM
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Biorę w takim razie 14kw. Mam nadzieje że i u mnie będzie dawał rade. Nie wiem tylko czy bawic się w tą pogodówkę?czy regulator pokojowy wystarczy?

  12. #72

    Domyślnie

    Kup cały zestaw kocioł + bojlepr + 2 czujniki +RC300. I tak to jest standardowy zestaw. Przeciez nie kupisz bez pogodówki bo wtedy w ogole nie bedziesz miał starowania w domu a wszystko na kotle. Dobrze miec w domu sterownik aby podejrzec parametry kotła, CWU etc

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goro8609

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    RADOM
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Mam tylko nadzieje ze sprawdzą się twoje słowa odnośnie mocy.Tak wogóle to wg projektu zapotrzebowanie na moc to 12kw to tez się mieszcze

  14. #74

    Domyślnie

    Też mam tego buderusa.
    Problem z nim jest taki, że ze sterownikiem RC-300 nie da się ustawić krzywej grzewczej w dwóch płaszczyznach. Masz tylko temp. max. i projektową. Nie da się podnieść krzywej w płaszczyźnie poziomej, np. od 20*C do - 20*C. Musisz co jakiś czas zmieniać temp. projektową i maksymalną, żeby kocioł nie przegrzewał, albo nie dogrzewał pomieszczeń.
    Poza tym ma dużą nietolerancję na CWU - jakieś 10*C w jedna i drugą. Czyli jak ustawisz CWU na 50*C potrafi zagrzać do ponad 60 oraz wychłodzić wodę poniżej 40*C.
    Ma jeszcze parę innych wad, ale ja go ustawiłem na grzanie TYLKO I WYŁĄCZNIE wg temp. zewnętrznej, pomijając temp w pomieszczeniach i powiem ci, że to był strzał w 10! Chodzi na malutkich obrotach NON STOP, a gazu zużywa tyle, co kuchenka na podgrzanie zupy.
    Jeżeli chcesz zapytać o szczegóły, to daj znać na Priv. Rzadko tu zaglądam, ale postaram się odebrać, aby ci pomóc.
    EDIT.
    Żebyś nie zrozumiał mnie źle - za tę cenę, piec jak najbardziej godny polecenia! Moc idealna do domów do 180m2. U mnie chodzi ponad dwa lata bez żadnego przeglądu.
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 21-01-2019 o 20:02

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Poza tym ma dużą nietolerancję na CWU - jakieś 10*C w jedna i drugą. Czyli jak ustawisz CWU na 50*C potrafi zagrzać do ponad 60 oraz wychłodzić wodę poniżej 40*C.
    Mam jeszcze sterownik RC35 i taka sytuacja nie występuje. Można ustawić tryb grzania CWU EKO lub zwykły. W eko histereza 10 stopni w zwykłym 5. Czyli jak ustawisz 50C to przy eco może spaść do 40C i dopiero włączy grzanie, wtedy zagrzeje do 51-52. Nie mam z tym problemu. Ustawione mam na eko i 53C i jest OK.

    O ile pamietam ustawienie eco vs zwykły jest na kotle a nie na sterowniku. tak czy inaczej nie zagladam do tego ustawienia na kotle, mam zawsze eco

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Też mam tego buderusa.
    Problem z nim jest taki, że ze sterownikiem RC-300 nie da się ustawić krzywej grzewczej w dwóch płaszczyznach. Masz tylko temp. max. i projektową. Nie da się podnieść krzywej w płaszczyźnie poziomej, np. od 20*C do - 20*C. Musisz co jakiś czas zmieniać temp. projektową i maksymalną, żeby kocioł nie przegrzewał, albo nie dogrzewał pomieszczeń.
    Zmień "Sposób regulacji" z "Ster. wg temperatury zewnętrznej" na "Temp.zewn. z punktem pocz", to będziesz mógł ustawić punkt końcowy i początkowy krzywej, a nie tylko końcowy.

  17. #77

    Domyślnie

    Byłoby super, gdybym mógł, ale u mnie nie ma takiej opcji, a bynajmniej ja nie odkryłem.
    Możesz tak krok po kroku, jak chłopu, wytłumaczyć, w co mam wejść i dalej w co mam wejść?
    Byłbym bardzo wdzięczny.

    EDIT
    EDIT
    :gbbsoft

    MISTRZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Stary, doszedłem do tego, co napisałeś!
    Nie wiem, jak mogę się odwdzięczyć!
    MISTRZ!

    Tego nie ma w instrukcji.
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 22-01-2019 o 17:50

  18. #78

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JacZenio
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-800
    Posty
    49

    Domyślnie

    Hmm, jak weźmiecie ustawicie "prowadzenie wg temp. zewn. z pkt. początkowym" to jasną rzeczą jest, że pkt. początkowy oznacza ustawienie startowej temperatury grzania wg krzywej grzewczej. Oczywiście w tym przypadku RC300 też bierzę pod uwagę temp w pomieszczeniu i odpowiednio sobie przelicza.

    łopatj jak to w końcu jest z tym wpływem pomieszczenia. Na priv napisałeś, że masz wyłączony, tzn; że piec pracuje/spala gaz przez 24H na dobę non stop. Tak czy nie?

    Wpływ pomieszczenia, to oznacza że RC300 wprowadza sobie korekty temperatury zasilania z uwzględnieniem temperatury w pomieszczeniu.


    W takim razie, jeżeli pracuje 24h, a budynek jest szczelny i dobrze izolowany, w tym miejscu poszczególne pomieszczenia są przegrzewane. W takim razie, aby dodatkowo ograniczyć zużycie gazu na kotle, lepiej jest zainstalować regulatory naścienne z siłownikami, które po prostu zamkną lub otworzą pętle ogrzewania podłogowego, jak tylko temperatura spadnie, poniżej zadanej. Dobrze kombinuje/proponuje?
    Ostatnio edytowane przez JacZenio ; 23-01-2019 o 13:14

  20. #80

    Domyślnie

    Przy kaloryferach montuje się termostaty, które dławią przepływ. Nie ma czegoś takiego w podłogówce? Bo zamykanie typu on/off to nie jest dobry pomysł przy podłogówce (chyba, że nie ma alternatywy).

    PS. W pomieszczeniu gdzie jest kontroler z włączonych "wpływem pomieszczenia" nie powinno być żadnych innych blokad/termostatów/urządzeń.

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony