dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    http://fakty.interia.pl/otym/papiez/news?inf=609283

    Szkoda, że niektórzy zaczęli spekulować na ten temat.

  2. #22

  3. #23

    Domyślnie

    Przykro mi to mowic ,ale nie podoba mi sie to co robi Watykan,caly czas cos kreca.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał fizyk
    Nie sądzę aby Watykan cokolwiek chciał ukrywać...
    Kto to wie...

    Cytat Napisał fizyk
    Nie porównujmy Stolicy Apostolskiej do skorumpowanego państwa np Polski.
    Nikt nie użył takiego porównania. Każdy ma prawo do własnego zdania...
    Dokladnie tak,nikt nie uzyl takiego porownania,ale w moim odczuciu wlasnie tak moze byc,poniewaz niestety Watykan nie przepadal za Papiezem .Wczoraj mowiono,ze testament zostanie odczytany dzisiaj ,dzisiaj mowia,ze Go nie ma no wiec jaki z tego wniosek - Poprostu cos kreca.
    Wydaje mi się,że mnie źle zrozumieliście. Nie napisałem, że ktoś użył porównania do skorumpowanej Polski. Napisałem, że nie sądzę żeby Watykan był w jakikolwiek sposób skorumpowany (porównanie do Polski jako kraju mocno skorumpowanego jest tu użyte jako coś przeciwstawnego). Co do tego że Polska jest skorumpowana, chyba nikt nie ma zastrzeżeń.
    Natomiast podtrzymuję, że jestem przekonany (oczywiście jest to moje zdanie), że Watykan nie będzie niczego ukrywał. Jestem pewien, że testament Papieża zostanie odczytany.
    Nie wypowiadam się natomiast o tym, czy ciało Papieża powinno być pochowane w Polsce. Sam nie wiem. W gruncie rzeczy osoby znamienite, wielkie są chowani w miejscach szczególnych. Wydaje mi się, że dla każdego papieża zaszczytem byłoby, gdyby jego ciało spoczęło obok Św. Piotra. Więc, ze względu na szacunek dla Jana Pawła II to miejsce będzie przeznaczone dla Jego ciała.
    Ale, czytając biografię Ojca Świętego, przyznacie, że akurat Jemu nie zależało na honorach, zaszczytach, oznakach władzy itd. Być może dlatego w Jego Testamencie nie będzie wzmianki o miejscu spoczynku, bo po prostu nie miało to dla Niego znaczenia. Ważniejsze jest, żeby na zawsze zagościł w naszych sercach i pamięci.
    Jeszcze jedno. To nieprawda,że Watykan nie przepadał za Nim. Skąd o tym wiesz? Na pewno na początku, jako osoba przełamująca konwenanse, a zarazem konserwatywnie stojąca wobec prawd wiary mógł nie pasować do grona ułożonych kardynałów. Z Kimś takim jeszcze się nie spotkali. Ale przecież na chwilę obecną około 90% kardynałów, to osoby, które nominował Jan Paweł II.
    Nie zapominajcie jeszcze o jednej, chyba najważniejszej rzeczy. O Panu Bogu. To on poprzez Ducha Świetego prowadził Jana Pawła II i będzie prowadził Kościół poprzez inną osobę na ziemi.
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  5. #25

    Domyślnie

    Mowiac o tym,ze Watykan nie przepadal za Papiezem nie mam na mysli wszystkich kardynalow,ale wieksza ich czesc.Ja poprostu nie do konca wierze wszystkiemu co mowi Watykan.To jest moje osobiste zdanie,ja mam poprostu takie odczucia.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    nie podoba mi sie to co robi Watykan,caly czas cos kreca.
    trudno zgłebić przyczynę tego, ale wszyscy ponosimy trochę winy, albo i nawet nie winy, bo pewne zachowania leżą w psychice człowieka. Kochamy Papieża, a wiec chcemy wiedzieć jak najwięcej o Nim i nic w tym złego, że pragniemy poznać jego testament, bo taka jest natura ludzka.

    A wszystko się bierzę stąd, że Watykan coś tam nie dopowie, dziennikarze jednak coś usłyszą, a my Ludzie inaczej to jeszcze odbierzemy. Słowem całkiem normalna sprawa.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #27

    Domyślnie

    Testament jest napisany po Polsku i zostanie odczytany jutro.

  8. #28

    Domyślnie

    ... i to by było na tyle. Poczekajmy cierpliwie.

  9. #29

    Domyślnie

    Właśnie podaj w radio, że testament ma kilkanaście stron (chyba 15) i był pisany przez wiele lat.

  10. #30

    Domyślnie

    informacje na onecie: testament zostanie odczytany jutro po polsku i włosku
    na co my się porywamy??

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    A nie mówiłem??
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał fizyk
    Cytat Napisał aha26
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał fizyk
    Nie sądzę aby Watykan cokolwiek chciał ukrywać...
    Kto to wie...

    Cytat Napisał fizyk
    Nie porównujmy Stolicy Apostolskiej do skorumpowanego państwa np Polski.
    Nikt nie użył takiego porównania. Każdy ma prawo do własnego zdania...
    Dokladnie tak,nikt nie uzyl takiego porownania,ale w moim odczuciu wlasnie tak moze byc,poniewaz niestety Watykan nie przepadal za Papiezem .Wczoraj mowiono,ze testament zostanie odczytany dzisiaj ,dzisiaj mowia,ze Go nie ma no wiec jaki z tego wniosek - Poprostu cos kreca.
    Wydaje mi się,że mnie źle zrozumieliście. Nie napisałem, że ktoś użył porównania do skorumpowanej Polski. Napisałem, że nie sądzę żeby Watykan był w jakikolwiek sposób skorumpowany (porównanie do Polski jako kraju mocno skorumpowanego jest tu użyte jako coś przeciwstawnego). Co do tego że Polska jest skorumpowana, chyba nikt nie ma zastrzeżeń.
    Natomiast podtrzymuję, że jestem przekonany (oczywiście jest to moje zdanie), że Watykan nie będzie niczego ukrywał. Jestem pewien, że testament Papieża zostanie odczytany......
    Wszystko rozumiem ale.....
    Kaplani to takze ludzie - nie zapominajcie o tym w swoich rozwazaniach a Watykan to takze Panstwo. Historia Papiestwa jak i tego kraju dowodzi ze nie jest to takie swiete miejsce jak moznaby sadzic. Nie chce nikogo tu urazic - staram sie tylko na trzezwo spojrzec na temat. Jakze czesto w historii wygrywala polityka, ekonomia czy tez partykularne interesy roznych grup "nacisku" nie majace z wiara nic wspolnego. Chciazby z historii nam jeszcze bliskiej poparcie przez Watykan Hitlera i Mussiloniego. W tamtych czasach jakze czeste, opisywane wiele lat po wojnie, przypadki kupczenia ludzkim zyciem.
    Nasz Ojciec teraz tak podziwiany za swoje dokonania jakze czesto krytykowany byl za to ze mimo parcia wiekszosci kleru nie przeprowadzil reformy kosciola pozostaiajac ja nastepnym. Jakze czesto podnoszone byly glosy ze szasta pieniedzmi czego efektem jest wzrost zadluzenia Watykanu w innych panstwach. Rozumiem ze Ojciec byl Swiety - ale Watykan juz swiety nie jest i moim zdaniem w imie "wyzszych" celow wszystko jest mozliwe. Moim zdaniem nalezy oddzielic jego Osobe od Watykanu. I nie jest to teoria spiskowa tylko swiadomosc iz mamy doczynienia z Panstwem w ktorym jak kazdym innym (choc jakby w zalozeniu swym troszke rozniacym sie od innych) scieraja sie rozne grupy nacisku i interesow. Po prostu polityka a ona czysta z zalozenia nie jest. Prawde poznamy moze za iles tam lat.

    Smutno mi gdyz odszedl moj Ojciec i zal ze dopiero po jego smierci zaczynaja do wiekszosci docierac jego nauki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Witaj Jareko
    Być może , że w tym co napisałeś jest część prawdy, w końcu Watykan, biskupi, kardynałowie a nawet Papież, to tylko ludzie. Tak jak każdy człowiek - ze skłonnością do grzechu. I z tym się mogę się zgodzić.
    Nie poruszasz jednej ważnej kwestii. Tylko to już jest kwestia wiary a nie spekulacji. Ja wierzę, że w Watykanie rządzi przede wszystkim Pan Bóg poprzez Ducha Sw, o czym już pisałem. Jeżeli kardynałowie są otwarci na Jego działanie, a przeciez powinni, to wszystko powinno w porządku. Ale owszem upadki się zdarzają.
    Piszesz o poparciu dla Hitlera i Mussoliniego. Bierz pod uwagę jak słaby jest człowiek. Nawet Św. Piotr zaparł się Jezusa w bardzo trudnej, wręcz skrajnej sytuacji. Nie miał odwagi postąpić inaczej. Podobnie było z Głową Kościoła w tamtym okresie. Zresztą jak jest z nami w o wiele mniej skrajnych chwilach?
    PS
    Serdeczne pozdrowienia dla Grodziska Maz. Mam tam wspaniałych przyjaciół!
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgu77
    Nic nie napiszę bo mnie szlag trafia te spekulacje mediów są poniżające
    I to właśnie jest cała prawda o tym czy testament jest czy go nie ma (dzisiaj już go ujawniono). Pismaki smarują co im wiatr na klawiatury przyniesie, a część ludzi potem pisze "Watykan coś kręci". Nie Watykan, a dziennikarze, jak zwykle z resztą.
    Pozdrowionka
    Metal

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Oto treść Testamentu - Za Katolicką Agencją Informacyjną
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...1,2642965.html
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Metal
    Cytat Napisał gorgu77
    Nic nie napiszę bo mnie szlag trafia te spekulacje mediów są poniżające
    I to właśnie jest cała prawda o tym czy testament jest czy go nie ma (dzisiaj już go ujawniono). Pismaki smarują co im wiatr na klawiatury przyniesie, a część ludzi potem pisze "Watykan coś kręci". Nie Watykan, a dziennikarze, jak zwykle z resztą.
    DZIWNE,ze nie widzisz tego,ze Watykan cos kreci.Rzecznik Watykanu wyraznie powiedzial,ze JPII nie pozostawil wskazowek co do swojego pochowku a jednak zostawil i to bardzo wyrazne.Mowil tez ,ze sa 4 strony testamentu a wyszlo 15.Nie jest to chyba do konca uczciwe.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Testament Jana Pawła II - fragment

    Co do pogrzebu, powtarzam te same dyspozycje, jakie wydał Ojciec Święty Paweł VI. (dodatek na marginesie: Grób w ziemi, bez sarkofagu. 13.III.1992). O miejscu niech zdecyduje Kolegium Kardynalskie i Rodacy.
    ...

    5.III.1982.

    Ps. W związku z ostatnim zdaniem testamentu z 6.III.1979 (: O miejscu m.inn.pogrzebu) ?niech zdecyduje Kolegium Kardynalskie i Rodacy? - wyjaśniam, że mam na myśli Metropolitę Krakowskiego lub Radę Główną Episkopatu Polski ? Kolegium Kardynalskie zaś proszę, aby ewentualnym prośbom w miarę możności uczynili zadość.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    _ZBYCH_ - Twoja wypowiedź niestety ale jest niekompletna.
    Pominąłeś bardzo istotny fragment.

    1.III.1985 (w czasie rekolekcji):

    Jeszcze ? co do zwrotu ?Kolegium Kardynalskie i Rodacy?: ?Kolegium Kardynalskie? nie ma żadnego obowiązku pytać w tej sprawie ?Rodaków?, może jednak to uczynić, jeśli z jakichś powodów uzna za stosowne.

    JPII
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    _ZBYCH_ - Twoja wypowiedź niestety ale jest niekompletna.
    Pominąłeś bardzo istotny fragment.

    1.III.1985 (w czasie rekolekcji):

    Jeszcze ? co do zwrotu ?Kolegium Kardynalskie i Rodacy?: ?Kolegium Kardynalskie? nie ma żadnego obowiązku pytać w tej sprawie ?Rodaków?, może jednak to uczynić, jeśli z jakichś powodów uzna za stosowne.

    JPII
    Wowka - moja "wypowiedź" jest kompletna. Zacytowałem to, co chciałem.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    ..... Wowka - moja "wypowiedź" jest kompletna. Zacytowałem to, co chciałem.
    Czytając tę Twoją wypowiedź muszę dodać iż Twoja poprzednia wypowiedź z "wytłuszczonymi" cytatami była z rozmysłem nierzetelna.

    Niestety....
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony