dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Question Mieszkanie 85 m - prośba o pomoc w rozplanowaniu pomieszczeń.

    Witamy serdecznie wszystkich forumowiczów,

    Razem z Żoną zostaliśmy właścicielami naszego pirwszego mieszkania. W związku z tym chcielibyśmy prosić Was o pomocy, przy jego rozplanowaniu.
    Mieszkanie o powieżchni 85 m2 znajduje się na piętrze i wymaga kapitalnego remonu. Zastanawiamy się nad najlepszym rozmieszczeniem pomieszczeń, i tu pojawiają się schodzy, gdyż każde z nas ma inny pomysł na całość. Chielibyśmy aby projekt zawierał:
    1) Dużą łazienkę (główny pion kanalizacyjny znajduje się w pomieszczeniu nr 5 - Kuchnia)
    2) Kuchnię otwartą na salon z kominkiem (może on być tylko w pokoju nr 2)
    3) Garderobę
    4) Sypialnię
    5) Pokój dla dziecka
    6) Toaletę dla gości opcjonalnie.

    Z góry dzięujemy za pomysły i sugestie.

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-02-2017 o 18:04 Powód: poprawa linku do zdjęcia na prawidłowy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wchodzi w rachubę poważniejsza praca budowlana jak wykucie nowego otworu drzwiowego w ścianie nośnej (czyli trzeba robić podciągi, projekty)?

    bo można w tym kierunku:


    twój rzut jest trochę mały i nie do końca widzę wyraźnie wszystkie wymiary, wiec meble są "na oko". Trzeba byłoby dokładnie rozrysować chociażby na papierze milimetrowym.

    Można też zrobić łazienkę w kuchni a kuchnię bardziej w pokoju. Wówczas w obecnej łazience byłaby garderoba.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-02-2017 o 18:29

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za sugestię. Postaram sie zrobic dokładniejszy skan rzutu dodam go jutro.
    Na nasze szczęście (chyba) w miejscu gdzie powstało przejście z przedpokoju do jadalni, sa juz drzwi (nie zaznaczone na projekcie). Bardzo spodobał nam sie pomysł na umiejacowienie garderoby.
    Obecna łazienka jest dość wąska (ma tylko 1,33m szerokości) ale jest tam ulokowana główna rura kanalizacyjna, i w związku z tym mamy obawy aby przenieść łazienkę na druga stronę, choć ten pomysł rozważamy od samego początku.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja poszerzyłam tę łazienkę o ten uskok w kuchni obok.
    Jeśli ten uskok miał 30 cm to wejdzie w poprzek wanna 80x160

    W garderobie wstawiłam pralkę, na którą nie było miejsca w łazience.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Udało mi się zrobić skan planu mam nadzieję, że teraz jest o wiele bardziej czytelny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	381701

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  7. #7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony