dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Beton komórkowy - dobry wybór?

    Witam. Jestem zmuszony do postawienia ścianek działowych na poddaszu z lekkiego materiału. W pierwszej chwili myślałem o kartongipsie ale z tym jest dużo zabawy no i troszkę wydatków. Biorąc pod uwagę beton komórkowy trzeba jeszcze doliczyc tynk ale czy opinie krążce o "rakotwórczości" troszkę mnie przerażają. Ytong odpada z powodu ciężaru. Pomóżcie co robić! Co bedzie tańsze i lepsze. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Rakotwórczość bk? Skąd masz te informacje? Ja mam z tego cały dom. Czy mam się już zacząć bać?
    Czegóż to ludzie nie wymyślą...

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli Ytong odpada z powodu ciężaru to jaki beton chcesz tam włożyć ?

    pozdr

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    O rakotwórczości zapomnij.
    BK jest za to głośny. A może wylej zbrojoną belkę wysokości kilkunastu centymetró i na to pełna cegła. Będzie i cicho i mocno lecz trochę ciężej.
    Do przekonsultowania z konstruktorem.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    A dlaczego Ytong jest za ciężki

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    To ja też zapytam jesli nie Ytong to co skoro Ytong to nazwaz najpopularniejszego BK
    Rakotwórczy to z czego ja chę budować rodzine wytruć czy może zmienić technologię

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga J.G
    To ja też zapytam jesli nie Ytong to co skoro Ytong to nazwaz najpopularniejszego BK
    Rakotwórczy to z czego ja chę budować rodzine wytruć czy może zmienić technologię
    Wydawało mi się zawsze że najpopularniejszy BK to BK, Y jest dla wielu zbyt drogi ale faktycznie nie wiem co może być lżejsze, jeśli GK odpada? Może ścianka z desek? tylko to też nie za dobra izolacja dźwękowa, jak dasz wygłuszenie to podnoci cenę itd...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Rafałek ja wiem że BK to BK ale jeśli chodzi o nazwę bloczków to już nie raz się spotkałma że BK kojarzy się ludziom z Ytongiem.
    Nawet jak ktoś mnie pyta z czego będziemy budować a ja odpowiadam że BK solbet to jest krótka konsternacja a potem a to taki Ytong
    To jest chyba podobnie jak z pampersami

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    No tak, zbyt dosłownie wziąłem twoją odpowiedź. U mnie to by powiedzieli, że z siporeksu...

  10. #10

    Domyślnie

    A u mnie by powiedzieli, że z pustaków.
    A pustak to przecież całkiem coś innego niż bk...

  11. #11

    Domyślnie

    Jeżeli Ytong w odmianie 350 czy 400 jest za ciężki a GK odpada,to zostają już tylko plastikowe zasłonki

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    O rakotwórczości zapomnij.
    BK jest za to głośny. A może wylej zbrojoną belkę wysokości kilkunastu centymetró i na to pełna cegła. Będzie i cicho i mocno lecz trochę ciężej.
    Do przekonsultowania z konstruktorem.

    Pozdrawiam
    nurni, naprawdę liczysz na to, że nikt takiej rady nie weźmie poważnie ?

    A jeśli magdatomek podchwycą pomysł a jakiś wykonawca im to bezmyślnie zrealizuje to pokryjesz straty ?

    pozdr

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    zibi2 zauważ tylko, że nurni polecił przekonsultować to z konstruktorem...

  14. #14

    Domyślnie

    W tym przypadku konstruktor już się wypowiedział - ma być z kartongipsu (nawet Ytong jest "za ciężki"). A magdatomek nie chcą kartongipsu i szukają czegoś w zamian bez kolejnej wizyty u konstruktora i ponoszenia kosztów wzmacniania stropu.

    Powiem tak: pomysł z belką i cegłami (wersja w poprzek belek Terivy) wygląda tak sensownie że zacząłem go rozważać u siebie. Szybkie podliczenie ciężaru takiej ścianki (ok 40x więcej niż przepisowe 150kg/m2) wyleczyło mnie z tego.

    A wyobraziłem sobie kogoś komu przemówi do wyobraźni taka ścianka w poprzek belek Terivy i zabraknie rozsądku i chęci aby to sprawdzić.... Szczególnie że ktoś doświadczony z Forum tak radzi i widać w tej radzie rękę praktyka, który już niejedną taką ściankę postawił i przecież się nie zawaliło.

    pozdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony