dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie projekt KASJOPEA 7 pracownia MGPROJEKT

    Witam!

    bardzo proszę o kontakt osoby, które wybudowały lub budują projekt domu Kasjopea 7 w woj. mazowieckie w celu jego obejrzenia.
    Oczywiście jeśli istnieje taka możliwość.
    E-mail: [email protected]
    Pozrawiam serdecznie!
    Karolina

    http://www.mgprojekt.com.pl/kasjopea-7

  2. #2

    Domyślnie

    Hej Hej

    Wydaje mi się, że będzie to póki co nieosiągalne gdyż projekt jest zbyt "świeży" My również zamierzamy budować dom według tego projektu

    Pozdrawiam

    Karolina

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam ten sam problem������, chcę budować Kasjopeję 7 i zanim kupię projekt chciałbym zobaczyć na żywo. Warszawa, mazowieckie, lubelskie.
    Czy ktoś podpowie gdzie taki domek w trakcie budowy?

  4. #4

    Domyślnie

    jakie zmiany planujecie wprowadzić?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KarolinaiKuba Zobacz post
    jakie zmiany planujecie wprowadzić?
    U nas od góry zaczynając... Klatka podciągnięta na poddasze - będzie tam urządzona m.in bawialnia. Najmniejszy pokój na piętrze powiększony kosztem części garderoby plus pokoju z balkonem. W miejscu łazienki przy sypialni garderoba. Łazienka główna i jedyna na piętrze powiększona o część pralni. Loggia odrobinę zmniejszona. Na dole zamiast wc ma być "graciarnia" z przejściem do kotłowni i pralni. W holu będzie szafa jak w wersji 3. Rezygnujemy z jednego z okien w kuchni, w jadalni powiększamy, fix w salonie również wyrzucamy i z pewnością również te na klatce. Cały budynek będzie wydłużony i poszerzony. Z części garażu chcę zrobić małą garderobę z wejściem z wiatrołapu. Uff. Zrobi się nam indywidualny na bazie Kasjopei
    Zmiany teoretyczne na razie... Zobaczymy co sie da z tym zrobić.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    czy ktoś buduje (lub już wybudował) Kasjopea 7 w województwie małopolskim?
    Chodzi mi o możliwość obejrzenia (choćby stan surowy zamknięty )
    Przymierzamy się z mężem do tego projektu, jednak kwestia wejścia do gabinetu na parterze (spod schodów) jakoś do nas nie przemawia (nie jest tam za nisko?). Chcielibyśmy najpierw obejrzeć jak to wygląda w rzeczywistości.
    Na razie podglądam wątki Kasjopea 3 i kombinuję nad przerobieniem tego wejścia (ale nie chcę z salonu tak jak w innych Kasjopeach), wstępnie sobie to przearanżowałam, ale być może nie potrzeba aż tyle "zachodu"?! Dodam, że musimy mieć dach 30 stopni.

    Jeżeli ktoś z Państwa ma możliwość udostępnić dom do obejrzenia, bardzo proszę o informację mailową: [email protected]
    Z góry dziękuję

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemxx

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-173
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam.Czy ktoś buduje w pomorskim, warm - mazurskim albo mazowieckim?Może jest szansa obejrzenia stanu surowego zamkniętego.
    pozdr

  8. #8

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś buduje kasjopeę 7 w mazowieckim?

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maciej-zax

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-323
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam. za 3 tygodnie zaczynam budowę tego projektu. a Jak u Państwa ?

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maciej-zax

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-323
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam, jak tam postepy ? ja za 3 tygodnie zaczynam

  11. #11

    Domyślnie

    Witam
    Ja ruszam z budową w okolicy lipca.
    Pozdr

  12. #12

    Domyślnie

    My cały czas czekamy na adaptację projektu.. Trwa już to bardzo długo

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jotom

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Michałowice
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    3

    Domyślnie

    Drodzy Forumowicze,

    Chcemy budować Kasjopeę 7B w mazowieckim. Z chęcią wymienilibyśmy doświadczenia/ obejrzeli postępy w budowie. Kontakt do nas: [email protected].

    Rozważamy likwidację filara w kuchni. Ciekawe czy jest to możliwe? Pewnie trzeba będzie wzmocnić strop.

    Z dalszych przeróbek, to chcemy:
    - przerobić WC na kotłownię....
    - przesunąć ścianę garażu i gabinetu o 0,5 metraPozdrawiamy,

    Asia i Tomek

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ice__queen

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    olsztyn
    Kod pocztowy
    10-692
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Asiu i Tomku. My właśnie zaczęliśmy wykop pod kasjo 7 . Tez rozważaliśmy likwidację słupa w kuchni z info z pracowni mg uzyskalismy informację ze wystarczy zrobić lany strop ze wzmocnieniem. Niestety w trakcie adaptacji okazało się ze nie jest to możliwe bo cała gora podpiera się na tym podciągu, który biegnie przez kuchnię i jadalnię a jest to zbyt duży odcinek. Uzyskaliśmy info że można by było jedynie zmienić jego lokalizację więc słup zostaje. Napiszcie jeżeli macie jakieś inne informacje.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jotom

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Michałowice
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    3

    Domyślnie

    Super, Cieszę się, że udało się nam skontaktować i jest możliwość wymiany doświadczeń w sprawie Kasjo 7.
    Siostra, która przeszła przez podobny problem z filarem w salonie (inny projekt z pracowni MG Projekt) zastąpiła filar stropem monolitycznym i uzyskała 60m2 salonu. Efekt w połączeniu z sufitem napinanym (lusto) jest oszałamiający. Mi osobiście się kręci w głowie Reasumując, Siostra tak długo szukała biura architektonicznego, aż znalazła takie, które podjęło się likwidacji filara.

    W inspiracji stropem monolitycznym wysłałem zapytanie do MG Projekt w sprawie Kasjo 7B:
    Temat filara w kuchni nie daje mi spokoju...
    A gdyby tak:
    1. zmienić strop na monolityczny (zakładam, że to droższa opcja niż Terriva)?
    2. przy założeniu, że realizujemy Pana propozycję z dodatkowymi podciągami, to czy podciągi można ukryć w suficie podwieszanym. Brakuje mi tu wyobraźni..

    Odpowiedź MG Projekt:
    Niestety nawet zmieniając strop na monolityczną płytę (zgadza się – droższe rozwiązanie ) nie uniknie Pan konieczności podparcia konstrukcji domu w tym miejscu . Co do ukrycia podciągów - podciąg podpierający wzdłuż piętro jest właściwie nadciągiem , co oznacza , że wystaje poniżej lica dolnego stropu na 5-6 cm zaledwie , a jego większa część jest powyżej stropu , niejako na piętrze . Może Pan to zobaczyć na pliku szczegółowym pdf :
    https://www.mgprojekt.com.pl/upload/...c54227d364.pdf na przekroju poprzecznym . Podciąg zamienny w stosunku do filara idący prostopadle jaki zaproponowałem wcześniej , musiałby mieć dolne zbrojenia poniżej tego podciągu , zatem wystawałby ze strony na ca 11-12 cm . Słowem niewiele . A więc : tak - można byłoby go ukryć w suficie podwieszanym .
    Panie Tomaszu - chce Pan zlikwidować jeden z najważniejszych elementów konstrukcji w tym domu.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ice__queen

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    olsztyn
    Kod pocztowy
    10-692
    Posty
    4

    Domyślnie

    "Panie Tomaszu - chce Pan zlikwidować jeden z najważniejszych elementów konstrukcji w tym domu" dziwne tylko że na wizualizacjach mg projekt ten slup się jakoś rozpłynął

    Budowa ruszyła więc już i tak zaakceptowałam obecność tego słupa
    Z projektu jesteśmy ogólnie bardzo zadowoleni choć oprócz słupa ma on jeszcze kilka wad. Kolejnym problemem moim zdaniem bardzo istotnym są schoody i to przejście pod nimi do dodatkowych pomieszczeń. Wydaje mi się że pracownia też tutaj niezbyt się przyłożyła. W rzeczywistości wychodzi ono bardzo nisko. Jakiś czas temu rozmawiałam z jedną Panią, u której schody zostały już wylane i nie ukrywała, że było to spore wyzwanie. My schodów nie będziemy wylewać dlatego szukamy teraz odpowiedniego rozwiązania konstrukcyjnego aby maksymalnie podnieść je w miejscu przejścia.

  17. #17

    Domyślnie

    Nam zupełnie ten słup nie przeszkadza Nie jest to wg mnie słaby punkt projektu My również nie będziemy wylewać schodów betonowych. Robimy dywanowe drewniane i aby przejscie było jak najwyższe będą zabiegowe a nie ze spocznikiem.

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ice__queen

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    olsztyn
    Kod pocztowy
    10-692
    Posty
    4

    Domyślnie

    a robili Państwo wcześniej projekt schodów ? jakieś dodatkowe wzmocnienia pod schody ? my mamy w planie schody samonośne na konstrukcji stalowej zastanawialismy się czy w takim wypadku gorny strop nie powinien być nieco wydłużony i czy robic jakies wzmocnienia do mocowania schodow. Może ktoś już jest po tym etapie ?

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jotom

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Michałowice
    Kod pocztowy
    05-816
    Posty
    3

    Domyślnie Kasjopea7

    Hej jak tam budowa?
    My mamy już projekt Kasjopea 7B po przeróbkach i składamy wniosek o pozwolenie na budowę.
    Ze słupem w kuchni się pogodziliśmy. Schody będą najprawdopodobniej drewniane dywanowe. Przerobiliśmy front domu: zlikwidowaliśmy logię, mamy większą sypialnię i dzięki temu powiększymy garderobę, aby móc zrobić półki na dwóch dłuższych równoległych ścianach. Zrezygnowaliśmy też z balkonów, będą balkonetki.
    A jakie postępy u Was na budowie? Jak tam schody wyszły? Czy jeszcze jakieś inne problemy widzicie?


    QUOTE=czarna_owca_23;7704314]Nam zupełnie ten słup nie przeszkadza Nie jest to wg mnie słaby punkt projektu My również nie będziemy wylewać schodów betonowych. Robimy dywanowe drewniane i aby przejscie było jak najwyższe będą zabiegowe a nie ze spocznikiem.[/QUOTE]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony