dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56

Temat: Prosty 1A

  1. #41

    Domyślnie

    Przychylam się do opinii jak_to_mozliwe. Folie kubełkowa nie jest stricte zabezpieczeniem przeciwwilgociowym.
    Po pierwsze jej zadaniem jest umożliwienie odprowadzenia wody gruntowej po powierzchni ściany, stąd jej przetłoczenia. Ciebie nie dotyczy, jako że nie masz wysokiego poziomu wód gruntowych.
    Po drugie folia pełni funkcję ochronną dla właściwej warstwy hydroizolacyjnej minimalizując ryzyko jej uszkodzenia podczas zasypywania fundamentów oraz w czasie użytkowania budynku. I na tym bym się skupił w twoim przypadku. Korzenie, krety czy związki chemiczne i hydroizolacja zagrożona. Koszt folii to ca 300 zł. Koszt poprawy warstwy hydroizolacji już po wybudowaniu budynku - 15 razy wyższy.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  2. #42

    Domyślnie

    To ja też daje swój głos przeciw takiemu rozwiązaniu. To jest ziemia, nawet gdyby to miałoby po prostu być dla teorii to nie rezygnuj z tego. Zawsze to jakas warstwa, która będzie chronić izolacje fundamentu, a koszt jest relatywnie niewielki.
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Panowie...każdy ma swoje zdanie i każdy robi jak uważa za stosowne. Każdy sprzedawca i wykonawca będzie kazał Wam robić wszystko bo każdy na Was zarobi. Ja akurat tak robię i to nie dla oszczędności tylko uważam, że te wszystkie styrodury i folie kubełkowe u mnie są zbyteczne. A Wy skoro robicie folię kubełkową to powiedzcie mi jak ja łączycie z murem?

  4. #44

    Domyślnie

    Sprzedawca i wykonawca może zalecać, nie kazać. Poza tym chyba nikt z nas nie ustala sztuki budowlanej ze sprzedawcą. Wykonawcami w zarobi bo przecież z góry ustalasz kwotę i zakres prac. Ale to nie o sprzedawców czy wykonawców chodzi, tylko o korzenie, procesy zachodzące w glebie czy zwierzęta ziemne.
    Montaż jest prosty, kołki lub gwoździe do folii + listwy wykończeniowe.

  5. #45

    Domyślnie

    Teraz dopiero doczytałem. Czemu chcesz ja montować do muru a nie styro?

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Ja jej nie chce w ogóle montować a mur + styro = mur tak zapytałem w skrócie, Wiadomo ze folie kladzie się na końcu po styropianie.
    Ja tylko dodam , że bloczki dwustronnie i dwukrotnie smarowałem dysperbitem, na ławę dawałem podwójna gruba pape, na zewnątrz styro 15cm na piankę + klej i siatka i znów dwukrotnie zasmarowane dysperbitem. Uważam, że w moim podłożu to w zupełności wystarcza. Gdybym miał glinę nie piach to oczywiście, folia by była.

  7. #47

    Domyślnie

    To teraz zostaje być wybitnie ostrożnym przy zasypywaniu, może ręcznie będzie to lepiej zrobić żeby nie uszkodzić.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Czas na ostatni post w w tym roku, w tym temacie. Pomimo tego, że w kalendarzu zima to na dworze jesień więc można działać. Przez grudzień nieco postępów na budowie widać więc pora na to co lubicie najbardziej FOTORELACJA!!!
    Najpierw było ocieplanie i zasyp, ale zdjęć jakoś zapomniałem zrobić
    Później niespodzianka od gminy - w końcu mają zamiar wyciąć topole, które praktycznie mam na wjeździe i przez które nie mogłem dokończyć ogrodzenia, a wnioskowałem o ich wycięcie już jakiś rok temu.



    W weekend 16-17 grudnia walczyłem z kanalizą, wyszło to tak:








    20.12.2017 stało się. Stan 0 skończony. 12,5 kubika betonu b-20 wjechało na plac i tego samego dnia również kończyli wycinać definitywnie topole.







    I tak wyglądał plac budowy tuż przed świętami 20.12.2017 roku:



    A w ostatni piątek tego roku zaczęło się murowanie . jeśli pogoda dopisze to gdzieś w połowie stycznia będę zalewał strop!

    Tutaj miejsce tarasu, ale u mnie przedłużony garaż i wejście "frontowe"



    Tu okno z jadalni a w rogu kuchnia:



    A tutaj garderoba między wiatrołapem a garażem i w dalszym planie wjazd do garażu:



    I to tyle na ten rok. Więcej zrobić się nie dało....
    Wszystkim "podglądaczom" życzę zdrowia i pomyślności w nowym roku i oby kasy na realizacje planów budowlanych nigdy nie zabrakło Do siego roku!!!

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    W styczniu nie próżnowałem, działo się. Niestety w lutym ze względu na opady i późniejsze mrozy prace ustały. Na szczęście idzie wiosna i znów będzie można działać! Więc teraz krótko co się zmieniło w styczniu. Oto mała foto relacja:

    Korytarz, po lewej wejście do łazienki, po prawej salon a na wprost mój "gaming room"


    Jadalnia z kuchnią:


    Okno narożne w salonie:


    Garaż (przypominam , że jest przedłużony):


    I salon:


    W lutym udało mi się ogarnąć ekipę, która doprowadziła mi do domu wodę i kanalizę. Ale wcześniej chciałem usunąć wielki korzeń który został mi po topoli i jest na wprost bramy wjazdowej na posesję. Niestety pod nim "idzie" główne zasilanie wody a korzenie oplotły rurę i "koparkowy" pozbawił mieszkańców miejscowości wody Awarię usunięto w 4 godziny i wystawili mi fakturę na 1047zł Przy okazji kopania pod wodę i kanalizę udało mi się namówić elektryka by położył już rury w których później przeciągniemy kable od prądu. Zostanie mi już tylko kopać pod gaz .





    Korzeń musiałem wyciąć poniżej drogi, zostanie mi już tylko jego zasypanie.


    Teraz powoli przygotowuję się do stropu. Ale najpierw trzeba zrobić zbrojenie, słupy, podciągi itp






  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    A tak wygląda szalowanie pod strop i wanna pod taras









    Najpierw będzie zalewany strop nad garażem i daszek nad wejściem, brakujące nadproża, słupy i podciągi. W drugiej kolejności będzie zrobiona teriva nad reszta budynku. Myślę, że w pierwszym tygodniu po świętach będzie już zalewany pierwszy etap.

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Ostatnio mam wrażenie, że prowadzę tu monolog... Jeśli jest inaczej to prosze wyprowadźcie mnie z błędu
    Na dzisiaj przygotowałem kolejna porcje zdjęć z przygotowania stropu, a raczej zbrojenia pod strop. Jak robiłem fundamenty to mówiłem, że dużo stali...ale teraz jest o wiele, wiele więcej. Nic dziwnego, że projekt jest nazywany przez wykonawców bunkrem... Sami popatrzcie
    Tutaj "daszek nad wejściem:





    Tutaj jeszcze raz garaż:



    i w środku garaż:



    Jeszcze nigdy nie pokazywałem wam ściany zewnętrznej garażu ( u mnie to północna ściana). Dodałem okno, nie wiem czy już o tym wspominałem, ale na pewno wspominałem, że garaż przedłużałem.



    Pochwałę się jeszcze, że zamówiłem już sporo materiału na kolejne etapy. Więźba przyjeżdża w piątek 13-go, a jutro (czyli dzień wcześniej) będzie pierwsze zalewanie stropu. Zamówiłem już dachówkę, okna dachowe i całe orynnowanie Ale o tym pogadamy jak już wszystko będzie zamontowane. Będzie efekt (albo i nie) i zaczną się pytania

    A tak wygląda dom na dzień 10.04.2018

    Ostatnio edytowane przez Koszyk9 ; 11-04-2018 o 18:03

  12. #52

    Domyślnie

    Jestem i czytam
    Gratuluję postępów!
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Uff, mąż mi pomógł i znalazłam Ludzie nie zaglądają, bo nie masz linku do dziennika w stopce i nie można łatwo sobie przejść do niego z innego wątku
    Z technicznych spraw rozważ może jeszcze raz serwer przechowywania zdjęć, bo cofnęłam się do początku dziennika i nie ma żadnych zdjęć. Ostatnie widoczne są z wczoraj. Również polecam pokazywarka.pl - zdjęcia nie znikają chyba nigdy i jest prosta w obsłudze

    A co do domku to gratuluję postępów. Nasi wykonawcy mówili, że teraz się strasznie dużo stali używa do budowy, że kiedyś to było zdecydowanie mniej na podobne konstrukcje. I nie wiadomo czy to napędzanie popytu na stal czy rwd konstruktorów. My w indywidualnym projekcie myślę, że mamy dość sensowne ilości i pod tym względem lubię nasz projekt bardzo
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  14. #54

    Domyślnie

    Jak widze te zbrojenia i tą stal to mega sie ciesze, ze ten etap już za mna. Doli ma racje, strasznie dużo tego idzie.
    Gratuluje postepów
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na na twoim miejscu jeśli jest kasa umawiał następne ekipy, bo na każdą część trzeba czekać a jeśli nie zrobisz elektryki to tynki też stoją.....nawet bym już fliziarza umawiał...
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andy44

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-565
    Dzielnica
    Opławiec
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Koszyk 9 jak masz kumatego kierownika budowy to mogę pomóc odchudzić znacznie ten "betonowy bunkier".
    Przeprojektowywałem Prosty 1A - znacznie odchudzajac elementy żelbetowe.
    https://postimg.cc/kVdW2JmR

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony