dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artur_s

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    23-300
    Posty
    9

    Domyślnie Oczyszczalnia biologiczna z „EKO-BIO Oczyszczalnie” Sp. z o.o. Sp.k. opinie

    Witam wszystkich, stanąłem przed decyzją o kupnie przydomowej oczyszczalni ścieków i zainteresowała mnie oferta firmy EKO-Bio 4000.
    Prosił bym wszystkich o opinię czy to dobry wybór. Link do instrukcji w formie pdf.
    Pozdrawiam i czekam na konstruktywne opinie. Cena za oczyszczalnie jest ok.
    http://oczyszczalnia.net/wp-content/...logicznych.pdf

  2. #2

    Domyślnie

    Nie chcę się rozpisywać i promować oczyszczalni SBR, dlatego tym razem zacznę od innej strony . Na szybko na rynku przychodzą mi na myśl następujące oczyszczalnie hybrydowe o zbliżonej pojemności
    - BIO-HYBRYDA 4000
    - EKO-BIO 4000
    - ZBB-7C
    - SL-BIO-DUO

    Pierwsze dwie są z laminatu i , zaś dwie kolejne z polietylenu. Porównując dalej parametry, to pierwsze dwie nie mają sterowania, a co najwyżej zegary do włączania i wyłączania dmuchawy. W tym porównaniu może mniej pasować Sl-BIO-DUO, dlatego, że składa się z dwóch zbiorników, dlatego skupię się na reszcie. Z góry za to przepraszam i nie należy traktować tego za jakąś wadę. Idąc dalej to wszystkie mają konstrukcję 3-komorową i tyleż samo włazów. Największą średnicę włazów ma ZBB-7C i osobny pojemnik techniczny - zewnętrzny, ze sterowaniem oraz elektrozaworami. Jest to dla mnie zaleta, choć i tak wolę SBR-y. Dodatkowo wolę polietylen niż laminat i na końcu ta oczyszczalnia wysuwa się na prowadzenie tym, że jako jedyna ma dwa płaszcze. Wiem, że to uproszczony opis, ale chciałem pisać o kwestiach technicznych.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    i na końcu ta oczyszczalnia wysuwa się na prowadzenie tym, że jako jedyna ma dwa płaszcze.
    Bądźmy ściśli - jest produkowana w zbiornikach wykonywanych z rur PE. Z kolei te rury są produkowane metodą nawojową przez spawanie profilu z PE o przekroju kwadratowym. Daje to grubą i mocną ściankę.
    W taką rurę wspawywane są (ręcznie) dennice, przegrody i króćce. Pokrywa jest tylko nakładana i zapinana na metalowe klamry.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artur_s

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    23-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    [QUOTE=WojtekINST;7418753]Nie chcę się rozpisywać i promować oczyszczalni SBR, dlatego tym razem zacznę od innej strony . Na szybko na rynku przychodzą mi na myśl następujące oczyszczalnie hybrydowe o zbliżonej pojemności
    - BIO-HYBRYDA 4000
    - EKO-BIO 4000
    - ZBB-7C
    - SL-BIO-DUO

    Dziękuję bardzo za opinię a czy ta wymieniona w załączniku warta jest zainteresowania i kupna.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur_s Zobacz post
    Dziękuję bardzo za opinię a czy ta wymieniona w załączniku warta jest zainteresowania i kupna.
    Ja w sumie napisałem, którą bym wybrał, ale ja to nie Ty. Tak działa forum, że pytasz, a kto wie i chce to odpowiada . Nie wiem na ile osób to chcesz, ale hybrydy mniejsze niż 4m3, to dla mnie nie trafiony temat. Przynajmniej w tym jest plus, że ma taką pojemność, ale jeśli chcesz, aby ta oczyszczalnia obsługiwała więcej osób ( tj. producent twierdzi, że max. 10 ), to bym się nad tym jeszcze raz zastanowił, bo sądzę, że jest on za mała na takie wartości - czyli reklama dźwignią handlu

    Na forum wszystko można pisać, ale najpierw obejrzałbym z bliska wymienione przeze mnie oczyszczalnie. Nie można wierzyć reklamom, a z bliska oglądając co najmniej dwie, nabierzesz jakiegoś dystansu do tej decyzji. U mnie tak to działa i najlepiej wziąć drugie śniadanie, gdy idzie się ze mną kupować TV, bo to trwa i trwa

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam. Prosze o opinię oraz wady zalety oczyszczalni BIOEKOCENT 3300 , MULTIEKOCENT 3300 LUB BIO-INTE 5. Jakie sa różnice czy którąś z nich jesteście w stanie polecic. Dom na małej działce piaszczysto żwirowe woda 4-5m - 3 osboby w domu. Oczyszczalnia plus studnia chłonna. Prosze o pomoc w wyborze...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony