dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie Dostałam to w mailu.....co wy na to?

    13
    Ostatnio edytowane przez Edyta Zaporska ; 14-04-2014 o 22:18
    Z pozdrowieniami Edyta

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem,co na to odpowiedziec.Jest to bardzo dziwne i zastanawiajace.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Pokazałem ten mail pracownikom.
    Dodali, że:
    Karol Wojtyła został wybrany na papieża w 58 roku życia 5+8=13
    Pontyfikat trawał 319 miesięcy (październik 78 liczony jako cały miesiąc) 3+1+9=13
    Karol Wojtyła został wybrany podczas konklawe głosami 94 kardynałów 9+4=13
    Matka Karola Wojtyły zmarła 13 kwietnia
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że komuś bardzo się nudziło...!

    Pozdrawiam

    T.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    A co to ma za znaczenie...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar McLim
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Takich wyliczanek można tworzyć dowolnie dużo.
    Moim zdaniem nie mają żadnego znaczenia...

    Zresztą istnieje jeszcze wiele więcej kombinacji liczb które można dodać i nie dadzą w wyniku 13... tyklo ich tu nie przytoczono bo nie pasują do "klimatu"

  7. #7

    Domyślnie

    Znowu szukamy jakiejś sensacji.... W jakim celu?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszek
    Znowu szukamy jakiejś sensacji.... W jakim celu?
    nie rzucaj kamieniami, bez przesady to tylko zostało podane jako ciekawostka
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Jan Paweł II obrał motto

    Totus Tuus czyli cały Twój ( Maryjo)

  10. #10

    Domyślnie

    pewnie dałoby się wiele liczb ułożyć, np. 20, używając charakterystycznych dat i faktów, bo wszystko, co Go dotyczyło było znamienne.
    Nie sądzę by On zachęcał do wiary w numerologię. Może i coś w tym jest, ale po co mnie w to wnikać, jaki pożytek z tego?
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Z liczb można wyczarować dowolne rzeczy, zwłaszcza jeśli wiemy, co ma "wyjść" jako wynik obliczeń

  12. #12

    Domyślnie

    Zwróćcie uwagę, że na żadną z tych dat Papież nie miał wpływu... Nie chodzi o namawianie, tylko o pewną prawidłowość, niezależną od człowieka.
    Ponieważ numerologia opiera się na liczbach od 1 do 9, 1+3 daje 4 - symbol prawdy.




    • "W Chrześcijaństwie, pisarze ewangeliczni niechętnie oddawali się grze w liczby. Nie mniej preferowali liczbę siedem i jej krotności. Można wspomnieć o siedmiu bochenkach chleba dla 4000 ludzi, siedemdziesięciu siedmiu razach, gdy Chrześcijanin powinien wybaczyć bliźniemu, siedmiu braciach którzy poślubili siedem kobiet. Tendencja do liczbowych przyporządkowań znalazła w Chrześcijaństwie najpełniejszy wyraz w "Księdze Objawienia". Dzieło to przepełnione symboliką liczb, w większości nieczytelną, wywoływało mniej lub bardziej spektakularne komentarze. I znów wybija się liczba siedem: siedem duchów przed tronem Boga, siedem gwiazd, siedem złotych lichtarzy, siedem lamp przed tronem, siedem pieczęci. Najczęściej powtarzającą się symboliczną liczbą jest sześćset sześćdziesiąt sześć, która oznacza Bestię." [źródło]

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    taaaaa...........kiedys Daniken wyliczy iz w piramidzie obwod razy wysokosc daje odlegosc do ksiezyca
    Czy to cos znaczy?
    Chyba jednak nie, choc.......
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Karol Wojtyła został wybrany na papieża w 58 roku życia 5+8=13
    Ekhem, chyba jednak w 78, a 7+8 nijak nie daje 13.
    Dziwi mnie niezmiennie, ze ludzie wyksztalceni wierza w takie rzeczy Za pomoca numerkow mozna udowodnic dowolna teze.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madeleine
    Cytat Napisał Wowka
    Karol Wojtyła został wybrany na papieża w 58 roku życia 5+8=13
    Ekhem, chyba jednak w 78, a 7+8 nijak nie daje 13.
    Dziwi mnie niezmiennie, ze ludzie wyksztalceni wierza w takie rzeczy Za pomoca numerkow mozna udowodnic dowolna teze.
    Dobrze zostalo napisane w 58 roku zycia,a w roku 1978!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał Agnieszek
    Znowu szukamy jakiejś sensacji.... W jakim celu?
    nie rzucaj kamieniami, bez przesady to tylko zostało podane jako ciekawostka
    To żaden kamień, nawet nie kamyczek. Skoro autorka tematu pyta "co Wy na to?" to ja na to właśnie to! Takie maile wzbudzają po prostu mój niesmak i niczemu nie służą (tak jak pisali inni Forumowicze). Ale to tylko tyle, nic ponad to, a już na pewno nie atak na autorkę tematu. Ani mi to w głowie w tej chwili, jestem naprawdę bardzo pokojowo nastawiona!

  17. #17

    Domyślnie

    Nie
    Ostatnio edytowane przez Edyta Zaporska ; 14-04-2014 o 22:19
    Z pozdrowieniami Edyta

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    takie rzeczy to mozna tworzyc ze praktycznie wszytskiego, to nie ma zadnego sensu,

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    delf

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    2.324

    Domyślnie

    Niby wszyscy macie racje, ale proszę podsumujcie w podobny sposób swoje własne daty - i co?
    GG: 3488765

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madeleine
    Cytat Napisał Wowka
    Karol Wojtyła został wybrany na papieża w 58 roku życia 5+8=13
    Ekhem, chyba jednak w 78, a 7+8 nijak nie daje 13.
    Dziwi mnie niezmiennie, ze ludzie wyksztalceni wierza w takie rzeczy Za pomoca numerkow mozna udowodnic dowolna teze.
    Cóż...... nie wiem czy status/rodzaj Twojego wykształcenia ma jakiekolwiek przełożenie na umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem go niemniej wyjaśniam, że w moim poscie chodziło nie o datę roczna konklawe lecz wiek Karola Wojtyły w dniu wyboru Go na papieża. Wyraźnie o tym napisałem - w 58 roku życia

    Weź pod uwagę, że zarówno Edyta jak i ja podaliśmy te fakty (a są to fakty) jako ciekawostki bez żadnych kabalistycznych wniosków.
    Oczywiście, że życie każdego z nas jest pełne dat których sumy tworzą różne liczby. Czy ma to jakieś znaczenie? Tego nie wiem. Nie zastanawiałem się nad tym.

    Ktoś napisał, że wysokość piramidy pomnożona przez jej obwód jest równa odległości ziemi od księżyca. Cóż... wysokość mojego domu od poziomu opaski przy fundamencie do czapy na kominie pomnożona przez obwód budynku na wysokości parapetów okien parteru i ten iloczyn pomnożony następnie przez kabalistyczną liczbę 7 lub 13 z pewnością wyznaczy odległość ziemi od jakiegoś obiektu astronomicznego. Oczywiście przy zamianie metra na kilometr, wiorstę, stajnię lub milę angielską bądź amerykańską.

    Wiem natomiast, że zdecydowana większość z nas wierzy w coś co dla innych jest irracjonalne. Są ludzie którzy spluną trzykrotnie na widok czarnego kota przebiegającego przed nogami. Inni złapią się za guzik na widok kominiarza. Jeszcze inni "nie przepuszczą" horoskopowi na dany miesiąc, rok czy tydzień. Dla innych ważne są znaki zodiaku. Są osoby które swoje mieszkanie kreują pod kątem wymogów Feng-shui. A dla innych nieodzowne jest codzienne wypicie kilku gram wody naelektryzowanej przez niejakiego Zbyszka N. - znanego niegdyś bioenergoterapeuty z Polsatu.
    Bez takich smaczków życie byłoby ubogie. Nieprawdaż?
    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony