dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Docieplenie podłogi na gruncie

    Hej,

    Jestem na etapie wykańczania domu z 2001 roku w stanie surowym zamkniętym, który dostałem w spadku. Mam dylemat jeśli chodzi o podłogę na gruncie. Nie jestem do końca pewny, jaka jest jej konstrukcja, więc zrobiłem małą odkrywkę. Wychodzi na to, że od góry jest 5 cm betonu i 5 cm styropianu. Potem folia, której już nie przebijałem. Martwi mnie to słabe docieplenie. Zdaniem architekta (konieczny projekt zamienny) najlepiej będzie to zostawić i mocno docieplić fundamenty (jeszcze są gołe) aż do ich końca. Szukam póki co kierownika budowy i ten co ostatnio pytałem powiedział, że można dołożyć z 5 cm styropianu na to co jest plus wylewka albo zerwać i od nowa ułożyć styropian. Problem jest taki, że pomieszczenia na dole i tak nie są specjalnie wysokie bo 2,65, a strop drewniany więc dojdzie jeszcze sufit podwieszany gk. I jeszcze wylewka samopoziomująca bo teraz podłoga nie jest idealnie równa. Co zrobić w takiej sytuacji?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie podnoś podłogi, bo będzie problem z drzwiami. Nadproża są pewnie na standardowej wysokości. będziesz robił nietypowe drzwi na zamówienie?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał empiet Zobacz post
    Hej,

    Jestem na etapie wykańczania domu z 2001 roku w stanie surowym zamkniętym, który dostałem w spadku. Mam dylemat jeśli chodzi o podłogę na gruncie. Nie jestem do końca pewny, jaka jest jej konstrukcja, więc zrobiłem małą odkrywkę. Wychodzi na to, że od góry jest 5 cm betonu i 5 cm styropianu. Potem folia, której już nie przebijałem. Martwi mnie to słabe docieplenie. Zdaniem architekta (konieczny projekt zamienny) najlepiej będzie to zostawić i mocno docieplić fundamenty (jeszcze są gołe) aż do ich końca. Szukam póki co kierownika budowy i ten co ostatnio pytałem powiedział, że można dołożyć z 5 cm styropianu na to co jest plus wylewka albo zerwać i od nowa ułożyć styropian. Problem jest taki, że pomieszczenia na dole i tak nie są specjalnie wysokie bo 2,65, a strop drewniany więc dojdzie jeszcze sufit podwieszany gk. I jeszcze wylewka samopoziomująca bo teraz podłoga nie jest idealnie równa. Co zrobić w takiej sytuacji?
    Zerwac, usunąc czesc wypełnienia, zalac nowy hudziak ułozyc co najmniej 20 cm styropianu grafitowego 0.031, na tym podłogówkę po całosci i na to wylewkę. Ocieplenie fundamentu i tak niezalezne od ocieplenia podłogi na gruncie i konieczne. Jest to rozwiazanie najdrozsze i najlepsze, nie sluchaj architekta, pojecia nie ma na temat ocieplen. Zostawisz tak jak jest i do konca eksploatacji budynku będą duze straty do gruntu.

  4. #4

    Domyślnie

    40 cm 0,015 najlepiej złoty

    straty do gruntu ? ok. ja się też starzeję i co ?

    dajcie spokój jak widzę te trendy, 10m wełny na poddaszu, metr styropianu na podłodze, 3m na ścianach....

    ludzie.... żyjcie, prosze was

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    40 cm 0,015 najlepiej złoty

    straty do gruntu ? ok. ja się też starzeję i co ?

    dajcie spokój jak widzę te trendy, 10m wełny na poddaszu, metr styropianu na podłodze, 3m na ścianach....

    ludzie.... żyjcie, prosze was
    Twoje ocieplenie twoja kasa, nie doradzaj skoro nie będziesz komus dopłacał do jego ogrzewania z powodu słabszej izolacji chociazby do gruntu. Są izolacje których pozniej nie idzie nijak poprawic bez remontu kapitalnego budynku. Zapewne empiet nie szuka twojej porady. Nie wiesz co doradzic to nie doradzaj. Jezeli by mu pasowało te 5 cm nie wiadomo (własciwie to wiadomo bo najgorszego styrpianu) to by nie szukał porady na forum. Twoje i moje starzenie nie jest tematem tego wątku to moze sobie daruj takie argumenty do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 21-02-2017 o 10:24

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Twoje ocieplenie twoja kasa, nie doradzaj skoro nie będziesz komus dopłacał do jego ogrzewania z powodu słabszej izolacji chociazby do gruntu. Są izolacje których pozniej nie idzie nijak poprawic bez remontu kapitalnego budynku. Zapewne empiet nie szuka twojej porady. Nie wiesz co doradzic to nie doradzaj. Jezeli by mu pasowało te 5 cm nie wiadomo (własciwie to wiadomo bo najgorszego styrpianu) to by nie szukał porady na forum. Twoje i moje starzenie nie jest tematem tego wątku to moze sobie daruj takie argumenty do dyskusji.
    dziwię się, że nie kazałeś mu zburzyć domu i zbudować oczywiście na hektometrach styropianu, izolacji itp

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    dziwię się, że nie kazałeś mu zburzyć domu i zbudować oczywiście na hektometrach styropianu, izolacji itp
    A dlaczego sie dziwisz? czy jestem jakims nawiedzonym, doradzam to co jest sensowne na dzisiaj i na jutro, cos co sprawdziło sie wielokrotnie w praktyce co mam okazje wielokrotnie obserwowac. Nigdy nie miałem reklamacji i niezadowolenia z moich porad. Zajmuję sie tym na codzien, moze zamiast hejtowac poradz ale to poradz sensownie pytającemu co ma zrobic, bo jak wydaje sie jest on w kropce. Nie musisz zajmowac sie moją osobą, chyba ze ciebie to nakreca (jak wielu z tego forum) zajmij sie moze merytoryką jezeli potrafisz bo mam co do tego wątpliwosci.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 21-02-2017 o 10:47

  8. #8

    Domyślnie

    Boję się, że przy wymianie podłogi (pod folią jest chyba beton) coś mi się rozjedzie albo zacznie pękać - szczególnie jak wypełnienie będzie ubijane maszynowo. A czy jakimś rozwiązaniem nie jest wymiana tego styropianiu na 10 cm i od razu wylewka samopoziomująca? Wtedy wysokościowo wyszłoby na jedno bo beton który przykrywa teraz styropian ma 5 cm.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał empiet Zobacz post
    Boję się, że przy wymianie podłogi (pod folią jest chyba beton) coś mi się rozjedzie albo zacznie pękać - szczególnie jak wypełnienie będzie ubijane maszynowo. A czy jakimś rozwiązaniem nie jest wymiana tego styropianiu na 10 cm i od razu wylewka samopoziomująca? Wtedy wysokościowo wyszłoby na jedno bo beton który przykrywa teraz styropian ma 5 cm.
    Miec ciastko i zjesc ciastko to sie tak nie da. Jezeli juz ma byc wymiana styropianiu ze zwekszeniem jego grubosci to polecam płyty PIR o lambdzie 0,025. Jezeli to za drogo do styropian grafitowy 0,031, jezeli to dalej za drogo to nie mam wiecej pomysłow.

  10. #10

    Domyślnie

    A jeśli wymienić 5 cm styro na 5 cm pir? Czy to nie byłby jakiś kompromis? 5 cm pir to ile gdzieś zwykłego styropianu i ile to w ogóle kosztuje? Nie chodzi o to, że za drogo, ale myślę słusznie boję się takiej jednak poważnej ingerencji w budynek.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał empiet Zobacz post
    A jeśli wymienić 5 cm styro na 5 cm pir? Czy to nie byłby jakiś kompromis? 5 cm pir to ile gdzieś zwykłego styropianu i ile to w ogóle kosztuje? Nie chodzi o to, że za drogo, ale myślę słusznie boję się takiej jednak poważnej ingerencji w budynek.
    Bez obaw budynek sie nie rozwali, a wymiana słabego styropianu na lepszy pir nie jest powazną ingerencją w budynek (swoją drogą architekt ciebie porządnie nakrecił zamiast objasnic co i jak, ale jak miał co doradziac skoro sie na tym nie zna). Moim zdaniem wymiana styropianu na pir takiej samej grubosci jest dokładnie tak jak "pudrowanie trupa" (ulubione okreslenie pyxisa) moim zdaniem bardzo adekwatne do tej sytuacji.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Bez obaw budynek sie nie rozwali, a wymiana słabego styropianu na lepszy pir nie jest powazną ingerencją w budynek (swoją drogą architekt ciebie porządnie nakrecił zamiast objasnic co i jak, ale jak miał co doradziac skoro sie na tym nie zna). Moim zdaniem wymiana styropianu na pir takiej samej grubosci jest dokładnie tak jak "pudrowanie trupa" (ulubione okreslenie pyxisa) moim zdaniem bardzo adekwatne do tej sytuacji.
    doradzam: zostawić i żyć.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    doradzam: zostawić i żyć.
    Akurat w tym przypadku sie zgodze poniewaz pytający tak naprawdę nie chce nic ulepszac a przynajmniej tak mi sie wydaje, a pytanie było zadane tylko dla własnego uspokojenia.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Akurat w tym przypadku sie zgodze poniewaz pytający tak naprawdę nie chce nic ulepszac a przynajmniej tak mi sie wydaje, a pytanie było zadane tylko dla własnego uspokojenia.
    dlatego się za bardzo podniecacie.
    współczynniki przenikania, promieniowania, pół metra styro na ścianie, 2 metry na podłodze....

    dajcie żyć ! familoki stoją od 150 lat, ludzie tam żyją, nie wiedzą co to wilgoć, nie wiedzą co to grzyb...

    co mam komuś powiedzieć, jak mu podłogówkę w dev zrobili w 4 pętlach na 140m2 ? że ma kuć ? powodzenia. żyj i pal teraz chłopie.

  15. #15

    Domyślnie

    Ok, czyli wymiana podłogi to jedna z opcji. A czy jest jakaś inna możliwość, która w chociażby jakimś stopniu zmniejszy straty ciepła, ale nie będzie wymagała takiej ingerencji?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał empiet Zobacz post
    Ok, czyli wymiana podłogi to jedna z opcji. A czy jest jakaś inna możliwość, która w chociażby jakimś stopniu zmniejszy straty ciepła, ale nie będzie wymagała takiej ingerencji?
    Chodzi o inną opcję zmniejszenia strat do gruntu czy zmniejszenia w ogole strat całego budynku?

  17. #17

    Domyślnie

    Do gruntu. Sciany będą ocieplone na 20 cm, fundamenty też.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Niestety nie mam wiecej pomysłów. Musisz sie przyzwyczaic do tych strat i pocieszac sie tym ze tam jest jednak 5 cm styropianu a mogłoby by go nie byc wcale.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    A jak wygląda poziom warstw posadzki względem ścian? Czy bloczki fundamentowe/fundament lany kończy się tam, gdzie się zaczyna ocieplenie poziome pod posadzką? Z czego wyżej ściana? Ile masz od końca bloczków do nadproży drzwi?

    Jak wygląda izolacja pozioma przeciwwilgociowa? Masz jakąś papę między bloczkami fundamentowymi a murem wyżej? Jak ona się łączy z tą folią? I co to za folia? Na pewno nie jest to gruba papa?

  20. #20

    Domyślnie

    Masz stan surowy zamknięty,
    Podłoga na gruncie w stylu wylewka i pod tym 5cm styropianu i folia.
    Pewnie dopiero planujesz rodzaj ogrzewania.Na dziś i jutro najkorzystniejsze ekonomicznie i komfortowe jest ogrzewanie niskotemperaturowe( kocioł kondensacyjny na gaz i pompy ciepła, ew kocioł na paliwo stałe z buforem). Takie ogrzewanie trzeba zrobić w podłodze i porządnie zaizolować od gruntu
    Folia. Czyli z reguły badziewna izolacja przeciwwodna- warto wymienić na coś lepszego
    Boisz się naruszenia czegoś przy kopaniu. Chyba nie będziesz pogłębiać do poziomu ław ?!?
    raptem z kilkadziesiąt cm kopania a ławy powinny być grubo niżej niż 1m gdziekolwiek w Polsce stoi ten dom.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony