dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 217
  1. #161
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    aninaj
    Ja mam wycenę wiązarów sprzed dwóch dni. Co prawda mam jeszcze garaż w bryle(Z7L GL) ale daje to jakąś informację co do kosztów.
    Komplet - produkcja, montaż ,stężenia, okucia, kątowniki, transport - 24 300 NETTO.

    PS Ja miałem wyceny za SSO w przedziale 27-34k, ale to na późną wiosnę zeszłego roku. Radzę szukać tańszych ofert. Domek jest prosty w wykonaniu, tym bardziej dla kilkuosobowej ekipy. Ja buduję sam przy pomocy syna , po godzinach. Od początku września, kiedy materiały na ściany przyszły, doszedłem do wieńca. Zalałem go 9 dni temu. Zostały szczyty.

    PS.2 termin na na wiązary....początek marca, bo kolejki ja za komuny w mięsnym
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 01-12-2018 o 11:53

  2. #162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    aninaj

    Jeśli masz miejsce żeby składować materiał to nie widzę przeciwwskazań żeby kupić wcześniej. Pamiętaj , że jeśli działka jest na uboczu to istnieje ryzyko, że komuś sie spodoba i może zniknąć część w szczególności jak dopiero planujesz start we wrześniu.
    Cena wiązarów u mnie z montażem, dowozem i wszystkimi niezbędnymi akcesoriami. Ja tylko patrze jak montują
    Co do banku sie nie wypowiem, najlepiej jak byś się zapytała w danym banku czy nie ma jakiś uwag co do zakupu materiału przed pnb.
    45tys za sso wydaje mi się dużo, tak jak Pytajnick zasugerował poszukaj innych ofert.

    Pytajnick

    Szybko Wam poszło jak we wrześniu zaczęliście dopiero.
    Czyli w marcu kolejne dwa Z7 dostaną wiązary ....)
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 01-12-2018 o 16:14

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    Szybko Wam poszło jak we wrześniu zaczęliście dopiero.
    Czyli w marcu kolejne dwa Z7 dostaną wiązary ....)
    Niestety, nie jest to tak szybko jak być miało. Budowanie dla siebie, dostarczyło mi wiele negatywnych emocji i nieźle zmęczyło. Wolę to robić dla kogoś
    Dom miała mi stawiać ekipa, bo o jego budowie podęliśmy decyzję nagle a ja mam terminy na niemal dwa lata do przodu zajęte i nie mogę ludzi w balona zrobić.
    Pierwsze zaskoczenie - konserwator zabytków i przetrzymanie papierów u niego niemal 2mce. To spowodowało, że u budowlańców wypadłem z kolejki.
    Drugie zaskoczenie - od lat biorę materiały w jednym punkcie i jego właściciel zapewniał, że dla mnie one będą. Nie było, a cena 12,80 za Ytonga, który może będzie za miesiąc powalała. Załatwiłem sobie sam ale kolejne niemal dwa miesiące przestoju.
    W międzyczasie nowa ekipa zaczęła wykop i miała zrobić do "zera" Pokłócili się między sobą i poooszli.
    No to zero urlopu, wakacji....i robota po godzinach.

    Znajomy mi kiedyś mówił, że w wieku 50ciu lat lepiej się nie budować, bo można na zawał zjechać. Mam to szczęście, że nie gonią mnie żadne terminy, banki czy inne obowiązki. Gdyby było inaczej, to znajomy miałby całkowitą rację

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    U mnie zima nastała, śnieg mi do domu napadał



    Mam nadzieje, że wiosna przyjdzie szybko, puki co rozglądam się za oknami, wybieram między Dako a MsOkna. W salonie zawita HST, będzie kosztował tyle co reszta okien do tego domu ale co mi tam....

    Po ostatnich obfitych deszczach sprawdziłem też działanie drenażu, woda leci jak trzeba

  5. #165
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    holender2

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    MMark.
    Świetny dziennik.
    A nawet powiedziałbym ze to fajny mini poradnik wzbogacony o świetne wizualizacje Mam zamiar zbudować takie cudo w tym roku..no może nie zbudować ale zacząć.
    Póki co zbieram info liczę analizuję jak i co żeby funduszy wystarczyło.
    A kasy nie za dużo...mam ogrodzoną działkę na niej prąd wodę, wybudowany garażyk 25m2.
    Zastanawiam się jakie nakłady przewidziałeś na instalację systemów ogrzewania: pompa, rekuperator. Część inwestorów idzie w kierunku małego kotła na paliwa stałe, część dokłada kominek jako alternatywę lub wspomagacz...
    Zastanawiam się jakie oszczędności i w jakim czasie dają rozwiązania które wybrałeś a które wiadomo są początkowo droższe.
    Poza tym tradycyjna kotłownia w takim małym domku bezpośrednio za drzwiami kuchni czy korytarza choćby ze względu na utrzymanie czystości to dyskusyjny temat.

    PF - to wydaje mi się również uzasadnione w moim przypadku gdzie ziemia na działce to glina i bardzo dużo kamienia wapiennego...miejscami to wręcz lita skała wapienna. Kopanie pod fundament to w takim przypadku koszmar...wykopanie pod drzewko to zabawa z kilofem i kucie skały...

    Pozdrawiam serdecznie
    i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

    Mariusz

  6. #166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam po przerwie zimowej.
    Mury stoją, zima im nie zaszkodziła, choć w niektórych miejscach widać jak mróz delikatnie rozsadził bloczek. Mam nadzieje, że na ich trwałość to nie wpłynęło.

    W marcu pogoda była już na tyle łaskawa, że pojawiła się pierwsza firma na mojej budowie i zaczęła się akacja wiązary...
    Przed przyjazdem ekipy musiałem przygotować belki podtrzymujące dach na tarasem. Z ta poziomą mieliśmy nie lada wyzwanie, ciężka strasznie, w cztery osoby to dźwigaliśmy i dało nieźle w kość.



    No i w poniedziałek (trafiony rewelacyjnie, bardzo ciepło jak na początek marca i bezwietrznie) chłopaki zaczęli działać.
    W pierwszej kolejności poszły kątowniki kotwione bezpośrednio do wieńca




    Pierwszy wiązar



    i element szczytowy



    dalej poszło już z górki, byłem tak podjarany, że zapomniałem cykać zdjęcia







    Z dalszej perspektywy



    Ogólnie jestem zadowolony, choć myślałem że będzie wykonane to dokładniej.


    Dalszą robotę wykonuje już sam. Żeby ułatwić sobie prace wypożyczyłem rusztowanie, praca dużo bezpieczniejsza i przyjemniejsza.



    I druga strona




    i jestem na szczycie



    W między czasie przyjechały też bloczki na ścinany działowe - silka gr. 12cm.




    W tym tygodniu ma dojechać blacha i obróbki.
    Ruukki w tym roku zmieniło przetoczenia blachy na rąbek. A że mam już na garażu od nich blachę to na domu musiała być taka sama. Na ostatnią chwile udało mi się ją zamówić, dwa tygodnie później i miałbym już inny dach na domu.....

    Na budowie była tez firma zrobić pomiar okien. Okna będą od Dako, więcej zdradzę jak będą montować.

    Pozdrawiam.

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Jak juz dom będzie przykryty to pójdzie z górki
    A czeu mówisz że myślałeś że zrobią dokładniej? chodzi o płaszczyznę dachu? Trzeba tego mocno pilnować podczas montazu, nawet jak wieniec nie jest idealny to wszystko można wtedy skorygować!
    Pamiętasz może co ile i jakiego przekroju masz drewno na szczytach?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o płaszczyznę. muszę w niektórych miejscach korygować na łatach bo delikatnie falują (odchyłki 5-10mm). Wiązary też nie są idealnie prosto złożone np. na wysuwnicy jest pół metrowy element łączony na płytkę kolczastą, jak się poziomice przyłoży to opada o jakieś 2 cm.
    Niestety nie ganiałem ze sznurkiem i poziomica od razu po montażu i tu był mój błąd. Może przesadzam, sam nie wiem. Wieniec jest prosty, nawet sami chwalili za wykonanie.
    Jeśli chodzi o szczyty, przekroje jakie zastosowali to 45x145. Rozstawy jutro pomierzę bo i tak muszę płyty osb zamówić ale wydaje mi się, że są przyszykowane pod płyty osb aby dało się je przykręcić do pionowych belek.

  9. #169

    Domyślnie

    Takie odchyłki to nie odchyłki

  10. #170
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Takie odchyłki to nie odchyłki
    Wg mnie to odchylki. Drewno na wiazary jedt w wiekszosci docinane przez maszyne pewnie z tolerancją 1mm. Skladane tez sa raczej dokladnie. Jezeli wieniec jest rowno to trzeba byc paprochem albo sie mega spieszyc zeby tego rowno nie zrobic.
    Zawsze po montazu wiazarow trzeba przeleciec długą łata po plaszczyznie dachu, wtedy mozna cos jeszcze poprawic.
    Co do wyauwnic to musza byc zazwyczaj podparte przy krawedziach szczytow bo opadaja. To samo mialem u mnie tylko ze moje duzo wystawaly. Pozniej przyjezdzali poprawiac a i tak nie jest idealnie.

  11. #171
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    Przed przyjazdem ekipy musiałem przygotować belki podtrzymujące dach na tarasem. Z ta poziomą mieliśmy nie lada wyzwanie, ciężka strasznie, w cztery osoby to dźwigaliśmy i dało nieźle w kość.

    A po co to ustrojstwo? Firma kazała postawić?
    Pierwsze widzę w z7 taki wynalazek...
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  12. #172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    mother_nature każde z7 ma podparcie dachu nad tarasem, w oryginalnym projekcie też jest tylko słupy pionowe są lane-betonowe co mi się nie podobało i podczas adaptacji projektant zmienił na drewniane. U Ciebie przejrzałem dziennik i faktycznie nie masz podpór a masz dachówkę jeszcze na dachu. Albo masz wiązary tak zaprojektowane, że nie potrzebują podparcia albo podparcie trzeba było wykonać przed pokryciem. Ja miałem wymóg przygotować przed wiązarami w innym razie nie mieli by na czym się oprzeć.

    Zobacz, domek od kamil2k3 (mam nadzieje że sie nie obrazi) ma słupy



    sebcioc55 zmierzyłem rozstawy i są co 82cm.
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 25-03-2019 o 14:42

  13. #173
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Słupy u nas też będą, są wylane fundamenty pod nie, aczkolwiek firma od wiązarów mówiła, że i bez nich się obejdzie. U mnie kąt dachu ma 35 stopni, być może taki projekt jest, że nic się nie dzieje bez słupów. Dach przetrwał marcową wichurę bez żadnych uszczerbków, tylko prądu 1 dzień nie było
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  14. #174

    Domyślnie

    Witam kolegę po długiej przerwie.Muszę przyznać ,że z niecierpliwością czkałam na dalsze fotorelacje.Twój dziennik jest dla mnie jak i dla wielu innych osób planujących budowę Z7 bardzo przydatny������������.Jestem pod wielkim wrażeniem twojej ciężkiej pracy.Twój przykład pokazuje ,że nie ma rzeczy niemożliwych.
    Kąt nachylenia dachu masz taki jak w projekcie ,czy zmieniałeś?
    Mam jeszcze małą prośbę ,napisz jakie koszta budowy poniosłeś do stanu surowego zamkniętego,będę ci bardzo wdzięczna.
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości w osiągnięciu celu.

  15. #175
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Słupy u nas też będą, są wylane fundamenty pod nie, aczkolwiek firma od wiązarów mówiła, że i bez nich się obejdzie. U mnie kąt dachu ma 35 stopni, być może taki projekt jest, że nic się nie dzieje bez słupów. Dach przetrwał marcową wichurę bez żadnych uszczerbków, tylko prądu 1 dzień nie było
    A moja firma (a konkretnie konstruktor) zażyczyła sobie betonowe słupy pod belką, drewniane nie wchodziły w grę ;/
    Konstrukcję wiązarów mam nieco zmienioną w porównaniu z oryginałem - stryszek, plus obciążenie nie 20 a 30cm wełny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190317_153109_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	428610
    U mnie wysuwnice leżą na czterech belkach. Przez te belki trzeba było dodać murłatę (miały być wiązary bezpośrednio na wieńcu) bo dach na garażu pod nie by się nie zmieścił.
    W sumie..mi pasuje, bo będzie miejsce na kanały WM
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 29-03-2019 o 19:30

  16. #176
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    mother_nature No to wygląda na to, że tak przyszykowali wiązary, że wytrzymają bez podparcia. U mnie wichura przeszła nie cały tydzień od postawiania konstrukcji - pół nocy nie przespane czy mi tak czegoś nie zwieje. Obok tez duża brzoza mi rośnie i jak poleci to zgniecie garaż i część domu pewnie. Teraz żałuje, że jej nie wyciąłem jak porządek robiłem z drzewami bo ino problemy z tym drzewem, syfu leci z niej strasznie.

    aninaj Witam i ja. Przerwa jak przerwa, trzeba było naładować baterie no i nie chciałem zaczynać wcześnie nie mając pewności, że pogoda się w miarę utrzyma.
    Kąt dachu jak w projekcie 22st tylko zmieniłem wysunięcie pasa dolnego za okap. Teraz opada od razu jak sie styropian będzie kończył, bardziej mi się tak podoba niż jak oryginalnie dolny pas idzie w poziomie na okapie. Na zdjęciu co Pytajnick wrzucił fajnie to wiadać.

    Pytajnick Widać każda firma inaczej projektuje. Ja też zmieniłem obciążenie na większe - stryszek nieużytkowy.

  17. #177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    A na budowie jak na budowie, harówka. W nocy praca zawodowa, potem trzeba pospać i ok 13 na budowę.
    Postępy mało widoczne, udało się obić płyta osb jeden szczyt. Płyta 25mm, ciężkie to dziadostwo.



    Przyjechał też zamówiony dach z ruukki. Na początku się wystraszyłem bo podaje mi gąsiory, patrze a to nie ten kolor i struktura. Na szczęście okazało się, że to dla kogoś innego było i przez pomyłkę mi to przywieźli.


  18. #178

    Domyślnie

    MMark.Bardzo dobrze Ci idzie.Patrząc na twoje postępy w budowie zastanawiamy się nad wybudowaniem Zetki systemem gospodarczym.Zdajemy sobie sprawę,że nie jest to łatwa i lekka praca,ale spora częś kasy zostałaby w kieszeni.
    Mam pytanie w związku z płytą fundamentową ,ponieważ też się nad nią zastanawiamy.Rozumiem ,że ta etapie adaptacji projekt płyty fundamentowej robi architekr,jaki jest koszt projektu płyty i czy w projekcie jest rozrysowane jak ją zrobić?
    Oczywiście dużo nam dają twoje fotki,ale co innego obejrzeć ,a co innego zrobić samemu tym bardziej,że z budowlanką nie mieliśmy do czynienia.

  19. #179
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BettaR

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Siechnice
    Kod pocztowy
    55-011
    Posty
    32

    Domyślnie

    Marku, a czy możesz w kilku słowach - dlaczego blacha na rąbek ? Czysto "podoba mi sie" ? Czy wybór raczej praktyczny? Na garażu blachę sam położyłeś, na domu również?

  20. #180
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    aninaj Jeśli macie tylko chęci żeby budować samemu to czemu nie. Warto spróbować a jeśli coś nie będzie Wam szło to można zawsze skorzystać z firmy.
    Projekt płyty zrobi konstruktor adaptujący projekt, przynajmniej tak było w moim przypadku. Jak czytałem w innych wątkach to zlecenie projektu płyty kosztuje ok 1000zł. Ja miałem znacznie taniej ze względu na to, że konstruktor robił całą adaptacje u mnie.
    Rozrysowane było na tyle, że wiedziałem o co chodzi. Jak coś było dla mnie nie jasne to dzwoniłem i się dowiadywałem.

    BettaR Dlaczego blacha na rąbek a no dlatego, że mi się podoba Na domu również kładę sam. Trochę większe wyzwanie bo arkusze dłuższe i połacie większe ale dam radę, tak myślę przynajmniej. Okaże się w tym tygodniu

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony