dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Okap

  1. #1

    Domyślnie Okap

    Powiedzcie mi jaka jest optymalna szer okapu?
    Oraz wysokosc od ziemi do okapu zeby nie bylo wrazenia ze budynek jest za wysoki
    U mnie jest to teraz 80cm szerokosci okapu oraz bedzie kolo 3,6m wysokosci.
    W projekcie niby okap szer 85cm oraz 3,4m wysokosci ale jak zawsze cos musialo pojsc nie tak, przy podnoszeniu scianki o polowe pustaka czyli 12cm wykonawca twierdzil ze trzeba bedzie rowniez wydluzyc krokwie ale mam wrazenie ze tego poprostu nie zrobil bo wychodzi mniej niz w projekcie

  2. #2

    Domyślnie

    szkoda że robiles niezgodnie z projektem, podnoszenie ścian kolankowych szpeci dom i wywoluje szereg problemów, teraz zostaje wam tylko ratować sytuację... ja tam śmiało darowałam sobie okapy, też mam dosyć wysoki dom, ale mój ma wyglądać na przedwojenny, chciałam gzyms zamiast okapu. ale okap i tak mam bo ekipa zostawila dłuższe krokwie na wszelki wypadek, dekarze na wszelki wypadek obłożyli cale dachówką a podbitkarze histeryzowali jak chcialam by obcięli choc rozek krokwii. Ja bym nie wydłużala okapu.
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jak dachówki jeszcze nie ma, to w miarę łatwo możesz jeszcze podokładać króciaki na końcach krokwi. Podniesienie ścianek kolankowych to nie problem, tylko trzeba pamiętać o konsekwencjach min w elewacji właśnie. Wykonawca zawalił.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4

    Domyślnie

    Ogolnie bedzie blacha nie dachowka. Mam nadzieje ze nie bedzie zle jak juz bedzie elewacja, wkoncu to tylko 20 cm roznicy tak to sobie tlumacze

  5. #5

    Domyślnie

    lepiej daj dachówkę, najlepiej ceramiczna.
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Zrób sobie test, póki nie ma pokrycia masz czas - przykręć prowizorycznie do końcówek krokwi poziomą płytę na aktualnej wysokości okapu i odpowiadającej mu szerokości - pooglądaj z perspektywy, czy estetycznie Ci pasuje. Jak nie, to dokręć króciaki do końcówek krokwi, tak aby okap zszedł niżej.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony