dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Dachowe sprawy kilka porad apropo szczelnego przejścia

    Witam wszystkim,

    Mam kilka zagwozdek i mam nadzieję,że życzliwi ludzie mi pomogą.
    Robią mi więźbę z pełnym deskowaniem i później papa (docelowo dachówka możliwe,że płaska). Strych nad domem będzie nie użytkowy - tzn. ocieplenie będzie w stropie, strych nieogrzewany- kalenica ok 1,8m długości
    Z racji tego,że to tylko 18 stopni to całą szczelność opieram na papie dlatego kilka pytań (szczególnie punkt drugi):

    1. Wietrzenie deskowania strychu - Podbitka okapu możliwe,że będzie zrobiona z OSB/klej/siatka/tynk albo styro ala jak tutaj:
    http://bi.gazeta.pl/im/cc/41/dc/z144...warstwowym.jpg
    - także będzie brak wlotów powietrza pod deski w podbitce stąd moje pytanie: czy są jakieś np "bawole oka" (albo inne gotowe wloty) które można by umieścić w deskowaniu i na to przylepić papę? Chodzi o to aby zrobić wpływy powietrza na strych pod deskowanie a jednocześnie aby był szczelny spływ po papie. Są jakieś gotowe rozwiązania?

    2. Przejście komina metalowego od kominka - będzie to komin dwuścienny izolowany watą - jak najlepiej uzyskać przejście w deskowaniu/papie aby było szczelnie przy papie? Mój pomysł to taki aby użyć przejścia dachowego kątowego z wydłużonym kołnierzem (wszędzie używa się go przy pokryciu ostatecznym) ale aby przymocować go do desek (przed papowaniem) i w koło po tym zewnętrznym płaszczu go zapapować razem z dachem - tak aby ta płaska kwadratowa blacha była przykryta papą (papa zgrzana na zakład).

    Czy najlepiej niech obecna ekipa mi wszystko za deskuje opapuje a później dekarze to sobie powycinają i pozgrzewają... Jaka jest praktyka?

    Jeśli coś nie jasno opisałem to wyjaśnię albo narysuje.
    Dzięki i pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 27-02-2017 o 15:58

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ad. 1. Są takie kratki umożliwiające wprowadzenie powietrza z pod pokrycia.
    Ad. 2. Profesjonalna firma dekarska sobie z tym poradzi.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony