dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Mała kuchnia z jamnikiem

    Witam, to mój pierwszy wpis tutaj. Proszę o rady jak zaaranżować kuchnię, wymiary 2700/2205, mamy tam jamnika: okno narożne 90/60#180/60. Mam meble, robione na wymiar pod inną kuchnię i po przeanalizowaniu kosztów"niepotrzebuję" nowej i tu po edycji gdzie dodawałam zdjęcie zjadło mi resztę tekstu------
    tak się sprawy mają lodówka moja jest całkiem nowa wolnostojąca , obok postawię słupek równy lodówce z piekarnikiem nad szafką( zrobię z niej cargo) wyżej mam mikrofalówkę. Dalej zaczynałabym blat z indukcją jeszcze na tej ścianie by całą ścianę obok mieć blatu roboczego jak najwięcej, pottem na rogu zlewozmywak mam okrągły dwukomorowy i dalej blat do końca
    , co myślicie mądre głowy? mam jeszcze szafki górne wąskie ,otwierane do góry czy dać je nad jamnikiem czy bedzie to głupio wyglądało? a może dorobić az do sufitu? Okap podszafkowy mam ale nieużywany , może w otwartej kuchni w domu będzie używany?
    P O M O C Y
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	382504  
    Ostatnio edytowane przez adrianna7 ; 27-02-2017 o 18:01

  2. #2

    Domyślnie


    nikt nie ma pomysłu na moją kuchnię? szkoda liczyłam na wasze podpowiedzi...
    Ostatnio edytowane przez adrianna7 ; 01-03-2017 o 07:31

  3. #3

    Domyślnie mała kuchnia POMOCY

    Witam,

    P O M O C Y
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	382548  
    Ostatnio edytowane przez adrianna7 ; 01-03-2017 o 07:31 Powód: zamiana mejsca

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale nie wiem w czym ci pomóc, skoro meble masz, urządzenia masz, układ (chociaż niezgodny z zalecaną ergonomią) masz?

  5. #5

    Domyślnie Mała kuchnia

    Tutaj mniej więcej podobny układ(zdjęcie z producenta naklejek ściennych)

    Ja osobiście:
    - trójkąt roboczy (układ lodówka - zlew - kuchnia) świętość, na podanym przez Ciebie układzie zaburzony,
    - okap też wg. mnie MUSI być, masz otwartą kuchnię, wszystko będzie na salon leciało, chyba że nie gotujesz
    - szafki górne... jeśli się pomieścisz w dolnych... u mnie miejsca nigdy dość
    - zlew w rogu, ja jestem na nie

    Generalnie ciężko tak bez zdjęć coś wymyślić, orientacja w stronach świata potrzebna, nie wiem jakie masz te gotowe meble. Trochę za mało czytelny ten post, napisz na czym Ci zalezy i czym dysponujesz.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	710x0_naklejki-kpl_09.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	382554  
    Ostatnio edytowane przez Wren ; 28-02-2017 o 11:39 Powód: dopis

  6. #6

    Domyślnie

    Meble mam , sprzęty również ale muszę je dostosować do nowej kuchni, mogę dorobić , zmienię na pewno blat.
    Ten układ jest z projektu, widzisz kuchnia malutka czy ta zabudowa na ścianie wiatrołapowej nie będzie zbyt przytłaczająca? może zrezygnować z piekarnika w słupku i zrobić go na dole? Marzyła mi się maleńka wyspa , choć wiem że nie ma szans na nią , najbardziej zależy mi na blatach roboczych bo dużo gotuję , do tego te szafeczki górne troszkę małe ale takie do sufitu znów przytłoczyłyby wnętrze, co o tym sądzisz?Wygląda na to, że okno ,z którego najbardziej się cieszyłam ,jest bardzo....nietrafione dla tak małej przestrzeni.

  7. #7

    Domyślnie

    a dom już stoi, okna wstawione?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ten dom jest maleńki, więc ciężko o przestronne wnętrza. Praktycznie cały salon zajmuje wielka rogowa kanapa, że nawet stół musi być wciśnięty przy kuchni i kuchni nie da się rozbudować.

  9. #9

    Domyślnie

    Okno odwrotnie, dłuższa część od frontu.









    Stół przydałoby się odsunąć trochę od półwyspu(120x40cm, może być wyższy niż blat) i okno nad nim też. W sumie można by wprowadzić więcej zmian lub nawet wybrać inny projekt bo faktycznie mało ustawna część dzienna.

  10. #10

    Domyślnie

    No i co chcesz od tej kuchni? Jest OK!
    Koleżance Elfir narożna kanapa przeszkadza, która rzekomo zajmuje cały salon i do tego ta kanapa ma wpływ na ustawienie stołu?
    Wiesz co? Ty nie czytaj tego, co ona pisze, bo od stołu do kanapy jest kilometr odległości!!
    Zresztą ta dziewczyna jeszcze nigdy nie napisała, że jakiś projekt jest OK - ona tak ma, że wszędzie widzi jakieś wady i musi ludziom we łbie namieszać, żeby sama poczuła się spełniona. Jak już namiesza, to kładzie się spać (inaczej nie uśnie), a potem wstaje nowy dzień i ona MUSI znowu porad udzielać, ściany przestawiać, bo dla niej poranna kawa, to jest zbyt mały zastrzyk emocji

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wren Zobacz post
    Tutaj mniej więcej podobny układ(zdjęcie z producenta naklejek ściennych)

    Ja osobiście:
    - trójkąt roboczy (układ lodówka - zlew - kuchnia) świętość, na podanym przez Ciebie układzie zaburzony,
    - okap też wg. mnie MUSI być, masz otwartą kuchnię, wszystko będzie na salon leciało, chyba że nie gotujesz
    - szafki górne... jeśli się pomieścisz w dolnych... u mnie miejsca nigdy dość
    - zlew w rogu, ja jestem na nie

    Generalnie ciężko tak bez zdjęć coś wymyślić, orientacja w stronach świata potrzebna, nie wiem jakie masz te gotowe meble. Trochę za mało czytelny ten post, napisz na czym Ci zalezy i czym dysponujesz.
    dziękuję za odpowiedź, piszę już na ten temat również w wątku projektowanie wnętrz OK
    Posiadam dużo mebli, pewnie wszystkie mi się nie zmieszczą.
    szafki dolne : 60, 80, 90 szuflady,40 szuflady 60 zmywarkowa, 30 skośna (zawiasy po prawej stronie)
    szafki górne 80 zwykła nad zlew (nie zamierzam jej użyć), 60 z teleskopowym okapem, 60 słupek na piekarnik i mikrofalę ,3 szafki 77/40 i jeszcze jedna mniejsza 70/40 otwierane do góry
    lodówka biała wolnostojąca 60
    te meble były robione na wymiar do innej kuchni, nadal są w świetnym stanie , moge coś dorobić , muszę wymienić blat i jeden front od zmywarki bo brzydki jest, lubię tą kuchnię , rude korpusy i waniliowe fronty,
    strony świata wejście do domu PN-W tył domu PD-Z ,okno kuchenne dłuższe PD-W, PRZECIWLEGŁA sciana bez okien PN-Z
    DOM BĘDZIE TEJ WIOSNY BUDOWANY już nie mogę się doczekać

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Witaj Trollu Stanowska, ty nie uśniesz bez odnalezienia w morzu internetu mojego wpisu i głupiego, dziecinnego skomentowania go. Oczywiście bez większego sensu, byle klasycznie, jak u Koterskiego dowalić

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    No i co chcesz od tej kuchni? Jest OK!
    Koleżance Elfir narożna kanapa przeszkadza, która rzekomo zajmuje cały salon i do tego ta kanapa ma wpływ na ustawienie stołu?
    Wiesz co? Ty nie czytaj tego, co ona pisze, bo od stołu do kanapy jest kilometr odległości!!
    Zresztą ta dziewczyna jeszcze nigdy nie napisała, że jakiś projekt jest OK - ona tak ma, że wszędzie widzi jakieś wady i musi ludziom we łbie namieszać, żeby sama poczuła się spełniona. Jak już namiesza, to kładzie się spać (inaczej nie uśnie), a potem wstaje nowy dzień i ona MUSI znowu porad udzielać, ściany przestawiać, bo dla niej poranna kawa, to jest zbyt mały zastrzyk emocji
    napisałam te posty po pomoc , wiem że Elfir dużo pomaga , czytałam wielokrotnie te wpisy, ja buduję malutki i to mnie cieszy , reszta mnie nie obchodzi , jednak chciałam zaczerpnąć porady jak ustawić meble kuchenne w mojej! MACIUPKIEJ kuchni,
    może się jeszcze wypowiecie?
    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Okno odwrotnie, dłuższa część od frontu.

    Stół przydałoby się odsunąć trochę od półwyspu(120x40cm, może być wyższy niż blat) i okno nad nim też. W sumie można by wprowadzić więcej zmian lub nawet wybrać inny projekt bo faktycznie mało ustawna część dzienna.
    WOW! DZIĘKUJĘ za nakład pracy nad moją kuchnią,
    nie mogę zmienić okna, super wygląda ten półwysep nawet nie wiedziałam że może się zmieścić, dziękuję, Co sadzisz o piekarniku nad szafką? obok lodówki, myęlę jeszcze nad dołożeniem szafek górnych aby osiągnąc coś jak w twoim projekcie, teraz te szafki są wysokie na 40 cm a szerokie na 70. Stół mam okrągły ,myślę że będzie ładnie odstawał od półwyspu. Super tak zobaczyć kuchnię na wizualizacji, jeszcze raz dziękuję Bardzo!
    pozdrawiam, miłego dnia

  15. #15

    Domyślnie

    Piekarnik mam w słupku i sobie chwalę bardzo bo wygodnie, jeśli chcesz tam umieścić to dlaczego nie? Ta ściana jest schowana raczej więc nic nie powinno przytłaczać. Masz gotowe szafki, więc szkicuj na kartce kuchnię, powycinaj szafki jakimi dysponujesz i spróbuj je ułożyć, dużo rzeczy wtedy wychodzi (pamiętaj jak się otwierają), dopasowanie ich do układu nowego niby jest proste, ale zazwyczaj są niespodzianki. Mi w kuchni sprawdzają się szuflady przede wszystkim, lubię też górne szafki (jestem wysoka) i chyba zachęcam do wpasowania ich w całość zwłaszcza że mają pożądany "jamnikowaty" kształt i nie przytłoczą Ci planowanych okien.
    Przemyśl dokładnie układ sprzętów, przychodzisz do domu z zakupami i co? Niesiesz je do kuchni, lodówki lub spiżarki. Przygotowujesz obiad, wyjmujesz z lodówki, myjesz(zlew), kroisz, wrzucasz do garnków, resztki do kosza. Ugotowane odkładasz na talerze, gdzie je ustawisz? No i brudne już do zmywarki/zlewu. To wszystko powinno być blisko siebie. Przemyśl jaki macie tryb życia, ile osób zwykle je przy stole i dostosuj wielkość mebli do swoich potrzeb.
    Moje marzenie: zmywarka na wysokości żeby tak się nie schylać! - ale to wszyscy wysocy tak marzą

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony