dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda i Daniel Zobacz post
    Dlatego chciałbym sprawdzonego projektanta i mam nadzieje że cena mnie nie zabije ....
    Przy tym rzucie wygląda przeprojektowanie konstrukcji. Drogo będzie. Albo kombinowanie z dwiema płytami na osobnych poziomach - ale to pozbawi ciągłości izolacji a w tym wypadku nie da się podzielić w ten sposób, że część ogrzewana to jedna płyta, a nieogrzewana druga. Szukałbym innego projektu gdzie przynajmniej parter jest na jednym poziomie. I to nie tyko ze względu na płytę, ale też dla wygody. Schody to zło - zwłaszcza jak komuś strzeli jakaś kość w nodze albo, nie wiedzieć czemu, zestarzeje się i zniedołężnieje.

    Aktualizacja:
    Tak jeszcze popatrzyłem, to tu słabo jest zaprojektowana izolacja do gruntu. Te schody po środku domu są ślicznym mostkiem do gruntu. A wyglądają na obrazku jakby były ze styropianu.
    Przecież ten pionowy kawałek izolacji schodów to jedno - a co z poziomym? To przecież piękny radiator przekazujący ciepło do gruntu.

    A co do namiarów, to masz tutaj. W tym wątku masz też sporo informacji a udzielający się tmann* i vega1 "robią" w płytach.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-02-2017 o 09:04

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magda i Daniel

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wołów
    Kod pocztowy
    56-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dziś będę jeszcze u 2 projektanta zobaczymy jaką kwotą rzuci. Dzwoniłem też do firmy gdzie kupiłem projekt gdzie może za małą opłatą wymienić projekt na inny zobaczymy co wymyślą czekam na maila. Jak kupowałem projekt nie myślałem o płycie i to był błąd za który teraz będzie trzeba zapłacić ....

    1 projektant wycenił wstępnie adaptację z zmianami na płytę fundamentową + podniesienie ścian kolankowych + wyrównanie poziomów na kwotę 3,5 tyś zł. Co sądzicie o tej kwocie dużo mało ??
    Ostatnio edytowane przez Magda i Daniel ; 28-02-2017 o 14:20

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magda i Daniel

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wołów
    Kod pocztowy
    56-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    No i dziś byłem u kolejnego architekta powiedział że musiałby przerysować cały projekt i koszt około 4tyś zł . Próbowałem zamienić projekt na inny w biurze projektowym ale architekt nie wyraził zgody. Płacić tyle kasy czy zostać przy ławach fundamentowych ??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony