dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kanalizacja po skosie przez garaż, żeby nie iść pod podjazdem.



    Studzienka jest dalej niż na rysunku. Pod podjazdem tak jak był projeskt by było ciężko, bo musiałaby rura wysoko wychodzić, żeby zachować spad zostało by jakieś 20 cm do kostki.

    Sugerują mi kolanka 30 st. + 15 st.

    Można zmienić na odwodnienie liniowe. Tak było pierwotnie. Nie wiem jaka to jest różnica w kosztach. W punktowym jest syfon. Te nie wiem jak się robi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WhatsApp Image 2023-04-18 at 19.15.09.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	464678  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Studzienka przykanalika na posesji moze być obojętnie gdzie. Jeśli już tak zostało to wykonane to zrobił bym to w ten sposób:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KlGp8pXa.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	464681

    Do rury wychodzącej przez bramę można wpiąć od razu odpływ liniowy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Wody opadowe z podjazdu? Primo - brak separatora. Secundo - chyba nie wolno? No ale co tam szpadlowy może się znać? Niech inwestor pcha się na minę.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Wody opadowe z podjazdu? Primo - brak separatora. Secundo - chyba nie wolno? No ale co tam szpadlowy może się znać? Niech inwestor pcha się na minę.
    Odpływ liniowy w garażu przy bramie zamiast kratki!......Jakie wody opadowe z podjazdu?
    Chodzi o te 200ml wwiezione na oponach.
    Chyba że się przejęzyczyłeś i miało być z pojazdu ..........na zewnątrz jak padał deszcz to po wjechaniu kapnie też nie wiele więcej na posadzkę ale za to wygoda przy myciu podłogi..
    Ten szpadlowy to kto......jakiś Twój " ZIOMAL"?
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 20-04-2023 o 16:12
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Niedawno mierzylismy powykonawczo stację kontroli pojazdów, mała, dwa stanowiska. Wszystkie kratki z hali przegladów razem z odwodnieniem placu (kostka) oraz liniówką przed bramami, były spiete razem i przez separator oleju ciecze spływajace trafiały do zbiornika szczelnego. Sprawdzaliśmy przepływy, bo nie było nas podczas kładzenia instalacji. Tak było zaprojektowane. Tak to wygląda od strony formalnej. Jak wygląda praktyka? Tak jak cosobotnie pucowanie samochodów wokół."Na moim podwórzu" piana, to możeta mnie cmoknąć. I wielu może się zdziwić. Przy wrednym lub czujnym sąsiedzie można otrzymac mandat od SM. przecież wszystkiej wody nie zatruję, zboże techniczne wel czyściwo młynarskie też przeżyję. Oczywiście, Czernobyl też da się przeżyć... Ale ryby w Odrze znów opalają brzuszki... będzie z tego smród i nawet taczki & widły nie pomogą. A może jednak pomogą???

    Szpadlowy? To niekiedy stosowany synonim mojego zawodu, jestem zbyt stary aby mnie to ruszało.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 22-04-2023 o 00:52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony