dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 29
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 575
  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Pierwsze wnioski o podłączeniu dmuchawy 80tki:
    1. Reaktor zmienił się w pralkę, trzeba powietrze puścić bokiem.
    2. Organizmy na kształtkach zanikają, chyba je zmywa.
    3. Recyrkulacja działa jak przy 40, nadmiar powietrze zamiast na pompę idzie na dyfuzor.
    Zamierzam podłączyć 80 tylko do recyrkulacji, poza sterownikiem. Pytanie, jak ją ustawić? Czy 1 minuta, co 45 minut będzie ok? Wiem, że minuta to za długi czas podawania, ale taką dokładność ma mój programator.
    Ostatnio edytowane przez gorog85 ; 30-06-2018 o 11:28

  2. #222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    U mnie serwisant ustawił 1 minuta co 40 minut.
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał reksgildo Zobacz post
    U mnie serwisant ustawił 1 minuta co 40 minut.
    Co, jeśli zwiększę tylko czas recyrkulacji? Czy to nie zaburzy cyklu i nie rozjedzie się w ciągu doby?

  4. #224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Nie wiem czy pytanie było do mnie. Tego nie wiem. mnie powiedział że fabrycznie ustawione jest 1 minuta co 60 minut. Skrócił więc w ten sposób przerwy pomiędzy recyrkulacją. Z trzeciego zbiornika do pierwszego, fabrycznie jest 1 minuta co 24 godziny. Ma to podobno na celu rozbicie kożucha.
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    Co, jeśli zwiększę tylko czas recyrkulacji? Czy to nie zaburzy cyklu i nie rozjedzie się w ciągu doby?
    Nie zaburzy cyklu. To nie jest w jednej sekwencji z napowietrzaniem. Musisz poeksperymentować.

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Po tygodniu od wymiany dmuchawy i zaszczepieniu osadu wnioski :
    1. Osadu w reaktorze jest jak na lekarstwo. Jest piana, ale chyba nie świadczy o przyjęciu się osadu.
    2. W recyrkulacji nie ma go wcale.
    3. We wtórnym nie tworzy się póki co kożuch, nic nie flotuje.
    4. Po wprowadzeniu osadu ściek oczyszczony nie był klarowny. Teraz pomału zaczyna się klarować.
    5. Reasumując, nie wiem czy warto było, czy cokolwiek to dało. Może jeszcze za wcześnie. Na pewno nie będę więcej dokładał do tego.


    https://m.fotosik.pl/zdjecie/2897b1e55c384e0f

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    Po tygodniu od wymiany dmuchawy i zaszczepieniu osadu wnioski :
    1. Osadu w reaktorze jest jak na lekarstwo. Jest piana, ale chyba nie świadczy o przyjęciu się osadu.
    2. W recyrkulacji nie ma go wcale.
    3. We wtórnym nie tworzy się póki co kożuch, nic nie flotuje.
    4. Po wprowadzeniu osadu ściek oczyszczony nie był klarowny. Teraz pomału zaczyna się klarować.
    5. Reasumując, nie wiem czy warto było, czy cokolwiek to dało. Może jeszcze za wcześnie. Na pewno nie będę więcej dokładał do tego.


    https://m.fotosik.pl/zdjecie/2897b1e55c384e0f
    Tydzień to niewiele. Jeżeli zdjęcie jest ze stanu obecnego to w bioreaktorze kolor ścieku nie świadczy o dużej ilości osadu czynnego. Co zresztą sam stwierdziłeś. Piana może wynikać z detergentów lub w wyniku intensywnego namnażania się osadu czynnego.

    W osadniku wtórnym ewidentnie masz warunki beztlenowe. Całkowite odłączenie recyrkulacji do osadnika wstępnego (do czasu wytworzenia się osadu czynnego) oraz maksymalne zwiększenie recyrkulacji do bioreaktora powinno sytuację poprawić.

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Spostrzeżenia: osad w recyrkulacie leci tylko przez ok 5 sek, reszta zostaje na dnie. Ciecz w bioreaktorze jest taka, jakby ktoś tam kredę wrzucił. Do tej pory tego nie było.

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/dacbd2b6deb8163b

    Może za dużo tlenu?
    Ostatnio edytowane przez gorog85 ; 22-07-2018 o 18:45

  9. #229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    U mnie minęło 1,5 miesiąca od wizyty serwisu i naprawy recyrkulacji. Efektów nie widzę. Żaden osad się nie wytworzył a w osadniku wtórnym ciecz jest nie oczyszczona i taka leci do studni chłonnej. Od wczoraj studnia chłonna znów nie odbiera. Myślę ze tak jak tu było napisane pompy mamutowe nie zasysają osadu i ten powoduje problemy. Na dziś nie mam pomysłu co dalej z tym robić. Nie bardzo mam miejsce żeby wjechać koparką i wymienić żwir w studni chłonnej. Zastanawiam się czy pojazdy do czyszczenia i udrażniania kanalizacji dały by radę pod ciśnieniem wzruszyć żwir i go wypompować. Nie mam tyle sił i zdolności co flisak zeby z tym dziadostwem walczyć. Myślę o zamontowaniu innej oczyszczalni a to zostawić jako osadnik wstępny.
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    Spostrzeżenia: osad w recyrkulacie leci tylko przez ok 5 sek, reszta zostaje na dnie. Ciecz w bioreaktorze jest taka, jakby ktoś tam kredę wrzucił. Do tej pory tego nie było.

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/dacbd2b6deb8163b

    Może za dużo tlenu?
    Osadu czynnego nie widać. Na pierścieniach Białeckiego też pewno nie ma. Ściek wygląda jak po osadniku gnilnym. Nie flotuje nic we wtórnym, bo może po prostu nie ma co flotowa.

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał reksgildo Zobacz post
    U mnie minęło 1,5 miesiąca od wizyty serwisu i naprawy recyrkulacji. Efektów nie widzę. Żaden osad się nie wytworzył a w osadniku wtórnym ciecz jest nie oczyszczona i taka leci do studni chłonnej. Od wczoraj studnia chłonna znów nie odbiera. Myślę ze tak jak tu było napisane pompy mamutowe nie zasysają osadu i ten powoduje problemy. Na dziś nie mam pomysłu co dalej z tym robić. Nie bardzo mam miejsce żeby wjechać koparką i wymienić żwir w studni chłonnej. Zastanawiam się czy pojazdy do czyszczenia i udrażniania kanalizacji dały by radę pod ciśnieniem wzruszyć żwir i go wypompować. Nie mam tyle sił i zdolności co flisak zeby z tym dziadostwem walczyć. Myślę o zamontowaniu innej oczyszczalni a to zostawić jako osadnik wstępny.
    Przepłukiwanie górnych warstw studni pomoże ale tylko na chwilę. Z biegiem czasu coraz większa objętość studni będzie zakolmatowana, co będzie skracało okresy pomiędzy płukaniem/wzruszeniem kruszywa. Aż przyjdzie taki moment, że nic to nie da.

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Przepłukiwanie górnych warstw studni pomoże ale tylko na chwilę. Z biegiem czasu coraz większa objętość studni będzie zakolmatowana, co będzie skracało okresy pomiędzy płukaniem/wzruszeniem kruszywa. Aż przyjdzie taki moment, że nic to nie da.
    Zdaję sobie z tego sprawę. Pytanie co z tym fantem zrobić? Wymienić oczyszczalnię i na nowo zrobić studnię?
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  13. #233
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    A gdybyś po płukaniu na dno studni jakąś włókninę położył, która będzie pełnić rolę filtra? Po zapchaniu, wyjmujesz, płukasz lub wymieniasz.Gdzieś w sieci widziałem takie rozwiązanie.

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    A gdybyś po płukaniu na dno studni jakąś włókninę położył, która będzie pełnić rolę filtra? Po zapchaniu, wyjmujesz, płukasz lub wymieniasz.Gdzieś w sieci widziałem takie rozwiązanie.
    Dzięki za zainteresowanie. Myślałem o tym, tyle tylko że instalator zrobił wyjście kanalizacji z budynku na głębokości 1 m. W związku z tym oczyszczalnia jest głęboko i studnia też. Studnia jest z Delfina w kształcie dzwona i ma 3 wąskie nadstawki. Strach tam wejść. Wczoraj poradzono mi aby pomiędzy oczyszczalnię a studnię zamontować filtr doczyszczający (np. Sotralentz SL-FD). Tylko że to dalej nie rozwiązuje problemu oczyszczalni. Powinni informować na stronie Delfina, że musi być minimum 5 mieszkańców
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał reksgildo Zobacz post
    Zdaję sobie z tego sprawę. Pytanie co z tym fantem zrobić? Wymienić oczyszczalnię i na nowo zrobić studnię?
    Są metody chemicznego udrażniania drenaży/studni chłonnych ale w Twoim przypadku problem leży w oczyszczalni. Sama studnia chłonna nadaje się w tereny gdzie są grunty bardzo dobrze przepuszczalne. Także jeżeli będziesz przerabiał system i nie masz piasków to rozważ jednak drenaż.

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał reksgildo Zobacz post
    Dzięki za zainteresowanie. Myślałem o tym, tyle tylko że instalator zrobił wyjście kanalizacji z budynku na głębokości 1 m. W związku z tym oczyszczalnia jest głęboko i studnia też. Studnia jest z Delfina w kształcie dzwona i ma 3 wąskie nadstawki. Strach tam wejść. Wczoraj poradzono mi aby pomiędzy oczyszczalnię a studnię zamontować filtr doczyszczający (np. Sotralentz SL-FD). Tylko że to dalej nie rozwiązuje problemu oczyszczalni. Powinni informować na stronie Delfina, że musi być minimum 5 mieszkańców
    Filtr taki jak wspomniałeś czy inny np. z puzzolany w jakiejś studzience na pewno doczyści ścieki z wypłukiwanego osadu czynnego, jednak trzeba będzie bardzo często go czyścić. Ale dalej problem tkwi w innym miejscu.

    Nie wiem, którą otrzymałeś instrukcję Delfina bo jest kilka wersji ale znajdziesz w swojej zapewne opis, że obsługuje ona max 6 osób. W zakresie parametrów minimalnych to jest wskazany przepływ 0,45 m3/d (co jest oczywiście absurdalną wartością). Oczywiście zapis ten stanowi ewidentny zapis „ochronny” dla producenta.
    W mojej opinii jak zaczniesz zużywać więcej wody ta oczyszczalnia nie będzie działała u Ciebie lepiej.

  17. #237

    Domyślnie

    Tu nie o przepływy idzie. To tylko ich pier... Trzeba poprawić kilka rzeczy po "liderze rynku". A studnię chłonną u siebie wywaliłem. Mam do sprzedania. Jeśli masz wyjście z domu na 1m to wyjście z oczyszczalni pewnie ok. 1,5m. Musiałbyś mieć bardzo chłonny grunt i bardzo niski poziom wód gruntowych. W naszych rejonach(Podlasie) to raczej nieosiągalne. Ja u siebie w miejsce studni wstawiłem przepompownię a ściek wywalam do tuneli Soltlarenz postawionych na ok. 0,5m warstwie kamienia polnego. Tunele obsypane kamykiem 16-32 na to włóknina i piach. Jak na razie odbiera dobrze. Jak by się zapchało to drenaż albo przedłużanie tuneli.
    Ostatnio edytowane przez flisak ; 31-07-2018 o 18:55

  18. #238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Filtr taki jak wspomniałeś czy inny np. z puzzolany w jakiejś studzience na pewno doczyści ścieki z wypłukiwanego osadu czynnego, jednak trzeba będzie bardzo często go czyścić. Ale dalej problem tkwi w innym miejscu.

    Nie wiem, którą otrzymałeś instrukcję Delfina bo jest kilka wersji ale znajdziesz w swojej zapewne opis, że obsługuje ona max 6 osób. W zakresie parametrów minimalnych to jest wskazany przepływ 0,45 m3/d (co jest oczywiście absurdalną wartością). Oczywiście zapis ten stanowi ewidentny zapis „ochronny” dla producenta.
    W mojej opinii jak zaczniesz zużywać więcej wody ta oczyszczalnia nie będzie działała u Ciebie lepiej.
    Instrukcja to: OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW DELFIN PRO KSIĄŻKA EKSPLOATACJI ma 38 stron. Wiem że jest zapis ze max 6 osób natomiast powinni dać przedział 5-6 osób. Oczywiście jest zapis o minimalnym przepływie ale zgadzam się z tobą że to "dupochron" dla producenta. Zdaję sobie sprawę ze trzeba będzie często czyścic filtr ale to chyba poza wymianą oczyszczalni jedyne wyjście
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  19. #239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisak Zobacz post
    Tu nie o przepływy idzie. To tylko ich pier... Trzeba poprawić kilka rzeczy po "liderze rynku". A studnię chłonną u siebie wywaliłem. Mam do sprzedania. Jeśli masz wyjście z domu na 1m to wyjście z oczyszczalni pewnie ok. 1,5m. Musiałbyś mieć bardzo chłonny grunt i bardzo niski poziom wód gruntowych. W naszych rejonach(Podlasie) to raczej nieosiągalne. Ja u siebie w miejsce studni wstawiłem przepompownię a ściek wywalam do tuneli Soltlarenz postawionych na ok. 0,5m warstwie kamienia polnego. Tunele obsypane kamykiem 16-32 na to włóknina i piach. Jak na razie odbiera dobrze. Jak by się zapchało to drenaż albo przedłużanie tuneli.
    U mnie na 3 metrach nie ma wód gruntowych do 3 metrów piasek
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  20. #240

    Domyślnie

    To pozazdrościć warunków.

    A u mnie znowu jakaś lipa. Byliśmy tydzień na urlopie i osad nadmierny(sterowany jeszcze ręcznie) był chyba nieprawidłowo zawracany. Po powrocie zauważyłem, że flotuje mi osad we wtórnym. Zacząłem go intensywnie zawracać do wstępnego. Tak od dwóch tygodni. Co ciekawe próbka w cylindrze flotuje dopiero po kilkunastu godzinach. Zwiększyłem czasy natlenieniania i zmniejszyłem postoje. dołożyłem w sekwencji drugą recyrkulację do reaktora(po pierwszym napowietrzaniu). Efektu to nie dało. Codziennie zbieram z góry 15-20l. osadu z wtórnego. Produkt jest cały czas taki jak był, bo osad pływa nad trójnikiem odpływowym.Już nie wiem co jej zrobić.

Strona 12 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony