dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 29
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 575
  1. #441
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Zmniejszyłem cykl napowietrzania na 40/20 i rozbiłem dozowanie na 30 sek co 30 minut (było 60s/60min). Powód taki, że dłuższe dozowanie powodowało oderwanie osadu i wymywanie go do odbiornika, jak przy gwałtownym zrzucie.
    Przełożyło się to na brak flotacji we wtórnym.

  2. #442

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    Zmniejszyłem cykl napowietrzania na 40/20 i rozbiłem dozowanie na 30 sek co 30 minut (było 60s/60min). Powód taki, że dłuższe dozowanie powodowało oderwanie osadu i wymywanie go do odbiornika, jak przy gwałtownym zrzucie.
    Przełożyło się to na brak flotacji we wtórnym.
    Możesz powiedzieć po jakim czasie osad osiąga "dojrzałość"?

  3. #443
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haohmaru Zobacz post
    Możesz powiedzieć po jakim czasie osad osiąga "dojrzałość"?
    W przypadku rozpoczęcia eksploatacji oczyszczalni osad czynny namnaża się ok 3-4 tygodni (jest to tzw. czas wpracowania). Oczywiście jest sporo czynników na to wpływających.

    Jeżeli wprowadzacie zmiany do oczyszczalni, w której jakiś osad czynny był, pozytywne efekty wprowadzonych zmian powinny być widoczne w ciągu 2 tygodni. Oczywiście najważniejszym wskaźnikiem jest klarowny odpływ.

  4. #444

    Domyślnie

    Chyba, że zmienianym parametrem jest np. odprowadzenie nadmiernego. W takim przypadku po 2 tygodniach może już go nie być.
    Ja wywiozłem w sobotę wstępny, bo znowu dozowałem osady.

    Wczoraj przerobiłem swoje dziadostwo na SBR. Przerobiłem pompę dozującą dając na ssaniu zaślepkę i wiercąc otwory fi 4,5 w rurce powyżej korka. Pozostałe 2 mamuty przerzuciłem do reaktora. Do osadu nadmiernego bez modyfikacji a do odprowadzenia oczyszczonego zmodyfikowałem podobnie jak dozujący. Z tą różnicą, że na ssaniu nie dawałem zaślepki tylko została otwarta pcv50. Oczywiście zaślepiłem połączanie 2 i 3 komory. Makabryczna operacja, Wypłukałem wtórny. Dopełniłem reaktor ponieważ po zaślepieniu połączenia można podnieść poziom.
    Program to:
    - dozowanie 50sek. - ok.25l.
    - napowietrzanie/postój - 30/15min.
    - napowietrzanie/postój - 30/33min.
    - odprowadzenie oczyszczonego - 55 sek.
    Ostatnio edytowane przez flisak ; 04-04-2019 o 07:14

  5. #445
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    No to teraz pojechałeś na całego. Czy efekty oczyszczania w poprzedniej wersji były niezadowalające?

  6. #446

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    No to teraz pojechałeś na całego. Czy efekty oczyszczania w poprzedniej wersji były niezadowalające?
    Było nieźle ale trochę mętny był oczyszczony. Myślę, że to był efekt mieszania 2 i 3 komory podczas dozowania. Zobaczymy co teraz będzie.

  7. #447
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisak Zobacz post
    Wczoraj przerobiłem swoje dziadostwo na SBR.
    Możesz podać koszt, oczywiście nie obejmujący Twojej wiedzy, zdolności i pracy
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  8. #448

    Domyślnie

    Koszt tej ostatniej modyfikacji jest niewielki, bo tylko kształtki 50pcv poszły na przeróbkę pomp. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Już pojawiają się schody w postaci doboru dawki ścieku. Za duża dawka to w dzień przepełniony reaktor a w nocy spadek poziomu w rektorze w skutek spadku wydajności mamuta dozującego. Za mała dawka to przepełniony wstępny i przelewanie przelewem awaryjnym do reaktora. Przydałby się chyba dodatkowy wstępny. Pozwoliłoby to wybieranie dzisiejszego wstępnego do niższych poziomów.

  9. #449
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisak Zobacz post
    Koszt tej ostatniej modyfikacji jest niewielki, bo tylko kształtki 50pcv poszły na przeróbkę pomp. .
    Chodziło mi o koszt za wszystkie modyfikacje które wprowadziłeś - wymiana kompresora itd. Ja jestem umówiony z przedstawicielem Wobetu, zobaczę co mi powie
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  10. #450

    Domyślnie

    Cytat Napisał reksgildo Zobacz post
    Chodziło mi o koszt za wszystkie modyfikacje które wprowadziłeś - wymiana kompresora itd. Ja jestem umówiony z przedstawicielem Wobetu, zobaczę co mi powie
    Teraz to trudno policzyć ale myślę, że tak między 2 a 3 tysiące trzeba liczyć. A co tam przedstawiciel powiedział?

  11. #451
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisak Zobacz post
    A co tam przedstawiciel powiedział?
    Przyjechał w umówionym dniu o umówionej godzinie. Oprócz Wobetu montują Kingspana i Grafa One2clean. Kingspan za drogi. Grafa odrzuciłem po opiniach kolegów z forum. Zaproponował Wobet ZBS 4C. Na jesień jak dozbieram kasy to ruszam z wymianą. Nie mam już siły do "delfinka"
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  12. #452

    Domyślnie

    A może producent tych oczyszczalni wreszcie by zabrał głos na tym forum bo nie wierzę że nie śledzą tego tematu.
    Delfin czekamy!

  13. #453

    Domyślnie

    Cytat Napisał reksgildo Zobacz post
    Przyjechał w umówionym dniu o umówionej godzinie. Oprócz Wobetu montują Kingspana i Grafa One2clean. Kingspan za drogi. Grafa odrzuciłem po opiniach kolegów z forum. Zaproponował Wobet ZBS 4C. Na jesień jak dozbieram kasy to ruszam z wymianą. Nie mam już siły do "delfinka"
    A co mówił o tym ustrojstwie co masz? Rozumiem, że Wobet to SBR? A jak to cenowo wychodzi Wobet i Biorock?

  14. #454
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisak Zobacz post
    A co mówił o tym ustrojstwie co masz? Rozumiem, że Wobet to SBR? A jak to cenowo wychodzi Wobet i Biorock?
    Na temat konkurencji się nie wypowiada. Powiedział, ze słyszał o tych problemach kilka razy. Miałem ofertę na BIOROCKA w 2018 roku. Reaktor ECOROCK 700 bez osadnika wstępnego był 800 zł droższy od ZBS4-C. Cena z transportem i bez rozładunku. Montaż we własnym zakresie. Osadnik z Castoramy 2000l za ok 2000 zł. Więc w sumie 2800 zł drożej. Chciałbym oczyszczalnię z montażem, żeby było gdzie się zwrócić przy kłopotach. Chociaż patrząc na to co jest teraz z Delfinem różnie może być. Mam tylko nadzieję, że tak jak Wobet podszedł do jednego z kolegów z forum to jest to ich standardowe działanie.
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  15. #455
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haohmaru Zobacz post
    A może producent tych oczyszczalni wreszcie by zabrał głos na tym forum bo nie wierzę że nie śledzą tego tematu.
    Delfin czekamy!
    Nie wierzę. Nie ma tam osób które chciałyby pomóc. Miałem wątpliwą przyjemność rozmowy z technologiem Delfina. Dobrze ze była to rozmowa telefoniczna bo nie wiem jakby się to skończyło. Miałem też wizytę serwisanta który ma autoryzację. Facet naprawdę chciał pomóc lecz cudotwórcą nie jest. Jak pisali tu koledzy ta oczyszczalnia jest źle zaprojektowana i tylko pytanie czy męczyć się jak kolega flisak czy wymienić na inną póki jeszcze odbiornik działa. Temat powstał ponad dwa lata temu i jak napisałeś na pewno ktoś od nich to czyta. Jednak nie przejmują sie tym i nadal wciskają ludziom to g...no. Głównie przez kontrakty z dofinansowaniem gmin. Choć jak czytałem tu na forum jeden z kolegów dostał ofertę na Delfina za 15 tys zł.
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  16. #456
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Czy panowie, którzy dołożyli kształtek mają już jakieś efekty?

  17. #457

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    Czy panowie, którzy dołożyli kształtek mają już jakieś efekty?
    U mnie pływa 1150szt, te 650 dosypanych dopiero zaczyna obrastać błoną z wnioskami trzeba jeszcze zaczekać.

  18. #458

    Domyślnie

    Cytat Napisał reksgildo Zobacz post
    Przyjechał w umówionym dniu o umówionej godzinie. Oprócz Wobetu montują Kingspana i Grafa One2clean. Kingspan za drogi. Grafa odrzuciłem po opiniach kolegów z forum. Zaproponował Wobet ZBS 4C. Na jesień jak dozbieram kasy to ruszam z wymianą. Nie mam już siły do "delfinka"
    A rozmawiałeś może, z ludźmi z Wobet-u w sprawie dopasowania oczyszczalni. Jeżeli są skłonni do pomocy może coś doradzą. Mam wrażenie, że niektórzy instalatorzy oferują rozwiązania tak żeby wpasować się nie koniecznie w potrzeby klienta tylko w to ile wydaje mu się że powinien wydać, a to nie zawsze kończy się dobrze. Pozdrawiam

  19. #459
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin1000 Zobacz post
    A rozmawiałeś może, z ludźmi z Wobet-u w sprawie dopasowania oczyszczalni. Jeżeli są skłonni do pomocy może coś doradzą.
    Tak rozmawiałem. Rozmawialiśmy o tym ile osób mieszka, jak często jesteśmy poza domem. Myślałem o ZBS6-C ale oni doradzili "czwórkę"
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  20. #460
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Któryś z kolegów pytał mnie o zdjęcia mamuta dozującego. Korzystając z okazji, że go wyciągałem w celu założenia siatki filtrującej (przy obniżeniu poziomu ścieku zdarzało się, że zassał zawiesinę z powierzchni) załączam zdjęcia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	429666 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	72,1 KB
ID:	429667

    Jako ciekawostka: serwis delfina na moje pytanie, dlaczego nie dali dozowania powiedział z dumą, że to celowo, bo tam gdzie jest dozowanie to się pompy zapychają
    Ostatnio edytowane przez gorog85 ; 27-04-2019 o 16:44

Strona 23 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony