dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 29
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 575
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisak Zobacz post
    Jak zdławię powietrze na dyfuzor tj. zamknę ręcznym zaworkiem to recyrkulacja idzie. Wcześniej przy takim samym układzie mamutów i dyfuzora to jakoś działało.
    Jeżeli przy odciętym dyfuzorze powietrze idzie na pompę mamutową to ewidentnie winą są większe opory na pompie mamutowej niż na dyfuzorze. Czy jest możliwość podnieść pompę mamutową o np15-20 cm i sprawdzić czy dyfuzor będzie dalej napowietrzał?

  2. #62

    Domyślnie

    Oczywiście jutro rano to sprawdzę. Dzisiaj do niej nie zaglądałem i czuję się jakoś tak nie swojo. Podejrzewam dyfuzor, bo problem pojawił się na starych mamutach i nie znikł po wymianie mamutów na nówki (2 zamiast trzech).

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisak Zobacz post
    Oczywiście jutro rano to sprawdzę. Dzisiaj do niej nie zaglądałem i czuję się jakoś tak nie swojo. Podejrzewam dyfuzor, bo problem pojawił się na starych mamutach i nie znikł po wymianie mamutów na nówki (2 zamiast trzech).
    Pisał Pan, że w wannie dużych bąbli nie było. W oczyszczalni jest tak samo? Tu jest większa głębokość niż w wannie więc pęcherzyki bardziej zwieszają objętość i jeżeli bywają większe to szybciej się je zauważy w oczyszczalni - ale to będą naprawdę duże bąble.

    Dyfuzor jak jest szczelny i bez dziury w membranie to na "sucho" powinien się napompować trochę jak balon na całej długości - to też można sprawdzić.

  4. #64

    Domyślnie

    Trochę jakby się pompował. Wstawiłem filmik z wcześniejszego badania dyfuzora.
    Ostatnio powietrze uchodziło jedynie takim wąskim paskiem na górze dyfuzora. Raczej nie wyglądało to tak jak tu. https://www.bioires.pl/akcesoria-do-...erzowe-rurowe/

  5. #65

    Domyślnie

    Dyfuzor jest cały.

    Na moje oko ewidentnie za mały kompresor, ponieważ:
    - na filmie wyraźnie widać, że na końcu dyfuzora nie leci powietrze. Pracuje tylko część dyfuzora, ponieważ jest zbyt mała ilość powietrza, co wpływa na zbyt małe ciśnienie wewnątrz dyfuzora. W oczyszczalni, gdzie głębokość jest o wiele większa (większe ciśnienie hydrostatyczne działające na membranę dyfuzora) - pracuje pewno ok 50%, może jeszcze mniej.

    - w karcie charakterystyki dyfuzora są podane zalecane warunki pracy - 4-5 m3/h.

    Kiedyś na tym wątku już analizowałem jak to wygląda w przypadku Delfina

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Moim zdaniem pierwszy do wymiany powinien pójść kompresor. Stosowany przez Delfina model o wydajności nominalnej 40 dm3/min w rzeczywistości (uwzględniając słup wody, straty na wyspie zaworowej, przewodzie pneumatycznym, dyfuzorze) ma gdzieś około 25 dm3/min.
    Pan również badał wydajność kompresora - wyszło podobnie jak w moich analizach.

    Cytat Napisał flisak Zobacz post
    Przepływ jest ponad 25l/min w piątek sprawdzę większym rotametrem.
    Przepływ na poziomie 25l/min to jest 1,5m3/h. Zalecane jest 4-5 m3/h dla dyfuzora o długości 1 metr. Jeżeli jest to wersja dyfuzora 80 cm to zalecana dolna wielkość przepływu będzie na poziomie ok 3,2 m3/h. Producent dyfuzora jako absolutnie minimalny przepływ do jakiejkolwiek pracy podaje 1,0 m3/h - jesteśmy niewiele ponad to minimum - co tłumaczy niecałkowite "napompowanie" dyfuzora podczas pracy.

    To nie dyfuzor tu jest winny.

    Można link podesłać do producenta - Akwatech z Poznania - niech się wypowiedzą, co jest przyczyną takiego działania.

  6. #66

    Domyślnie

    Winny był elektrozawór od pralki.

  7. #67

    Domyślnie

    A więc winny był sterownik, który daje 100V na elektrozawór od pralki Polar. Elektrozawór, który nie nadaje się do takich zastosowań. Brak elektrozaworu NO do odcięcia dyfuzora. Oraz za mały kompresor, który nie da rady poderwać osadu we wtórnym osadniku. Jeśli ktoś zastanawia się nad tym produktem to odradzam.

  8. #68
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Jak tam Twoje obserwacje z sedymentacją tego osadu, miałeś dać znać.

    pzdr

    Cytat Napisał flisak Zobacz post
    A więc winny był sterownik, który daje 100V na elektrozawór od pralki Polar. Elektrozawór, który nie nadaje się do takich zastosowań. Brak elektrozaworu NO do odcięcia dyfuzora. Oraz za mały kompresor, który nie da rady poderwać osadu we wtórnym osadniku. Jeśli ktoś zastanawia się nad tym produktem to odradzam.

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Odświeżę stary temat. Postanowiłem zbadać ścieki z delfina testem akwarystycznym. Test paskowy nie jest tak dokładny jak kropelkowy, jednak NO2 i NO3 na owym teście wyszło 0. To chyba oznacza, że oczyszczalnia działa, czyż nie?

  10. #70
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    taki test nie nadaje się do badania ścieków, to jest bzdura. Jak chcesz zbadać to oddaj próbkę do laboratorium

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    taki test nie nadaje się do badania ścieków, to jest bzdura. Jak chcesz zbadać to oddaj próbkę do laboratorium
    A dlaczego? Oznaczalność No2 od 0,5 a no3 od 10 mg/l.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    A dlaczego? Oznaczalność No2 od 0,5 a no3 od 10 mg/l.
    Najprawdopodobniej dlatego, że w ściekach znajduje się cały szereg substancji przeszkadzających w analizie dla wykorzystanych odczynników przez producenta testów zawartości azotynów i azotanów.

    Nie ma możliwości aby w ścieku oczyszczonym wartość azotynów lub azotanów była w okolicy 0. Takie wartości można uzyskać dla wody ultra czystej po odwróconej osmozie lub wymianie jonowej.

    Ponadto badanie jedynie azotynów i azotanów nie jest właściwe, ponieważ ich niska zawartość może świadczyć zarówno o wysokiej skuteczności w usuwaniu związków azotu, ale również o bardzo niskiej skuteczności, ponieważ azot pozostaje np. w formie amonowej lub w związkach organicznych (czyli oczyszczalnia totalnie nie działa). Do pełni analizy należy przebadać w pierwszej kolejności azot ogólny, a dopiero przy wysokiej jego zawartości określić która forma azotu dominuje w składzie i na tej podstawie ocenić skuteczność działania oczyszczalni.

  13. #73

    Domyślnie

    To u mnie osad teraz sedymentuje i jest go ok. 30% ale ciecz nadosadowa nie jest klarowna. Pływają w niej drobne przezroczyste cząstki. Przez 3 dni miałem 6 osób zamiast 3. Czy to kwestia przeciążenia czy za dużo tlenu. Dozowania ścieku jeszcze nie zrobiłem, ale już niebawem zacznę testy.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisak Zobacz post
    To u mnie osad teraz sedymentuje i jest go ok. 30% ale ciecz nadosadowa nie jest klarowna. Pływają w niej drobne przezroczyste cząstki. Przez 3 dni miałem 6 osób zamiast 3. Czy to kwestia przeciążenia czy za dużo tlenu. Dozowania ścieku jeszcze nie zrobiłem, ale już niebawem zacznę testy.
    Piszemy o komorze bioreaktora czy osadnika wtórnego?

    Ciężko tak stwierdzić bez przykładowego zdjęcia. Może jakieś cząstki zatłuszczone (temperatura za oknem mniejsza), może przeciążenie (Delfin dla 6 osób to w zasadzie na papierze jest), może rozbite kłaczki osadu czynnego.

  15. #75

    Domyślnie

    Właściwie pobrane z reaktora czy z wtórnego czy z przepompowni to takie słomkowe mętne jest. Tyle, że nie śmierdzi. Zrobię zdjęcie to wstawię.

    Kolego georg85 a jka u ciebie to bedziewie działa? Podobno u wszystkich działa tylko ja jestem jakiś upierdliwy i czepiam sie producenta. Masz osad czynny? Recyrkulacja działa? Na orginalnym sterowaniu? Jestem ogromnie ciekaw.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorog85

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    200

    Domyślnie

    Zaglądam kilka razy w tygodniu kontrolnie, sypię 30 g Biodennu co dwa tygodnie i do tego sprowadza się moja ingerencja. Zauważyłem, że te bakterie mają jakiś wpływ na ścieki, przynajmniej na ich zapach. Do kontroli pobieram z tunelu filtracyjnego. Jeśli bakterii nie ma, czuć próbkę. Nie jest to intensywny zapach, ale jednak. Z regularnym podawaniem bakterii jest lepiej. Producent wprawdzie powiedział, że nie trzeba tego robić, ale dla spokojności... Ściek nie jest super klarowny i drobinki też czasem widać. Jedno, co mnie wnerwia to spore cząstki wypływające z oczyszczalni do tunelu przy dynamicznym zrzucie wody, np. z wanny. Radzę sobie z tym tak, że wodę z wanny spuszczam przez godzinę, niewielką szczeliną. Dyskomfort jest, ale co zrobić. Za kilka miesięcy będę wymieniał dyfuzor i poproszę do tego zadania serwis. Przy okazji, mam taką nadzieję, że sprawdzą co i jak.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorog85 Zobacz post
    Zaglądam kilka razy w tygodniu kontrolnie, sypię 30 g Biodennu co dwa tygodnie i do tego sprowadza się moja ingerencja. Zauważyłem, że te bakterie mają jakiś wpływ na ścieki, przynajmniej na ich zapach. Do kontroli pobieram z tunelu filtracyjnego. Jeśli bakterii nie ma, czuć próbkę. Nie jest to intensywny zapach, ale jednak. Z regularnym podawaniem bakterii jest lepiej. Producent wprawdzie powiedział, że nie trzeba tego robić, ale dla spokojności... Ściek nie jest super klarowny i drobinki też czasem widać. Jedno, co mnie wnerwia to spore cząstki wypływające z oczyszczalni do tunelu przy dynamicznym zrzucie wody, np. z wanny. Radzę sobie z tym tak, że wodę z wanny spuszczam przez godzinę, niewielką szczeliną. Dyskomfort jest, ale co zrobić. Za kilka miesięcy będę wymieniał dyfuzor i poproszę do tego zadania serwis. Przy okazji, mam taką nadzieję, że sprawdzą co i jak.
    A czemu będziesz wymieniał dyfuzor? A osad czynny masz czy nie?

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Piszemy o komorze bioreaktora czy osadnika wtórnego?

    Ciężko tak stwierdzić bez przykładowego zdjęcia. Może jakieś cząstki zatłuszczone (temperatura za oknem mniejsza), może przeciążenie (Delfin dla 6 osób to w zasadzie na papierze jest), może rozbite kłaczki osadu czynnego.
    Wygląda to mniej więcej tak, choć trudno to uchwycić na zdjęciu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171223_153935.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	403825

  19. #79
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Cześć, według mnie jest to słabo oczyszczone, jeśli w ogóle można nazwać to oczyszczaniem. Sorki, ale po osadnikach wstępnych wyglądają podobnie ścieki, a ty pokazujesz oczyszczone ścieki po bioreaktorze. Tutaj trzeba będzie jeszcze popracować nad tym rozwiązaniem. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ArturStadnik ; 27-12-2017 o 15:12

  20. #80

    Domyślnie

    Zgodzę się z komentarzem Artura i jeszcze dużo do kombinowania, aby to działało. Ciekawi mnie jak pomoże serwis, przy wymianie dyfuzora i ile to będzie kosztowało. Może zaoferują jakąś modernizację odpłatną z dodaniem nowej wersji sterowania i kilku elektrozaworów

Strona 4 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony