dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 126 z 126
  1. #121

    Domyślnie

    Oglądałem dziś kolejną kostkę i potrzebuję poradzić się w pewnej kwestii.
    Piwnice wysokie na ponad 2 m, wystające ok 1 m ponad grunt.
    W jednym miejscu na ścianie jest wilgoć. Powierzchnia niecały 1 m x 1 m.
    Właściciel tłumaczył to tym, że prawdopodobnie przyczyną jest dawne szambo, które znajdowało się przed tą ścianą budynku. Po podłączeniu kanalizacji miejskiej szambo zostało zasypane.
    Reszta ścian bez żadnych oznak wilgoci.
    Potrzebne będzie wykonanie izolacji pionowej ścian piwnicy. Nie wiem czy wystarczy tej jednej czy wszystkich.
    Czy taką izolację można wykonać samodzielnie? Czytałem różne wątki i w jednym piszą, że można, a w innym, że musi być nadzór kierownika budowy.
    Jak głęboko trzeba odkopać ściany piwnic?
    Jeżeli musi zrobić to specjalistyczna firma, jaki może być koszt 1 mb takiej usługi? Nie udało mi się nigdzie znaleźć konkretnej informacji.

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Izolację możesz sam wykonać, bez kierownika. Izolację wykonuje się na całej ścianie.

    Dziwne jednak jest to tłumaczenie ze starym szambem.

  3. #123

    Domyślnie

    Dom sprzedaje znajomy więc nie podejrzewam go o jakiś ściemnianie. Z tym szambem to są tylko jego przypuszczenia z racji pokrycia się plamy na ścianie z lokalizacją szamba.
    A odnośnie izolacji, jak głęboko trzeba odkryć ściany piwnic? Do ław fundamenowych czy może do pewnego poziomu poniżej gruntu?

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tuhajbej

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-087
    Posty
    21

    Domyślnie

    U mnie odkopali do ław fundamentowych i musieli rapować-wyrównywać ścianę, Poza tym ściana była dobrze przygotowana na mazidło i i przyleganie do ściany styroduru. Miałem identyczną sytuację z szambem. Po jego likwidacji problem wilgoci zniknął.

  5. #125

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie odnośnie odkopania fundamentów. Wiem, że nie powinno się odkopywać więcej niż 1 - 2 m długości fundamentu na raz.
    Pytanie, czy to obostrzenie dotyczy każdego rodzaju fundamentu czy tylko fundamentów budynku niepodpiwniczonego?
    Trafiłem na 2 wątki, gdzie ktoś pisał, że w przypadku budynku podpiwniczonego można bezpiecznie odkopać na raz całą ścianę.
    Dom, w którym będę chciał wykonać izolację pionową jest w całości podpiwniczony.
    Kostka o bokach 8 x 9 m. Ściana piwnicy wystaje ponad grunt na wys. ok. 90 cm, ławy są na głębokości 1,4 m.
    W sieci można znaleźć sporo zdjęć czy filmów o tematyce izolacji pionowej gdzie często odkryte są fundamenty dookoła budynku.
    Wolę się jednak upewnić.

  6. #126
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomasz_s1983

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-627
    Posty
    7

    Domyślnie

    ewon

    Jestem ciekawy czy kupiłeś tą kostkę?
    Jeżeli tak, to czy i w jakim zakresie zacząłeś już remontować?

    Właśnie kupiłem kostkę z 75' roku *(110m2) na działce 380m, do kapitalnego remontu, do której chce dobudować niewielki magazyn pod działalność.


    Trzeba było się decydować szybko, bo chętnych było kilku, stąd też nie było możliwości aby sprowadzić fachowca.

    Szukam informacji na temat kosztów (orientacyjnie, pi x drzwi):
    - położenia nowego dachu płaskiego + stropu (budynek ma dach wentylowany - pomieszczenie 60-70cm wysokości pod dachem),
    - kosztów ocieplenia takiego budynku,
    - kosztów instalacji (kuchnia i łazienki na jednej ścianie max odległość 5-6m),'
    - ogrzewanie gazowe zrobi znajomy (17-20tys. z materiałami i kotłem, ogrzewanie podłogowe),
    - nowa instalacja el. też znajomy,

    Co jeszcze należałoby wykonać przed rozpoczęciem prac wykończeniowych?

    Tego typu kostki, o ile ich lokalizacja jest atrakcyjna (a moja jest mega atrakcyjna), doskonale się nadają pod wynajem pokoi. Najczęściej na 100-130m upchniętych jest 7-8 pokoi. Poprzedni właściciel z tego żył.

    Jeżeli koszty remontu (bez dobudowy pomieszczenia gospodarczego) przekroczą 190tys które zakładam, to pomyśle o lekkim liftingu, który przygotuje dom pod wynajem pokoi.

    Od niedawna jest też opcja dofinansowania remontu takiego budynku w ramach programu czyste powietrze. W ramach dofinansowania (max. 53 albo 57 tys - w zależności od dochodów) można wyremontować lub wykonać nowy dach, ocieplenie, wymienić okna, drzwi. Ekspertyzy też da się zrekompensować.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony