dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Monitoring dla początkującego

    Cześć,

    Potrzebuje pomocy w doborze materiałów do instalacji kamer IP. Jestem początkujący ale spróbuje sam to wszystko zamontować i skonfigurować.

    Mam pociągnięte kable internetowe (tzw. skrętka 8 żyłowa) w 4 rogach elewacji. Chciałbym tam zainstalować 4 kamery z podłączeniem do routera i z możliwością rejestracji obrazu i zdalnego podglądu. Będę wdzięczny za odpowiedź na pytania.

    1. Czy kamery Dahua IPC-HFW1230S-0360B-S5 będzie dobry wyborem? Jeśli nie to czy coś będzie lepszego w cenie do 250 PLN za kamerę
    2. W jaki sposób skonfigurować aby kabel 8 żyłowy zapewniał napięcie i komunikacje? Czy są jakieś gotowe przejściówki/porty czy muszę bawić się lutownicą?
    3. W routerze mam wolne tylko 1 wejście LAN w jaki sposób podzielić to na 4 kamery
    4. Czy musze nabyć rejestrator z dyskiem czy mogę uzyć laptopa? Jak to podłączyć wraz z kamerami?

    Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam
    Łukasz
    Nie jestem budowlańcem ani instalatorem. Dziele się moją skromną wiedzą inwestora.
    Dom w Malinówkach 8g ze zmianami. 126 m2 użytkowej + 19m2 garaż ogrzewany + 6m2 kotłownia, okna 3 szybowe, parter podłoga 15 cm EPS, ocieplony 15 cm styropianem grafitowym, poddasze użytkowe podłoga 10 cm EPS + 25 piana pur na skosach i stropie, wszędzie ogrzewanie podłogowe, Piec gazowy Immergaz Victrix Exa 24 ERP, zbiornik 134l Kospel. Koza na drewno 8kw, Rekuperator Clear Vent HD3 (290 m3 projektowo).

  2. #2

    Domyślnie

    Częściowo;
    decyduj się na kamery min. 4Mpx
    ilość wejść urządzenia rejestrującego musi odpowiadać ilości kamer

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasuchel Zobacz post
    Cześć,

    Potrzebuje pomocy w doborze materiałów do instalacji kamer IP. Jestem początkujący ale spróbuje sam to wszystko zamontować i skonfigurować.

    Mam pociągnięte kable internetowe (tzw. skrętka 8 żyłowa) w 4 rogach elewacji. Chciałbym tam zainstalować 4 kamery z podłączeniem do routera i z możliwością rejestracji obrazu i zdalnego podglądu. Będę wdzięczny za odpowiedź na pytania.

    1. Czy kamery Dahua IPC-HFW1230S-0360B-S5 będzie dobry wyborem? Jeśli nie to czy coś będzie lepszego w cenie do 250 PLN za kamerę
    2. W jaki sposób skonfigurować aby kabel 8 żyłowy zapewniał napięcie i komunikacje? Czy są jakieś gotowe przejściówki/porty czy muszę bawić się lutownicą?
    3. W routerze mam wolne tylko 1 wejście LAN w jaki sposób podzielić to na 4 kamery
    4. Czy musze nabyć rejestrator z dyskiem czy mogę uzyć laptopa? Jak to podłączyć wraz z kamerami?

    Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam
    Łukasz
    Musisz chyba jeszcze troche poczytać zanim zabierzesz się za montaż. Ja w zeszłym roku robiłem am monitoring, kable miałem położone na etapie budowy. Akurat robiłem na Hikvision, więc będzie Ci potrzebny rejestrator, ja kupiłem 8 kanałowy, żeby w razie w podpiąć jeszcze jakieś kamery. Rejestrator IP POE, tam wpinasz kamery i z niego masz zasilanie do kamer. Rejestrator podpinasz do routeraz z internetem i możesz śledzić w trybie online obraz z kamer po konfiguracji wszystkiego.
    Pamiętaj o dysku twardym do rejestratora, tylko kup taki przeznaczony do takiej pracy.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za polecajki. Czytałęm trochę i kupię zestaw gotowy - Hikvision lub podobny.
    Nie jestem budowlańcem ani instalatorem. Dziele się moją skromną wiedzą inwestora.
    Dom w Malinówkach 8g ze zmianami. 126 m2 użytkowej + 19m2 garaż ogrzewany + 6m2 kotłownia, okna 3 szybowe, parter podłoga 15 cm EPS, ocieplony 15 cm styropianem grafitowym, poddasze użytkowe podłoga 10 cm EPS + 25 piana pur na skosach i stropie, wszędzie ogrzewanie podłogowe, Piec gazowy Immergaz Victrix Exa 24 ERP, zbiornik 134l Kospel. Koza na drewno 8kw, Rekuperator Clear Vent HD3 (290 m3 projektowo).

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasuchel Zobacz post
    2. W jaki sposób skonfigurować aby kabel 8 żyłowy zapewniał napięcie i komunikacje? Czy są jakieś gotowe przejściówki/porty czy muszę bawić się lutownicą?
    Poczytaj o POE. Potrzebujesz odpowiedniego routera albo NVRa zasilającego kamery (często niezgodnie ze standardem POE posyłając ordynarne 12V).

    Cytat Napisał Lasuchel Zobacz post
    3. W routerze mam wolne tylko 1 wejście LAN w jaki sposób podzielić to na 4 kamery
    Do wyboru:
    - dodatkowy switch POE i kamery zgodne ze standardem
    - NVR zasilający kamery
    - dodatkowy zwykły switch i osobne zasilanie (zazwyczaj kamery mają możliwość podpięcia osobno zasilania, osobno skrętki - ale to niewygodne, bo trzeba mieć zasilacz przy każdej kamerze).

    Cytat Napisał Lasuchel Zobacz post
    4. Czy musze nabyć rejestrator z dyskiem czy mogę uzyć laptopa? Jak to podłączyć wraz z kamerami?
    No i tu robi się ciekawie. Gotowy zestaw niby jest plug&play. Ale ma takie możliwości, jakie przewidział producent. I tak długo jest wspierany, jak robi to producent.
    Jak zrobisz na PC to masz do dyspozycji różne oprogramowanie do wyboru. Jak jedno przejdzie do lamusa - możesz zainstalować inne. Są darmowe, są płatne. Mają różne możliwości (w tym AI - rozpoznawanie twarzy, tablic rejestracyjnych i współpracę z automatyką domową i co sobie ktoś wymyślił i zrobił)
    Ja kupiłem gotowca od chińczyków na etapie SSO do monitorowania budowy. Ale właśnie przesiadam się na Proxmox z BlueIris razem z całą masą innych rzeczy. Wymaga to więcej pracy i nauki, ale możliwości znacznie większe.


  6. #6

    Domyślnie

    to ja odpowiem jako konsument tego typu rozwiazania, mysle ze tak to dziala u innych producentow tez.

    1. Nie mam pojecia, mam Reolink
    2. Zero konfiguracji, czesc kabli mialem gotowe z wtyczka RJ45, czesc dlugich (mam kamere najdalej jakies 50m od domu) elektryk zarobil wtyczkami RJ45. Wtykasz wtyczke do kamery, z drugiej strony do rejestratora i wszystko hula, kamery zasilane PoE z rejestratora. Ogolnie odpalenie systemu to minuta, potem to juz tylko dostosowanie czulosci wykrywania osob itp z apki producenta.
    3. U mnie od rejestratora do routera jest polaczenie tylko jednym kablem.
    4. Moj rejestrator ma dysk wbudowany, jedno wejscie od routera i 6 czy 8 wejsc kamer. Jest jeszcze wyjscie HDMI do podgladu kamer bezposrednio na rejestratorze, ale ja uzywam przez aplikacje.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Poczytaj o POE. Potrzebujesz odpowiedniego routera albo NVRa zasilającego kamery (często niezgodnie ze standardem POE posyłając ordynarne 12V).
    Są różne standarty POE, a nawet podział na pasywne/aktywne. W zależności od typu kamery może obsługiwać tryb pasywny więc podanie 12/48V bezpośrednio na linię nie stanowi problemu (przy wykorzystaniu adaptera pasywnego)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    ... Ogolnie odpalenie systemu to minuta, potem to juz tylko dostosowanie czulosci wykrywania osob itp z apki producenta.
    ...
    I to jest błąd. Każdą kamerę powinieneś osobno skonfigurować. Będziesz miał czas to zaloguj się bezpośrednio do jakiejś i pobaw się nawet takimi ustawieniami jak kontrast, jasność, próg przełączania doświetlaczy czy balans bieli - zobaczysz jak wiele można jeszcze poprawić.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony