dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 55
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 1092
  1. #741
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za odzew
    Przemo1 czyli okej ten piec czy nie okej, jeśli ma moc minimalną 5,7 kW? Przyznam, że dalej niewiele rozumiem z tego
    Moc minimalna 5,7kW to trochę dużo. Ja bym szukała mniej.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  2. #742
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej Mrufko,

    fajnie już u Ciebie, nic tylko meble wwieźć i mieszkać No prawie ale też bym tak chciała, bo u mnie to na razie tylko nocleg pod chmurką co najwyżej Ja nawet dachu pod choinke tak jak Ty nie będę miała. A tu zimę zapowiadaja ostrą..No nic, ja zasadniczo z innym pytaniem dotyczacym przygotowań przedwylewkowych. Jako, że na świeżo po tym etapie jesteś to może podpowiesz czy i jak sie czyści chudziak zanim przystapi do rozkładanie tych wszystkich folii i styropianów. U mnie płyta tak glina ufajdana, że nie wyobrażam sobie nic na takie podłoze rozkładać. Czy samo zamiatanie, odkurzenie wystarczy czy jakies dodatkowe środki wymagane? Jakoś nikt w swoich dziennikach nie rozwodził sie zbytnio nad tym etapem a mnie to obecnie bardzo nurtuje..
    PS. Płyteczki fajne, też były na mojej liście do łazienki na parterze ale ostatecznie wybrałam wzór trochę mniej geometryczny i nowoczesny. Powodzenia przy decyzji piecowej, tu nie pomoge bo będę miała PC więc w tym temacie się doktoryzuję

  3. #743
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Jako, że na świeżo po tym etapie jesteś to może podpowiesz czy i jak sie czyści chudziak zanim przystapi do rozkładanie tych wszystkich folii i styropianów. U mnie płyta tak glina ufajdana, że nie wyobrażam sobie nic na takie podłoze rozkładać. Czy samo zamiatanie, odkurzenie wystarczy czy jakies dodatkowe środki wymagane? Jakoś nikt w swoich dziennikach nie rozwodził sie zbytnio nad tym etapem a mnie to obecnie bardzo nurtuje..
    Ile ja razy zamiatałam "podłogi" zanim zaczęliśmy rozkładać styropian. Dziesiątki. Nawet jak jeszcze murowali. Oni brudzili, a ja zamiatałam. Mąż też latał na miotle. Świetny sposób aby się rozgrzać w zimie przed innymi pracami Bez tego chyba byśmy utonęli w ziemi, pyle, błocie i tym podobnym. Dlatego u nas potem już nie trzeba było nic zdzierać. Po tynkach panowie względnie po sobie posprzątali. Ja jeszcze raz zamiotłam albo odkurzyłam - nie pamiętam czy już wtedy mieliśmy odkurzacz... ale chyba nie.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  4. #744
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Ile ja razy zamiatałam "podłogi" zanim zaczęliśmy rozkładać styropian. Dziesiątki. Nawet jak jeszcze murowali. Oni brudzili, a ja zamiatałam. Mąż też latał na miotle. Świetny sposób aby się rozgrzać w zimie przed innymi pracami Bez tego chyba byśmy utonęli w ziemi, pyle, błocie i tym podobnym. Dlatego u nas potem już nie trzeba było nic zdzierać. Po tynkach panowie względnie po sobie posprzątali. Ja jeszcze raz zamiotłam albo odkurzyłam - nie pamiętam czy już wtedy mieliśmy odkurzacz... ale chyba nie.
    Doli, dzieki za otuchę. Wielce mi ulżyło, że żadnych wiekszych cudów oprócz tanich i łatwo dostepnych (miotła+własna siła fizyczna) nie trzeba. Bo patrząc na Wasze czyściutkie chudziaki to miałam obawy. U mnie do tego etapu jeszcze ho, ho ale potem nie będę już musiała wertować forum żeby takie informacje znaleźć.

  5. #745
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Hej Mrufko, fajnie już u Ciebie, nic tylko meble wwieźć i mieszkać No prawie ale też bym tak chciała, bo u mnie to na razie tylko nocleg pod chmurką co najwyżej Ja nawet dachu pod choinke tak jak Ty nie będę miała. A tu zimę zapowiadaja ostrą..
    Cześć, witam u mnie
    Och, z tymi meblami to chyba nie tak prędko. Planowaliśmy na wrzesień 2018, potem na święta 2018, potem na trzecie urodziny naszego najmłodszego inwestora (marzec 2019), a teraz w związku z tym, że nie zdążyliśmy z ociepleniem przed zimą, to prace wewnątrz budynku przesuną się o jakieś 4-5 miesięcy. Także z tymi meblami to myślę, że może dopiero na następne święta, czyli grudzień 2019. Ale zmęczenie budową spowodowało u mnie totalnie zmniejszenie ciśnienia przeprowadzkowego, więc luzik

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    No nic, ja zasadniczo z innym pytaniem dotyczacym przygotowań przedwylewkowych. Jako, że na świeżo po tym etapie jesteś to może podpowiesz czy i jak sie czyści chudziak zanim przystapi do rozkładanie tych wszystkich folii i styropianów. U mnie płyta tak glina ufajdana, że nie wyobrażam sobie nic na takie podłoze rozkładać. Czy samo zamiatanie, odkurzenie wystarczy czy jakies dodatkowe środki wymagane? Jakoś nikt w swoich dziennikach nie rozwodził sie zbytnio nad tym etapem a mnie to obecnie bardzo nurtuje..
    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Doli, dzieki za otuchę. Wielce mi ulżyło, że żadnych wiekszych cudów oprócz tanich i łatwo dostepnych (miotła+własna siła fizyczna) nie trzeba. Bo patrząc na Wasze czyściutkie chudziaki to miałam obawy. U mnie do tego etapu jeszcze ho, ho ale potem nie będę już musiała wertować forum żeby takie informacje znaleźć.
    Co do Twojego pytania, to u nas niestety nie wyglądało to tak jak u Doli. Mimo, że zamiataliśmy na bieżąco i osobiście skuwałam każde najmniejsze zachlapania zaprawą, to niestety po tynkach mieliśmy od 1 do może nawet 3 cm tynku na podłodze... Także u nas samo zamiatanie nie pomogło. W ruch poszły łopaty i młotki. Samo czyszczenie już nie pamiętam, ale zajęło nam chyba z sześć dni po około 10 godzin w dwie do trzech osób. To była mordęga i chyba najcięższy dla mnie jak do tej pory etap budowy. Dosłownie rąk nie czułam po takim całym dniu skuwania. Teraz wiem, że nigdy już nie pozwoliłabym tynkować bez zabezpieczonych podłóg.
    Niżej zamieszczam Ci zdjęcia jak to u nas wyglądało.

    ...
    Ostatnio edytowane przez mrufka_bum ; 21-11-2018 o 13:17

  6. #746
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mrufko! O dżizas! Zdjecia mówia same za siebie - po prostu masakra. Przy tym uwalanie gliną to prawie jak zabieg pielęgnacyjny dla posadzki. No to będzie warunek dla tynkarzy - zabezpieczenie lub sprzątanie po sobie. Ja niestety na żadną pomoc przy czyszczeniu liczyć nie mogę - czyli miesiąc z życia niewyjęty, a i tak nie wiem jaki efekt by był. Ale znajdź tu takich!
    Współczuję harówy, za to teraz efekt palce lizać. Taka nagroda za ten wcześniejszy nie owijając w bawełnę - syf. Ja dopiero na początku tej gehenny, a już mam luzik widząc jak kolejne terminy się ślizgają.I to jest chyba właściwe podejście, żeby do reszty nie zwariować. A na pocieszenie zakupiłam sobie już płytki do małej łazienki na dole. A co, na stres najlepsze zakupy
    Ostatnio edytowane przez Jolka Bobek ; 19-11-2018 o 22:45

  7. #747
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za odzew
    Przemo1 czyli okej ten piec czy nie okej, jeśli ma moc minimalną 5,7 kW? Przyznam, że dalej niewiele rozumiem z tego
    To może inaczej (upraszczając) - żeby przy 5 st na zewnątrz utrzymać domu 20 stopni kocioł potrzebuje np moc 3kw. Jeśli ma moc min 5,7 kw to będzie taktował (startował i po chwili się wyłączał i ponownie start / - stop tak kilkanaście /kilkadziesiąt razy) do czasu osiągnięcia tych 20st w domu. Jeśli natomiast kocioł by miał moc min 2 kw to się załączy, zmoduluje (dopasuje) moc do potrzebnych 3 kw i cały czas pracując dogrzeje dom do potrzebnych 20 st. W obu przypadkach cel zostanie osiągnięty, tyle że w pierwszym trochę drożej (straty gazu, zużycie palnika i innych elementów przy niepotrzebnych rozruchach).
    Oczywiście przy większym zapotrzebowaniu na ciepło (niższa temp zewnętrzna lub wyższa oczekiwana w domu) zjawisko taktowania będzie mniejsze lub całkiem zniknie. Natomiast przy mniejszym zapotrzebowaniu (cieplej na dworze) zjawisko się nasili.
    Czy kocioł 5,7kW będzie u Ciebie dobry to nie podpowiem, musiała byś jakiejś tutejszej (np Asolt) albo lokalnej mądrej głowie podać przynajmniej projektowane zapotrzebowanie na ciepło Twojego domu (lub dane z OZC, jeśli posiadasz).
    Obecnie, jeśli dobrze pamiętam, najniższe oferowane moce to ok 2kW i szukał bym takiego. 5,7 kW też oczywiście będzie działał i grzał, tyle że jeśli będzie za mocny, to z w/w wadami (trochę drożej).
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #748
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Hmmmm.... przemo1, dzięki, zrozumiałam. Chyba Niestety już chyba zostanie ten piec, bo jutro ma być montaż, a hydraulik jest tak bardzo przekonany o swojej nieomylności, że jak zaczęłam z nim rozmawiać na ten temat i wyrażać jakieś wątpliwości to mnie po prostu wyśmiał. A ja już nie mam siły walczyć z kolejnym fachowcem, który wie wszystko najlepiej. Na razie jesteśmy zadowoleni z tego co zrobił. Zobaczymy.

  9. #749
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Hmmmm.... przemo1, dzięki, zrozumiałam. Chyba Niestety już chyba zostanie ten piec, bo jutro ma być montaż, a hydraulik jest tak bardzo przekonany o swojej nieomylności, że jak zaczęłam z nim rozmawiać na ten temat i wyrażać jakieś wątpliwości to mnie po prostu wyśmiał. A ja już nie mam siły walczyć z kolejnym fachowcem, który wie wszystko najlepiej. Na razie jesteśmy zadowoleni z tego co zrobił. Zobaczymy.
    To jest jakaś paranoja co teraz Ci wykonawcy wyprawiają. Jak kupowałam jakies materiały do podłogówki i zapytałam w hurtowni o piec (15kw) to stojący za mną szanowny pan instalator z Bożej łaski od razu się uruchomił i nakręcił, ze kto to widział taki piec, że tylko 24kW, że wody szybko nie zagrzeje... Spojrzałam na niego z politowaniem i nie wchodząc w dyskusję ucięłam temat informując pana, że nie interesuje mnie jego zdanie. Może gdyby zaczął coś w stylu "tak stoję i się przysłuchuję... moim zdaniem to... a czy przemyślała pani ten zakup...?" to bym odpowiedziała grzeczniej, ale człowiek, który bezpardonowo się wcina lub wykonawca, który wyśmiewa moje pomysły (choćby i były głupie, ale wtedy można na spokojnie wytłumaczyć i podać argumenty) ma od razu duży minus i spadek wiarygodności o 98%. Przyjdzie bessa na rynku budowlanym i za takie teksty będą wylatywać z budowy to może zmądrzeją...

    Ale się zdenerwowałam tym Twoim wpisem Druga kawa niepotrzebna
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #750

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    To jest jakaś paranoja co teraz Ci wykonawcy wyprawiają. Jak kupowałam jakies materiały do podłogówki i zapytałam w hurtowni o piec (15kw) to stojący za mną szanowny pan instalator z Bożej łaski od razu się uruchomił i nakręcił, ze kto to widział taki piec, że tylko 24kW, że wody szybko nie zagrzeje... Spojrzałam na niego z politowaniem i nie wchodząc w dyskusję ucięłam temat informując pana, że nie interesuje mnie jego zdanie. Może gdyby zaczął coś w stylu "tak stoję i się przysłuchuję... moim zdaniem to... a czy przemyślała pani ten zakup...?" to bym odpowiedziała grzeczniej, ale człowiek, który bezpardonowo się wcina lub wykonawca, który wyśmiewa moje pomysły (choćby i były głupie, ale wtedy można na spokojnie wytłumaczyć i podać argumenty) ma od razu duży minus i spadek wiarygodności o 98%. Przyjdzie bessa na rynku budowlanym i za takie teksty będą wylatywać z budowy to może zmądrzeją...

    Ale się zdenerwowałam tym Twoim wpisem Druga kawa niepotrzebna
    Ech dziewczyny... nawet mi się mówić nie chce.
    Szkoda zdrowia i nerwów, szkoda czasu na roztrząsanie bylejakości i olewania kasy, czasu i własności inwestorów. Na szczęście zdarzają się jeszcze solidne ekipy, fachowcy z prawdziwego zdarzenia Są też tacy którzy mają się za fachowców i partolą robotę jak tylko się da
    Słyszałam ostatnio jak nasz sąsiad z drugiej strony ulicy opieprzał jedną z ekip. Na początku budowy miewał lekko podniesiony głos, tym razem jednak ktoś musiał go dobrze wnerwić bo leciały tam wszystkie przekleństwa jakie widział świat a nawet te, których jeszcze nie widział

    Budowa to znakomity trening asertywności. Czasami jest łatwiej czasami trudniej ale pańskie oko konia tuczy i tego się trzymajmy
    Doli, ciekawa jestem miny tego "instalatora"

  11. #751
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Doli, ciekawa jestem miny tego "instalatora"
    Niewzruszony w swej pyszałkowatości coś tam jeszcze burczał pod nosem Tacy tak mają. Moje jest mojsze.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  12. #752
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, ASERTYWNYM być Kamila trafiła w 10-kę. Co za koszmar
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #753
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Miesiąc mnie tu nie było. Najmłodszy inwestor i obowiązki wokół niego są tak zajmujące, że jakoś ostatnio nie mogę się czasowo z niczym ogarnąć. Ale też w sumie prawie nic się na naszej budowie od miesiąca nie wydarzyło. Ujemne temperatury jak na razie zatrzymały proces ocieplenia budynku. Na razie mamy gotową jedną, północną, największą ścianę. Gotową, czyli mam na myśli - ocieploną, zazbrojoną siatką, zaciągniętą klejem i z zamontowanymi parapetami. Zdjęć brak. Nie zrobiłam też ciągle żadnych zdjęć bramy garażowej. Cały czas czekamy też na drzwi zewnętrzne.
    Co do pieca... Pewno wszyscy macie rację, ale przyznam, że odpuściłam temat, bo mój mąż co do kW pieca popierał hydraulika, więc uznałam, że nie mam siły się z nimi boksować. Piec grzeje od końcówki listopada, z przerwami na dni, w których temperatura nie spada poniżej zera.
    Dorobiliśmy się też pełnej rozdzielki, która prezentuje się tak:
    Nazwa:  20181222_192834.jpg
Wyświetleń: 732
Rozmiar:  92,2 KB

    Jest ok?


    Przy okazji, życzę wszystkim smacznych, zdrowych i radosnych Świąt

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4002.jpg
Wyświetleń:	739
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	423582

  14. #754
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Zimno wszędzie, głucho wszędzie... Na budowie cisza. Jedyna zmiana to zamontowane w sobotę drzwi zewnętrzne. Dla niewtajemniczonych - przypomnienie - pierwotny montaż miał się odbyć 10 listopada po 6 tygodniach oczekiwania. Wtedy drzwi, które przyjechały były o 6 cm za niskie. Firma zabrała drzwi. Nowe miały być po 6-8 tygodniach oczekiwania. Potem przyszły mrozy, braki terminów. W końcu po 19 tygodniach oczekiwania (od momentu złożenia zamówienia) dojechały do nas drugie drzwi. Wszystko super. Przy montażu był mąż. Przyjeżdżam a tu drzwi niezgodne z zamówieniem.

    Miały być takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-391c6e2cbcca12d37fb6228d7872032f-V.jpg
Wyświetleń:	596
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	426106

    Są takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190202_104704.jpg
Wyświetleń:	599
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	426107

    Ok, wiem, to nie jest jakaś wielka różnica (dla mało spostrzegawczych - chodzi o wysokość przeszklenia ), ale specjalnie wybrałam drzwi tego producenta, bo bez problemu robią modyfikacje pod klienta. Jak można dwa razy zamówić klientowi nie takie drzwi jak zamówił? Co myślicie?


    A teraz pytanie do wszystkich, którzy mają fugową fobię

    Płytki, które kupiłąm do toalety pod schodami mają niestety wymiar 18,6x18,6 cm. Chciałam na ściany kupić płytki 25x40 cm, ale przez to, że podłogowe mają 18,6x18,6, a nie 20x20, to fugi mi się nie zgrają. Nie ma żadnych płytek, które miałyby wielokrotność liczby 18,6.
    Rozrysowałam w AutoCAD-zie, jak poniżej, ale nie wiem... Chyba to też wygląda dziwnie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Płytki toaleta.jpg
Wyświetleń:	597
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	426108

    Dla przypomnienia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	377.jpg
Wyświetleń:	595
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	426109
    Ostatnio edytowane przez mrufka_bum ; 04-02-2019 o 14:18

  15. #755
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Drzwi dla mnie też byłyby wtopą. Różnica, masz rację,że niby niewielka, ale ja poza długością przeszklenia, widzę jeszcze 2 różnice, które w sumie bardziej by mi przeszkadzały. Klops, że mąż przyjął te drzwi, bo już raczej nic z tym nie zrobicie

    Płytki rozrysowałaś bardzo dobrze. W takiej sytuacji symetria ratuje wszystko Nie martw się, będzie dobrze. Tym bardziej, że jedne płytki są na podłodze, a drugie na ścianie. To że są prostopadle do siebie zmienia sposób widzenia całości.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 04-02-2019 o 14:52
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #756
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Nie zorientowałam się w czym jest różnica. Jak napisałaś o przeszkleniu to faktycznie widać i gdybym się nastawiała na jakieś drzwi to bym to od razu zauważyła. Ale co jeszcze znalazła @pestka56 - nie wiem... patrzyłam na te drzwi ze 2 minuty

    Co do fug, to czy i jakie planujesz listwy przypodłogowe. Bo jeśli inne niż płytkowe cokoły, to niezgranie fug nie będzie się rzucało w oczy.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  17. #757
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Drzwi dla mnie też byłyby wtopą. Różnica, masz rację,że niby niewielka, ale ja poza długością przeszklenia, widzę jeszcze 2 różnice, które w sumie bardziej by mi przeszkadzały.
    Kurde blaszka, patrzę i patrzę, jak Doli, ale nie widzę tych dwóch dodatkowych różnic. Oświeć mnie proszę.

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Klops, że mąż przyjął te drzwi, bo już raczej nic z tym nie zrobicie
    Mąż przyjął, bo to facet... nie zauważył takiego detalu... Ale zgłosiliśmy to do sprzedawcy. Błąd powstał podobno u producenta, nie u nich.


    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Płytki rozrysowałaś bardzo dobrze. W takiej sytuacji symetria ratuje wszystko Nie martw się, będzie dobrze. Tym bardziej, że jedne płytki są na podłodze, a drugie na ścianie. To że są prostopadle do siebie zmienia sposób widzenia całości.
    Skoro Ty mówisz, że będzie ok, to się cieszę


    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Co do fug, to czy i jakie planujesz listwy przypodłogowe. Bo jeśli inne niż płytkowe cokoły, to niezgranie fug nie będzie się rzucało w oczy.
    W zasadzie to nie wiem... Nie chce cokołów z płytek. A Ty masz na myśli, że można dać takie białe jak te co się daje do paneli?

  18. #758
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mnie się różnice rzucają w oczy z racji zawodu. Napiszę co widzę na tych 2 zdjęciach. Jednak tak naprawdę to tylko ty, Mrufko, możesz ocenić, czy to jest tak ja ja to widzę, bo ty widziałaś i te drzwi na żywo. Ja porównuję zdjęcia, a to może być mylące.
    Poza tym zdjęcie producenta przedstawia drzwi otwierane na zewnątrz. Twoje natomiast są otwierane do środka, ale fotkę strzeliłaś od zewnątrz. To może być powód większości różnic.
    • Na zdjęciu producenta usłojenie (nie wiem czy to naprawdę drewno czy okleina) jest ładnie widoczne. Twoje drzwi wyglądają jak zamalowane farbą na grubo i słoje są ledwie widoczne.
    • Jest różnica w grubości środkowego panela oraz ramy. Na producenckim zdjęciu wyglądają na grubsze.
    • Panel środkowy i ramy mają lekko skośne krawędzie. Na producenckim zdjęciu wyglądają one gładko. Na twoim zdjęciu wyglądają jakby były dodatkowo ryflowane.

    Zestawiłam je razem i mniej więcej zrównałam wielkością. Łatwiej porównywać.
    Nazwa:  mrufka_bum-IMG-391c6e2cbcca12d37fb6228d7872032f-V.jpg
Wyświetleń: 577
Rozmiar:  88,1 KB


    Kliknij prawym klawiszem myszki na zdjęcie i wybierz opcję View. Obraze się powiększy i będzie lepiej widać.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 04-02-2019 o 16:45
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #759
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Chyba Doli myśli o cokołach z MDF, albo styroduru. Malowane na biało. Na pewno bardzo pasowałyby stylowo do podłogi i Doli ma rację, że odcięcie zniwelowałoby różnice fugowe. Można by dać szerokie te listwy 10-15 cm.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #760
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    W zasadzie to nie wiem... Nie chce cokołów z płytek. A Ty masz na myśli, że można dać takie białe jak te co się daje do paneli?
    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Chyba Doli myśli o cokołach z MDF, albo styroduru. Malowane na biało. Na pewno bardzo pasowałyby stylowo do podłogi i Doli ma rację, że odcięcie zniwelowałoby różnice fugowe. Można by dać szerokie te listwy 10-15 cm.
    Jesli mdf to trzeba by jakoś pancernie zabezpieczyć przed wilgocią. Nie widzę takich cokołów w łazience. Ja myślę o porządnych listwach z PCV (np. VOX Espumo) albo właśnie jak mówi @pestka z polistyrenu (np. Creativa LPC-36).

    @pestka jak zestawiłaś te drzwi to faktycznie rzucają się w oczy zmienione proporcje ramy, miejsce montażu klamki i zamka.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 38 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony