dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 55
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1092
  1. #61

    Domyślnie

    No i super Jak macie okno nad schodami, to powinno być ok. Na rzucie poddasza nie widziałam okna A drzwi bardzo ładne. I chyba złoty dąb? Też szukam w tym kolorze. Powiedz proszę, jeśli to nie tajemnica, jakiej firmy są drzwi i jaki jest ich koszt
    Kibicuję i pozdrawiam.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie Decyzja w sprawie dachówki

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Z tego co patrzę na FV to płaciłem 4,19zł za sztukę z VAT23% , ale mialem z VAT8% więc jeszcze trochę taniej.
    Miałem wyceny na Kapstadt i ta dachówka była moim faworytem cenowym , ale jak otrzymałem kalkulacje na Brassa to okazało się że różnica w cenie na cały dach nie była jakaś gigantyczna (chyba z 1000zł ?)
    Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw oraz głównie po wymianie korespondencji z kaszpirem i zgłębieniu po raz n-ty jego dziennika zdecydowaliśmy, że szarpniemy się na Tevivę! Nie wiem tylko jak to udźwignie nasz budżet Dzisiaj wpłaciliśmy zaliczkę 1000 zł. Resztę mamy dopłacić najpóźniej do 3 września. Niestety w naszym przypadku różnica między Kapstadtem a Tevivą nie wyniosła jak u kaszpira 1000 zł, a 3400 zł. Cena za dachówkę podstawową to u nas 4,51 zł/szt. brutto.
    Zapłaciliśmy też dzisiaj za Porotherm (Porotherm 25 DRYFIX). Na razie za sam parter, ale z zapasem. Kwota na dzisiaj to 13 058,80. Nasz porotherm stoi już w składzie budowlanym i spokojnie czeka na czwartek. Za to ja czekam na niego zupełnie niespokojnie
    Zamówiliśmy też na pierwszą warstwę zaprawę ciepłochronną PERLIT THERM M5.
    Aktualnie moim głównym zajęciem na budowie jest podlewanie podłogi na gruncie. Całkiem fajna robota przy takim upale. Jednak nie polecam nikomu betonowania przy temperaturze 35 stopni (i to w cieniu). Beton tego nie lubi...

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    A drzwi bardzo ładne. I chyba złoty dąb? Też szukam w tym kolorze. Powiedz proszę, jeśli to nie tajemnica, jakiej firmy są drzwi i jaki jest ich koszt
    Drzwi są ze STOLPAWu - materiał to drewno dębowe, ale z tego co pamiętam, to na zdjęciu jest wybarwione na kolor winchester. Tu strona: http://www.stolpaw.com.pl/drzwi-zewnetrzne/stolterm/fav-68-inox . Są chyba trzy typy tych drzwi - wyglądają identycznie, ale różnią się parametrami np. grubością skrzydła. Tu jest ich cennik: http://www.stolpaw.com.pl/userfiles/cennik_stolpaw_2016.pdf?/ . Ten model jest na 20 stronie. Tanie nie są...

  4. #64

    Domyślnie

    Dzięki za namiar na drzwi. Rzeczywiście nie są tanie. W cenie drzwi Stolpaw planuję zakupić drzwi z doświetlem bocznym, więc chyba będzie Wikęd.
    A jeszcze zapomniałam Ci napisać, że jestem pod wrażeniem Twoich wizualek. Kurcze, ja nie mam do tego serca i wszystko wizualizuję sobie w głowie i na budowie Ale bardzo chciałabym zobaczyć swoje pomysły na ekranie komputera Może kiedyś do tego dojrzeję. Tylko kiedy znaleźć na to wszystko czas???
    Ehh.... Pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie


    Murarze zadzwonili dzisiaj, że nie wejdą 10 sierpnia, tylko dopiero 16 sierpnia. To oznacza kolejny tydzień opóźnienia do rozliczenia pierwszej transzy. Pieniądze z niej już prawie się rozeszły, a żeby ją rozliczyć musimy mieć wymurowany cały parter. Jestem zzzzła...

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post

    Murarze zadzwonili dzisiaj, że nie wejdą 10 sierpnia, tylko dopiero 16 sierpnia. To oznacza kolejny tydzień opóźnienia do rozliczenia pierwszej transzy. Pieniądze z niej już prawie się rozeszły, a żeby ją rozliczyć musimy mieć wymurowany cały parter. Jestem zzzzła...
    Ehh, współczuję... tak to z tymi murarzami jest. Nasz wykonawca, też miał wejść po 15-tym, a jak wczoraj dzwoniłam, to powiedział, że mam dzwonić po 21-ym, a wejdą pok koniec sierpnia...
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Ehh, współczuję... tak to z tymi murarzami jest. Nasz wykonawca, też miał wejść po 15-tym, a jak wczoraj dzwoniłam, to powiedział, że mam dzwonić po 21-ym, a wejdą pok koniec sierpnia...
    Dzięki i również współczuję. Prowadzisz gdzieś dziennik? Nie doszukałam się...
    A u nas znowu zmiana... Przełożyłam dostawę porothermów z 10 sierpnia na 16 sierpnia, a dzisiaj dzwoni wykonawca, że chce klucz do garażu , bo będzie papę jutro kładł i że porotherm ma być na piątek (11 sierpnia). Na szczęście udało mi się po raz kolejny zmienić datę dostawy i będą na piątek. Chociaż póki nie zobaczę, że murują, to nie uwierzę.
    Mąż zamówił wczoraj więźbę. Materiał ma być impregnowany i suszony komorowo. A ja się dopiero teraz tak zastanawiam, skąd wiadomo czy więźba, którą będziemy mieć zgra się z dachówkami płaskimi i nie wyjdzie potem jakiś pasek do ucięcia? Z tego co wiem, to przy zmianie więźby z blachodachówki na dachówkę uwzględniali wagę dachówki, ale nie wymiary.
    Ostatnio edytowane przez mrufka_bum ; 09-08-2017 o 12:04

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    @mrufka_bum: jeszcze nie mamy dziennika ale zbieramy siły aby założyć
    Czyli jednak troszkę wcześniej. Ach ten budowlany dreszczyk emocji
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post

    Murarze zadzwonili dzisiaj, że nie wejdą 10 sierpnia, tylko dopiero 16 sierpnia. To oznacza kolejny tydzień opóźnienia do rozliczenia pierwszej transzy. Pieniądze z niej już prawie się rozeszły, a żeby ją rozliczyć musimy mieć wymurowany cały parter. Jestem zzzzła...
    Nie denerwuj się mrufko Te obsuwy i zmiany terminów, to normy budowlane, przywykniesz A co do kredytu to mnie zastanawia, kto wam ustala kwoty transz i zakres prac wykonanych do wypłacenia kolejnej transzy? Ja cały dom mam w planie wybudować z pierwszej transzy, która wyniosła ponad 80% kwoty całego kredytu. Przynajmniej tutaj stres z głowy, nie martwię się brakiem kasy na dalsze etapy. No i nie mam narzucone, czym ma się skończyć pierwsza transza, jeśli chodzi o postępy na budowie. Jak już się kasa skończy, to przyjeżdża ktoś z banku, potwierdzić, że dom stoi i możemy wystąpić o wypłacenie kolejnej transzy. Tak to wygląda u nas w ING.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Nie denerwuj się mrufko Te obsuwy i zmiany terminów, to normy budowlane, przywykniesz A co do kredytu to mnie zastanawia, kto wam ustala kwoty transz i zakres prac wykonanych do wypłacenia kolejnej transzy? Ja cały dom mam w planie wybudować z pierwszej transzy, która wyniosła ponad 80% kwoty całego kredytu. Przynajmniej tutaj stres z głowy, nie martwię się brakiem kasy na dalsze etapy. No i nie mam narzucone, czym ma się skończyć pierwsza transza, jeśli chodzi o postępy na budowie. Jak już się kasa skończy, to przyjeżdża ktoś z banku, potwierdzić, że dom stoi i możemy wystąpić o wypłacenie kolejnej transzy. Tak to wygląda u nas w ING.
    My niestety jesteśmy w PKO BP. Pierwsza transza to 80.000,00 zł i ani grosza więcej. Ilość transz i limit przy każdej transzy ustala sobie bank. I u nas będzie pięć transz i pięć wizytacji kolesia z banku, który jak już zdążyliśmy się zorientować będzie bardzo skrupulatny, tzn. będzie się wszystkiego czepiał... Cóż, co bank to obyczaj. A denerwuje się tylko dlatego, że będziemy mieć prawdopodobnie przymusowy postój przez brak pieniędzy w związku z tym rozliczaniem transz przez bank. A plan jest taki, że chcemy się wprowadzić najpóźniej w sierpniu przyszłego roku. Wiem, wiem Jeszcze się taki nie urodził, co by się wprowadził zgodnie z planem

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie Pierwszy dzień ekipy budowlanej

    Pierwszy dzień, kiedy na budowę weszła ekipa i od razu, że tak brutalnie to nazwę - brak profesjonalizmu. Kupiliśmy nietanią papę termozgrzewalną z ICOPALa. Przyjeżdżam po południu na budowę i widzę takie coś:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32.jpg
Wyświetleń:	558
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	394639Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	557
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	394641Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	556
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	394642Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35.jpg
Wyświetleń:	559
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	394643
    Nie dość, że wszędzie fałdy, bo papa w ogóle nie jest przyklejona w tych miejscach, to jeszcze można ją swobodnie podnieść i całą dłoń tam zmieścić. Do tego, jak widać na ostatnim zdjęciu jakieś centymetrowe braki na fundamencie. A oni mi mówią, że jutro chcą zacząć murowanie. Co to ma być? Po co nam taka droga papa była skoro zrobili z nią coś takiego? Czy to tak ma wyglądać nakładanie papy termozgrzewalnej?!
    Dostali polecenie, że mają to poprawić, ale już widzę jak się do tego palą. I ja tam ich mam jutro pilnować. Już widzę ich miny, jak zobaczą, że "baba" nad nimi stoi i się ich czepia...

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Dostali polecenie, że mają to poprawić, ale już widzę jak się do tego palą. I ja tam ich mam jutro pilnować. Już widzę ich miny, jak zobaczą, że "baba" nad nimi stoi i się ich czepia...
    My mamy taką umowę z kier-budem, że jak będziemy mieć wątpliwości odnośnie czegokolwiek, to mamy zrobić zdjęcia i mu wysłać a on na bieżąco się do tego odniesie. Jeszcze nie wypróbowane bo budowa dopiero ruszy. Może u Ciebie by to też zdało egzamin?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    My mamy taką umowę z kier-budem, że jak będziemy mieć wątpliwości odnośnie czegokolwiek, to mamy zrobić zdjęcia i mu wysłać a on na bieżąco się do tego odniesie. Jeszcze nie wypróbowane bo budowa dopiero ruszy. Może u Ciebie by to też zdało egzamin?
    Moim kierbudem jest mój mąż. Niestety aktualnie przebywa w delegacji i ja jestem jego oczami Zdjęcia przesyłam mu na bieżąco. No i jak dostał zdjęcia papy, to delikatnie mówiąc... zdenerwował się.

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Moim kierbudem jest mój mąż. Niestety aktualnie przebywa w delegacji i ja jestem jego oczami Zdjęcia przesyłam mu na bieżąco. No i jak dostał zdjęcia papy, to delikatnie mówiąc... zdenerwował się.
    A to takie buty... To nie ma siły, jak kier-bud się wypowiedział to muszą poprawić. A wiadomo, że się nie palą, bo co im zależy. Trzymam kciuki pani kierowniczko
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie Proszę o jeden dzień bez wpadki

    U nas znowu porażka. Czyli dzień jak co dzień. Przyjeżdżam ja sobie 7:45 na budowę w celu wykonania panom wykonawcom instruktażu stanowiskowego z kładzenia papy termozgrzewalnej (tak, nigdy w życiu tego nie robiłam ), parkuję i co widzę? HDS się zwija a na naszej podłodze na gruncie leży kupa gruzu... Nie widziałam samego zdarzenia, bo przyjechałam chwilę po fakcie, ale podobno pękła jedna paleta i wszystkie pustaki pospadały. Oczywiście mocno się pokruszyły, a jeden z naszych panów budowlańców o mało nie został poturbowany. Odskoczył w ostatniej chwili.
    Już naprawdę nie chcę nawet myśleć, co jeszcze się wydarzy do zakończenia budowy. Marzy mi się jeden taki dzień, że przyjadę na budowę i wszystko będzie na tiptop zrobione.
    43 pustaki zniszczone zupełnie. Reszta powiedzmy, że nada się do docinki. A skład budowlany już robi problemy, chociaż zawinił ich operator. Dobrze, że przynajmniej mam przez niego potwierdzony kwit, że 43 pustaki zostały zniszczone.
    Potem musiałam panom budowlańcom tłumaczyć, że mają zerwać całą papę, bo w ogóle nie położyli podkładu, tylko ułożyli ją na suchy beton. Okazało się również, że nie było tak jak myślałam wczoraj - że papa została zgrzana tylko na środku. Papa nie została w ogóle zgrzana!!! Pytam się pana dlaczego? A on mi odpowiada, że nigdy nie zgrzewają. Ja mu na to, że papa, którą kupiliśmy jest termozgrzewalna, to chyba wypadałoby ją zgrzać. A on mi na to, że termozgrzewalnej też nie zgrzewają. To ja mu na to, że mój mąż w pracy zawsze każe zgrzewać. I on mi na to, że na MOSTACH JEST INNA TECHNOLOGIA niż na domkach! Czy Wy rozumiecie takie podejście? Jak już w końcu wzięli dysperbit, czy co to tam było, to chcieli nakładać go w takiej formie, jak go otworzyli, mimo że na opakowaniu jest informacja, że trzeba go rozrobić 1:1 z wodą. Ostatecznie, jako że jestem tylko "babą" i żaden szanujący się budowlaniec nie ma ochoty mnie słuchać, zadzwoniłam do męża. Wkurzył się ostro i nie wiem, co im powiedział, ale do końca robili tak jak polecił. Także chyba mogę powiedzieć, że ostatecznie papa jest dobrze położona.

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Przy okazji, dziękuję wszystkim odwiedzającym, bo stuknęło nam 5000 odsłon

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Ale wy to macie przeboje. Aż się zastanawiam jak to będzie u nas
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  18. #78

    Domyślnie

    Oj mrufko... Czytając o Twoich początkach z budowlańcami, mam deja wu. Z moich doświadczeń mogę Cię nieco pocieszyć Przyzwyczają się do baby na budowie i będą z Tobą rozmawiać. Ja się dobrze dogaduję z moimi budowlańcami i chyba już nie traktują mnie jak "babę", tylko jak inwestora
    Wiem, czego oczekuję od budowy i tłumaczę im to spokojnie i kulturalnie. Początkowo nie brali na poważnie moich uwag i zaleceń, bo "baba sobie wymyśliła".
    Ale przez te trzy miesiące podkreślałam im, że szczelność jest podstawą wybranej przez nas technologii i sposobu grzania. Oni i tak nie do końca jarzą, że ta szczelność musi być zachowana na każdym etapie budowy I jak zrobili nieszczelny mur, to nie kwapili się tego poprawiać, bo przecież będzie 20 cm styropianu, to będzie szczelnie Ehhh....
    Uzbrój się w cierpliwość. Początki są najgorsze. Później nie będziesz tak przeżywała każdego niedociągnięcia, bo tak się nie da budować domu. Nasze domy i tak będą o niebo lepiej wykonane niż większości inwestorów, którzy nie mają pojęcia, jak powinno się poprawnie budować dom
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Ale wy to macie przeboje. Aż się zastanawiam jak to będzie u nas
    A kiedy zaczynacie?

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    A kiedy zaczynacie?
    Magiczna data ustalona jest na 21 sierpnia... albo na 22-go. Zależy jak wyjdzie ekipie. I mam nadzieję, że nie będzie przesuwania terminu o więcej niż 1 dzień.
    Już się nie możemy doczekać... aż zaczniemy garściami wyrzucać kasę z portfela
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 4 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony