dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 55
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1092
  1. #881
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Nie będę się rozwijał o wyższości Świąt Bożego Narodzenia na Świętami Wielkanocnymi.
    Każdy ma swój budżet , potrzeby , mozliwości.
    Mrufka pytaj. W miarę mozliwosci odpowiem .
    Jestem stolarzem i drewno cenię wyżej niż materiały drewnopochodne ( drewnopodobne )

  2. #882
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Spiżarka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	457.jpg
Wyświetleń:	660
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	433805
    Kafelki bardzo tanie i oczywiście bardzo bananowate, ale pan zastosował jakieś spinki (?) i ja tam nie widzę żadnych nierówności. Zostały jeszcze cokoły.

    Toaleta:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	456.jpg
Wyświetleń:	648
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	433806
    Tak wiem, że kibelek nie będzie na środku fug. Pan też na to narzekał, ale ja już nie chciałam przysuwać miski bardziej do ściany i kolejny raz wyrywać tej całej ramy, którą przerabiał hydraulik. Na suficie gotowa gładź cementowo-wapienna.

    Dla wtajemniczonych po lewej Mapei 112 - tytan, po prawej 111 - srebrny:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	458.jpg
Wyświetleń:	661
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	433807

    Wstępnie miał być 113 - szary, ale jak zobaczyłam 112 (jaśniejszy), to stwierdziłam, że nie ma co robić próbki, bo już 112 jest dość ciemny. Zdjęcie obu fug jest zrobione już po wyschnięciu.
    Ostatnio edytowane przez mrufka_bum ; 21-08-2019 o 20:06

  3. #883
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Nie ma co się spinać z tą symetrią. Wiadomo, jest fajna, ja tez mam na jej punkcie bzika, ale wczoraj montowaliśmy lampę do łazienki i wyszło że anemostat nie jest w osi łazienki (a miał być) - jakoś tego wcześniej nie zauważyłam. I co? Niespecjalnie się tym przejęłam

    A z fugą na takim małym kawałku to nie widzę dobrze. Poczekam na efekt waszych wyborów i będę zachwycona Natomiast tak się cofnęłam do poprzedniej strony i zdjęcia bez fug i to w sumie dobrze wygląda, więc chyba ciemniejsza z tych dwóch wg mnie byłaby ok. Lekko rozjaśni te bezfugowa obecnie szczelinę, ale nie zleje się z płytką.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  4. #884
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o fugę w kuchni, poczekam na meble i blaty. Bardzo jestem ciekawa jak to dopasujesz do siebie

    A symetrię w wielu przypadkach można olać. Ułatwia oczywiście tworzenie kompozycji i porządkuje przestrzeń, ale myślę, że można bez niej żyć w równie pięknych wnętrzach.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 24-08-2019 o 08:11
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #885
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    W przyszłym tygodniu będziemy kłaść rury od rekuperacji, które idą poddaszem. Te od parteru idą w stropie. I miało być jakoś tak, że w sypialniach na górze nawiewy, na stryszku (suszarnia na pranie) wywiew, w łazience wywiew, w korytarzu nie wiem już nawet co, no i we wszystkich drzwiach podcięcia wentylacyjne. I napadł mnie taki pomysł. Bardzo proszę o jego konstruktywną krytykę. Nienawidzę podcięć i tulei wentylacyjnych w drzwiach, więc czy to byłby głupi pomysł, żeby w sypialniach i łazience były jednocześnie wywiewy i nawiewy? Po jednym wywiewie i nawiewie w każdym pomieszczeniu? Bo przecież w salono-kuchni też są dwa po przeciwległych stronach pomieszczenia. Rozumiem, że wtedy można zrezygnować z podcięć, ale jak to wpłynie na resztę? Czy trzeba kupić mocniejszy rekuperator przy takim pomyśle? Czy to wpłynie na zużycie prądu? Jakieś inne negatywne/pozytywne konsekwencje? A może będzie mi przeciąg wiał po głowie?

  6. #886
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    W przyszłym tygodniu będziemy kłaść rury od rekuperacji, które idą poddaszem. Te od parteru idą w stropie. I miało być jakoś tak, że w sypialniach na górze nawiewy, na stryszku (suszarnia na pranie) wywiew, w łazience wywiew, w korytarzu nie wiem już nawet co, no i we wszystkich drzwiach podcięcia wentylacyjne. I napadł mnie taki pomysł. Bardzo proszę o jego konstruktywną krytykę. Nienawidzę podcięć i tulei wentylacyjnych w drzwiach, więc czy to byłby głupi pomysł, żeby w sypialniach i łazience były jednocześnie wywiewy i nawiewy? Po jednym wywiewie i nawiewie w każdym pomieszczeniu? Bo przecież w salono-kuchni też są dwa po przeciwległych stronach pomieszczenia. Rozumiem, że wtedy można zrezygnować z podcięć, ale jak to wpłynie na resztę? Czy trzeba kupić mocniejszy rekuperator przy takim pomyśle? Czy to wpłynie na zużycie prądu? Jakieś inne negatywne/pozytywne konsekwencje? A może będzie mi przeciąg wiał po głowie?
    Jak patrzę jak powietrze jest dystrybuowane, to anemostat ma taka budowę, że powietrze nie "wieje" pionowo w dół, tylko poziomo zaraz przy suficie, więc żeby nie było tak, że to co Ci nawieje zaraz będzie zaciągane bez wymiany powietrza (albo z minimalna wymianą). Podcięcia rzecz gustu, ale to że w jednym pomieszczeniu jest nawiew, a w drugim wywiew ma za zadanie wymieszać powietrze w całym domu.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #887

    Domyślnie

    Kanał 75 peflex ma powierzchnię 28.3cm2. Drzwi i tak mają szparę ok 1cm na szerokości zazwyczaj 80cm. W związku z tym zrezygnowałem z podcięć wszędzie poza łazienkami.

    Jak nie zbilansujesz całościowo nawiewu i wywiewu to może się okazać, że sypilnia będzie zaciągnąć z innych pomieszczeń mimo iż będziesz miała w niej po jednym nawiewie i wywiewie.

  8. #888

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Kanał 75 peflex ma powierzchnię 28.3cm2. Drzwi i tak mają szparę ok 1cm na szerokości zazwyczaj 80cm. W związku z tym zrezygnowałem z podcięć wszędzie poza łazienkami.

    Jak nie zbilansujesz całościowo nawiewu i wywiewu to może się okazać, że sypilnia będzie zaciągnąć z innych pomieszczeń mimo iż będziesz miała w niej po jednym nawiewie i wywiewie.
    Tyle że nie zawsze jest tylko poprowadzona tylko 1 rura peflex75 w pomieszczeniu. Podcięcie drzwi o powiedzmy 1cm sądzę że nie popsuje wyglądu i nie będzie tego podcięcia prawie widać i nic nie oszpeci.
    U nas zamawiałem do wszystkich pokoi drzwi z oryginalnym podcięciem (lekki frez) . Zamawiając drzwi można od razu zamówić podcięcie.

    Jak dla mnie nie ma co kombinować. Podciąć dla świętego spokoju 1cm i zapomnieć o problemie ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #889

    Domyślnie

    Ale szpara pod drzwiami ma powierzchnię ponad dwóch kanałów 75. Ja w żadnym zamykanym pomieszczeniu nie mam więcej jak dwóch kanałów nawiewnych.

  10. #890
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Mnie nie chodzi o kwestie estetyczne, tylko o prywatność, intymność itp. Dla mnie drzwi są po to, żeby odcinały od siebie pomieszczenia, a nie żeby wszystko było przez taką szczelinę słychać. Stąd mój pomysł. Jakkolwiek nie znam się na tym zupełnie, więc taki pomysł mi zakiełkował.
    Z tego co wiem u nas do anemostatu w łazience mam doprowadzone 4 peflexy 50. Nie wiem jak to się ma do tych 75, o których piszecie, ale przecież jak macie otwartą kuchnie na salon, to też macie w kuchni wyciąg jeden albo dwa, a w salonie nadmuch lub dwa. I jakoś powietrze się miesza. To czemu w takiej łazience gdyby nadmuch dać na przeciwległej stronie pomieszczenia niż wyciąg miałoby się nie mieszać? Nie rozumiem tego

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak dla mnie nie ma co kombinować. Podciąć dla świętego spokoju 1cm i zapomnieć o problemie ...
    Masz na myśli, żeby kupić drzwi bez podcięć wentylacyjnych, tylko skrócić je o 1 cm na całej szerokości, czy żeby znaleźć takie z podcięciem jednocentymetrowym?

  11. #891

    Domyślnie

    I 1 czy 2cm podcięcia diametralnie zmienia prywatność?

    Kanał jest okrągły. Znasz średnicę, więc chyba nie powinnaś mieć problemu z odliczeniem powierzchni.

    Co do ostatniego pytania, to ile ma twoja łazienka, a ile salon z kuchnią?

  12. #892

    Domyślnie

    Wiesz dlaczgo podciecia czy otwory, kratki czy inne robi się na dole drzi? A no dltego żeby zmusić powietrze nawiwane lub wywiewane do zejścia do ziemi czyli wymieszania się. Dwa anemostaty (nawiew wywiew) masz przy suficie i tylko tam bedzie sie przemieszczać znaczna większość powietrza zwłaszcza w małych pomieszczeniach jak łazienki. Mam w bardzo dużej kuchni takie rozwiazanie i nawet tam nie jest ono idealne uwierz.
    Pozdrawiam
    Katka

  13. #893
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    I 1 czy 2cm podcięcia diametralnie zmienia prywatność?
    Diametralnie zmieni całkowity brak podcięć.

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Co do ostatniego pytania, to ile ma twoja łazienka, a ile salon z kuchnią?
    Łazienka 8,78 m2, a salon z kuchnią 39 m2.

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Wiesz dlaczgo podciecia czy otwory, kratki czy inne robi się na dole drzi? A no dltego żeby zmusić powietrze nawiwane lub wywiewane do zejścia do ziemi czyli wymieszania się. Dwa anemostaty (nawiew wywiew) masz przy suficie i tylko tam bedzie sie przemieszczać znaczna większość powietrza zwłaszcza w małych pomieszczeniach jak łazienki. Mam w bardzo dużej kuchni takie rozwiazanie i nawet tam nie jest ono idealne uwierz.
    No dobra, zrozumiałam. Twój argument do mnie przemawia Skoro tak to może wystarczy zrobić jeden anemostat w suficie, a drugi w ścianie np. 20 cm od podłogi na przeciwległej ścianie?

    Agb nie degustuj się moimi pytaniami Ja napisałam od razu, że w ogóle się na tym nie znam

  14. #894

    Domyślnie

    Ale drzwi i tak mają szparę. Nie dolegają co do milimetra do podłogi Więc prywatności w Twoim rozumieniu i tak nie będzie Ja u siebie takiego rozwiązania bym nie zastosował.

  15. #895
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Mnie nie chodzi o kwestie estetyczne, tylko o prywatność, intymność itp.
    Prywatność z wewnętrznymi drzwiami płytowymi to chyba nierealne marzenie Te drzwi nie są szczelne, szeptu nie będzie słychać, cichej rozmowy też nie, ale wszystko inne - oczywiście Kup sobie takie ciężkie wałki ograniczniki drzwi (one są chyba w roli uszczelniaczy nieszczelnych okien i drzwi) i podtykaj pod szparę jak będziesz miała potrzebę Bo anemostat w ścianie to chyba też niezbyt dobry pomysł. Będzie wiało po nogach. Dzieci siedzą w większości na ziemi, to może nie być dobre dla ich pęcherza. W normalnym układzie kiedy anemostaty są na suficie powietrze się miesza dyskretnie, bez przeciągu. Dla mnie to trochę pomysły na siłę i nie mam do nich przekonania.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 03-09-2019 o 13:24
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  16. #896

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Mnie nie chodzi o kwestie estetyczne, tylko o prywatność, intymność itp. Dla mnie drzwi są po to, żeby odcinały od siebie pomieszczenia, a nie żeby wszystko było przez taką szczelinę słychać. Stąd mój pomysł. Jakkolwiek nie znam się na tym zupełnie, więc taki pomysł mi zakiełkował.
    Z tego co wiem u nas do anemostatu w łazience mam doprowadzone 4 peflexy 50. Nie wiem jak to się ma do tych 75, o których piszecie, ale przecież jak macie otwartą kuchnie na salon, to też macie w kuchni wyciąg jeden albo dwa, a w salonie nadmuch lub dwa. I jakoś powietrze się miesza. To czemu w takiej łazience gdyby nadmuch dać na przeciwległej stronie pomieszczenia niż wyciąg miałoby się nie mieszać? Nie rozumiem tego


    Masz na myśli, żeby kupić drzwi bez podcięć wentylacyjnych, tylko skrócić je o 1 cm na całej szerokości, czy żeby znaleźć takie z podcięciem jednocentymetrowym?
    Drzwi wewnętrzne nie są ani w 100% szczelne i dźwiękochłonne . Zapewniają intymnośc i "odcięcie" się od otoczenia i to wszystko .
    Szczelina 1-2 cm od dołu nic tutaj zbytnio nie zmieni dla dźwiękochłonności a zapewni poprawne i sprawne działanie WM.

    Moje drzwi miały fabryczne podcięcie , ale jak wybierzesz drzwi gdzie producent nie oferuje podcięcia zawsze można kazać skrócić o tyle ile się chce ...

    Moje mają takie podcięcie ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzydlo-drzwiowe-imperia-biale-80-prawe-artens,main.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	434219
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #897
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Nie widzę nic złego w równoważeniu przepływów wewnątrz jednego pomieszczenia (np. nawiew i wywiew w sypialni), ale niepotrzebnie podrożysz sobie instalację. Tzw. "krótkim spięciem" też bym się nie martwił ponieważ widmo ssania jest inne niż profil prędkości nawiewu (proponuję eksperyment z zapałką: spróbować zgasić zapałkę zasysając powietrze a potem dmuchając). Ale jeśli chcesz iść w takie rozwiązanie to najlepiej zlokalizować nawiew i wywiew jak najdalej od siebie i o ile jest taka możliwość, to na różnych poziomach. Nie spodziewałbym się jednak, żeby w domkach ktoś specjalnie dobierał sposób rozdziału powietrza ze względu na jego efektywność.
    Robiąc dodatkowy wywiew w pomieszczeniu czystym (celem zrównoważenia wentylacji w obrębie tego pomieszczenia), np. sypialni nie możesz już później uwzględniać tego strumienia w wywiewie z pomieszczenia brudnego, np. łazienki czy kuchni (warto pamiętać o minimalnych strumieniach / wymianach powietrza wentylacyjnego dla takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka).
    EDIT:
    Jeśli miałbym coś poradzić, to nie martwiłbym się niewielkimi rozszczelnieniami akustycznymi spowodowanymi podcięciem w drzwiach i nie komplikowałbym instalacji.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 03-09-2019 o 23:12

  18. #898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Nienawidzę podcięć i tulei wentylacyjnych w drzwiach, więc czy to byłby głupi pomysł, żeby w sypialniach i łazience były jednocześnie wywiewy i nawiewy?
    To całkiem dobry pomysł. Tylko nawet bez tego trudno rozprowadzić kanały - a przy takim pomyśle to mission impossible się robi. Robi się wiele przecięć kanałów (trudne do upchnięcia zwłaszcza, jak chcesz schować w podłodze) i rośnie ich długość.
    To, że to dodatkowe koszty i opory instalacji to drobiazg przy tym.

    Zobacz patent Kornika na szczelinę wentylacyjna. Nacięcie jest z obydwu stron do góry (robi się odwrócone V) - nic nie widać, dźwięki też dosyć dobrze tłumi.

  19. #899
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jak czytam Wasze rozważania na temat fug, to sam nie wiem czy się cieszyć czy płakać jak to wyglądało u nas- Żona mnie po fugi wysłała i kupiłem w pół godziny W sumie nam się podobają, chociaż może o jeden odcien ciemniejsze w łazience i wiatrołapie mogły by być
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  20. #900
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Łazienka na poddaszu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	459.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	434284

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	460.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	434285

    Czepialskich informuję, że prostopadłościan pod oknem to świadoma decyzja. Okno było źle posadowione i nie dało się tam wcisnąć żadnej wełny, żeby zachować pion. Teraz jest porządnie docieplone. Nam nie przeszkadza Do samej góry będą dochodzić kafelki, a dzięki tej kostce uda się zmieścić lustro bezpośrednio nad umywalką i nie będzie z boku, w rogu pomieszczenia jak planowałam. Będzie lepiej Dzięki tej konstrukcji udało się też przesunąć lampki, które będą nad lustrem.
    Na razie wełna gotowa w dwóch pomieszczeniach: stryszku nad kuchnią i spiżarnią, i w tej właśnie łazience. Reszta jest zrobiona częściowo.

    Toaleta pod schodami:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	461.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	434286

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	462.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	434287

    Dzisiejszy zachód słońca - widok z salonu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	463.jpg
Wyświetleń:	315
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	434288

    Jak znajdę chwilę odniosę się do Waszych komentarzy w sprawie rekuperacji i fug

Strona 45 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony