dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 55
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 1092
  1. #901
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Śliczna podłoga w toalecie pod schodami!

  2. #902
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czy lustro dotknie tego cypelka pod oknem?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #903
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rolik

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    94

    Domyślnie

    Widok na okolicę super , jeżdżę tam co jakiś czas i zawsze muszę się na chwilke zatrzymać żeby zrobić zdjęcie.
    zachody słońca będziecie mieli Super.!!! pozdrawiam.

  4. #904
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    symetrię w wielu przypadkach można olać. Ułatwia oczywiście tworzenie kompozycji i porządkuje przestrzeń, ale myślę, że można bez niej żyć w równie pięknych wnętrzach.
    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Nie ma co się spinać z tą symetrią. Wiadomo, jest fajna, ja tez mam na jej punkcie bzika, ale wczoraj montowaliśmy lampę do łazienki i wyszło że anemostat nie jest w osi łazienki (a miał być) - jakoś tego wcześniej nie zauważyłam. I co? Niespecjalnie się tym przejęłam
    Ja już też tak mam. Chyba im dalej w las budowy, tym bardziej człowiek jest zmęczony i po prostu chce już to mieć za sobą

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    A z fugą na takim małym kawałku to nie widzę dobrze. Poczekam na efekt waszych wyborów i będę zachwycona
    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jeśli chodzi o fugę w kuchni, poczekam na meble i blaty. Bardzo jestem ciekawa jak to dopasujesz do siebie
    Blaty mają być drewniane, a szafki jasno szare, jak na początkowych wizualizacjach. W tym temacie nic się nie zmieniło Oczywiście wizualizacja a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Choć w przypadku toalety wizualizacja oddaje idealnie rzeczywistość A co do fug w końcu wybrałam ciemniejsze - Mapei 112 - tytan.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia jodełka.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	434406

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Jak czytam Wasze rozważania na temat fug, to sam nie wiem czy się cieszyć czy płakać jak to wyglądało u nas- Żona mnie po fugi wysłała i kupiłem w pół godziny W sumie nam się podobają, chociaż może o jeden odcien ciemniejsze w łazience i wiatrołapie mogły by być
    No i ja Ci zazdroszczę! Mnie by się też przydał taki talent do szybkiego podejmowania decyzji. Budowa zajmowałaby mi przynajmniej o połowę mniej czasu


    Co do rozważań w temacie rekuperacji - dziękuję wszystkim za opinie i przede wszystkim szybką reakcję. A co do decyzji - tak, przekonaliście mnie. Rury zostały rozłożone, tak jak w projekcie - po jednym anemostacie w każdym pomieszczeniu.


    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Śliczna podłoga w toalecie pod schodami!
    Dziękuję Też mi się podoba

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Czy lustro dotknie tego cypelka pod oknem?
    Tak, ale jeszcze nie wiem czy będzie na wymiar w kształcie prostokąta dopasowanego do wnęki i aż do blatu, czy jednak okrągłe zaczynające się tam gdzie kończy się schodek.

    Cytat Napisał Rolik Zobacz post
    Widok na okolicę super , jeżdżę tam co jakiś czas i zawsze muszę się na chwilke zatrzymać żeby zrobić zdjęcie.
    zachody słońca będziecie mieli Super.!!! pozdrawiam.
    A ja się zastanawiałam, gdzie jest ta Twoja budowa, w miejscowości pod którą wcześniej widniałeś ale to chyba jakaś droga na osiedlu? Bo Cię nie zlokalizowałam
    Ostatnio edytowane przez mrufka_bum ; 09-09-2019 o 12:26

  5. #905
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Lustro zrobiłabym prostokątne dochodzące pod samo okno. Będzie ładniej niż z okrągłym, a poza tym uzasadni podcięcie. Jak dojrzejesz do decyzji na ten temat, daj znać. Przymierzę w Photoshopie oba rodzaje luster i zdecydujesz co ci bardziej odpowiada.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #906
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Lustro zrobiłabym prostokątne dochodzące pod samo okno. Będzie ładniej niż z okrągłym, a poza tym uzasadni podcięcie. Jak dojrzejesz do decyzji na ten temat, daj znać. Przymierzę w Photoshopie oba rodzaje luster i zdecydujesz co ci bardziej odpowiada.
    Dziękuję pestko, to bardzo miłe z Twojej strony. Chętnie skorzystam

  7. #907
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Dwa dni weekendu zarwane, ale posadzka w kotłowni gotowa. Można dokończyć kotłownię. Wyglądało to tak:

    Podłoga po oczyszczeniu i odkurzeniu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	464.NEF.jpg
Wyświetleń:	412
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	434420

    Jakiś tam a'la sikaflex po obwodzie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	465i466.NEF.jpg
Wyświetleń:	412
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	434421

    Pierwsza warstwa podkładowa, bezbarwna:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	467.NEF.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	434422
    Uwydatniła wszelkie plamy, których zmyć się już nie dało.

    Anhydryt wypił większą część podkładu, więc położyliśmy dla wyrównania drugą:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	468.NEF.jpg
Wyświetleń:	408
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	434423

    Na gotowo (jedna warstwa koloru):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	469.jpg
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	434424

  8. #908
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Byliśmy wczoraj w agata meble i na wystawce kuchennej były Twoje płytki tak samo położone Fuga była dobrana do szarości frontów i bardzo ładnie to wyglądało

    Ta posadzka żywiczna jest już sucha czy to na morko? Jak na mokro to wrzucisz zdjęcie suchej i takie "z parteru" pod kątem żeby zobaczyć strukturę powierzchni?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  9. #909
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Ta posadzka żywiczna jest już sucha czy to na morko? Jak na mokro to wrzucisz zdjęcie suchej i takie "z parteru" pod kątem żeby zobaczyć strukturę powierzchni?
    Zdjęcie jest zrobione "na mokro", ale praktycznie po wyschnięciu to niewiele się różni. Jak to żywica (czy naturalna czy epoksydowa) - błyszczy się. Co do struktury, no nie jest idealna, bo też jakoś nam na tym bardzo nie zależało. Przede wszystkim dlatego, że siedzieliśmy na budowie do 22:00 w niedzielę, żeby posadzka była na poniedziałek. Na powierzchni pojawiły nam się zatem nieodpowietrzone kropeczki. Myślę, że jeżeli chcecie robić podobnym systemem to wałek iglasty do żywic załatwi sprawę. Odpowietrzy wszystkie bąbelki i będzie lustro. Jak dla mnie, jak na kotłownie, to i tak posadzka jest ekstra. Może jak budowa się skończy położymy sobie na spokojnie drugą warstwę wałkiem iglastym, ale jak na razie cieszę się, że cokolwiek my czy pracownicy wyleją, to już nie idzie w anhydryt. Jak będę na budowie zrobię zdjęcie na sucho i z parteru

    P.S.: Najmłodszy inwestor jak zobaczył wczoraj posadzkę zaczął biegać pierwszy raz "po domu" na bosaka i nie dało się go z tej kotłowni wyciągnąć Na koniec zakomunikował nam, że on będzie miał pokój w kotłowni i nie będzie mieszkał w swoim pokoju na górze
    Ostatnio edytowane przez mrufka_bum ; 10-09-2019 o 07:43

  10. #910
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Pytanie dla drewnofilów - czy taką deskę warstwową jak w linku poniżej można jakoś na własną rękę, ładnie przyciemnić?

    https://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/deski-podlogowe/deska-warstwowa-dab-olej-szczotkowany-bielony-barlinek,p441232,l189.html

    W Internecie wygląda świetnie. Na wystawce w sklepie też, ale jak nam pani w LM wyciągnęła kilka z opakowania to są całkiem białe. Ja generalnie nie przepadam za drewnem bielonym. Szukam bardziej czegoś w takiej tonacji:

    https://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/deski-podlogowe/deska-warstwowa-dab-rustic,p132639,l189.html

    No ale mam okazję kupić tę jednolamelową z Vfugą czterostronną po ekstra cenie i tak się zastanawiam, czy to można czymś zapuścić. I w ogóle w specyfikacji jest informacja, że deska jest olejowana a w opisie, że zabezpieczona 5 warstwami lakieru. To się czasem nie wyklucza? Pytałam w sklepie, ale wiecie, że oni to tam wiedzą tyle co mają napisane na tej samej stronie, którą i ja mogę przeczytać.

  11. #911
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Papucy

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    355

    Domyślnie

    Cześć, czy możesz napisać jakiej marki żywicy używałeś czy "a'la sikaflex" to jest uszczelniacz ?

    Dzięki
    Projekt Indywidualny 154m2 po podłogach ściany porotherm, 20 cm grafit 0.33, podłoga 15 cm grafit 0.31, skosy 30 cm wełna 0.33, sufit poddasza 35 cm wełna 0.33, PC PW SDC 9kW, AirPack 300h, brak kominka i kominów.

  12. #912
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papucy Zobacz post
    Cześć, czy możesz napisać jakiej marki żywicy używałeś czy "a'la sikaflex" to jest uszczelniacz ?

    Dzięki
    Stosowaliśmy:
    1. EuroHarz
    Flex Fuge PU - elastyczny, poliuretanowy materiał uszczelniający.
    2. Sikafloor 156 - żywica epoksydowa do gruntowania.
    3. Sikafloor 264 N - żywica epoksydowa - warstwa wierzchnia.

  13. #913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Pytanie dla drewnofilów - czy taką deskę warstwową jak w linku poniżej można jakoś na własną rękę, ładnie przyciemnić?

    ... mam okazję kupić tę jednolamelową z Vfugą czterostronną po ekstra cenie i tak się zastanawiam, czy to można czymś zapuścić. I w ogóle w specyfikacji jest informacja, że deska jest olejowana a w opisie, że zabezpieczona 5 warstwami lakieru. To się czasem nie wyklucza? Pytałam w sklepie, ale wiecie, że oni to tam wiedzą tyle co mają napisane na tej samej stronie, którą i ja mogę przeczytać.
    Lakier wyklucza olej w tym sensie, że po to po to żeby olejować, lub zmienić kolor, trzeba lakier i warstwę podkładową pod nim (nie wiem jakiej grubości) zcyklinować. Wg mnie w przypadku desek warstwowych to diablo ryzykowne.
    Deski olejowanej nie da się lakierować już w ogóle. Olej wnika głęboko. Natomiast można użyć do położenia kolejnej warstwy oleju barwionego. Są różne np. Osmo (https://osmo.com.pl/kategoria-produk...natrz/podlogi/). Trzeba by sprawdzić jak mocno zmieni kolor już istniejący. Myślę, że możesz zapytać w Osmo, choć nie wydaje mi się, żeby oni takie DYI preferowali. Raczej są nastawieni na drewno surowe, albo wcześniej olejowane.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #914
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Lakier wyklucza olej w tym sensie, że po to po to żeby olejować, lub zmienić kolor, trzeba lakier i warstwę podkładową pod nim (nie wiem jakiej grubości) zcyklinować. Wg mnie w przypadku desek warstwowych to diablo ryzykowne.
    Deski olejowanej nie da się lakierować już w ogóle. Olej wnika głęboko. Natomiast można użyć do położenia kolejnej warstwy oleju barwionego. Są różne np. Osmo (https://osmo.com.pl/kategoria-produk...natrz/podlogi/). Trzeba by sprawdzić jak mocno zmieni kolor już istniejący. Myślę, że możesz zapytać w Osmo, choć nie wydaje mi się, żeby oni takie DYI preferowali. Raczej są nastawieni na drewno surowe, albo wcześniej olejowane.
    Dokładnie, poza tym to drewno jest już czymś „bielone” i nie koniecznie przyjmie równomiernie nowy kolor. Nie szła bym tą drogą, raczej wypożyczyłabym/kupiła jedno opakowanie i sprawdziła jak wyglada w pomieszczeniu gdzie ma leżeć - może będzie całkiem ok ? Myślę że warto chociaż „przymierzyć” skoro cena jest super
    Poza tym dobry olej/wosk plus ilość pracy potrzebna na wybarwienie całości na inny kolor „zeżre” całą oszczędność ...
    Ostatnio edytowane przez Lookatorka ; 10-09-2019 o 12:52

  15. #915
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Dziewczyny, dzięki za rozjaśnienie sytuacji. W międzyczasie zadzwoniłam do Barlinka. Powiedzieli to samo, co Wy

  16. #916
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Barwienie drewna najczęściej przeprowadzamy na surowym drewnie. Są tzw lakiero-bejce ale to kiepski pomysł na wybarwienie.

    Podłogi warstwowe można szlifować, ale w tym przypadku to słabe ekonomicznie.
    Jeżeli potrzebujesz podłogi warstwowej to można kupić surowe i pobawić się w wybarwienie.
    Pytanie o jakiej powierzchni rozmawiamy. Mała ok ale duża to wyższa szkoła.

  17. #917
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Barwienie drewna najczęściej przeprowadzamy na surowym drewnie. Są tzw lakiero-bejce ale to kiepski pomysł na wybarwienie.

    Podłogi warstwowe można szlifować, ale w tym przypadku to słabe ekonomicznie.
    Jeżeli potrzebujesz podłogi warstwowej to można kupić surowe i pobawić się w wybarwienie.
    Pytanie o jakiej powierzchni rozmawiamy. Mała ok ale duża to wyższa szkoła.
    Pomysł upadł po konsultacjach z Barlinkiem i dziewczynami na forum. Nie jestem fanką bielonych podłóg i jednak ekstra cena za tę jednolamelową deskę mnie nie przekonała.

  18. #918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Myślę, że nieco cierpliwości i znajdziesz deski, które chwycą cię za serce
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #919
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Myślę, że nieco cierpliwości i znajdziesz deski, które chwycą cię za serce
    Oj, za serce to mnie już niejedna chwyciła Niestety żadna z tych desek nie zmieściła się do mojego portfela Poluję na jakieś promocje, ale jeżeli nie uda mi się żadnej upolować, to pewno skończy się na panelach. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tym temacie, bo naprawdę jesteśmy już spłukani Zobaczymy. Ja się już na nie nastawiam na nic szczególnego ani na termin przeprowadzki. Kiedyś skończymy Ostatnio wybrałam się do salonu podłóg i obejrzałam wszystko co mieli Szukałam czegoś co będzie strukturą (macając każdy panel który mi się spodobał równocześnie z deską warstwową) i kolorem najbardziej zbliżone do tych desek warstwowych, które chwyciły mnie za serce, a na które raczej w tym życiu nas stać nie będzie Oglądałam też panele, które położyli u siebie Doli i jak_to_możliwe. I mam dwa typy:



    https://1000podlog.pl/szukaj/9002_Panele_pod%C5%82ogowe_METAMORPHOSE_D%C4%85b_Z %C5%82ocisty_835824_AC4_8mm_PODK%C5%81AD_+_DOSTAWA _GRATIS_OD_2000Z%C5%81

    Pierwsze są kolorem i strukturą dużo bardziej podobne do dębowej deski, ale są też droższye i takie:



    https://1000podlog.pl/szukaj/5000_Panele_pod%C5%82ogowe_Vintage_Classic_Kasztan _Tawny_5537_AC4_10mm_

    Na żywo, jak się je położy na podłodze, są jaśniejsze niż tu na zdjęciu. Mniej oddają strukturę i kolor dębowej deski, ale też są ładne i tańsze.

  20. #920
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Ja wiem, że prowizorki zawsze zostają z nami najdłużej (nasz blaty z OSB nadal spoko ), ale panele zawsze można po kilku latach zerwać i położyć to co się chce. Pierwsze ładne, lepiej oddają deskę. Jakoś mnie nie przekonują te wszystkie dekoracje "wintydż", ale też co kto lubi i co się komu podoba Te drugie też mają klimat
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 46 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony