dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie wyobrażam sobie prysznica bez kabiny prysznicowej lub specjanie przygotowanego do tego zamykanego miejsca. Po co ma się wszedzie lać woda a dodatkowo nieprzyjemnie czuć chłód podczas kąpieli ?

    Dlatego skreśliliśmy od razu "modne" prysznice typu "walk-in" czyli częściowo otwarte ...

    Dla mnie prysznic tylko zamknięty i to zamknięty taflą szkła a nie jakaś wiszącą szmatą
    A ja sobie wyobrażam
    Mam prysznic typu walk-in, zimna podczas użytkowania nie czuję - łazienka to nie Syberia
    woda nie leje się wszędzie - jest szklana ściana
    nie dbam jakoś szczególnie o prysznic, ściągam ściągaczką wodę z szyby (30 s),
    podłogi nie wycieram - jest lekki spadek, więc woda sama spływa
    od czasu do czasu myję całość - kafle, fugi (epoksydowe)
    Jakbym miała wybierać jeszcze raz - ponownie zdecydowałabym się na prysznic bezbrodzikowy

    Cytat Napisał Pawelekziom Zobacz post
    mieszkam w bloku. Nowe budownictwo i mam taki właśnie prysznic. Spadek jednostronny zrobiony z płytek 60x60 . Od 3 lat nier mam żadnego problemu. tylko czyszcze odpływ raz na tydzień.
    ja też

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w Polsce można kupic wytłoczkę styropianową pod prysznic, ze spadkiem.
    W polskim internecie znalazłem tylko maty klinowe do budowy dachów prawie płaskich.

    Styropian jako materiał nie jest odpowiedni w tym miejscu, mam podłogówkę pod prysznicem.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #23

    Domyślnie

    Mam jedną i druga wersję w domu, wrażenia:

    1. bez brodzika, prostokątny, ze spadkiem do odpływu, odpływ liniowy, 3 ściany w płytkach po sufit, nie widać kamienia, użytkujemy już prawie dwa lata, czyszczę czymś tam do kabiny prysznicowej od czasu do czasu, członkowie rodziny po umyciu się maja za zadane spłukać i ściągnąć nadmiar wody z szyby i z ścian ( tak praktykowaliśmy w innym mieszkaniu i to działało) wejście to kawałek szklanej ściany plus szklane drzwi (drzwi na całą ścianę były by za duże. Używany codziennie, nie przecieka nic.

    2. niewysoki brodzik półokrągły z kabiną (używany czasami) częściej czyszczony z kurzu niż z kamienia.

    Różnica taka że do pierwszego nie trzeba podnosić nogi jak się wchodzi i tyle....

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniakicia Zobacz post
    Mam jedną i druga wersję w domu, wrażenia:

    1. bez brodzika, prostokątny, ze spadkiem do odpływu, odpływ liniowy, 3 ściany w płytkach po sufit, nie widać kamienia, użytkujemy już prawie dwa lata, czyszczę czymś tam do kabiny prysznicowej od czasu do czasu, członkowie rodziny po umyciu się maja za zadane spłukać i ściągnąć nadmiar wody z szyby i z ścian ( tak praktykowaliśmy w innym mieszkaniu i to działało) wejście to kawałek szklanej ściany plus szklane drzwi (drzwi na całą ścianę były by za duże. Używany codziennie, nie przecieka nic.

    2. niewysoki brodzik półokrągły z kabiną (używany czasami) częściej czyszczony z kurzu niż z kamienia.

    Różnica taka że do pierwszego nie trzeba podnosić nogi jak się wchodzi i tyle....
    Jeden prysznic używany codziennie, drugi służy za eksponat i łapacz kurzu.
    Jedyna różnica taka, że wchodząc trzeba unieść na kilkanaście cm jedną nogę. Czy to jest powodem nie korzystania z prysznica z brodzikiem? Trochę to niewiarygodne. Czy może komfort kąpieli jest inny i dlatego nikt nie wchodzi do brodzika?
    Jeden dom i dwa różne systemy, tu można zauważyć różnicę i opisać.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Jeden prysznic używany codziennie, drugi służy za eksponat i łapacz kurzu.
    Jedyna różnica taka, że wchodząc trzeba unieść na kilkanaście cm jedną nogę. Czy to jest powodem nie korzystania z prysznica z brodzikiem? Trochę to niewiarygodne.
    Wystarczy troche otworzyc umysl na rozne mozliwosci. Moze jeden prysznic jest w lazience na dole z ktorego sie praktycznie nie korzysta ?
    A drugi na pietrze wraz z sypialniami ? I stad czestsze uzytkowanie ? Zgaduje, ale u mnie tak ma byc w zalozeniu.

    Edit:
    Przegladam rozne realizacje, lazienki bez brodzika sa bardziej eleganckie.
    Ostatnio edytowane przez Odysss ; 20-03-2017 o 14:42

  6. #26

    Domyślnie

    Z tego co czytam wygląda że jednak kabina bez brodzika wymaga większej pracy i dbałości o nią (częśte czyszczenie odplywu , fug i itd)

    Akryl jest idealnie płaski i będzie się na pewno mniej brudził i jego czyszczenie bedzie dużo szybsze i łatwiejsze niż fug ..
    Są dostępne niskie brodziki (5cm wysokości) więc aż takiego wysokiego progu nie bedzie.

    Myślę więc że chyba jednak bezpieczniej będzie kupić cienki brodzik i będzie on mniej wymagający podczas montazu jak i użytkowania ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Z tego co czytam wygląda że jednak kabina bez brodzika wymaga większej pracy i dbałości o nią (częśte czyszczenie odplywu , fug i itd)

    Akryl jest idealnie płaski i będzie się na pewno mniej brudził i jego czyszczenie bedzie dużo szybsze i łatwiejsze niż fug ..
    Są dostępne niskie brodziki (5cm wysokości) więc aż takiego wysokiego progu nie bedzie.

    Myślę więc że chyba jednak bezpieczniej będzie kupić cienki brodzik i będzie on mniej wymagający podczas montazu jak i użytkowania ...
    Mnie np. przekonuje do opcji bez brodzika fakt że mogę podłogówkę sobie tam położyć i mam dodatkowo cieplejsze płytki + też one wysychają bo w końcu podgrzewane.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Odysss Zobacz post
    Wystarczy troche otworzyc umysl na rozne mozliwosci. Moze jeden prysznic jest w lazience na dole z ktorego sie praktycznie nie korzysta ?
    A drugi na pietrze wraz z sypialniami ? I stad czestsze uzytkowanie ? Zgaduje, ale u mnie tak ma byc w zalozeniu.

    Edit:
    Przegladam rozne realizacje, lazienki bez brodzika sa bardziej eleganckie.
    Zauważyłeś emotikonę?
    Mam dwa prysznice z odpływem liniowym. Z jednego (piętro) korzystamy regularnie, z drugiego prawie wcale. Ten rzadko uczęszczany wykazywał jedną wadę, szybko wysychał syfon w okresie zimowym. problem rozwiązało wlanie oleju jadalnego do syfonu. Teraz jest spokój.
    Z ogrzewania podłogi prysznica nie zrezygnowałbym w życiu. Nawet kosztem oleju gdzieś w syfonie. Różnie może być na starość, może przyjdzie mi kiedyś urządzić sypialnię w pokoju na parterze?
    Jedyna dolegliwość, to pleśnienie silikonu. Ale to dotyczy zarówno brodzika, jak i kabiny z odpływem liniowym, więc to żadna wada podłogi z mozaiki.

  9. #29

    Domyślnie

    Tak wygląda moja kabina prysznicowa wyłożona płytkami podłogowymi. Spadek robił posadzkarz, płytki takie same na całym parterze. Odpływ liniowy 60 cm szerokości.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-1755.jpg
Wyświetleń:	2000
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	384731
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #30

    Domyślnie

    opisałam, nie ma różnicy, komfort kąpieli jest taki sam, prysznic to prysznic ma służyć do szybkiej kąpieli a nie wylegiwania się i picia szampana, ew. na "szybki numerek" jak ktoś lubi
    Prysznic bez brodzika używany jest codziennie bo jak stwierdził: Odysss "... jest częściej użytkowany..." chcieliśmy zrobić obydwa bez brodzka ale w dolnej łazience nie było tyle miejsca.
    no i co z tego że łapie kurz, w innej wersji też by łapał, rzadziej używany, to nie znaczy że nie potrzebny. Od czasu do czasu się przydaje.
    Ale to moja łazienka, mój prysznic, ja chciałam, mój łapacz kurzu i ja to sprzątam.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Tak wygląda moja kabina prysznicowa wyłożona płytkami podłogowymi. Spadek robił posadzkarz, płytki takie same na całym parterze. Odpływ liniowy 60 cm szerokości. Szerokosc Twojego prysznica to 100 ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-1755.jpg
Wyświetleń:	2000
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	384731
    Jesli nie problem moglbys zrobic zdjecie zblizenia odplywu ? moje pytanie brzmi, miedzy odplywem a plytka fuga jest czy silikon , czy cos jeszcze?
    Drugie pytanie:
    czy te odplywy z alledrogo w cenie 150-200zl daja rade? nic sie z nimi nie dzieje niedobrego ?
    Ostatnio edytowane przez Odysss ; 21-03-2017 o 13:38

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krystek456

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    89-456
    Posty
    6

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest to lepszy pomysł, niż brodzik. I łatwiej zadbać o jego czystość. W domu mam brodzik i żeby faktycznie doczyścić przestrzenie między drzwiami a brodzikiem, muszę używać starej szczoteczki do zębów. Ani nie jest to wygodne, ani ergonomiczne.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Odysss Zobacz post
    Jesli nie problem moglbys zrobic zdjecie zblizenia odplywu ? moje pytanie brzmi, miedzy odplywem a plytka fuga jest czy silikon , czy cos jeszcze?
    Drugie pytanie:

    czy te odplywy z alledrogo w cenie 150-200zl daja rade? nic sie z nimi nie dzieje niedobrego ?
    Rozmiar kabiny to 95x110 (szer/gł), między odpływem a płytkami jest silikon w kolorze fugi, odpływ to Greek 60 kosztował coś koło 230 zł. Jak chcesz zdjęcia z bliska bo zrobiłem, prześlij na priw adres mailowy to wyślę. A, odpływu nie kupowałem na alle... tylko w sklepie stacjonarnym.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-1755.jpg
Wyświetleń:	2000
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	384731
    A czemu nie kupiłeś drzwi kabinowych z rynienką odpływową? Niewiele droższe, a po otwarciu drzwi cała woda z szyby spływa ci do kabiny.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    A czemu nie kupiłeś drzwi kabinowych z rynienką odpływową? Niewiele droższe, a po otwarciu drzwi cała woda z szyby spływa ci do kabiny.
    U dołu drzwi jest spojler, z którego o dziwo nic na podłogę nie kapie po otwarciu. Sama szybą jest ze szkła, którego woda się za bardzo nie czepia. Swoją drogą i tak jak na "tylko" szklane drzwi - tanie nie były.

  16. #36

    Domyślnie

    wg39070 jak montowany był u Ciebie ten odpływ? bezpośrednio na izolacji?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał łojniewiem Zobacz post
    wg39070 jak montowany był u Ciebie ten odpływ? bezpośrednio na izolacji?
    Posadzkarze dojechali do odpływu i odgrodzili deską, za deską został styropian podłogowy. Nie było mnie przy montażu ale raczej na styropianie się nie spiera, musiało być wyrównane żeby położyć płytkę wyciętą pod kształt odpływu.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Posadzkarze dojechali do odpływu i odgrodzili deską, za deską został styropian podłogowy. Nie było mnie przy montażu ale raczej na styropianie się nie spiera, musiało być wyrównane żeby położyć płytkę wyciętą pod kształt odpływu.
    Pytanie @łojniewiem ma sens, bo u mnie było to samo - tzn. posadzkarze zrobili spadek przy wylewkach, ale glazurnik i tak się musiał przebić przez styropian do gruntu, ażeby zrobić sensowny syfon.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie posadzkarze włożyli kawałek XPS przycięty na wymiar nieco większy, niż wybrany przeze mnie odpływ liniowy.
    Hydraulik zamontował na "luźno" a ja go wypoziomowałęm i zalałem betonem. Po tygodniu położyłem taśmy narożne i trzy warstwy folii w płynie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #40

    Domyślnie

    Pytanie nieprzypadkowe, ponieważ u mnie wylewka ma być grubości 6 cm, na to trzeba założyć od 1 do 1,5 cm na płytki, w sumie 7-7,5 cm. Natomiast grubość montażu odpływów to ok. 52-54 cm, więc albo muszę położyć odpływ bezpośrednio na styro i podkręcić jego wysokość nóżkami, albo na styro zrobić minimalną wylewkę i wtedy odpływ. Nie wiem, który wariant odpowiedni.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony