dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 115
  1. #1
    Guest

    Domyślnie humus- ile sciagac?

    mam chyba ze 60 cm czarnej ziemi
    pytanko
    sciaga sie te standardowe 30 cm?
    albo cale 60?

    kurcze z torbami pojde jak bede mial ta dziure potem zasypac piaskiem...

  2. #2

    Domyślnie

    no leoś, czekamy na następny temat "gdzie złożyć humus?"
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  3. #3

    Domyślnie

    całe 60cm, potem i tak to wykorzystasz

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Powinieneś ściągnąć całą warstwę organiczną. Zabarwienie nie zawsze świadczy o tym, że to jeszcze humus. Poczytaj o profilach glebowych może to Ci pomoże.

  5. #5

    Domyślnie

    Czasami nie stosujecier się do rady moderatorów - pierw poszukaj a potem pytaj - chyba, że nabijasz sobie konto pod względem ilości postów - jeśli tak to nie psuj forum - bo szkoda.
    A ja dam radę ....

  6. #6

    Domyślnie

    a to do autora wątku czy tych co udzielili wypowiedzi pijesz?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Tak po przeczytaniu Waszych wypowiedzi zaczynam się zastanawiać ile tematów leon porusza, bo szuka odpowiedzi,a ile bo... no właśnie po co? Niby ma zacząć bydować, ale ile tych putań ma związek z jego budową, a ile to takie sobie pytanie i pisanie?

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    no nie no rafalek i ty przeciwko mnie?...;(
    zadziwiacie mnei po prostu
    nie wiem co powiedziec
    w dupie mam ilosc postow
    jak o cos pytam to dlatego, ze nie znalazlem odpowiedzi
    i cos mne bardzo ciekawi
    co do funkcji szukania to mam troche gorzej od was, bo czesto jest tak ze brak mi literek, aby znalezc to czego szukam typu e z haczykiem itd.

    czasami faktycznei nie szukam bo nie mam czasu i rzucam pytanie
    liczac na to ze ktos mi pomoze i powstanie ciekawy watek
    pamietajcie o tym ze to iz jakis tam temat byl juz poruszany nie oznacza, ze nie mozna na dany temat napisac czegos nowego, ciekawego

    zarzucacie mi smiecenie na forum, podczas gdy sami to robicie
    zauwazcie ze ja w odroznieniu od innych prawie nigdy nie pisze jakis bzdur, jakis glupich komentarzy nie na temat od ktorych to forum az peka w szwach
    pomyslcie zanim cos napiszecie

  9. #9

    Domyślnie

    leon,
    a czemu masz kłopoty z literami ę,ą,ó?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    bo na klawiaturze mam
    ü, ö,ä, ß,

    a tych co potrzebuje to jak na zlosc nei ma...;(

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Leon - zauważ, że jesteś dość dużą osobliwością na tym forum. Masz batdzo oryginalne pomysły np impregnacja drewna wapnem. Ale zobacz ludzie w końcu dają sobie spokój z pomaganiem skoro widzą, że putanie nie ma na celu rozwiązania konkretnego problemu tylko ogólną dyskusję w temacie, a tak wyglada wiele Twoich wątków nie jest to pytanie w celu rozwiązania problemu tylko taka rozmowa na temat. I tak w moim odczuciu wygląda większość twoich wątków. W związku z tym niekiedy się zastanawiam czy Ty na poważnie się chcesz budować czy tylko traktujesz to miejsce jako formę na zaistnienie. Osobiście ciąglę ciebie lubię, ale wybacz coraz mniej poważnie traktuję Twoje problemy...

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    kurcze rafalek powoli mnie zaczynasz denerwowac
    o co ci biega?
    od trzech lat siedze na forum (coraz czesciej)
    budowe zaczynam realnie za jakis miesiac, wtedy bede robil fundamenty
    od tych trzech lat pytam sie o wszystko co mnie interesuje i szukam odpowiedzi
    wybacz, ze nie mialem do tej pory zadnego konretnego problemu do ROZWIAZANIA, ale nie mialem bo nei buduje jeszcze- chyba oczywiste
    ale jestem tu tak czesto bo mam wiele watpliwosci i pytan, i chce sie jak najwoecej dowiedziec
    nie wiem jak mozna to robic inaczej niz jak to nazywasz ROZMAWIAC NA TEMAT???

    ciekawe wnioski ci sie nasuwaja- "czy ja w ogole chce budowac....."

    dlugo nad tym myslales?
    albo to tak spontanicznie ci sie napisalo ???

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Jak nie ma literki to można uzyć znaku "*". On zastępuje dowolny znak (i zdaje się nawet dowolny ciag znaków, ale nie jestem pewien bo nie sprawdzałem). Tak więc jakbyś nie chciał szukać tekstów o humus i interesują Cię posty w których jest słowo Humus lub humus to mógłbyś zrobić wyszukiwanie "*umus".
    Oczywiście zostaną też wyszukane posty ze słowem Bumus, Cumus itp, ale można jakoś poradzić sobie jeśli wpisze się "*".
    Oczywiście może czasami dojśc do małych nieporozumień, bo
    zas*ałem powinno wyszukać zasłałęm i zasrałem..
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Aleś ty leon nerwowy... Zachowujesz się niekiedy ekstrawagancko - przypomnij sobie naszą rozmowę na temat twojego wątku o SILCE. Poruszasz pewne tematy dla samego poruszania, a potem się dziwisz, że niektórzy mogą odbierać ciebie niezbyt poważnie...

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    zalozylem watek o silce z powodow o ktorych juz mowilem
    czyli ze watek walkmena stal sie po prostu zbyt rozlegly, co powoduje ze jest po prostu nuzacy do czytania
    ktos kto chce sie czegos dowiedziec o silikatach musi najpierw przebrnac przez okolo 500 postow w ktorych co chwila jakis palant cos tam bzdurnego gada i co w ogole nei jest na temat

    to jest w ogole zmora tego forum
    moze wprowadzimy jakies zolte kartki
    jesli ktos napisze posta ktory jest glupim komentarzem typu "dosypcie drozdzy to wam dom wyrosnie...." to dostawalby zolta kartke i za powiedzmy 10 kartek tracilby na tydzien dostep do forum

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Powiem tak: Nauka kosztuje - przynajmniej czas jaki się jej poświęca - dzięki temu bardziej się ją ceni. Zakładając nowy wątek by zrobić kompendium nie masz wcale gwarancji, że to uzyskasz bez możliwości jego moderowania. W efekcie może powstać większy tasiemiec jałowszy w treści...
    Zakładanie wątku z powodu "bo się może kiedyś przydać" też uważam za mało sensowne - technologie się zmieniają, materiały też i taki wątek za rok może być niezbyt aktualny (duże uproszczenie), ale też nie każdy się do niego dokopie w chwili gdy bedzie on potrzebny...
    I jeszcze w kwestii długości - czy jeśli chcesz zgłębić problem to czytasz podręcznik czy bryk?

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    rafalek dla mnei to za duzo filozofujesz
    przyczep sie do goscia co wlasnei zalozyl watek o telewizji satelitarnej
    a nei do mnie
    ja zakladajac watek juz w temacie zaznaczylem , ze oczekuje tylko praktycznych uwag i porad a ty od razu tam wlazles z buciorami smiecac mi tam postami w stylu "to juz bylo" itd
    pytanie po co to?
    jak nie masz nic nowego to nie pisz i kropka

  18. #18
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Pytania jakie zadaje leon z katowic przyprawia redakcję o drżenie rąk. To budowanie skończy się katastrofą budowlaną...

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie


  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    ciekawym kto kryje sie za tym ciekawym nickiem "Redakcja"
    czy to jakis kurcze budujacy kolega
    czy moze jakis mlody informatyk na stazu, ktory to ciagle gani mnie za wypowiedzi o zbyt wyraznym zabarwieniu antyklerykalnym ???

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony