dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 115
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    A co Ci mówi napis troszkę niżej - "Moderator forum"

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    no wlasnie nic mi nie mowi
    bo moze to byc jakis mlody informatyk
    albo jakis stary dziadek wyjadacz tematu budowlanego...
    znacie go moze osobiscie?
    kurcze zastanawaim sie wlasnie jak to jest, ze mi nie pozwala na wyrazanie moich opinii na temat papieza, kosciola itd, bo niejako to nie to forum
    natomiast dla chwalacych jedynie sluszna idee zaklada sie caly nowy dzial o papiezu i tutaj jest to oczywiscie jak najbardziej zwiazane z tematyka budowlana

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Leon chyba po prostu Redakcja zaczyna się niepokoić o Ciebie..
    To budujące, że ktoś nad nami czuwa...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    no wlasnie nic mi nie mowi
    bo moze to byc jakis mlody informatyk
    albo jakis stary dziadek wyjadacz tematu budowlanego...
    znacie go moze osobiscie?
    kurcze zastanawaim sie wlasnie jak to jest, ze mi nie pozwala na wyrazanie moich opinii na temat papieza, kosciola itd, bo niejako to nie to forum
    natomiast dla chwalacych jedynie sluszna idee zaklada sie caly nowy dzial o papiezu i tutaj jest to oczywiscie jak najbardziej zwiazane z tematyka budowlana
    Moderator to osoba oceniająca jakość komentarzy na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej. Celem moderacji jest zapobieżenie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy i ostatecznie, zapewnieniu, że wpisy nie będą po prostu powodować kłótni.


    http://pl.wikipedia.org/wiki/Moderator_%28internet%29
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    no wlasnie nic mi nie mowi
    bo moze to byc jakis mlody informatyk
    albo jakis stary dziadek wyjadacz tematu budowlanego...
    znacie go moze osobiscie?
    kurcze zastanawaim sie wlasnie jak to jest, ze mi nie pozwala na wyrazanie moich opinii na temat papieza, kosciola itd, bo niejako to nie to forum
    natomiast dla chwalacych jedynie sluszna idee zaklada sie caly nowy dzial o papiezu i tutaj jest to oczywiscie jak najbardziej zwiazane z tematyka budowlana
    Leon z wątku o Papieżu zostałeś (-lismy) wyrzucony, bo to był wątek poświęcony pamięci i rozpamiętywaniu Papieża. A myśmy zaczęli dyskutować na inny temat.
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    to bardzo piekna ida
    szkoda tylko, ze moderator nie pomyslal, ze watki z papiezem tez nie sa na temat (trollowanie? ) i moga doprowadzic do klotni

  7. #27

    Domyślnie

    leon,
    na forum masz wielu przyjaciół martwiących się stanem Twoich wyrażanym w wypowiedziach

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Ja się poddaje...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    czym sie martwiacych?
    nie rozumiem?

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Martwimy się, żeby nie było jakiegoś nieszczęścia. Podziwiam twój zapał, jednak nawet mój faworyt w wykonaniu samodzielnym domu - KODI - korzystał ze wsparcia. Ty chcesz poznać wszystko z bryku (moje subiektywne wrażenie) i sam pobudować cały dom (czego na prawdę Ci życzę). Boję się jednak (i myślę, że nie tylko ja), że będziesz szukał takich rozwiązań i oszczędności które mogą się skończyć dość boleśnie.

  11. #31

    Domyślnie

    Leonie,
    Zrób tak :
    1. Przygotuj 10 słoików "tweest-off" 0,9litra
    2. Wypełnij je w 3/4 glebą pobraną z różnych głębokości z dwóch miejsc w których ma stanąć dom.
    3. Zaznacz na słoikach nazwy tych punktów n.p. A i B, oraz głębokości : n.p. "0", "15cm", "30cm", "45cm", "60cm".
    4. Dolej wody do prawie pełna, zakręć pokrywki.
    5. Po kilku godzinach dobrze wstrząśnij każdym słoikiem i pozostaw na 2 dni.
    6. Zmierz grubość warstw osadu. Warstwa wierzchnia będzie organiczną próchnicą, która po latach zniknie.
    7. Oblicz w procentach całego osadu grubość tej warstwy.
    8. Oblicz o ile centymetrów siądzie podłoga parteru w przypadku nie usunięcia warstwy "60" o grubości 15cm, a następnie także kolejnych następnych dolnych warstw.
    9. Przedstaw wyniki na FORUM.

  12. #32

    Domyślnie

    Leonie,
    Zrób tak :
    1. Przygotuj 10 słoików "tweest-off" 0,9litra
    2. Wypełnij je w 3/4 glebą pobraną z różnych głębokości z dwóch miejsc w których ma stanąć dom.
    3. Zaznacz na słoikach nazwy tych punktów n.p. A i B, oraz głębokości : n.p. "0", "15cm", "30cm", "45cm", "60cm".
    4. Dolej wody do prawie pełna, zakręć pokrywki.
    5. Po kilku godzinach dobrze wstrząśnij każdym słoikiem i pozostaw na 2 dni.
    6. Zmierz grubość warstw osadu. Warstwa wierzchnia będzie organiczną próchnicą, która po latach zniknie.
    7. Oblicz w procentach całego osadu grubość tej warstwy.
    8. Oblicz o ile centymetrów siądzie podłoga parteru w przypadku nie usunięcia warstwy "60" o grubości 15cm, a następnie także kolejnych następnych dolnych warstw.
    9. Przedstaw wyniki na FORUM.
    A czy trzeba uwzględniać ewentualne nachylenie terenu?Czy głębokości od poziomu terenu czy wyznaczyć poziom "0"za pomocą niwelatora?

  13. #33

    Domyślnie

    Poziom "0" - to poziom zastanej powierzchni gruntu. Należy tylko usunąć korzenie roślin.

  14. #34

    Domyślnie

    Na całym terenie zabudowy?

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    mam chyba ze 60 cm czarnej ziemi
    pytanko
    sciaga sie te standardowe 30 cm?
    albo cale 60?

    kurcze z torbami pojde jak bede mial ta dziure potem zasypac piaskiem...
    Leon ...
    Rafałek dobrze Ci radzi ...
    Cytat Napisał rafałek
    Powinieneś ściągnąć całą warstwę organiczną. Zabarwienie nie zawsze świadczy o tym, że to jeszcze humus. Poczytaj o profilach glebowych może to Ci pomoże.
    o ile masz naprawde humus ...
    humus próchnica, składowa część niektórych gleb, warunkująca ich urodzajność ...
    http://www.slownik-online.pl/kopalin...E00071158A.php
    to na tym mozesz zarobic ...
    sprzedaj go do sklepów ogrodniczych !
    to skarb miec taka ziemi organiczna ... próchnica na działce ... to majątek !
    obawiam sie jednak, ze masz zwykła ziemia .... a nie żaden humus ...( i nic na tym nie zarobisz ...

    ale zwykła ziemia nie szkodzi tez betonowi ...

    pzdr

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    czyli jak rozpoznac ten humus?
    bo juz sie pogubilem?

    nie jestem specem od gleby
    po prosttu ziemia czarna wiec myslalem, ze humus...
    czy z przepisu zdzislawa da sie rzeczywiscie wywnioskowac cokolwiek?
    czy taki test zadziala?
    czy jesli zadziala to mozna powiedziec, ze jesli udzial czesci organicznej jest wiekszy od x procent to jest to humus a jesli ponizej x procent to juz gleba nie wymagajaca usuwania?

  17. #37

    Domyślnie

    Humusem potocznie nazywana jest warstwa gleby. Gleba jako wierzchnia warstwa gruntu powinna być zawsze usuwana z pod całej powierzchni zabudowy. Dotyczy to również podjazdów. Jako poziom zero określa się w budownictwie poziom warstw wykończeniowych parteru. pzdr

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    budulec takich wypowiedzi juz widzialem setki
    chodzi o to ze u mnie mylacy jest jeden fakt
    normalnie przewaznie gorna warstwa ziemi, dosyc czarna ma okolo 20- 30 cm
    i tak sie jakos rozpowszechnilo ze sciaga sie 30 cm humusu
    u mnie jest okolo 60 cm czarnej ziemi
    stad dylemat
    czy sciagac dalej 30 cm
    czy moze konkretnie w tym przypadku 60 cm


    chodzi o to ze nie wiem czy mam 30 cm humusu, czy moze 60 cm
    cokolwiek to znaczy

    kierownik budowy mnie zaniepokoil, bo zasugerowal, ze trzeba bedzie sciagnac wszystko co czarne


    a ja sie waham, bo wtedy musialbym wywalic wiecej kasy na piasek

  19. #39

    Domyślnie

    Leon, bezwzględnie cała ilość gleby jest do usunięcia. Jeśli nie jesteś w stanie rozróżnić gleby pozostaje Ci badanie geotechniczne (a wydawało mi się, że widziałem gdzieś post o tym jak sam chciałeś robić "wykopki"). Dla pocieszenia podam, że ja mam działkę leśno-budowlaną i badanie geotechniczne wykazało 50 cm gleby - wszystko do usunięcia. powierzchnia zabudowy ~200 m2 resztę łatwo policzyć. pzdr

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    leon - wypowiedź Zbigniewa Rudnickiego na logikę jest najsensowniejsza. Rozumiem że wszystko sprowadza się do tego że składniki organiczne, prędzej czy później, znikną spod domu. I wtedy całość opadnie. I tyle.

    Więc wg mnie masz kilka rozwiązań:
    1) Zastosować rozwiązanie Zbigniewa - i usunąć tyle ile trzeba - wydaje się najtańsze i bardzo dobre
    2) Zlecić badania geotechniczne i usunąć tyle ile trzeba - też bardzo dobre rozwiązanie tylko nieco kosztowniejsze (myślę, że tak 300-500 zł za badania)
    3) Usunąć tylko 30 cm bez żadnych badań tylko z dalszą dyskusją na forum - najtańsze na krótką metę, ale najgłupsze.
    4) Usunąć 60 cm bez żadnych badań - drogie, ale najbezpieczniejsze

    Oczywiście wybór należy do Ciebie. Jeśli wybierzesz 3 to gdyby zdarzyła mi się konieczność zakupu domu w okolicach Katowic, skontaktuję się z Tobą wcześniej, żeby na pewno nie kupić Twojego domu.

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony