dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 115
  1. #41

    Domyślnie

    Leon, wywalenie kasy na piasek (i jego zagęszczenie) jest tańsze niż ratowanie zapadniętych wylewek. To na pewno.

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    a moze mi ktos powiedziec jak to wlasciwie wyglada cenowo
    powiedzmy potrzebuje 100 m3 piasku
    ile to bedzie kosztowac?

  3. #43

    Domyślnie

    m3 piasku to 1,6 t. Tona piasku kosztuje od kilku do kilkunastu złotych.
    Potrzebujesz 160 ton czyli około 1-2 tys. zł plus koszt transportu.

  4. #44

    Domyślnie

    witam
    to zalezy od kogo i w jakim rejonie kupujesz
    czy potrzebujesz fakture czy tez nie
    tam gdzie ja sie buduje za te twoje 100m3 bym musial zaplacic ok 1700 pln z transportem



  5. #45

    Domyślnie

    ale piasek musisz ubić więc trzeba kupić z 15% więcej
    Leon,
    na Twoje pocieszenie powiem Ci iż ja do swoich fundamentów wrzuciłem 400t piachu.... i przeżyłem to

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    na pewno mozna to przezyc
    tylko ze nie uwzglednilem takiego wydatku w planie
    jak bym wczesniej wiedzial, ze ede usial wybierac 60 a moze wiecej cm ziemi i zastepowac piaskiem i zageszczac, to moze bym sie jednak zdecydowal na piwnice

    co do piwnicy to odstraszyla mnie cena stropu, i wlasnie roboty ziemne
    ale teraz kurcze powoli zaczynam zalowac ze nie zdecydowalem sie na piwnice mialbym niewiele wiekszym kosztem dodatkowe metry

  7. #47

    Domyślnie

    leon,
    koszt piwnicy w porównaniu z kosztem piasku jest zdecydowanie większy więc nie żałuj

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    na pewno mozna to przezyc
    tylko ze nie uwzglednilem takiego wydatku w planie
    I wielu innych rzeczy jeszcze nie uwzględniłeś, gwarantuje Ci to.
    Budżet będzie Ci pękał w szwach na 100%. Na poczatku bedziesz klął, potem szukał tej kasy w innym miejscu a potem Ci ..... ZABRAKNIE !!!
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  9. #49

    Domyślnie

    Cypek ma rację, kiedyś w twoim podpisie była chyba suma 250 tys. PLN na cały dom. Koszty rosną, sam to przerobiłem.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    na pewno mozna to przezyc
    tylko ze nie uwzglednilem takiego wydatku w planie
    Przyłączę się do poprzedników... chyba jeszcze nie było budowy na której przewidziano 100% kosztów. Sam zobaczysz ile dojdzie różnych gwożdzi i innych wynalazków. Chciałbym, żeby ci się udało, ale nie chcę byś patrzył zbyt optymistycznie, a potem przeżywał rozczarowania...

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    ZEBRALES JUZ TEN HUMUS ....??

  12. #52
    Guest

    Domyślnie

    mam wyniki testu- tzn zdjecie 4 sloikow z probkami gleby z 10, 30, 50 i 60 cm
    moze ktos udostepnic strone www do publikacji?

    dodam tylko ze wynik wypadl tak, ze gleba z 10 cm jest czarna (zadnych warstw)
    z 30 juz raczej piaszczysty kolor
    z 50 wyraznie piaszczysta a 60 jeszcze bardziej

    jesli chodzi o warstwy, ktore mialy by sie wytworzyc to nie potrafie ich dostrzec na tym zdjeciu ( a originalu nie widzialem, bo to 1000 km ode mnie )

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    widze , ze nikt poza mna nie ma dylematow na temat humusu
    to dobrze
    ja w sumie sie ciesze ze zrobilem ten test
    bo cos on tam mi daje
    na jego podstawie postanowilem, sciagnac ostatecznie 40 cm gleby

    acha ciekawe jest w tym to, ze gleba np z 40 cm przy wykopywaniu jest czarna, natomiast po tym tescie w rezultacie to co widac w sloiku to prawie czysty piasek

  14. #54

    Domyślnie

    moze lepiej pogadac sobie na PW??

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie


    W tym miejscu stal dom z piwnica(obecnie dziura juz zasypana i jest w miare równo, czy teraz tez musze sciagac okolo 30-50cm? bo w tym miejsu bedzie stal nowy dom...
    ogólnie boje sie o fundaenty, glębokosc dziury to 2 metry i jest swiezo co zasypana a bedzie stal na tym fundament a pod dziura jest podloga piwnicy ktora została....

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    To raczej nie najlepiszy pomysł by na zasypanej "dziurze" stawiać fundament. Przecież ta ziemia jest niezagęszczona więc będzie osiadać. Poza tym co chcesz ściagać? Pod starym domem humusu nie było.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    fakt faktem ale czy mury mozna stawiac na samych fundamentach lanych? to nie musze na bloczkach bodajze m6? jestem zielony, dom raczej bedzie bodowala firma od a do z ale poprostu interesuje mnie to...
    heh teraz przez 3-4iesiace bede podlewał to miejsce woda to moze sie ubije?

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Na tej zasypanej dziurze fundamentu nie postawisz....
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    troszke czasu mineło i jestem madrzejszy jak miesiac temu były obfite opady deszcu to dziura ktora zostalą zasypana w jednym miejscu usiadla o 15cm ale tak to zupelnie nic...(dodam ze dziura byla zasypywana recznie systemem opracowanym przezemnieziemia była w 60% nasuwana do dziury za pomoca wody, by bylo twardo...
    a co do tematu to humasu powino sciagnoc sie do jasnej ziemi bo w czarna to organiczna z robaczkami korzeniami i taka pod domem to jakletnie opony na zime...czyli mozna ale wiadomo lepiej nie!

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    troszke czasu mineło i jestem madrzejszy jak miesiac temu były obfite opady deszcu to dziura ktora zostalą zasypana w jednym miejscu usiadla o 15cm ale tak to zupelnie nic...(dodam ze dziura byla zasypywana recznie systemem opracowanym przezemnieziemia była w 60% nasuwana do dziury za pomoca wody, by bylo twardo...
    a co do tematu to humasu powino sciagnoc sie do jasnej ziemi bo w czarna to organiczna z robaczkami korzeniami i taka pod domem to jakletnie opony na zime...czyli mozna ale wiadomo lepiej nie!
    Nie wiem czym to zasypywałeś ale możliwości są dwie - jeszcze siądzie alebo jeszcze bardzo siądzie i przez kilkanaście co najmniej miesięcy na tym nie wybudujesz.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony