dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 732

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W poprzednim wątku też o to pytasz i nawet masz sporo odpowiedzi, dlaczego nie warto w sypialni dawać tyle co w łazience o znacznym obciążeniu cieplnym.
    Masz informację o programie, który może ci to policzyć, o tablicach, a pytasz ludzi o COP, jakby ktokolwiek znał taki szczegół...

    Ja mam rozstawy co 10cm w łazience, co 20 w sypialni i w salonie (w salonie jeszcze na szerokości metra co 15cm przy oknie tarasowym.

    Max temperaturę zasilania, jakà widziałem w tym sezonie, to 36C, ale kocioł mam ustawiony na grzanie w oknach czasowych, działa max 10h na dobę.
    Gdybym miał grzać 20h, to pewnie wystarczyłoby 31-32C

    Przepływy- w łazience na full (2.5l/min) salon niecałe 1.5l, sypialni nieco mniej

    W łazience 23-23.5C, w reszcie domu 21.8, w naszej sypialni 21.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-03-2017 o 08:35
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony