dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 732

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    John

    Jeśli nie chcesz robić wariantu z osobnymi obiegówkami to lepiej zleć wykonanie projektu - bez niego błądzisz "po omacku"

    Witam

    Chyba, że wstawi do hydroboksa odpowiednio mocną obiegówkę, lub ona już tam jest z fabryki.
    Trzeba liczyć.
    Na projekt już za późno.
    Pozostaje inwentaryzacja.

    Jeśli sprzęgło, to też powinno się policzyć, bo w tej instalacji obiegi wtórne mogą stwarzać zasadnicze opory.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Dzisiaj rozmawiałem z instalarorem, który ma mi zainstalować PC i zasugerował podobnie, jak przed chwila przeczytałem na forum.
    Zaproponowal 2 osobne obiegówki, po jednej na piętro.
    Pozostaje tylko wariant:
    - czy zrobić to na 2 rozdzielaczach połączonych w szereg dający 12 obwodów, np 8+4 i dać jedna pompkę na 2 sekcje
    - czy może jednak rozbić na 2 mniejsze obwody każde piętro (w sumie 4 rozdzielacze) każdy rozdzielacz osobnym zasilaniem, pomimo, ze sa sprowadzone do jednego miejsca ( tak jest w projekcie tece).
    Zobaczymy co jutro sie rozwinie.

    Jeśli chodzi o miedź lutowania... to czasem nie ma z nią problemów w betonie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony