dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 37
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 736
  1. #561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Znów wybierasz wartości które są dla Ciebie wygodne a nie faktyczne. Pyxsis poniżej 30 do powyżej 50 a nie jak napisałeś 33-40.
    Jak zapytalem jakie masz moce /m2 wykluczajac lazienke, gdzie postuluje zawsze gesciej, to tak mi napisales:

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Wszystkie pozostałe są w granicach 33 do 40W
    Dla mnie 33 to nie jest "popnizej 30", a 40 to nie jest "powyzej 50".

    Jezeli juz cos zmyslasz, to miej przynajmniej dobra pamiec.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  2. #562
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.542
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Tutaj każdy stara się udowodnić że jest jeden właściwy sposób układania podłogówki.

    A tak na prawdę trzeba rozważyć sporo zmiennych:
    - źródło zasilania
    - taryfa energetyczna
    - sposób sterowania podłogówką
    - rodzaj wylewki
    - grubość wylewki
    - nasłonecznienie
    - parterówka czy piętrowy
    - czy ma być też chłodzenie
    - rekuperacja czy bez
    - ze sprzęgłem czy bez
    - i jeszcze kilka innych

    a że każdy budynek jest inny to każda z powyższych kombinacji jest inna.
    Dlatego nie ma jednej dobrej wersji.....

    Właśnie dlatego cała poniższe dyskusja jest w znaczniej części kompletnie bez sensu.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  3. #563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Z całym szacunkiem dla każdego udzielającego się w tym temacie, ale cały ten wątek powinien wylecieć do kosza! Dlaczego? Dlatego, że ktoś kto będzie potrzebował informacji istotnej, poza wieloma STRONAMI przepychanek, uszczypliwości nie znajdzie tu nic więcej niż w wielu innych źródłach 10-15-20 cm. Bo sam nie będzie wiedział w końcu kto ma racje a kto się myli. Jedzie tu TB.
    To ja juz wole, zeby tak bylo jak piszesz, niz zeby czytajac zwiezla "monografie" na temat zaleznosci rozstaw-COP doszedl do wniosku, ze rozstaw nie ma wplywu na COP i jak zrobi 25cm, to bedzie super, bo tanio. Moze zrobic tez co 30-35cm, ale wtedy jest niekomfortowo, bo jedna stopa marznie.
    Chcial bys przyswoic sobie taka "wiedze" i sie do niej stosowac budujac dom?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Tutaj każdy stara się udowodnić że jest jeden właściwy sposób układania podłogówki.

    A tak na prawdę trzeba rozważyć sporo zmiennych:
    - źródło zasilania
    - taryfa energetyczna
    - sposób sterowania podłogówką
    - rodzaj wylewki
    - grubość wylewki
    - nasłonecznienie
    - parterówka czy piętrowy
    - czy ma być też chłodzenie
    - rekuperacja czy bez
    - ze sprzęgłem czy bez
    - i jeszcze kilka innych

    a że każdy budynek jest inny to każda z powyższych kombinacji jest inna.
    Dlatego nie ma jednej dobrej wersji.....

    Właśnie dlatego cała poniższe dyskusja jest w znaczniej części kompletnie bez sensu.
    Doceniam "pojednawczy ton", ale temat watku wyraznie zaweza nasze rozwazania do pomp ciepla.
    Jaki wplyw na efektywnosc PCi ma rekuperacja?

    Jesli porownujesz jeden parametr (w tym przypadku gestosc rurek w podlodze), to reszte parametrow zakladasz jako stale. Czyli ten sam dom, te sama wylewke, tej samej grubisci... itd. Zmienna jest tylko GESTOSC ULOZENIA RUREK i rozwazamy jak jej zmiana wplywa na COP.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #565
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Jak zapytalem jakie masz moce /m2 wykluczajac lazienke, gdzie postuluje zawsze gesciej, to tak mi napisales:
    Dla mnie 33 to nie jest "popnizej 30", a 40 to nie jest "powyzej 50".
    Jezeli juz cos zmyslasz, to miej przynajmniej dobra pamiec.
    Ale co ma piernik do wiatraka skoro i tak rozstawy w innych pomieszczeniach należało by dostosować do łazienki.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #566
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.542
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Doceniam "pojednawczy ton", ale temat watku wyraznie zaweza nasze rozwazania do pomp ciepla.
    Jaki wplyw na efektywnosc PCi ma rekuperacja?

    Jesli porownujesz jeden parametr (w tym przypadku gestosc rurek w podlodze), to reszte parametrow zakladasz jako stale. Czyli ten sam dom, te sama wylewke, tej samej grubisci... itd. Zmienna jest tylko GESTOSC ULOZENIA RUREK i rozwazamy jak jej zmiana wplywa na COP.
    a ktoś ściśle określił parametry które podałem?
    Nie, dlatego każdy patrzy pod siebie i każdy po trochę ma racje, ale przekładając na cudzy budynek może się nie sprawdzić.

    Ja zbieram info od klienta komplet informacji i dobieram odpowiednie parametry podłogówki.
    Z reguły co 10cm, czasem co 15cm, i 20cm.
    Czasem wszystkie te powyższe wymieszane.

    i finito.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #567

    Domyślnie

    Wyluzuj Pyxio nie każdy ma durszlaka z PC on/off. Jeżeli nie rozumiesz wpływu jaki ma reku na COP PC to albo jesteś nierozgarnięty ( o co Cię mimo wszystko nie podejrzewam ) albo mówiąc ordynarnie rżniesz głupa ( dla podbicia ego i udowodnienia że Twoja Twojsza jest Najtwojsza ).
    Od czego zależy ilość dostarczanej przez PC energii koniecznej dla zapewnienia zadanej temperatury w domu ??
    1. strat przez przegrody zewnętrzne ( lepiej zaizolowane ściany, podłogi, dach: okna o mniejszym Uw , ciepłe drzwi, unikanie mostków termicznych, montaż okien, drzwi w warstwie ocieplenia itp tym straty mniejsze )
    2. strat przez wentylację ( im szczelniejszy dom, reku z wydajniejszym wymienikiem - zamiast WG - tym straty mniejsze )
    3. zysków bytowych ( odpowiednia lokalizacja domu względem stron świata, akumulacyjne podłogi, ściany itp ).
    Jeżeli zamiast WG masz reku z GWC to przy identycznych stratach przez przegrody i zyskach bytowych twoje zapotrzebowanie na energię wytworzoną przez PC jest mniejsze - przy podobnym rozstawie rurek w podłodze Tz może być mniejsza.
    Nieprawdą jest że jedynie zmniejszenie rozstawu rerek w OP zmniejsza Tz i zwiększa COP. Analogicznie działa ograniczenie strat przez wentylację.
    Rozumiem że komuś kto mieszka w durszlaku z WG zrozumienie tego jest trudne ale spróbuj. To co Ty osiągasz zagęszczając rurki w OP do 10-15 cm inni osiągają mając WM z reku i lepiej zaizolowany dom.

  8. #568
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ale co ma piernik do wiatraka skoro i tak rozstawy w innych pomieszczeniach należało by dostosować do łazienki.
    Opadly mi wszystkie czlonki, z rekami wlacznie.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  9. #569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Wyluzuj
    Ale odpowiedzialem punkt po punkcie na Twoje watpliwosci w poprzednim poscie. Mozesz sie do nich odniesc, jesli uwazasz, ze sa bledne i naprowadzic mnie na prawidlowe tory myslenia.
    Jestem wyluzowanyn i zaraz jade leczyc kaca.

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nieprawdą jest że jedynie zmniejszenie rozstawu rerek w OP zmniejsza Tz i zwiększa COP. Analogicznie działa ograniczenie strat przez wentylację.
    Rozumiem że komuś kto mieszka w durszlaku z WG zrozumienie tego jest trudne ale spróbuj. To co Ty osiągasz zagęszczając rurki w OP do 10-15 cm inni osiągają mając WM z reku i lepiej zaizolowany dom.
    Napisze to, co napisalem wczesniej::

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Jesli porownujesz jeden parametr (w tym przypadku gestosc rurek w podlodze), to reszte parametrow zakladasz jako stale. Czyli ten sam dom, te sama wylewke, tej samej grubisci... itd. Zmienna jest tylko GESTOSC ULOZENIA RUREK i rozwazamy jak jej zmiana wplywa na COP.
    Nie rozpatrujemy tematu "jakie czynniki wplywaja na Tz i COP". Rozpatrujemy temat "jak zageszczenie rurek wplywa na COP".
    Lapiesz roznice, czy to Cie przerasta (chociaz uwazam, ze rzniesz tylko glupa)?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  10. #570

    Domyślnie

    Musisz być Pyxio strasznie zakompleksiony i niepewny siebie skoro na każdym kroku musisz Sobie udowadniać że Twoja jest Twojsza.
    Nie chcesz zrozumieć że w dobrze ocieplonym domu z reku z GWC zagęszczanie OP do 10-15 cm w innych niż łazienka pomieszczeniach nie ma sensu ani ekonomicznego ani żadnego innego.

  11. #571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Musisz być Pyxio strasznie zakompleksiony i niepewny siebie skoro na każdym kroku musisz Sobie udowadniać że Twoja jest Twojsza.
    Daruj sobie ta psychoanalize. Tez mi wygldasz na zdrowo przeoranego i wcale Ci tego co post nie wypominam.

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nie chcesz zrozumieć że w dobrze ocieplonym domu z reku z GWC zagęszczanie OP do 10-15 cm w innych niż łazienka pomieszczeniach nie ma sensu ani ekonomicznego ani żadnego innego.
    Nie rozmawiamy o tym, czy takie zageszczenie "ma sens". To juz Twoje filozoficzno-ekonomiczne wywody. Rozmawiamy o tym, czy zageszczenie rurek w podlodze ma wplyw na COP.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  12. #572
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Opadly mi wszystkie czlonki, z rekami wlacznie.
    Mnie już dawno opadły widząc że nie możesz zrozumieć pewnych prawidłowości przy podłogówce.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #573
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.542
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    w dobrze ocieplonym domu z reku z GWC zagęszczanie OP do 10-15 cm w innych niż łazienka pomieszczeniach nie ma sensu ani ekonomicznego ani żadnego innego.
    Pamiętaj że jak chcemy szybko "naładować" podłogówkę bo mamy tylko na to 10h w taryfie G12w. to gęsta podłogówka bardzo w tym pomaga gdyż rurki rozłożone co 10cm, tak jak duża wężownica szybko rozgrzewają beton i ładują "akumulator" małą Tz.

    Gdy mamy dom ogrzewany przez 24h, to wtedy dobiera się podłogówkę do zapotrzebowania co 10-15-20cm.
    Jak chcemy ładować beton to co 10cm często jest optymalne.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Nie rozmawiamy o tym, czy takie zageszczenie "ma sens". To juz Twoje filozoficzno-ekonomiczne wywody. Rozmawiamy o tym, czy zageszczenie rurek w podlodze ma wplyw na COP.
    Najczęściej w pomieszczeniach innych, niż łazienka nie ma, chyba, że obliczenia pokazują inaczej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #575

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Daruj sobie ta psychoanalize. Tez mi wygldasz na zdrowo przeoranego i wcale Ci tego co post nie wypominam.



    Nie rozmawiamy o tym, czy takie zageszczenie "ma sens". To juz Twoje filozoficzno-ekonomiczne wywody. Rozmawiamy o tym, czy zageszczenie rurek w podlodze ma wplyw na COP.
    Wiesz co Pyxio najlepiej dyskutowałoby Ci się z Samym Sobą. Jeszcze bardziej utwierdzałbyś się w narcystycznym samouwielbieniu. Chcesz sprowadzić cały wątek do jednego stwierdzenia - zwiększenie zagęszczenia rurek OP umożliwia zmniejszenie Tz i wzrost COP. Ok jest to zdanie prawdziwe i co z tego.
    Jest to równie odkrywcze jak 1 jest więcej niż 0.
    Jakie wnioski może wyciągnąć z tego potencjalny inwestor grzejący PC podłogówkę ? Co najwyżej błędne .
    Rozpatrywanie całego domu jako jednego pomieszczenia bez uwzględnienia zakładane temperatury, lokalizacji, strat przez przegrody , zyski bytowe prowadzi na manowce.
    Nie chcesz analizować sensu ekonomiczego zagęszczania podłogówki do 10-15 cm wszędzie w dobrze ocieplony domach z WM z ręku bo Ty tak nie masz.
    Nie każdy na durszlak z WG i PC on/off. To co zdaje egzamin u Ciebie u innych nie będzie funkcjonować.
    Nawet u Ciebie 100pln różnicy w kosztach ogrzewania nie powala. W domu o podobnym metrażu jak Twój lepiej ocipLondyn z WM z ręku może to być 50 pln rocznie. Czas zwrotu wyższych kosztów materiałów i robocizny przy większym zagęszczenie rurek przekroczy 30 lat . Gdzie tu sens.
    Lecz wiem że prędzej piekło zamarznie niż przyznasz że można inaczej niż Ty i też będzie dobrze.
    Pamiętasz ile trwało zanim podałeś kubaturę? Pamietasz jak twierdziłeś że tylko PC GW na sens a PC PW czy kable elektryczne są beeeee?
    Sorki ale jak to nie jest przerośnięte Ego Narcyza to 1 jest mniej niż 0.
    Ostatnio edytowane przez surgi22 ; 17-04-2017 o 17:36

  16. #576
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz7924

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Olawa
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Dotrwałem do końca .. przeczytałem z nadzieją że znajdę odpowiedz czy opłaca się zagęścić rurki w płycie fund. do 15cm.
    Chciałem 20cm wszędzie, 10 w łazienkach, Teraz wiem jeszcze mniej niż to, czego byłem pewien. wydawałoby się...

  17. #577
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    Może ja z doświadczenia własnego wypowiem się co do rozstawu rur przy ogrzewania podłogowego.
    6 lat temu też miałem potężny dylemat co ile poprowadzić rurki. Analizowałem, czytałem, w końcu dałem do przeliczenia bo nikt nie mógł mi odpowiedzieć co ile mam kłaść podłogówkę. Wyszło mi, że w zależności od pomieszczeń od 9 do 22cm. Bałem się, będąc pod presją żony, że mogę "odwalić babola" dałem do przeliczenia innemu projektantowi. Wyniki bardzo się różniły od pierwszych obliczeń więc zgłupiałem... W końcu pewien mądry człowiek zapytał się mnie czy jak dam gęściej to na czymś stracę? Zapytałem się o to samo projektanta. Odpowiedział mi, że technicznie nie stracę jak dam gęściej rurki, tylko najwyżej finansowo. Po zapytaniach ofertowych okazało się, że montaż rurek co 10 cm w całym domu będzie kosztowało mnie więcej o 400 zł. Mam w całym domu rurki co 10 cm, podłoge częściowo z płytek a częściowo z paneli podłogowych. W miejscach gdzie mam płytki musiałem po jakimś czasie minimalnie przykręcić pętle. I teraz najlepsze. Dwa tygodnie przed świętami zakończyłem pierwszy remont po wybudowaniu domu. Moja żona zażyczyła sobie parkietu w salonie zamiast płytek. Wymieniłem płytki na drewno i okazało się, że podłoga trochę gorzej grzeje. Poszedłem więc i rozkręciłem rotamery i w salonie znów cieplej.
    Z mojego doświadczenia wynika, że spokojnie można rozstaw rurek robić co 10 cm bo to prawie nic nie kosztuje. W przyszłości zaś możemy sobie dokładniej wyregulować zakresy grzania niezależnie od użytego materiału podłogowego
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez asaselllo ; 17-04-2017 o 23:02

  18. #578

    Domyślnie

    Przepraszam ale jaką powierzchnię OP ma kolega ?

  19. #579
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    Może ja z doświadczenia własnego wypowiem się co do rozstawu rur przy ogrzewania podłogowego.
    6 lat temu też miałem potężny dylemat co ile poprowadzić rurki. Analizowałem, czytałem, w końcu dałem do przeliczenia bo nikt nie mógł mi odpowiedzieć co ile mam kłaść podłogówkę. Wyszło mi, że w zależności od pomieszczeń od 9 do 22cm. Bałem się, będąc pod presją żony, że mogę "odwalić babola" dałem do przeliczenia innemu projektantowi. Wyniki bardzo się różniły od pierwszych obliczeń więc zgłupiałem... W końcu pewien mądry człowiek zapytał się mnie czy jak dam gęściej to na czymś stracę? Zapytałem się o to samo projektanta. Odpowiedział mi, że technicznie nie stracę jak dam gęściej rurki, tylko najwyżej finansowo. Po zapytaniach ofertowych okazało się, że montaż rurek co 10 cm w całym domu będzie kosztowało mnie więcej o 400 zł. Mam w całym domu rurki co 10 cm, podłoge częściowo z płytek a częściowo z paneli podłogowych. W miejscach gdzie mam płytki musiałem po jakimś czasie minimalnie przykręcić pętle. I teraz najlepsze. Dwa tygodnie przed świętami zakończyłem pierwszy remont po wybudowaniu domu. Moja żona zażyczyła sobie parkietu w salonie zamiast płytek. Wymieniłem płytki na drewno i okazało się, że podłoga trochę gorzej grzeje. Poszedłem więc i rozkręciłem rotamery i w salonie znów cieplej.
    Z mojego doświadczenia wynika, że spokojnie można rozstaw rurek robić co 10 cm bo to prawie nic nie kosztuje. W przyszłości zaś możemy sobie dokładniej wyregulować zakresy grzania niezależnie od użytego materiału podłogowego
    pozdrawiam

    Kolego asaselllo,
    Teraz doktorek wysmieje Cie tradycyjnie, ze masz maly i pewnie dziurawy dom, a sam jestes tak psychicznie pokrecony jak rurki w Twojej podlodze. Asolt napisze, ze Ci dwaj projektanici nie umywaja sie do niego. Jemu by wyszlo jeszcze co innego i to na pewno byloby OK, a Ty tylko "napasles" wykonawce (zamiast jego). Plusfoto Ci udowodni, ze to nie ma prawa dzialac, bo nie rozumiesz jak to dziala, a fotohobby powalczy z Toba dla zasady. Jesli w miedzyczasie wroci do watku Pratchawiec, to przyzna Ci "racje" w 100%, ale pozniej zmieni zdanie na dokladnie przeciwne.

    Musisz byc na taka ewentualnosc gotowy, bo postapiles zgodnie z logika i co gorsza okazalo sie, ze Twoje przemyslenia byly sluszne. To pozwala domiemywac, zes czlowiek niezaleznie myslacy, a tacy tu maja przechlapane.

    Jesli to wszystko co napisalem powyzej wiedziales przed napisaniem tego posta, to gratuluje cywilnej odwagi.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  20. #580

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Kolego asaselllo,
    Teraz doktorek wysmieje Cie tradycyjnie, ze masz maly i pewnie dziurawy dom, a sam jestes tak psychicznie pokrecony jak rurki w Twojej podlodze. Asolt napisze, ze Ci dwaj projektanici nie umywaja sie do niego. Jemu by wyszlo jeszcze co innego i to na pewno byloby OK, a Ty tylko "napasles" wykonawce (zamiast jego). Plusfoto Ci udowodni, ze to nie ma prawa dzialac, bo nie rozumiesz jak to dziala, a fotohobby powalczy z Toba dla zasady. Jesli w miedzyczasie wroci do watku Pratchawiec, to przyzna Ci "racje" w 100%, ale pozniej zmieni zdanie na dokladnie przeciwne.

    Musisz byc na taka ewentualnosc gotowy, bo postapiles zgodnie z logika i co gorsza okazalo sie, ze Twoje przemyslenia byly sluszne. To pozwala domiemywac, zes czlowiek niezaleznie myslacy, a tacy tu maja przechlapane.

    Jesli to wszystko co napisalem powyzej wiedziales przed napisaniem tego posta, to gratuluje cywilnej odwagi.
    Od około 2tygodni jestem na tym forum i to już wystarczyło, żeby wyrobić sobie identyczne zdanie Dla mnie to forum jest porażką, a raczej wypowiedzi i porady ZNAFCUF, gorzej niż dzieci

Strona 29 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony