dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 37
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 736
  1. #681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Bo Twoje Twojsze?

    Małe zagęszczenie rurek - 18 cm średnio w całym domu łącznie z dwoma łazienkami sprawia, że maksymalna zaobserwowana temp. zasilania wyniosła 34 st.C przy temp. zewn. -20.
    Temp. wewnątrz nie niższa niż 22,2.
    Krzywą mam całkowicie płaską: 15/30, +15/30

    Moje jest mojsze i co mi zrobicie?

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    A nic ci nie zrobimy...
    Dlatego napisałem że kilkadziesiąt stron o niczym...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #682
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zrozum jedno. Ktoś (Garażowiec) ztobił sobie w łazience 10 cm, albo i 8.
    I to jest OK

    A później obleciał jeszcze cały dom na 10/15cm i dumny pisze, że dzięki temu zagęszczeniu (10/15) obniżył Tz.
    I Ty jeszcze go chwalisz, że "pozamiatał" wątek, mimo iż w sumie nie miadomo, czy te 10/15cm w reszcie domu na cokolwiek się przydało .
    A ja się pytam - po co więc było dokladać te 10/15 w pozostałych pomieszczeniach ?
    Jasne, że działa. Jasne, że Tz jest niewysoka - ale to zasługa tych 8cm w łazience, a nir 10/15 w salonie i sypialniach
    Tak , zapewniam że mam OK.
    czy te 10/15cm w reszcie domu na cokolwiek się przydało .
    a jak wcześniej pisałem już mi się przydało , życie mnie zmusiło , potrzeba była nagła na jeszcze jeden pokój , wydzieliłem go częściowo z salonu , i częściowo z korytarza , nastąpiła wymiana częściowa z panela 7mm , częściowo z kafli na panele 10 mm , dobry rozstaw rurek przydał się..

    Pytasz , po co 15 cm zamiast 30 cm ? 15 cm daje mi pewność nie popełnienia błędu , najwyżej zawsze można będzie skręcić rotametr ( chociaż takiej potrzeby nie ma ) Żeby zmówić projekt OP , wtedy jak się budowałem , fachowiec krzyczał 1500PL , ja mimo tego zagęszczenia ,Twoim zdaniem ,wdałem jakieś 200-300 pln więcej (koszt rurki i rozdzielacza ) czyli zaoszczędziłem 1500-300=1200 pln .

  3. #683
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Ogrzewanie podłogowe moimi oczami wygląda tak:
    Są to dwa wymienniki ciepła :
    PIERWSZY : posadzka - powietrze
    DRUGI : rurki -wylewka
    W moim przypadku , wymiennik PIERWSZY ,parter domu 75m2 posadzki , czyli powierzchnia wymiany ciepła 75m2
    W moim przypadku , wymiennik DRUGI 30m2 styku rurki z betonem czyli powierzchni wymiany ciepła .
    Wymiennik o mniejszej powierzchni wymiany ciepła , aby mógł przenieś ta samą moc cieplną musi mieć większą deltę , czyli jak by w moim przypadka powierzchnia wymiany w wymienniku DRRUGIM wynosiła np. 70 m2 ( więcej rurek w posadzce) to czy Tz czynnika przenoszącego ciepło nie będzie niższa ?

    Abo inaczej , wyobraźmy sobie że w łazience zamiast klasycznej podłogówki mam z zbiornik/pojemnik ze stali o kształcie wylewki betonowej i zasilam go woda z PC . I teraz pytanie , jeśli chcemy mieć powierzchnie tego pojemnika /zbiornika o tem 24*C to o jakiej tem musiał bym puśić wodę w ta posadzkę /pojemnik/zbiornik ?
    Zaznaczam mamy możliwość przepływu wody w GZ optymalny .
    Ostatnio edytowane przez Garażowiec ; 20-04-2017 o 18:28

  4. #684
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Bo Twoje Twojsze?

    Małe zagęszczenie rurek - 18 cm średnio w całym domu łącznie z dwoma łazienkami sprawia, że maksymalna zaobserwowana temp. zasilania wyniosła 34 st.C przy temp. zewn. -20.
    Temp. wewnątrz nie niższa niż 22,2.
    Krzywą mam całkowicie płaską: 15/30, +15/30



    Moje jest mojsze i co mi zrobicie?

    Pozdrawiam



    Pratchawiec
    Tylko Panowie nie zapominajmy o ważnej rzeczy , czasu działania pc w skali doby , dłuższy , tym bardziej mamy możliwość/uzyskamy mniejszą Tz GZ .
    Kolega Pratchawiec bardzo łupie tą swoja pc w drogiej taryfie , więc raczej ma dobowo długi cza działania , więc ma możliwość uzyskania niższej Tz . 34*C przy -20*c i podłogówce to żadna rewelacja , jak na dzisiejsze czasy energooszczędnego budownictwa to raczej jazda po bandzie .

  5. #685
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie praktycznie nie zdarzyło się aby po wygrzaniu domu pompa pracowała dłużej niż 7 godz

  6. #686
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Prościej

    Zrób sobie ten drugi wymiennik z tworzyw z jakich robią PEX-a.
    Nie będziesz wówczas zajmował się jego oporem cieplnym.
    Ilość ciepła zdefiniują Ci ubytki na wymienniku pierwszym, zależne od strat cieplnych budynku.
    Powierzchnia wymiennika decyduje o sprawności oddawania energii, a nie o jej ilości.

    Innymi słowy jeśli chcesz, lub jak w przypadku Pyxisa - musisz bo masz:
    • dom "durszlak",
    • priorytet drugiej taryfy
    • przewymiarowaną Pompę ON-OFF

    Potrzebujesz większego wymiennika, czyli gęściej ułożonych rurek.
    W pozostałych wypadkach są zbędne.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  7. #687
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Prościej

    Zrób sobie ten drugi wymiennik z tworzyw z jakich robią PEX-a.
    Nie będziesz wówczas zajmował się jego oporem cieplnym.
    Ilość ciepła zdefiniują Ci ubytki na wymienniku pierwszym, zależne od strat cieplnych budynku.
    Powierzchnia wymiennika decyduje o sprawności oddawania energii, a nie o jej ilości.

    Innymi słowy jeśli chcesz, lub jak w przypadku Pyxisa - musisz bo masz:
    • dom "durszlak",
    • priorytet drugiej taryfy
    • przewymiarowaną Pompę ON-OFF

    Potrzebujesz większego wymiennika, czyli gęściej ułożonych rurek.
    W pozostałych wypadkach są zbędne.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Widać , ze jednak starszy człowiek już jesteś , pamięć już nie ta .

  8. #688
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Widać , ze jednak starszy człowiek już jesteś , pamięć już nie ta .
    W rzeczowej argumentacji może ci jeszcze pomóc fakt, że jestem, co prawda częściowo - siwy i łysy.
    I mam odstające uszy.

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  9. #689
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    U mnie praktycznie nie zdarzyło się aby po wygrzaniu domu pompa pracowała dłużej niż 7 godz
    Jak dom potrzebuje określoną ilość energii w skali doby możemy dostarczyć na dwa sposoby , w krótkim czasie używając do tego wyższej temperatury i możemy wtedy zastosować mniejszy wymiennik , lub w dłuższym czasie , mniejszą temperaturą , ale tutaj raczej wskazany jest jest większy wymiennik .
    W Twoim przypadku jest też prawdopodobne użycie żródła ciepła przewymiarowanego w stosunku do bieżących potrzeb , więc też musiałeś w takie źródło więcej zainwestować , a po co ?

  10. #690
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    W rzeczowej argumentacji może ci jeszcze pomóc fakt, że jestem, co prawda częściowo - siwy i łysy.
    I mam odstające uszy.

    Pratchawiec
    A to zupełnie wypisz wymaluj JA tyko uszami się różnimy .
    ,,rozmawialiśmy " całkiem nie dawno , zwłaszcza o pc jaką posiadam , i dlaczego jest lepsza od Twojej , widać uleciało z pamięci , starość nie radość

  11. #691
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Jak dom potrzebuje określoną ilość energii w skali doby możemy dostarczyć na dwa sposoby , w krótkim czasie używając do tego wyższej temperatury i możemy wtedy zastosować mniejszy wymiennik , lub w dłuższym czasie , mniejszą temperaturą , ale tutaj raczej wskazany jest jest większy wymiennik .
    W Twoim przypadku jest też prawdopodobne użycie żródła ciepła przewymiarowanego w stosunku do bieżących potrzeb , więc też musiałeś w takie źródło więcej zainwestować , a po co ?
    Moje źródło ciepła, pomimo, iż przewymiarowane znakomicie dogaduje się z wylewką.
    Podobnie jak Twoje to inwerter z możliwością regulacji oddawanej mocy.
    Mogę nim grzać swój dom, zapewne do co najmniej -15* wyłącznie w II taryfie.
    Taki miałem plan, stwierdziłem jednak, że poza okresami przejściowymi nie jest to dla mnie, z różnych powodów komfortowe.

    Poza tym moje źródło ciepła grzeje również CWU.
    Dyskusję ciepłomierzach i o wyższości gruntowego inwertera nad wszystkimi innymi pamiętam, ale my tu nie o tym

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  12. #692
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Moje źródło ciepła, pomimo, iż przewymiarowane znakomicie dogaduje się z wylewką.
    Podobnie jak Twoje to inwerter z możliwością regulacji oddawanej mocy.
    Mogę nim grzać swój dom, zapewne do co najmniej -15* wyłącznie w II taryfie.
    Taki miałem plan, stwierdziłem jednak, że poza okresami przejściowymi nie jest to dla mnie, z różnych powodów komfortowe.

    Poza tym moje źródło ciepła grzeje również CWU.
    Dyskusję ciepłomierzach i o wyższości gruntowego inwertera nad wszystkimi innymi pamiętam, ale my tu nie o tym

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Oj tam, pamiętasz , pewnie nagle dostałeś krótki przebłysk pamięci , tak niestety na starość już jest .

  13. #693
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    Zgadzam się w 100%.

    Duże zagęszczenie rurek w moim domu sprawia, że maksymalna zaobserwowana temp. zasilania wyniosła 34st.C przy dużych mrozach. Dodam, że nie ogrzewam w taryfie dziennej tylko maksymalizuje wykorzystanie taryfy nocnej co powinno teoretycznie podnieść temp zasilania.

    Dla mnie koniec tematu.
    A ja w największe tegoroczne mrozy miałęm bez zagęszczenia mam 33-34C przy ogrzewaniu 10h na dobę. Jakbym z sypialniach zmniejszył rozstaw z 20 na 15, to kompletni nic by to nie zmieniło
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #694
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    No to przynajmniej 3 osoby opisujace tu swoje praktyczne doswiadczenia z kilku sezonow "naklamaly" ostro. Jakos im sie to sprawdza i nikt w zimnie nie siedzi. Do tego jest jeden z dobrze izolowana chalupa i inwerterem.
    Moze Ty chlopino jakis inny watek czytujesz, a w tym sie udzielasz.

    Te rzeczone 1,5*C wiecej w lazienkach, to ja teraz mam przy zageszczeniu 10cm (czyli 50% gesciej niz w reszcie chalupy)
    Nikt nie mówi, ża ktoś ma w zimnie siedzieć, tylko, że władował trochę bezsensownej kasy w rurki i rozdzielacze.
    Instalator się cieszył, jeśli materiały zapewniał
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #695
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nikt nie mówi, ża ktoś ma w zimnie siedzieć, tylko, że władował trochę bezsensownej kasy w rurki i rozdzielacze.
    Instalator się cieszył, jeśli materiały zapewniał
    Albo odwrotnie , stracił kasę w bezsensowny projekt , i nie ma możliwości zmiany kafli na np. panele , parkiet , itp .

  16. #696
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Albo może skończmy dyskusję , spotkajmy się w jakimś innym wątku i zróbmy bezsensowna rozpierduchę , albo poczekajmy na Arturo , albo na TB .
    Ech kuźwa , dobre to forum jest , skarbnica wiedzy , tylko trzeba umieć oddzielić ziarno od plewy .

  17. #697
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Jak dom potrzebuje określoną ilość energii w skali doby możemy dostarczyć na dwa sposoby , w krótkim czasie używając do tego wyższej temperatury i możemy wtedy zastosować mniejszy wymiennik , lub w dłuższym czasie , mniejszą temperaturą , ale tutaj raczej wskazany jest jest większy wymiennik .
    W Twoim przypadku jest też prawdopodobne użycie żródła ciepła przewymiarowanego w stosunku do bieżących potrzeb , więc też musiałeś w takie źródło więcej zainwestować , a po co ?
    Jesteś w błędzie. Mój dom potrzebuje przy -20 około 120kWh. Obecnie moja pompa aby to dostarczyć teoretycznie powinna pracować z pełną mocą 14 godzin. Gdybym dał pompę o 1/3 mniejszą to po prostu ona musiałaby tylko dłużej pracować - około 20 godzin. Ani w układzie rurek ani w Tz nic by się nie zmieniło. To wszystko. Zbędna jest ingerencja w cokolwiek. Przypuszczam również że ogólne zużycie kWh było by na bardzo zbliżonym poziomie, natomiast rachunki już nie koniecznie bo w dużo większym zakresie bym korzystał z I taryfy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #698
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Albo odwrotnie , stracił kasę w bezsensowny projekt , i nie ma możliwości zmiany kafli na np. panele , parkiet , itp .
    Ma bo myślę że pętle nie są odkręcone maxa.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #699
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jesteś w błędzie. Mój dom potrzebuje przy -20 około 120kWh. Obecnie moja pompa aby to dostarczyć teoretycznie powinna pracować z pełną mocą 14 godzin. Gdybym dał pompę o 1/3 mniejszą to po prostu ona musiałaby tylko dłużej pracować - około 20 godzin. Ani w układzie rurek ani w Tz nic by się nie zmieniło. To wszystko. Zbędna jest ingerencja w cokolwiek. Przypuszczam również że ogólne zużycie kWh było by na bardzo zbliżonym poziomie, natomiast rachunki już nie koniecznie bo w dużo większym zakresie bym korzystał z I taryfy.
    Jak by sie nie zmienilo? Pompa o 1/3 nizszej mocy pracowala by na nizszej Tz na tym samym GZ. Toz to koowa elementarz!
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  20. #700
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Toz to koowa elementarz!
    Z przyjemnością przyznaję Ci rację. Strzeliłem małą gafę. Niższa Tz i dłuższa praca.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 35 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony