dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Altanka najtańszym kosztem.

    Witam.Jeżeli zły dział to bardzo przepraszam.W raz z mężem postanowiliśmy wybudować altanke na naszej działce.Mam kilka pytań odnośnie budowy.Chcielibyśmy aby była zrobiona jak najtańszym kosztem.Jaki materiał wybrać?Altanka miałaby mieć wymiary 4 m długa ,4 m szeroka i 2 wysoka.I jak to wszystko się ma do prawa budowlanego (jakieś pozwolenia,gdzieś to trzeba zgłosić? )
    Przybliżony koszt to??
    Ostatnio edytowane przez Mama47 ; 28-03-2017 o 20:24

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Altanki 4x4 zgłaszać nie trzeba. Jeśli chcecie robić sami, to najlepiej z drewna - koszt zależy od rozwiązań konstrukcji (np tylko 4 słupy, lub bardziej rozbudowane nogi "narożne") oraz pokrycia dachu.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3

    Domyślnie

    Mam taką altanę, kosztowała chyba 400zł moja ma 3x3m takie miałem deski. Jutro dodam foto.
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  4. #4

    Domyślnie

    W marketach taka altanka na pewno tania nie jest. Miejmy na uwadze, że to kilka desek zbitych do kupy.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam pytanie, impregnujecie czymś altankę ? jeśli tak to jak często i kiedy najlepiej to zrobić ?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Tez w tym roku będziemy robić altankę.
    Robimy sześciokątną z bali drewnianych. Bale już leżakują w szopce i schną, drewno na dach i deski na podłogę również. Teraz musimy wykopać niewielkie okrągłe fundamenty i zalać betonem na tym będą opierać się bale. Podłoga nie będzie bezpośrednio na ziemi bo wiadomo że szybko zgnije.
    Dach bedzie deskowany i na to papa.
    Myślę że koszt nie wielki. Ponieważ drewno mamy z własnego lasu więc to chyba najdroższa inwestycja odchodzi. Musimy kupic szalunkową tubę do zalania fundamentu, beton, (zbrojenie zostalo z budowy domu) wkręty, papa, orynnowanie itp.

    W tamtym roku mąż budował huśtwakę i koszt wkrętów, uchwytów,łańcuchów wyszedł około 300zł na altanke liczymy około 2tys.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał gienek52 Zobacz post
    Można kupić w dobrych marketach gotowe konstrukcje drewniane. Może nie wygląda imponująco, ale jest tanie, a napisałaś, że na tym ci najbardziej zależy.
    Nie będą ani tanie, ani porządne. Ślepy zaułek.
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mari180790 Zobacz post
    Myślę że koszt nie wielki. Ponieważ drewno mamy z własnego lasu .
    A ja myślę, że posiadania własnego lasu nie jest w tym kraju powszechne, zatem dla 99% Forumowiczów altana z bali będzie bardzo droga.

    Tania altana - drewniany, prosty kształt, na planie prostokąta, nieskomplikowany dach (jednospadowy). Poszukajcie stylizacji z żaglem przeciwsłonecznym, nie podroży za bardzo inwestycji, a przynajmniej altana będzie się różniła od paśnika w lesie.





    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  9. #9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony