dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Pękające ściany w ganku!

    Witam, nie wiem czy umieszczam to pytanie w odpowiednim dziale.
    Kompletnie się na tym nie znam. Chciałabym zrobić prezent rodzicom i wyremontować im dom. Oczywiście nie będę go remontowała sama, zatrudnię ekipę. Ale chciałabym się poradzić. Odkąd mamy ganek, a będzie to już z 20 lat, pękają nam ściany w nim. Zazwyczaj po zimie. Ganek jest ocieplany na zewnątrz, w środku nie.
    Załącze zdjęcia. Proszę o radę co zrobić żeby ten ganek wyglądał i nie pękał. Bo szpachlowanie go nie pomaga, malujemy go co roku ale to jest ciągle to samo.
    I najlepiej żeby to nie było drogie bo mam jeszcze inne rzeczy do remontu i nie wiem czy mi na wszystko starczy. Ganek jest mały nie wiem ile dokładanie ma, ale jest malutki. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1307.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	122,0 KB
ID:	389925Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1308.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	111,5 KB
ID:	389926
    Ostatnio edytowane przez mazowszannka ; 26-05-2017 o 08:48

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może po prostu został zbudowany nieprawidłowo? Złe fundamenty, złe powiązanie z budynkiem.
    W czasie zimy ganek inaczej pracuje niż reszta domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Może po prostu został zbudowany nieprawidłowo? Złe fundamenty, złe powiązanie z budynkiem.
    W czasie zimy ganek inaczej pracuje niż reszta domu.

    Odpowiedź: Być może. Jednak trzeba wziąć pod uwagę też fakt taki, że kiedyś nie było takich materiałów takiego wyboru.
    I ludzie robili coś żeby mieć niekoniecznie robili to dobrze. Zrobili tak jak pozwalał im na to budżet i możliwości.

    Proszę o jakąś radę. Czy da się coś z tym zrobić? Czy trzeba ten ganek obalić?
    Ogólnie to tak nie pękał,,, jak teraz. I to jest zawsze po zimie.

    Da się to jakoś zakryć? Czymś?

  4. #4

    Domyślnie

    Widzimisie że fundament powyżej strefy zamarzania , a grunt pewnie gliniasty? 1 Zamówić palownicę z ekipą i jetem szybko naprawią Ale w cenie kilku nowych ganków.
    2 Ostrożnie fragmentami wykopywać fundament i bloczkami fundamentowymi uzupełniać różnicę. Długo i niepewnie ,bo nie wiadomo czy lewarować nie trzeba będzie
    3 Zburzyć barachło postawić nowy ładniejszy na solidnym fundamencie czy punktowym jak np: z bali ganek. Uciecha nierównie większa , bo fundament niewidoczny nawet jak kruszywo diamentowe i chwalić/podziwiać trudno

    A najlepiej wziąć jakiegoś bywałego majstra pod emeryturę , no najmniej z nastolatkami na utrzymaniu niech obejrzy i wypowie się na miejscu, bo ja wróżem niestety nie jestem nawet po beczce okowity

  5. #5

    Domyślnie

    A osobiście optuję za wersją trzecią . Na przykład fundament punktowy na to ganek wg tech, kanadyjskiej leciutki z regipsami i OSB i koszt niewielki . ostrożnie to kilka tysięcy nie licząc drzwi i okien

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    A osobiście optuję za wersją trzecią . Na przykład fundament punktowy na to ganek wg tech, kanadyjskiej leciutki z regipsami i OSB i koszt niewielki . ostrożnie to kilka tysięcy nie licząc drzwi i okien

    Absolutnie nie chce tego ganku narazie robić od podstaw. Bo muszę zrobić schody, podjazd i to też są koszta. Teraz jeszcze będę wymieniała dach. Także to są koszta. Mi chodzi o to, żeby to wyglądało estetycznie. Bo chce zrobić schody i wokół i żeby ganek nie odstraszał.

    Nad gankiem jest balkon (taras taki). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?

    Potrzebuje rady prosto z mostu, nie mówionej fachowo. Tylko kawe na ławe. Co kupić, czego użyć. Jak to zrobić, żeby było jako tako?
    Bo jakbym miała pieniądze to ja bym wiedziała co z tym zrobić i nie zadawałabym tutaj takiego pytania.

    Czytałam o tapecie z włókna szklanego. Czy to by się nadawało?
    Chodzi mi o konkretne pomysły, a nie pisanie zbuduj sobie nowy ganek czy coś tam.
    Za takie rady dziękuje, bez kasy człowiek nie ma aż takiego polotu.

  7. #7

    Domyślnie

    Pęka to przynajmniej widzisz jak i ile.Zakryjesz to nie będziesz wiedzieć i nie daj Boże dojdzie do nieszcześcia.Ale jak tam uważasz.Moze spróbuj z zabudową k-g.Jest szansa,że się to nie przeniesie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazowszannka Zobacz post

    Czytałam o tapecie z włókna szklanego. Czy to by się nadawało?
    Chodzi mi o konkretne pomysły, a nie pisanie zbuduj sobie nowy ganek czy coś tam.
    Za takie rady dziękuje, bez kasy człowiek nie ma aż takiego polotu.
    Nie da się naprawić tanio czegoś co jest zepsute u samych podstaw.
    Skoro zawsze pękało, znaczy pękać będzie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazowszannka Zobacz post
    Absolutnie nie chce tego ganku narazie robić od podstaw. Bo muszę zrobić schody, podjazd i to też są koszta. Teraz jeszcze będę wymieniała dach. Także to są koszta. Mi chodzi o to, żeby to wyglądało estetycznie. Bo chce zrobić schody i wokół i żeby ganek nie odstraszał.

    Nad gankiem jest balkon (taras taki). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?

    Potrzebuje rady prosto z mostu, nie mówionej fachowo. Tylko kawe na ławe. Co kupić, czego użyć. Jak to zrobić, żeby było jako tako?
    Bo jakbym miała pieniądze to ja bym wiedziała co z tym zrobić i nie zadawałabym tutaj takiego pytania.

    Czytałam o tapecie z włókna szklanego. Czy to by się nadawało?
    Chodzi mi o konkretne pomysły, a nie pisanie zbuduj sobie nowy ganek czy coś tam.
    Za takie rady dziękuje, bez kasy człowiek nie ma aż takiego polotu.
    Co za temperament , gdyby bliżej sam zrobiłbym aby teściom sie podchlebić . Szczeliny małe takie na wcisk paznokcia? Drzwi bez problemów otwierają /zamykają bez szorowania? No dobra lećmy z tą fuchą.
    1 Szorujemy ściany i sufit ze starych powłok
    2 w szczeliny szpachelką trza akryl wrzucić elastyczny to i będzie pracował w rytmie pór roku . jeśil fundament nie siada. Bo jak tak to będzie się powiększał to i szczeliny przerosną elastyczność akrylu.
    3 na to dajemy grunt zwiąże stary tynk żeby trzymał i nie sypał sie ,jesli sypie się . A jeśli nie to pomoże jak tapeta u ślicznej laski, uwypukli zalety
    4 malujemy lateksem ściany i sufit w dobranym kolorze.
    I będzie dobrze na rok może kilka zależy jakie zimy będą. Koszt ze wszystkim ze trzy stówki po Mrówkowemu licząc , No po brico też. A jak się pojawią to łatwo w nowe szczeliny akryl i maznąć lateksem.


    Tapeta szklana drogo wychodzi (i jak zauważono za dobrze maskuje problem) Ale dla klimatu rolkę można kupić i zrobić wg woli ukośne pasy czy jeden poziomy ale to przed malowaniem

    NA zewnątrz pożyczyć najlepiej łatę czy długą poziomicę i w poziomie postawić kreski po zimie będziemy wiedzieli jak chodzi ta ściana, to samo na pozostałych. Tj. wtedy gdy babelek będzie na środku naczyńka z żółtawym płynem w równej odległości od kresek.
    No teraz pod rozwagę wykopać wąski dołek pod fundamentem na szerokość szpadla nie więcej, wybierać ręką ile się da no na metr najmniej i ręką sprawdzić czy pod fundamentem grud gliny nie ma wylot jak najwyżej obsypać wałkiem ziemi . I w to wlać mieszankę betonową nie tylko piasek ale i żwir i dobrze mieszać wibrować aby powietrze wyszło spod fundamentu. Dolewać beton aby jego słup caly czas był na równo z walkiem ziemi. Koszt do stówki bez robocizny. Następnego dnia na innej scianie to samo i w ciągu tygodnia mamy słupy no wiem bez mieszania o niskiej wytrzymałości ale na ganek powinno strczyć po zewnętrznym obwodzie , najmniej sześć.

    Możemy jeszcze na zimę izolować grunt styropianem tak na metr od scian przy lekkiej zimie moze sie uda i nie będzie ścian podnosiło a o odtajaniu wiosną opuszczało

  10. #10

    Domyślnie

    A jak dach do remontu to pogadaj z szefem ekipy...... w cenie dachu nowy drewniany ganek zmieści, Tańsza blacha ,folia etc i mamy wypasiony ganek z fikuśna balustradą tarasu.
    Po twojej wyburzenie ruiny i nowy fundament z posadzką. Ale jak drewno to można punktowy jak pod taras i podłoga taka sama i schody też to będzie z kilka stówek max no i dwie dniówki na rozwałkę i porządkowanie dla dwóch ludzi

  11. #11

    Domyślnie

    [QUOTE=gnago;7477711]Co za temperament , gdyby bliżej sam zrobiłbym aby teściom sie podchlebić .

    Czy ja wiem czy temperament, raczej wkurzenie. Bo jakbym miała kase to ja bym wiedziała co z tym zrobić i oczywiste jest, że dałabym nowy!
    Drzwi się otwierały dobrze , teraz mamy nowe drzwi i też się dobrze otwierają. Ściany w tym ganku są małe także myślę, że nawet jak wynajmę kogoś to może nie zbankrutuje.
    Nie wiem czy tak ciągle pękał.. bo już nie pamiętam. Ale wydaje mi się, że od kilu lat tak pęka.
    Na zewnątrz ten ganek jest cacy, ale w środku się takie coś robiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1304.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	137,0 KB
ID:	390014

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1305.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	122,6 KB
ID:	390015

    Materiały drogie nie są, ale robocizna już tak.

    No pogadam z fachowcami żeby mi coś na to poradzili.

    Dziekuje za rady
    Ostatnio edytowane przez mazowszannka ; 27-05-2017 o 11:51

  12. #12

    Domyślnie

    No i przed pysk czarną polewkę postawiono. Ale namawiam do samodzielności w zmywaniu i malowaniu . Farba , grunt,pędzel walek ze dwie taśmy malarskie jak ściany kolor nie białe. I dwie godziny na mycie i gruntowanie i przerwa na schnięcie gruntu , na wszelki wypadek jak w instrukcji razy dwa. Bo jak na wilgotny/niedoschnięty to lubi się łuszczyć i pękać. Dwie stówki w kieszeni i ta satysfakcja za każdym wejściem/wyjściem

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.384

    Domyślnie

    [QUOTE=mazowszannka;7477882]
    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Co za temperament , gdyby bliżej sam zrobiłbym aby teściom sie podchlebić .

    Czy ja wiem czy temperament, raczej wkurzenie. Bo jakbym miała kase to ja bym wiedziała co z tym zrobić i oczywiste jest, że dałabym nowy!
    Drzwi się otwierały dobrze , teraz mamy nowe drzwi i też się dobrze otwierają. Ściany w tym ganku są małe także myślę, że nawet jak wynajmę kogoś to może nie zbankrutuje.
    Nie wiem czy tak ciągle pękał.. bo już nie pamiętam. Ale wydaje mi się, że od kilu lat tak pęka.
    Na zewnątrz ten ganek jest cacy, ale w środku się takie coś robiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1304.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	137,0 KB
ID:	390014

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1305.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	122,6 KB
ID:	390015

    Materiały drogie nie są, ale robocizna już tak.

    No pogadam z fachowcami żeby mi coś na to poradzili.

    Dziekuje za rady
    Na zewnątrz ganek jest OK bo jak sama zaznaczyłaś jest ocieplony więc praca i spękania nie przeniosły się na warstwę ocieplenia .
    Należało by skuć stary tynk, ocenić co jest przyczyną a następnie otynkować.
    Jeśli ganek nie ma drzwi zewnętrznych lub jest typową dobudówką poza spójną bryłą budynku to tak czy inaczej narażony jest na mróz, wilgoć itp zmienne warunki atmosferyczne.
    Jeśli ściana po tynkiem nie jest uszkodzona i spękana remont skończy się na nowym tynku cementowo wapiennym.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony