dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 51
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1003
  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Nie da rady więcej, bo już i tak pogłębiałem parter . Ostatecznie mam 8+6 cm styropianu 032 + 4 cm styropianu 040. Do tego w dwóch górnych warstwa leci wentylacja mechaniczna na flexach 75m (za mało miejsca pod stropem, żeby tam puścić). Obliczeniowo dużych strat nie mam na tej podłodze, a i tak parter jest raczej mniej użytkowy . Główna część mieszkalna jest na piętrze...
    no, tak, rozwiązań idealnych nie ma...

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Tu są chyba niższe ceny, te podałem elektrykowi jako punkt odniesienia. Mówił, że wyszło jeszcze ok. 10% taniej...
    Rzeczywiście odrobinę taniej. Więc jak 15% zasponsoruje fiskus, kolejne 10% rabat wykonawcy, to kable z robocizną wyjdą niewiele drożej, niż same kable (a razem ze sterowaniem to może i na zero).

  3. #223
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Pytanie, czy rabat na kablach w wycenie instalatora to nie dodatkowy ukryty koszt robocizny . Z reguły instalatorzy (różnych branż) tak mają, żeby nie zabić klienta wyceną robocizny, to odbijają sobie na marży na towarach. Ja mojemu od razu powiedziałem, że położę sam, od niego będę chciał tylko pomierzenia rezystancji i podpięcia całości. A że to znajomy elektryk, mocno zarobiony, a u mnie z doskoku robi, więc nie chcę go nadmiernie wykorzystywać . Może dlatego wiem, jaką dostał ofertę na te kable?

    Edit: wracając do kwestii sterowników, to pobawiłem się chwilę tym symulatorem DEVIreg Touch i ogólnie wygląda to dość biednie. Kombinując z temperaturami komfortu i ekonomiczną od biedy da się ustawić grzanie w dwóch okienkach. Więc szukam dalej, czy jest coś sensownego. Teraz przyglądam się temu: Euroster Q7E - jeśli chodzi o funkcjonalność, to wygląda ok. Jest możliwość pilnowania temp. podłogi, 9 zakresów czasowych na dobę z dowolnymi temperaturami, tylko wygląd taki sobie . Albo się skuszę na tego chińczyka . A koniec końców pewnie się skończy na TECH'u ...
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 08-09-2017 o 22:54
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  4. #224
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Pytanie, czy rabat na kablach w wycenie instalatora to nie dodatkowy ukryty koszt robocizny . Z reguły instalatorzy (różnych branż) tak mają, żeby nie zabić klienta wyceną robocizny, to odbijają sobie na marży na towarach. Ja mojemu od razu powiedziałem, że położę sam, od niego będę chciał tylko pomierzenia rezystancji i podpięcia całości. A że to znajomy elektryk, mocno zarobiony, a u mnie z doskoku robi, więc nie chcę go nadmiernie wykorzystywać . Może dlatego wiem, jaką dostał ofertę na te kable?

    Edit: wracając do kwestii sterowników, to pobawiłem się chwilę tym symulatorem DEVIreg Touch i ogólnie wygląda to dość biednie. Kombinując z temperaturami komfortu i ekonomiczną od biedy da się ustawić grzanie w dwóch okienkach. Więc szukam dalej, czy jest coś sensownego. Teraz przyglądam się temu: Euroster Q7E - jeśli chodzi o funkcjonalność, to wygląda ok. Jest możliwość pilnowania temp. podłogi, 9 zakresów czasowych na dobę z dowolnymi temperaturami, tylko wygląd taki sobie . Albo się skuszę na tego chińczyka . A koniec końców pewnie się skończy na TECH'u ...
    ja dziś analizowałam tego renkforca mh-3202 - wygląd nie powala, ale ma proporcje włącznika światła, kosztuje 99 zł i ma 4 okresy na dobę plus programowanie tygodniowe... przynajmniej tak mi się wydaje, bo niestety trochę to dla mnie zagmatwane

    https://www.manualshelf.com/manual/r...h/page-16.html

  5. #225
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea Zobacz post
    ja dziś analizowałam tego renkforca mh-3202 - wygląd nie powala, ale ma proporcje włącznika światła, kosztuje 99 zł i ma 4 okresy na dobę plus programowanie tygodniowe... przynajmniej tak mi się wydaje, bo niestety trochę to dla mnie zagmatwane

    https://www.manualshelf.com/manual/renkforce/mh-3202/user-manual-polish/page-16.html
    Ale te 4 okresy na dobę to start grzania z określoną temperaturą, czyli tak de facto pozwala na ustawienie dwóch okienek grzewczych (bez podbicia porannego). Na nim wyglądałoby to przykładowo tak: od 6:00 -> 21 st.C; od 13:00 - > 23 st.C, od 15:00 -> 21 st. C; od 22:00 - 23 st.C.

    Ja już jestem pełen rozterek. Z jednej strony całkiem przyjemnie wyglądający DEVIreg Touch, ale z możliwością ustawienia tylko dwóch temperatur i dwóch okienek, jeszcze z kombinowanie że nie mogą przekroczyć północy. Teoretycznie taką samą funkcjonalność ma TECH ST-293 v3 za połowę ceny. Z drugiej strony ten Euroster Q7E - na papierze ma wszystko co potrzeba, tylko wygląda średnio. Ale duży nie jest, więc może się nie będzie rzucał w oczy. Koniec końców pewnie skończy się na TECH'u, skoro u Jaśka działa i jest stosunkowo tani . Chyba, że myślisz o tym Renkforce jako budżetowym zamienniku TECH'a? Ale TECH ma chyba trochę więcej możliwości ustawień (pilnowanie temp. podłogi, ustawienie histerezy)...
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 09-09-2017 o 11:52
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Ale te 4 okresy na dobę to start grzania z określoną temperaturą, czyli tak de facto pozwala na ustawienie dwóch okienek grzewczych (bez podbicia porannego). Na nim wyglądałoby to przykładowo tak: od 6:00 -> 21 st.C; od 13:00 - > 23 st.C, od 15:00 -> 21 st. C; od 22:00 - 23 st.C.

    Ja już jestem pełen rozterek.
    też się miotam z tymi regulatorami... ten renkforce podoba mi się, bo ma proporcje włącznika... ja w obecnym mieszkaniu mam taki krowi termostat na ścianie i nie podoba mi się nic a nic:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1879.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	14,7 KB
ID:	396396  
    Ostatnio edytowane przez vendea ; 10-09-2017 o 09:39

  7. #227
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze taki (choć może się już gdzieś przewinął: THERMOVAL TVT 16 TOUCH (występuje też jako WARMTEC CTS). Pasuje do ramek, kosztuje porównywalnie do DEVIreg TOUCH (ok. 345 zł/szt.), możliwości wydaje się mieć sporo więcej, nawet wykresy zużycia prądu robi . Jak wrócę do domu, to może zerknę jeszcze do instrukcji...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	regulator-temperatury-tvt-16-touch-tft-color-10-szt.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	50,5 KB
ID:	396515
    BTW, kable DEVI 18T są ok. 50% droższe od THERMOVAL MC18 . Ciekawe, czy jakościowo to się jakoś pokrywa? Dzisiaj właśnie wysłałem zamówienie na DEVI 18T (zredukowałem moc kabli do 18kW)...
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 11-09-2017 o 18:16
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    BTW, kable DEVI 18T są ok. 50% droższe od THERMOVAL MC18 . Ciekawe, czy jakościowo to się jakoś pokrywa? Dzisiaj właśnie wysłałem zamówienie na DEVI 18T (zredukowałem moc kabli do 18kW)...
    Devi 1625W/90m kosztuje 599,99 w sklepie, do którego linka podawałeś z darmową wysyłką, a analogiczny Thermoval kosztuje 585 zł brutto wg katalogu. To nie 50%, a zaledwie 2,5% różnicy w cenie. Tyle też jestem skłonny dopłacić za "by Danfoss".

  9. #229
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Zrobiłem koszyk z zamawianymi przeze mnie kablami (14 szt., od 395 W po 2775 W, w sumie ok. 17,3 kW bo jednego na razie nie zamawiam). Kable THERMOVAL MC18 wyszły w sumie 4450 zł brutto, w kablach DEVI 18T wyszło 6816 zł brutto. Sam się zdziwiłem skąd taka różnica w cenie. Wezmę DEVI, bo dają teoretycznie 20 lat gwarancji. THERMOVAL'a nie znam za bardzo. Tylko pytanie jak będzie z gwarancją na kable DEVI przy zastosowaniu sterowników innego producenta (znając życie może być różnie)...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek-1.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	396524Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek-3.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	396525Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek-2.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	396526Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek-4.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	396527
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Rzeczywiście ceny katalogowe "troszeczkę" odbiegają od tych, co masz w koszyku.

  11. #231
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cisza w temacie, więc zamówiłem pięć różnych sterowników do testów "organoleptycznych" . W sumie to ciężko dorwać je gdzieś "na mieście", a że towar zamówiony wysyłkowo można zwrócić, to czekam na paczki. Jakby ktoś był czymś konkretnym zainteresowany albo potrzebował jakieś fotki to pisać. Zamówiłem: DEVIreg TOUCH biały, THERMOVAL TVT 16 Touch, TECH ST 292 v3, AURATON 2030, EUROSTER Q7E - bo pomiędzy nimi głównie się zastanawiam. Jeszcze nad jakimś warto się pochylić? Auratona rozważam jako zamiennik TECH'a - tańszy, a ma więcej możliwości. Euroster jest gdzieś pośrodku, sporo możliwości, zasilanie 230V, niewielkie gabaryty. DEVI Touch i Termoval to już taki zakup "luksusowy" (Devi - wygląd, TVT 16 - możliwości) - wydaje mi się, że to rozsądne max ile można wydać na sterowniki...
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 14-09-2017 o 15:12
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dzisiaj odwiedziła mnie ekipa elektryków z Radomia z autoryzacją Devi. Namawiali na wylewkę płynną betonową z gruchy (nie miksokreta). Chcą kłaść folię jak pod wodną podłogówkę i kable przypinać spinkami do styropianu przez tę folię.

    Jakie macie zdanie w temacie przyczepianie kabli do styropianu vs do siatki i miksokret vs płynna wylewka (anhydryt odrzucam)?

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Ja dzisiaj zamocował bym klipsami do rurek i zrobił zwykłego miksokreta...
    A siatki dałbym na wierzch kabli tak jak przy rurkach...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Cisza w temacie, więc zamówiłem pięć różnych sterowników do testów "organoleptycznych" . W sumie to ciężko dorwać je gdzieś "na mieście", a że towar zamówiony wysyłkowo można zwrócić, to czekam na paczki. Jakby ktoś był czymś konkretnym zainteresowany albo potrzebował jakieś fotki to pisać. Zamówiłem: DEVIreg TOUCH biały, THERMOVAL TVT 16 Touch, TECH ST 292 v3, AURATON 2030, EUROSTER Q7E - bo pomiędzy nimi głównie się zastanawiam. Jeszcze nad jakimś warto się pochylić? Auratona rozważam jako zamiennik TECH'a - tańszy, a ma więcej możliwości. Euroster jest gdzieś pośrodku, sporo możliwości, zasilanie 230V, niewielkie gabaryty. DEVI Touch i Termoval to już taki zakup "luksusowy" (Devi - wygląd, TVT 16 - możliwości) - wydaje mi się, że to rozsądne max ile można wydać na sterowniki...
    abes, koniecznie zrób zdjęcia i pokaż proszę!!!

  15. #235
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dzisiaj odwiedziła mnie ekipa elektryków z Radomia z autoryzacją Devi. Namawiali na wylewkę płynną betonową z gruchy (nie miksokreta). Chcą kłaść folię jak pod wodną podłogówkę i kable przypinać spinkami do styropianu przez tę folię.

    Jakie macie zdanie w temacie przyczepianie kabli do styropianu vs do siatki i miksokret vs płynna wylewka (anhydryt odrzucam)?
    Kurcze ,nie możesz pouczyć gamoni co i jak mają zrobić , no wierzę że nie wiesz jak to porządni zrobić .

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.318
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Kurcze ,nie możesz pouczyć
    Czemu odpowiadając Kurczemu cytujesz moją wypowiedź?
    Masz coś merytorycznego do powiedzenia w tym temacie?

  17. #237
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szycha82

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    4

    Domyślnie Witam

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Cisza w temacie, więc zamówiłem pięć różnych sterowników do testów "organoleptycznych" . W sumie to ciężko dorwać je gdzieś "na mieście", a że towar zamówiony wysyłkowo można zwrócić, to czekam na paczki. Jakby ktoś był czymś konkretnym zainteresowany albo potrzebował jakieś fotki to pisać. Zamówiłem: DEVIreg TOUCH biały, THERMOVAL TVT 16 Touch, TECH ST 292 v3, AURATON 2030, EUROSTER Q7E - bo pomiędzy nimi głównie się zastanawiam. Jeszcze nad jakimś warto się pochylić? Auratona rozważam jako zamiennik TECH'a - tańszy, a ma więcej możliwości. Euroster jest gdzieś pośrodku, sporo możliwości, zasilanie 230V, niewielkie gabaryty. DEVI Touch i Termoval to już taki zakup "luksusowy" (Devi - wygląd, TVT 16 - możliwości) - wydaje mi się, że to rozsądne max ile można wydać na sterowniki...
    Jak przebiegaja testy?
    Euroster q7e ma obciazalnosc stykow 10A?

  18. #238
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Na razie dotarł TECH, AURATON i EUROSTER. Na pozostałe dwa czekam. Testy raczek będą "organoleptyczne", może uda się odpalić sterowniki i poklikać po menu, więc nic specjalnego (nie mam jeszcze kabli położonych). Na razie z tych trzech chyba Euroster wygrywa - całkiem sensownie wygląda, nie jest to taka kobyła jak pozostałe dwa. W żadnym z tych trzech nie ma czujnika temperatury podłogi. Euroster ma faktycznie 10A, ale i tak będę robił instalację na stycznikach...
    Ostatnio edytowane przez abes99 ; 20-09-2017 o 13:06
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  19. #239
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szycha82

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    4

    Domyślnie termostaty

    Rozumiem,ze czujnik temperatury podlogi trzeba zakupic oddzielnie.

    Przeczytalem jeszcze opis TVT 16 tez calkiem przyzwoity ( tylko histereza co 0,5) ,ale cena troche wyzsza.

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Na razie dotarł TECH, AURATON i EUROSTER. Na pozostałe dwa czekam. Testy raczek będą "organoleptyczne", może uda się odpalić sterowniki i poklikać po menu, więc nic specjalnego (nie mam jeszcze kabli położonych). Na razie z tych trzech chyba Euroster wygrywa - całkiem sensownie wygląda, nie jest to taka kobyła jak pozostałe dwa. W żadnym z tych trzech nie ma czujnika temperatury podłogi. Euroster ma faktycznie 10A, ale i tak będę robił instalację na stycznikach...
    Czyli całe to wielkie testowanie polega na obejrzeniu sobie jak wyglądają...?
    Wielkie testowanie bez instalacji grzewczej...
    Śmiech na sali...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 12 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony