dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt
    Po co drązyc temat zegara? bo działa nieprawidłowo i jest podstawa do wymiany licznika a tym samym brak błędów pomiarowych na nowym liczniku.
    Jak opona też jest zużyta, to wymienisz cały samochód ?
    Litości !
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroFX

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-130
    Posty
    46

    Domyślnie

    Pierwszy pomiar zużycia energii dla w sumie niewielkiego obciążenia: lodówka+ pompa wody - około 140 W łącznej mocy. Cała reszta domu wyłączona.
    Taryfa dzienna: zużyto 1,38kWh / 9h co daje w przeliczeniu 0,15kW /1h
    Taryfa nocna: zużyto 1,29kWh / 6,7h co daje w przeliczeniu 0,19kW /1h
    o 26% większy pobór tych samych urządzeń w zbliżonych warunkach. (w nocy nawet było sporo chłodniej wiec lodówka powinna mieć łatwiej.). Wszystko sobie dokumentuję filmami gdzie widać godzinę na zegarze, strefę i zużycie.Z obserwacji widać, ze tarcza kręci sie o te 25% szybciej w nocy (i na pewno wszystkie światła wyłączone )

    Pytanie co się wydarzy przy znacznie większym obciążeniu? Kolejny test to godzina pracy pod maksymalnym obciążeniem kotła wodnego w obu taryfach.
    Ostatnio edytowane przez maroFX ; 11-06-2018 o 10:38

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Jak opona też jest zużyta, to wymienisz cały samochód ?
    Litości !
    Nie wiem jakie są ustalenia dotyczące wymiany zegarów w Enneii ale wiem jak to jest w Tauronie. W przypadku reklamacji dotyczącej nieprawidłowego działania zegara sterującego na zyczenie odbiorcy jest wymieniany zarówno zegar jak i licznik. Nie praktykuje sie wymiany samego zegara. Sporadycznie przeprowadzana jest regulacja zegara bez jego wymiany, jezeli odbiorca nie chce tej wymiany. Jezeli licznik zbliza sie do konca czasu legalizacji, niezaleznie od woli odbiorcy zegar i licznik jest wymieniany. Dazy sie do tego i takie są zalecenia aby wymienic wszystkie liczniki indukcyjne a w pierwszej kolejnosci liczniki dwutaryfowe. Oczywiscie cały czas mowa o Tauronie. Nie sadze aby pozostali dystrybutorzy postepowali calkiem inaczej, tendencje są podobne w całej Polsce. "maroFX" zapytaj w najblizszym rejonie dystrybucji, to nie kosztuje nic.
    Nie wiem czego dotyczyło to "litosci" podejrzewam ze własnej niewiedzy w tym temacie.

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroFX Zobacz post
    Pierwszy pomiar zużycia energii dla w sumie niewielkiego obciążenia: lodówka+ pompa wody - około 140 W łącznej mocy. Cała reszta domu wyłączona.
    Taryfa dzienna: zużyto 1,38kWh / 9h co daje w przeliczeniu 0,15kW /1h
    Taryfa nocna: zużyto 1,29kWh / 6,7h co daje w przeliczeniu 0,19kW /1h
    o 26% większy pobór tych samych urządzeń w zbliżonych warunkach. (w nocy nawet było sporo chłodniej wiec lodówka powinna mieć łatwiej.). Wszystko sobie dokumentuję filmami gdzie widać godzinę na zegarze, strefę i zużycie.Z obserwacji widać, ze tarcza kręci sie o te 25% szybciej w nocy (i na pewno wszystkie światła wyłączone )

    Pytanie co się wydarzy przy znacznie większym obciążeniu? Kolejny test to godzina pracy pod maksymalnym obciążeniem kotła wodnego w obu taryfach.
    Wszystkie te próby są niewiarygodne, nie dysponujesz odpowiednimi narzedziami pomiarowymi. Skup sie raczej na obserwacji biegu jałowego. To łatwiej stwierdzic moze na nie na 100% ale w mire dokladnie. Wyłacz wszystkie odbiory i obserwuj tarcze licznika, jezeli jest bieg jałowy to powinna wykonac pełny obrót w czasie mniej wiecej od 10 min do 30 min. Jezeli mozesz niech licznik będzie dluzej nie obciązony i wtedy wykona wiecej obrotów jego tarcza. Gdy tak będzie smiało zgłaszaj licznik do ekspertyzy bedzie ona na koszt dystrybutora.

  5. #65

    Domyślnie

    Jezeli mozesz niech licznik będzie dluzej nie obciązony i wtedy wykona wiecej obrotów jego tarcza. Gdy tak będzie smiało zgłaszaj licznik do ekspertyzy bedzie ona na koszt dystrybutora.
    Co w przypadku, gdy autor ma hamowanie ferromagnetyczne ? Tarcza więcej, niż jeden obrót sie nie ruszy.
    też będziesz wołał ekspertyzę ?
    Litości !
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Co w przypadku, gdy autor ma hamowanie ferromagnetyczne ? Tarcza więcej, niż jeden obrót sie nie ruszy.
    też będziesz wołał ekspertyzę ?
    Litości !
    Niech autor poda typ licznika, jaki problem zaobserwowac co najmniej dwa obroty tarczy. Przy badaniu biegu jalowego sprawdzamy czas 1 obrotu tarczy i jest to wystarczajace.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maroFX

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-130
    Posty
    46

    Domyślnie

    dlaczego moje próby są niewiarygodne? zapewniam niemal identyczne warunki i moim narzędziem pomiarowym jest sam licznik. Zrobiłem próbę dużego obciążenia ale niestety tylko na 1/3 mocy pieca bo na maksymalnej nie mam możliwości utrzymania ciągłej pracy (zabezpiecze termiczne ja w kotle). Z tego powodu kocioł na codzień pracuje na 16kW max (66% mocy) choć fabrycznie jest na 24kW. I teraz co wyszło:
    taryfa dzienna: 7,75kW na 1h , czyli dla pełnej mocy miałby 24kW
    taryfa nocna 7,85kW na 1h. , niewielki błąd.
    Zaczynam się zastanawiać jaka mam faktycznie sprawność tego układu nagrzewania zbiornika z woda. Według teorii do podgrzania 1m3 wody o 1stopien potrzebna jest energia około 1kW i z tego wyszedłem. Czy to przekłada się na praktykę? Może moje obliczenia szacunkowe są dalekie od rzeczywistości przez jakieś wielkie straty w przekazywaniu energii?

    Typ miernika RP C52cZ 3x230/400V RP T492. Indukcyjny.

    Wiemy już na pewno ze muszę zgłosić korektę zegara.

    Odnośnie biegu jałowego: Spróbuje zaobserwować czy wykona więcej niż jeden obrót ale będzie to chyba z 1h czekania. Byle lodówka się nie rozpuściła

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    O licznikach chyba już wszystko powiedziano Oczywiście warto reklamować ale stawiam na to że licznik jest winny powiedzmy 5% strat max. Reszta to ustawienie sterowania. Z Twojego opisu wynika że zima jest w ok. jesteś raczej niezadowolony z miesiąca przejściowego Pamiętaj że dla sterownika pogodowego w miesiącach przejściowych noc jest zbliżona do zimy. Jeśli sterownik powoduje nagrzanie bufora do wyższych temperatur a potem tej nagrzanej wody nie wykorzysta to powstają straty im wyżej grzeje tym większe straty przechowywania tej zagrzanej wody.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #69

    Domyślnie

    Czy coś się wyjaśniło?
    A przy okazji opłaty stałe, są niezależne od zużycia energii i wynoszą u ciebie mniej niż 10zł na miesiąc (tak na szybko na oko z faktury).
    A jeśli chodzi o koszty ogólnie to niepojęte żeby tyle w 2 miesiące zapłacić za prąd.
    Ja bez ogrzewania mam 1500zł /rok za prąd, a ogrzewanie różnie - najpierw było 3tys.zł /rok ale teraz 2 tys. zł/rok nie przekraczam. Tyle że grzeję gazem.
    Więc ciekaw jestem czy znalazłeś złodzieja prądu.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony