dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie izolacja włóknem drzewnym zamiast piany PUR.

    Witam mam pytanie odnośnie izolacji poddasza mieszkalnego. Do dzisiaj byłem nastawiony na ocieplenie poddasza pianą PUR otwarto-komórkową o gr. 20-22 cm (cena około 60 zł m2). Dzisiaj poszedłem do punktu sprzedaży blach dachowych zrobić wycenę dachu i u nic zauważyłem wystawkę przedstawiającą dach ocieplony włóknem drzewnym.Firma ta zajmuje się budową domów szkieletowych (również w Skandynawii) gdzie właśnie jest wykorzystywana ta technologia.Po rozmowie z przedstawicielem jestem dośc dobrze nastawiony do tego ale nie wiem jak to faktycznie wygląda w praktyce. Chciałbym poznać opinie fachowców i ewentualnie osób które maja coś takiego zastosowane u siebie.
    Produkty o których mowa są wytwarzane przez firmę STEICO. Chodzi mi głównie o te płyty które montuje się nakrokwiowo np. zamiast deskowania coś takiego jak na foto:



    natomiast między krokwie od ,srodka jest wersja wełny drzewnej w formie płyty:


    [URL=http://motoimage.pl][/URL

    jest jeszcze jedna metoda ocieplenia tym samym materiałem ale w formie wdmuchiwania : zakup materiału na m3





    czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tej metody ocieplenia . Co lepiej wybrać piana PUR czy włókno drzewne do wdmuchiwania .Wdmuchiwanie cenowo wychodzi podobnie jak natrysk piany przy grubości 20 cm, tylko ,że podobno włókno lepiej oddycha, ale nie wiem ile w tym jest prawdy a ile marketingu.
    Ostatnio edytowane przez jammo ; 05-04-2017 o 19:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony