dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie drzwi wejściowe- kamienica- nie można wymienić, trzeba wzmocnić

    Cześć wszystkim,

    jestem właśnie w trakcie remontu mieszkania w kamienicy. Temat dotyczy drzwi wejściowych, z którymi trzeba coś zrobić. Tylko co? Drzwi są dwuskrzydłowe, poniemieckie. Mają wmontowane chyba z 7 zamków (co właściciel to zamek, aktualnie wygląda to jak wrota do sejfu, gdybym chciała zamykać wszystkie zajęłoby to chyba z 20 minut), otwierane do wewnątrz.

    Piszę bo wszelkie rozwiązania które można znaleźć w internecie na temat wzmocnienia drzwi obejmują: wymianę zamków na lepsze, zamontowanie progu, zawias wewnątrz itd. Ale co mi po tym, skoro z jednej strony w drzwiach jest szyba (wystarczy uderzyć siekierą i już jest się w środku) a z drugiej płyta drewniana (wygląda solidniej, ale do niej wystarczyłaby tylko pięść).

    Chciałabym je jakoś wzmocnić, ale nie mam pojęcia jak. Opcja podwójnych drzwi nie wchodzi w grę we względu na układ mieszkania. Wymiana też nie za bardzo, bo moje drzwi stanowią jeden organizm z drzwiami sąsiada, wszelka ingerencja od razu byłaby widoczna, a chociaż sąsiad nie ma nic przeciwko, to konserwator zabytków w życiu by nie wyraził na to zgody.

    Czekam na wszelkie propozycje.

  2. #2

    Domyślnie

    Po co wzmacniać? Mam na klatce drzwi w całości szklane, to tylko umowna bariera, a jak nie masz możliwości ingerencji w drzwi to pozostają alternatywne rozwiązania np. kamera. Choć... może przymocować do wewn. str. drzwi kratę. Nie musi być pancerna, wystarczy, żeby wytrzymała kopnięcia.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, drzwi wejściowe do mieszkania to umowna bariera? Jakbym chciała umowną barierę, to powiesiłabym sobie zasłonę na drążku, ale nie wiem czy ubezpieczyciel który ma mi wypłacić odszkodowanie w przypadku włamania i kradzieży byłby z tego rozwiązania zadowolony. Z resztą wolałabym nigdy z tego ubezpieczenia nie skorzystać, stąd ten temat. Nie interesują mnie umowne bariery, chciałabym mieć solidne drzwi. Jeden z majstrów zarzucił pomysł naklejenia drugich drzwi na te które już są, ale nie wiem czy to mądre…. Cenowo pewnie już zupełnie nie.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma co się denerwować. Myślałam, że chodzi o drzwi do kamienicy.

    - Jakiej klasy zabytek, bo to determinuje czy całość jest pod ochroną, czy tylko zewnętrzna elewacja?
    - Ile pięniędzy chcesz przeznaczyć na wzmocnienie / remont?
    - Sąsiad może pokryć swoją część?
    - Zawiasy są dobrej jakości?
    - Pytałaś ubezpieczyciela ile będzie kosztować ubezpieczenie i jakie są wymogi w takiej sytuacji? Przy zwyczajowym ubezpieczeniu drzwi powinny być klatkowe, z bezpiecznym zamkiem.

    Swoją drogą drzwi na drzwi to całkiem dobry pomysł. Może rozwiązaniem byłoby szkło zbrojone, albo szyba z folią antywłamaniową nałożone na skrzydła. Z tego co czytałam to złodzieje raczej nie demolują drzwi (po co na zwracać na siebie uwagę), raczej rozwalają zamek.

    Pokaż zdjęcie, to może coś się wymyśli.

    tak działa folia antywłamaniowa

  5. #5

    Domyślnie

    Pod ochroną konserwatora jest dzielnica, więc mamy zakaz ingerencji w elewację i inne rzeczy tworzących klimat tej części miasta. Czy klatki schodowe też są częścią klimatu, tego nie wiem, ale wiem, że byle jakie drzwi tych gabarytów na zamówienie będą zdecydowanie ponad mój budżet + nie będą pasowały do oryginalnej zabudowy tak jak te pasują. Wizualnie te drzwi bardzo mi się podobają, dlatego też kręcę nosem na ich wymianę. Zawiasy w bdb stanie, wysoki próg przed wejściem zabezpieczający przed włamaniem, zamki oczywiście wymienię w swoim czasie. Ogólnie są bardzo masywne, problem jest tylko z panelami drewna na środku. Wklejam zdjęcie bardzo podobnych drzwi.

    Problem wynika z tego, że większość lokatorów tej kamienicy to były lub są osoby starsze. Osobom starszym zdarza się czasem zasnąć snem wiecznym w mieszkaniu, a stosowano tam zamki samozatrzaskowe. W związku z tym nawet mając klucz nie dało się ich otworzyć z zewnątrz, więc radzono sobie wybijając dziurę w całym tym prostokątnym panelu na środku skrzydła. U mnie zmarło 2 dziadków, w związku z tym w obu skrzydłach mam dziury, w jednej wstawioną szybę, w drugiej dyktę. Widzę, że wszyscy u nas tak mają i niezbyt wiele z tym robią, ale ja jednak chciałabym coś zaradzić, bo to naprawdę jest mało komfortowa opcja. Da się w ogóle w bezpieczny sposób załatać dziurę w drzwiach?

    Koszty oczywiście minimalne. Remont pochłania krocie, chciałabym zaoszczędzić jak najwięcej, ale wiadomo że na bezpieczeństwie nie zawsze warto. Aha, sąsiad też chce wyremontować swoje drzwi ale podobnie jak ja nie ma na to pomysłu.

    Kod html:
    http://spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/14/8d/79/stare-drewniane-drzwi-masywne-nekla-95429282.jpg
    Ostatnio edytowane przez kamieniczniczka ; 08-04-2017 o 21:10

  6. #6

    Domyślnie

    Drzwi można własnoręcznie oszlifować i pomalować, a miejsca gdzie jest dykta dodatkowo zabezpieczyć krata coś w ten deseń jak na zdjęciu tylko mniej fikuśnie. Mogę podać namiar na fachowca, który mi robił metalowe schody. Myślę, że dla niego zrobienie kraty z kilku płaskowników lub drutów nie będzie problemem. Ceny bardzo przyzwoite, a facet słucha co się mówi i współpracuje, albo można znaleść jakąś metaloplastykę.


  7. #7

    Domyślnie

    Przede wszystkim zacznij od pisemnej rozmowy z konserwatorem zabytków aby wypowiedział się w kwestii dotyczącej tego co możesz zrobić w zakresie drzwi, a czego nie możesz.
    Nie wiem jakie masz drzwi - najlepiej pokaż zdjęcie, to będzie coś łatwiej powiedzieć. Do tego przydałyby się ich wymiary. Kolejną rzeczą jaka może podnieść Ci bezpieczeństwo i nie jest koniecznie związana z drzwiami to jest założenie jakiegoś monitoringu na klatce schodowej. Koszty mogą zawierać się w przedziale do jakiś max 3 tysięcy za dobry sprzęt który będzie zdawał egzamin. Tu pytanie do konserwatora znowu czy w ogóle możesz coś takiego zrobić. Dalsze pytanie do sąsiadów czy by się nie dorzucili do takiego systemu, bo podniesie on bezpieczeństwo wszystkim.

    A co do samych drzwi - jak pisałem wyżej. Najpierw konserwator (NA PIŚMIE), później daj na forum zdjęcie i wymiary - inaczej nic się nie zdziała. Zależy mi najbardziej na tym abyś też uchwyciła miejsce połączenia Twoich drzwi i drzwi sąsiada, skoro piszesz, że jest to jakiś rodzaj integralnej konstrukcji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony