dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 56
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1116
  1. #261
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Projekt na instalację gazową się robi. W międzyczasie kontaktowałem się z cegielnią, która produkuje tradycyjną ceramikę, na którą się zdecydowałem. Jeździmy też po składach sprzedających pokrycia dachowe i próbujemy wybrać blachodachówke, ale już widzę, że nie będzie to wcale proste .
    Kolor mamy w zasadzie wybrany, ale mnogość powłok, ich rodzajów (mat, połysk), odcieni danego koloru w zależności od producenta nie ułatwia wyboru. Na chwilę obecną obejrzeliśmy produkty Ruukki, Pruszyńskiego i Budmatu. Zostały jeszcze Blachotrapez i Bratex.

  2. #262
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Nadal nie możemy się zdecydować na model blachodachówki. Rozważamy wybór z pomiędzy (kolejność nie jest przypadkowa):
    1. Pruszyński Tur

    2. Bratex Scandinavia

    3. Bud Mat Venecja

    4. Pruszyński Ren

    5. Blachotrapez Germania

    Może coś ktoś doradzi w kwestii wizualnej?
    Bo temat powłok, gwarancji itp. jestem mi znany.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blachotrapez.jpg
Wyświetleń:	709
Rozmiar:	32,3 KB
ID:	414800   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bratex- Scandinavia384.jpg
Wyświetleń:	705
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	414801   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pruszynski-ren.jpg
Wyświetleń:	704
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	414802   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pruszynski-tur.jpg
Wyświetleń:	706
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	414803   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	venecja_braz_wzor.jpg
Wyświetleń:	704
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	414804  

    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 12-06-2018 o 22:50

  3. #263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZKWJ

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Podkowa Leśna
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    10

    Domyślnie

    I na jaką ceramikę się zdecydowałes?

  4. #264

    Domyślnie

    Designem podoba mi sie najbardziej Bratex Scandinavia aczkolwiek jest dosyć zbliżony do Pruszyński, tylko wygląda ta blacha na bardziej masywną

  5. #265
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Designem podoba mi sie najbardziej Bratex Scandinavia aczkolwiek jest dosyć zbliżony do Pruszyński, tylko wygląda ta blacha na bardziej masywną
    No właśnie Tur i Scandinavia są dość podobne i również wizualnie są dla mnie faworytem jak narazie. Tur w Purmacie i Purlaku ma 30 letnią gwarancję na wszystko, Bratex ma niby dożywotnią na rdzeń (trudno mi sobie to wyobrazić) i 15-20 estetyczną.

  6. #266
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZKWJ Zobacz post
    I na jaką ceramikę się zdecydowałes?
    Jeśli chodzi o typ, to zdecydowałem się na ceramikę tradycyjną czyli MAX-a. Jestem po pierwszej, narazie telefonicznej rozmowie z gościem z Cegielni Plecewice (koło Sochaczewa), umówiliśmy się na rozmowę na żywo, myślę że się dogadamy.

  7. #267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Tur w Purmacie i Purlaku ma 30 letnią gwarancję na wszystko, Bratex ma niby dożywotnią na rdzeń (trudno mi sobie to wyobrazić) i 15-20 estetyczną.
    Przeczytaj warunki tych gwarancji. Na blachę widziałem tylko takie, gdzie wyłączenia są takie, że nie ma co na nią liczyć.

  8. #268

    Domyślnie

    Patrząc na problemy ludzi z dachówką roben czy creaton to problemy są podobne ...

  9. #269

    Domyślnie

    Ja nie chciałem blachy na dachu, więc mam od 5 lat dachówkę cementową - zero problemów.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  10. #270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Patrząc na problemy ludzi z dachówką roben czy creaton to problemy są podobne ...
    Znasz przypadek odrzucenia reklamacji, bo dachówka przeleżała trzy miesiące na budowie, brak śniegołapów czy właściciel nie robił przeglądów, zaprawek czy nie ma faktur za mycie dachu?

    9. W przypadku gdy Wyrób używany jest jako zewnętrzne pokrycie dachowe, to na powierzchni tego pokrycia
    obowiązkowo muszą być zamontowane śniegołapy lub bariery śniegowe produkowane przez Gwaranta.
    10. Montaż Wyrobu nastąpił zgodnie z polskimi normami, sztuką budowlaną, instrukcją montażu i zaleceniami
    Gwaranta, nie później niż w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu.
    [...]
    14. Gwarancja obowiązuje pod warunkiem wykonywania przeglądu i konserwacji dachu przez właściciela pokrycia
    dachowego. W celu zapobieżenia gromadzeniu się zanieczyszczeń mogących wpływać niekorzystnie na wygląd
    powierzchni pokrycia dachowego, należy zapewnić ich naturalne oczyszczanie dzięki opadom atmosferycznym.
    Niezależnie od naturalnego oczyszczania powierzchni dachowej w okresach co najmniej 1 raz na 2 lata należy
    dach umyć wodą z użyciem środków myjących o neutralnym PH. Przeprowadzona konserwacja dachu ( umycie
    wodą z użyciem środków) winna zostać odnotowana na otrzymanym odcinku karty gwarancyjnej oraz winna być
    potwierdzona poprzez wystawienie rachunku, faktury lub paragonu.
    15. Gwarancja obowiązuje gdy powstałe uszkodzenia są wyłącznie wynikiem wady jakościowej Wyrobu i nie
    wynikają z normalnego użytkowania. W przypadku stwierdzenia powstania miejscowych ognisk korozji, miejsca te
    będą niezwłocznie zabezpieczane przez uprawnionego z gwarancji warstwą farby ochronnej.
    16. Gwarancja ma zastosowanie, gdy część reklamowana stanowi minimum 5% całkowitej powierzchni
    zakupionego Wyrobu.
    17. Gwarancja nie obejmuje strony wewnętrznej blachy, ze względów technicznych i technologicznych.


    Gwarancja na blachę to sciema marketingowa (moze przy miedzianych czy tytanowych jest inaczej, ale tam cena powala) więc nie ma co na nią liczyć.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-06-2018 o 09:51

  11. #271
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Ja nie chciałem blachy na dachu, więc mam od 5 lat dachówkę cementową - zero problemów.
    Ja nad głową na poddaszu będę miał tony żelbetu, dodatkowe tony dachówki to byłoby już przegięcie dlatego nie rozważałem dachówki. A parametry powłok blach jak dla mnie są wystarczające.

  12. #272

    Domyślnie

    Bratex:

    GWARANCJA JEST WAŻNA POD WARUNKIEM, ŻE:
    1.
    Zakupiony asortyment był transportowany, przechowywany, zamontowany i konserwowany zgodnie z adekwatną dla wyrobu instrukcją
    montażu oraz „Technicznymi zalec
    eniami eksploatacji systemu dachowego” opracowanymi
    przez Bratex Dachy dostępnymi w miejscu zakupu, a także w serwisie internetowym pod adresem www.bratex.pl.
    2.
    Wyrób zamontowany został na obszarze Europy na wysokości nieprzekraczającej 900 metrów nad poziom
    em morza. Jeśli instalacji dokonano powyżej tej wysokości okres gwarancji ulega skróceniu o połowę.
    3.
    Do montażu wyrobów z blach stalowych użyto atestowanych ocynkowanych wkrętów samowiercących z powłoką cynku o grubości minimu
    m 12μm albo wkrętów ze stali ni
    erdzewnej bądź z aluminium dla wyrobów z blach
    „aluminiowych”.
    4.
    Dach, inne powierzchnie pokryte blachą lub systemy rynnowe są corocznie zmywane i konserwowane w sposób fachowy, bez użycia ś
    rodków ściernych lub działających agresywnie (Kupujący ma obowiązek
    prowadzić rejestr
    konserwacji systemu dachowego i przedstawić go na żądanie Bratex Dachy).
    5.
    Ogniska korozji powstałe wskutek instalacji lub eksploatacji blachy będą niezwłocznie zabezpieczone warstwą farby ochronnej z
    godnie z
    „Instrukcją malowania produktu”
    zawartą w dokumencie „Techniczne zalecenia eksploatacji
    systemu dachowego”.
    6.
    Wyrób jest eksploatowany w środowisku, którego warunki nie powodują przyspieszonej korozji i brak jest czynników oddziałujący
    ch niszcząco na wyrób, takich jak na przykład: duża za
    wartość chlorku w powietrzu, związki
    chemiczne, dym, popioły, pył cementowy, odchody zwierzęce.
    Gwarancja funkcjonalna
    zachowuje ważność
    , jeśli po upływie okresu gwarancji koloru
    (o ile została udzielona)
    , ale przed końcem gwarancji funkcjonalnej wszelkie
    uszkodzenia powłoki lakierniczej takie jak pękanie lakieru, łuszczenie,
    odpryski zostaną niezwłocznie zabezpieczone warstwą farby zgodnie z „Instrukcją malowania produktu” zawartą w dokumencie „Tec
    hniczne zalecenia eksploatacji systemu dachowego”. Jest to
    niezbędny warunek utrzymania gwarancji
    funkcjonalnej.


    także są też "normalniejsze" gwarancje.

  13. #273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    1.
    Zakupiony asortyment był transportowany, przechowywany, zamontowany i konserwowany zgodnie z adekwatną dla wyrobu instrukcją
    montażu oraz „Technicznymi zaleceniami eksploatacji systemu dachowego”

    [...]
    Dach, inne powierzchnie pokryte blachą lub systemy rynnowe są corocznie zmywane i konserwowane w sposób fachowy
    [...]
    Ogniska korozji powstałe wskutek instalacji lub eksploatacji blachy będą niezwłocznie zabezpieczone warstwą farby ochronnej z
    godnie z „Instrukcją malowania produktu” zawartą w dokumencie „Techniczne zalecenia eksploatacji systemu dachowego”.
    [...]
    wszelkie uszkodzenia powłoki lakierniczej takie jak pękanie lakieru, łuszczenie, odpryski zostaną niezwłocznie zabezpieczone warstwą farby zgodnie z „Instrukcją malowania produktu” zawartą w dokumencie „Techniczne zalecenia eksploatacji systemu dachowego”. Jest to
    niezbędny warunek utrzymania gwarancji funkcjonalnej.



    także są też "normalniejsze" gwarancje.
    Co tu normalniejszego? Też musisz dach myć fachowo, robić przeglądy, zaprawki. A do tego gwarancja odwołuje się do kilku innych dokumentów wymagając ich przestrzegania. A tam na przykład

    Transport, przechowywanie oraz przenoszenie
    1. Wyrobów z blachy ciętych na dowolną długość nie należy przechowywać w stanie dostawy (towar w paczce lub związany) dłużej niż dwa tygodnie. [...]Blachodachówki modułowe mogą być przechowywane w fabrycznym opakowaniu do 3 miesięcy.

    20. Po zakończonym okresie zimowym należy spryskać dach jednym z dostępnych i nieagresywnych myjących środków oraz spłukać. Szczególną uwagę należy zwrócić aby mech i osad z komina nie zalegał na powierzchni pokrycia

    21. Występujące zjawisko porastania dachu mchem, pleśnią lub glonami (w szczególności na blachach z powłoką matową) jest procesem naturalnym i zależnym od okoliczności środowiskowych (drzewa, cień, strona północna, stawy). Zalecamy systematyczne mycie dachu.
    22. Potencjalny problem „korozyjnego pełzania brzegów”, którego nie obejmuje gwarancja jest procesem naturalnym dla stali ocynkowanej ogniowo narażonej na działanie czynników zewnętrznych. Objawia się rdzewieniem krawędzi i nie jest w żadnym przypadku powiązany z nieodpowiednią jakością

    Cytaty z TECHNICZNE ZALECENIA EKSPLOATACJI SYSTEMU DACHOWEGO

    Różnica taka, że te obostrzenia i wyłączenia są lepiej ukryte.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-06-2018 o 12:33

  14. #274
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Żonie jeszcze Ruukki finnera się podoba, ale najpewniej nie będziemy brać jej pod uwagę. Natomiast dzisiaj pani wyceniająca Tura jak zobaczyła dach zapytała dlaczego nie chcę klasycznej blachodachówki w pasach ciętych na wymiar o takich samych przetłoczeniach (Gryf). Tańsza, łatwiej układać, podobno same zalety . Już sam nie wiem.

  15. #275
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dzisiaj przed pracą byłem w sklepie z pompami i akcesoriami. Kupiłem rurę PE 32, głowicę do studni, złączki, mufy i kolanka. W weekend planuję skończyć z partyzanckim rozwiązaniem polegajacym na pobieraniu wody że studni za pomocą węża ogrodowego.

  16. #276

    Domyślnie

    Zrobiłem tak samo u siebie. Do tego 200l hydrofor z czujnikiem ciśnieniowym za 120zł z OLX żeby nie wtykać i wyciągać w kółko wtyczki.

    btw. mam bardzo dobrego koparkowego z Twojej okolicy. Ekipa go w kółko chwali. Jak będziesz chciał kontakt, to pisz na priv.

  17. #277
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dzięki, możesz napisać na priv, bo ja jeszcze żadnego kontaktu do koparkowego nie mam

  18. #278
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dzisiaj otrzymałem projekt instalacji gazowej wraz z kompletem dokumentów do złożenia w Starostwie.
    Jeszcze raz wielkie dzięki dla @ZKWJ za namiary na projektanta

  19. #279
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZKWJ

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Podkowa Leśna
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Dzisiaj otrzymałem projekt instalacji gazowej wraz z kompletem dokumentów do złożenia w Starostwie.
    Jeszcze raz wielkie dzięki dla @ZKWJ za namiary na projektanta
    Cieszę się, że poszło dobrze , wymiana kontkatów jest zawsze przydatna!

  20. #280
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    zamiescisz zdjecia z prac ? U siebie mam rure 32mm jako studnie i nie wiem jak to ugryźć. Czy hydrofor moge do niej podpiac czy powinienem wpuscic wąż na dno ?

Strona 14 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony