dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 56
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1116
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    W weekend postanowiłem załatwić formalności związane z wycinką sosen na drewno budowlane i dębów na wykończenie. Ze Starostwa wziąłem wypis dla 3 działek leśnych, następnie spotkałem się z leśniczym celem ocechowania. Oprócz tego spotkanie z drwalem i właścicielem tartaku, w którym drewno będzie przecierane.
    W miedzy czasie dostałem telefon z mojego Starostwa, że wniosek o PnB został zweryfikowany pozytywnie przez Panią Inspektor i czeka na podpis Naczelnika. Od chwili złożenia wniosek był procesowany niewiele ponad tydzień, więc jestem pozytywnie zaskoczony.
    Dzisiaj rano kolejny telefon - tym razem od architektki, z informacją, że wniosek został zakwestionowany przez Naczelnika, z powodu przekroczenia linii zabudowy schodami. Niedawno pisał Slawko123, że mogą być z tym problemy. I okazało się, że są. Urzędniczka powiedziała, że jeśli nie chcemy decyzji obligującej nas do zmian, co wydłuży proces uzyskiwania pozwolenia o 30 dni, mamy czas do godziny 18 na poprawienie planu zagospodarowania i będzie decyzja pozytywna. Po 15 minutach architektka odebrała ode mnie nową mapkę i zabrała się do roboty. Ciekawe czy się wyrobi...
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 26-03-2018 o 14:21

  2. #202

    Domyślnie

    Powodzenia! Jak widać są urzędy gdzie można szybko i sprawnie. I nawet wiedzą do czego telefon służy.

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Podobno decyzja wydana po poprawce leży już na biurku Naczelnika
    Jestem bardzo zadowolony z pracy urzędników Starostwa i oczywiście naszych architektów za wykonaną pracę i za szybkość reakcji na problemy

  4. #204

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    No przesunęli chatę, żeby schody nie wchodziły przed linię zabudowy. To o czym pisałeś wcześniej, że u Ciebie też tak interpretują.

  6. #206

    Domyślnie

    tak myślałem

    wszędzie tak interpretują bo takie są przepisy prawa


  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chciałbym żeby u mnie urzędy tak pracowały, musiałem podzielić działki, geodeta zrobił podział, złożył dokument po 3 tygodniach dowiedziałem się ze były błędy i odesłali projekt, teraz znów trzeba czekać aż minie 2 tygodnie wydadzą decyzję, potem wyślą do gminy a potem 2 tygodnie na uprawomocnienie....na wszystko jest czas....a ja go nie mam
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  8. #208
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    tak myślałem

    wszędzie tak interpretują bo takie są przepisy prawa
    Niezupełnie, na sąsiedniej działce facet ma schody przed linią zabudowy, urzędnik uznał, że wystarczy lico ściany frontowej w linii zabudowy ustawić, ja się tym zasugerowałem bo chciałem jak najwięcej ogrodu z tyłu domu, ale u mnie nie przeszło, bo decyzję podpisywał inny. Nie ma tematu - nie będę o 155 cm z urzędami wojował. Jest dobrze

  9. #209

    Domyślnie

    Ktoś popełnił błąd , dlatego dali mu zgodę. W Twoim przypadku też tak było, ale ktoś kto podpisuje tym razem sprawdził i wychwycil błąd. Teraz Ty będziesz spał spokojnie a sąsiad nie. Chyba, że decyzję dostał zanim pojawił się MPZP.

  10. #210
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    To jest bardziej zagmatwane. Wg planu zagospodarowania schody zewnętrzne tak samo jak podjazdy mogą wystawać przed linię zabudowy, z tym że nad moimi schodami jest daszek podparty słupami. Gdyby nie był podparty słupami tylko wisiał w powietrzu, był podparty odkosami w ścianie lub nad schodami był balkon to by przeszło.

  11. #211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cześc, Kemot - jak ostatecznie wyjdzie u Ciebie wysokość poziomu zero względem gruntu? Z ciekawość zapytam jeszcze - masz płaską działkę i robiłeś projekt indywidualny - nie brałeś pod uwagę zrobienia płyty zamiast tradycyjnych ław?

  12. #212
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cześć, mam zaplanowane 3 schody po 15 cm jeśli o to pytasz. Płyty nie rozważałem.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 27-03-2018 o 16:42

  13. #213
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Wszystkie materiały na SSO mam już wybrane, pozostała kwestia dachu. Po wstępnym rekonesansie na pewno wybierzemy rynny i rury spustowe metalowe oraz okna dachowe Fakro. Nie możemy się zdecydować w jaki sposób wykańczać kominy - klinkier czy tynk w kolorze elewacji, a może obłożenie takim samym materiałem jak cokół. No i wielką niewiadomą jest wybór blachodachówki modułowej. Obejrzałem kilka produktów różnych producentów, ale trudno się zdecydować. Może ktoś z Was jest na bieżąco w temacie aktualnej oferty i mógłby się podzielić opiniami?

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Tylko nie bierz z Pruszyńskiego mieliśmy sporo problemów z nimi. Blacha nie trzymała wymiarów, ńie schodziła się większa partia materiału, niby różnica 2mm a na kilka rzędów to jużbył problem ze złożeniem według wzorów katalogowych. Reklamowaliśmy zima się zbliżała a spec, który przyjechał powiedziłą, że inna metoda się ja układa nie taką jak w katalogu, i po jakimś czasie przyszła do nas fakturka za dodatkowe prace, które rzekomo wykonał na dachu, a których w ogóle nie robił i musielismy płacić 535zł za tę usługę. Nic nie moglismy zrobić, firma tutejsza u której zamawialiśmy tę blachę wystapiła do sądu i przegraliśmy, bo nie mielismy dowodów na to. A że sprawa nie toczyła się z tym rzekomym specjalistą to przegralismy. I tak to wyglada, że w polsce to sami naciągacze i wyłudzacze jak ktoś się buduje. Tyle w temacie, strach co kolwiek reklamować.

  15. #215
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Hmm, no właśnie jeden z kilku modeli, które rozważam jest blachodachówka Ren z Pruszyńskiego.

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Życie bywa nieprzewidywalne - jestem zmuszony szukać nowej ekipy do budowy domu...

  17. #217

    Domyślnie

    O szlag.... ciężko będzie Wszystkie dobre ekipy są na pewno od dawna zarezerwowane, więc jak kogoś znajdziesz, patrz im na ręce.

    Jakby co mogę dać kontakt do człowieka od pokrycia dachu - uratował mnie w zeszłym roku jak dach zaczął lekko przeciekać, naprawdę zrobił solidne wrażenie. Ewentualnie jeszcze mam gościa od ogrodzeń, ale to dla Ciebie za wcześnie

    Tak czy inaczej, trzymam kciuki!
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  18. #218
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Mój majster zmarł nagle
    Byłem umówiony na marzec 2019 więc myślę że znajdę inną ekipę, chociaż łatwo nie będzie, bo mam wymaganie murowanego stropu nad poddaszem, a u nas to niezbyt popularne rozwiązanie. Miałem robić strop z dziurawki, bednarki i dwuteowników (tzn
    Kleina), ale drugiej ekipy, która to wykonuje nie znajdę - zostanie zwykły monolit żelbetowy. Do dachu mam już zaklepaną ekipę dekarzy, o dalszych pracach na tym etapie jeszcze nie myślę.

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    W dniu 08.03.2018 architekt złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, pozwolenie zostało wydane 28.03.2018, a dzisiaj listem poleconym przyszła decyzja o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę przez Starostę.

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Ekipa od dachu zaklepana. W weekend spotykam się z potencjalnym wykonawcą murarki, za dwa tygodnie z kolejnym.

Strona 11 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony