dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 56
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1116
  1. #221
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Mam ekipę do budowy, zaklepana na marzec/kwiecień 2019

  2. #222

    Domyślnie

    Gratuluję ogromnie i cieszę się razem z Wami
    Przy okazji witam się w dzienniku, bo chyba jeszcze się tu nie odzywałam? Ale poczytuję sobie po cichu
    Pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gratuluje ale mamy takie czasy że podpisz z nimi umowę notarialną, i niech wpłacą zaliczkę jeśli odmówią roboty kasa im przepadnie takie czasy....dopóki nie przykryją dachem nic nie jest pewne....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  4. #224

    Domyślnie

    zaliczka nie przepada, to zadatek przepada lub trzeba zwrócić w podwójnej wysokości. Zaliczkę zawsze trzeba oddać.

    Dziś ekipa jest, za rok może nie istnieć.


  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dzięki. Z podpisywaniem umowy notarialnej z ekipą się jeszcze nie spotkałem. A Wy w jaki sposób zaklepywaliście ekipy?

  6. #226

    Domyślnie

    Heh... ja na gębę przebąkiwałam coś o umowie, żebyśmy mieli jasność, ale jakoś nie doszło do skutku. Budowlańcy, hydraulicy i elektryk - bez umów. Znajome ekipy. Reszta wszystko na umowy.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #227

    Domyślnie

    pierwszą ekipę miałem na umowę, ale nie wywiązała się z dzieła, reszta wszystko na gębę i nie było problemu. Na umowę miałem jeszcze dekarzy i tych od okien i drzwi, ale to miejsca w których kupowałem materiał, niejako materiał z usługą.


  8. #228
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Heh... ja na gębę przebąkiwałam coś o umowie, żebyśmy mieli jasność, ale jakoś nie doszło do skutku. Budowlańcy, hydraulicy i elektryk - bez umów. Znajome ekipy. Reszta wszystko na umowy.
    W zasadzie ekipa do SSO to też w pewnym sensie znajomi, polecił mi ich dekarz, który bardzo dobrze zna się z moim tatą. Na miejscu okazało się, że kierownik ekipy jest mężem mojej koleżanki z liceum. Tego, że nie zrezygnują z wykonania usługi jestem pewien, a na wypadki losowe (tak jak śmierć mojego poprzedniego majstra) to żadna umowa nie pomoże.

  9. #229
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Namiary na firmy wykonujące ocieplenia pianką PUR działające w powiecie pruszkowskim mile widziane

  10. #230
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Mam oferty z 4 firm na wykonanie natrysku pianką otwartokomórkową o lambdzie 0037 warstwą 25 cm. Zakres cen od 62,5 do 75 zł brutto za m2.
    Już definitywnie rozmyśliłem się że styropianu i wełny. Majster obniży krokwie, bo przy piance nie trzeba tyle miejsca co przy wełnie, na to konto podniesiemy odrobinę ściankę kolankową.

  11. #231

    Domyślnie

    Zastanów się, czy watro obniżać krokwie przy pianie. I czy jednak nie zrobić natrysku o grubości 30 cm. Nie wiem, czy widziałeś moje przeboje z pianą, ale jeszcze walczę ze ścinaniem nadmiaru No i właśnie powtarzałam natrysk, aby zwiększyć grubość izolacji ponad 30 cm grubości.
    Jak będziesz miał więcej przestrzeni między krokwią a przyszłymi stelażami pod zabudowę g-k, nie będziesz miał ryzyka, że nadmiar piany trzeba ścinać. Zostawisz tak, jak jest. I nie daj sobie wmówić, że ze stelażami nakręconymi na wieszaki, łatwiej jest pianować. Masakra!!! U mnie nakręcili stelaże, mimo, że prosiłam, aby tego nie robili Dzisiaj, na pewno kazałabym to rozbierać przed natryskiem.
    Jaką masz wysokość krokwi??
    Pamiętaj, że na krokwiach też musisz coś psiknąć. A jak będziesz chciał zostawić miejsce na oświetlenie podtynkowe na suficie, to może być ciasno.
    Ja, po zwiększeniu grubości piany, mam izolację na równi ze stelażami od g-k. Oświetlenie podtynkowe nie wejdzie. Wlazłoby, gdybym zrobiła miejsce w izolacji, ale nie chcę wycinać otworów w pianie
    Powodzenia!!!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #232
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cześć, ja mam zupełnie inną sytuację gdyż będę miał strop żelbetowo-ceramiczny nad poddaszem, czyli patrząc od dołu - 10 cm betonu/dziurawki, 15 cm pianki, krokwie z 10 cm pianki pomiędzy nimi, pustka 5 cm, deskowanie lub membrana, blachodachówka. Dawanie więcej niż 25 cm pianki nie ma uzasadnienia.

  13. #233
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Dlaczego zrezygnowałeś ze styro? Natrysk pianki będziesz robił w jednym procesie po położeniu więźby, czy w dwóch etapach?
    Jak ma się cenowo pianka do grafitowego styro?

  14. #234
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Nie wiem, to już zostawiam do decyzji ekipie od pianki - czy można jednorazowo natrysnac 25 cm czy nie. Pewnie taniej wyszłoby szarym styro (nie liczyłem dokładnie o ile - szacunkowo styro+wełna+robocizna powinno się zamknąć w 50zł/m2), ale moja ekipa murarzy nie preferuje ocieplania betonowych skosów styropianem, nie mają doświadczenia w tym więc i ryzyko błędów wykonawczych większe. Wątpię czy byliby tak precyzyjni i bawiliby się w docinanie, upychanie styropianu w każdą szczelinę itp. Zakładam że natrysk będzie dokładniejszy.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 11-05-2018 o 11:18

  15. #235

    Domyślnie

    U Ciebie natrysk będzie od góry?? Najpierw izolacja, później poszycie dachu??
    Ja styro nie brałam pod uwagę, ale wełna nie chciała wyjść taniej niż piana. Robocizna liczona podwójnie, do tego materiał i cena spora. Tak jak szanse na mostki
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  16. #236
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Tak izolacja od góry, coś jak tutaj:

    Ekipa stawia krokwie zachowując szczelinę pomiędzy stropem, a dolną krawędzią krokwi około 15 cm i to miejsce wypełniane będzie pianką.
    Wg moich obliczeń ocieplenie styropianem plus wełna powinno wyjść ok. 10-15 zł taniej na metrze kwadratowym. Ale to są szacunki, finalnie być może różnica byłaby mniejsza.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 11-05-2018 o 11:55

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Są jacyś użytkownicy, którzy mają piankę na stropie żelbetowym? Nie będzie się z tym nic dziać za 10-20 lat? Ja rozważam albo styro albo piankę, ale jakoś zabezpieczony klejem i siatką styro bardziej do mnie przemawia...
    Poza tym na poziomej części stropu chcę mieć strych, a z pianką jakoś sobie tego nie wyobrażam.

  18. #238
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dwóch na trzech wykonawców SSO, których robią lane skosy rekomendowali mi piankę.

  19. #239

    Domyślnie

    kemot_p: z ciekawości zapytam o koszt takiego tartaku z Twoim drewnem. Jak to jest rozliczane i jaki jest koszt czegoś takiego?

  20. #240
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Pytasz o pozyskiwanie drewna z własnego lasu?
    Koszt wycięcia drewna ok 50 zł/m3, koszt przetarcia 100-110 zł/m3. Są tartaki taśmowe, mobilne, które przyjeżdżają do domu klienta - ja miałem ofertę takiego tartaku po 70 zł/m3, ale we własnym zakresie musiałbym załatwić traktor do ciągnięcia bali i 2 osoby do pomocy.

Strona 12 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony