dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 56
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1116
  1. #241

    Domyślnie

    Pozyskiwanie to wiem. Jak jest miejsce to można i samemu pozyskać Co zawiera właściwie te 100-110 zł/m3?

  2. #242
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Pozyskiwanie to wiem. Jak jest miejsce to można i samemu pozyskać Co zawiera właściwie te 100-110 zł/m3?
    Przetarcie materiału na elementy zgodnie z projektem i załadowanie drewna na samochód.

  3. #243

    Domyślnie

    Czyli przecierali nie miejscu ścinki?

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Nie w tartaku oddalonym od lasu o 5-6 km.

  5. #245

    Domyślnie

    Ok, dzięki za info. Pytam, bo miałem ostatnio kilka m3 sosny, ale wychodzi, że moim przypadku nie miałoby to raczej sensu.

  6. #246
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Trzeba też założyć, że drewno nadające się do użycia to około 70% z dłużycy. Reszta odpad.

  7. #247
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dzisiaj odebrałem że Starostwa decyzję o udzielenie PnB wraz z dwoma egzemplarzami projektu. Przy okazji opieczętowano mi dziennik budowy. W najbliższym czasie planuję spotkanie z wybranym KB, chcę porozmawiać o szczegółach współpracy i kilku drobiazgach do zmiany podczas budowy, m.in. o likwidacji nieszczęsnego kanału WG w salonie, o czym niedawno pisałem.
    Czy podpisywaliście z waszym KB umowę?

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Czy podpisywaliście z waszym KB umowę?
    My nie. Na początku współpracy ustaliliśmy mailowo wszystkie szczegóły i trzymamy się tego.
    No ale nasz kierbud jest polecany na forum przez wiele osób i z przyjemnością będziemy polecać go kolejnym inwestorom.

  9. #249
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Mam zagwozdke. W projekcie domu jest przewidziana i zaprojektowana instalacja gazowa. Pomimo tego muszę wykonać dodatkowy projekt i uzyskać dodatkowe pozwolenie na budowę przyłącza gazowego. Projektant przyłącza gazowego (od skrzynki w granicy do domu) twierdzi, że on musi też narysować w swoim projekcie instalację wewnętrzną gazu, mimo, że jest ona w projekcie domu. Czy tak jest rzeczywiście? Po co jeszcze raz projektować instalację w domu? Spotkał się ktoś z Was z takimi zasadami?

  10. #250

    Domyślnie

    Takie są wymogi, ja też miałem dodatkowy projekt gazowy.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  11. #251
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Takie są wymogi, ja też miałem dodatkowy projekt gazowy.
    Na instalację wewnątrz budynku też? Czy tylko od skrzynki w granicy do ściany domu?

  12. #252

    Domyślnie

    Hmm.... chyba na planu parteru domu było rozrysowane do których miejsc gaz jest doprowadzony. W moim przypadku - do kotłowni i do kuchni.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  13. #253
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    I na podstawie tego projektu trzeba występować o drugie pozwolenie na budowę?

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Mam zagwozdke. W projekcie domu jest przewidziana i zaprojektowana instalacja gazowa. Pomimo tego muszę wykonać dodatkowy projekt i uzyskać dodatkowe pozwolenie na budowę przyłącza gazowego. Projektant przyłącza gazowego (od skrzynki w granicy do domu) twierdzi, że on musi też narysować w swoim projekcie instalację wewnętrzną gazu, mimo, że jest ona w projekcie domu. Czy tak jest rzeczywiście? Po co jeszcze raz projektować instalację w domu? Spotkał się ktoś z Was z takimi zasadami?
    Ja nie. Miałam rozrysowaną instalację w projekcie domu od skrzynki do kotła gazowego.
    I do tego jeden DB.
    Robili mi jedynie projekt do skrzynki, ale to w kosztach przyłącza.

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ja nie. Miałam rozrysowaną instalację w projekcie domu od skrzynki do kotła gazowego.
    I do tego jeden DB.
    Robili mi jedynie projekt do skrzynki, ale to w kosztach przyłącza.
    Ja w projekcie mam tylko to co w budynku. Czy linii od skrzynki do domu nie można zrobić na zgłoszenie (oczywiście z projektem)?

  16. #256
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZKWJ

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Podkowa Leśna
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ja w projekcie mam tylko to co w budynku. Czy linii od skrzynki do domu nie można zrobić na zgłoszenie (oczywiście z projektem)?

    Ja też się na to nadziałem tzn zlozylem wniosek o pozwolenie na budowe domu a jak bym dopisal ze na budowe domu i instalacji gazu to bym miał 2w1 ale niestety musiałem zrobic osobny projekt instalacji gazu i taki sam tryb jak przy PNB dla domu. Jednak bardzo szybko poszlo 2 tygodnie i pozwolenie gotowe. w sumie dobrze wyszlo bo troche przeprojektowalem przebieg gazociagu.

  17. #257

    Domyślnie

    U nas jest podobnie.
    Spójrz na treść PnB - jeśli masz w treści wspomnianą instalację gazową to nie masz problemu.
    My niestety wpisaliśmy we wniosku tylko "budowę domu jednorodzinnego" i takie pozwolenie otrzymaliśmy.
    Teraz musimy złożyć nowy wniosek na budowę instalacji gazowej

  18. #258
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZKWJ Zobacz post
    Ja też się na to nadziałem tzn zlozylem wniosek o pozwolenie na budowe domu a jak bym dopisal ze na budowe domu i instalacji gazu to bym miał 2w1 ale niestety musiałem zrobic osobny projekt instalacji gazu i taki sam tryb jak przy PNB dla domu. Jednak bardzo szybko poszlo 2 tygodnie i pozwolenie gotowe. w sumie dobrze wyszlo bo troche przeprojektowalem przebieg gazociagu.
    Witam sąsiada z Podkowy. Kontaktowałem się wczoraj ze swoim architektem, który przygotowywał dokumentację do uzyskania PnB domu. On nie ma uprawnień do projektowania instalacji gazowych, więc nie było szans zrobić tego na jednym pozwoleniu.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 22-05-2018 o 06:36

  19. #259
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    U nas jest podobnie.
    Spójrz na treść PnB - jeśli masz w treści wspomnianą instalację gazową to nie masz problemu.
    My niestety wpisaliśmy we wniosku tylko "budowę domu jednorodzinnego" i takie pozwolenie otrzymaliśmy.
    Teraz musimy złożyć nowy wniosek na budowę instalacji gazowej
    Wiedziałem, że będę musiał robić drugi projekt na gaz, zdziwiło mnie tylko, że jeszcze raz będzie rysowana instalacja wewnętrzna. Ale skoro są takie przepisy, co więcej koszt projektu taki sam bez względu na to czy zaprojektowana linia kończy się na ścianie budynku, czy przy kuchence, to nie ma sobie czym głowy zawracać.

  20. #260
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Jestem po rozmowie telefonicznej z projektantem sieci gazowych. W przyszłym tygodniu przekazuję mu dokumenty i będzie tworzył projekt.

Strona 13 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony