dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 56
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1116
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli jednak zajawiles się na lane skosy?Ja co jestem na budowie to utwierdzam się w przekonaniu że to był dobry wybór.Ale cały efekt będzie jak powstanie dach i założą okna dachowe.

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Tak, tak do lanych skosów przekonałem się już dawno, trochę mnie lokalne ekipy zbily z tropu bo to u nas mało popularna technologia - prawdopodobnie zatrudnię jakąś ekipę przyjezdną

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Projekt się robi, a ja w międzyczasie zastanawiam się nad optymalnym wykorzystaniem działki w kontekście garażu. Może, biorąc pod uwagę sposób korzystania z aut, zdecydować się na garaż, w którym samochody stoją jeden za drugim. Tylko czy taki wąski, długi budynek będzie dobrze wyglądał...

  4. #64

    Domyślnie

    Moi rodzice mają taki garaż i to jest pomyłka. Jak "stoisz z tyłu" i przyjedziesz pierwszy musisz stanąć na zewnątrz, a potem wyjść i wjechać do garażu. Szczególnie super jest w zimę

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    No i architekt przysłał koncepcję rzutów parteru i poddasza.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-page-001.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	399720

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-page-001.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	399721

    W zasadzie mamy to, czego oczekiwaliśmy

  6. #66

    Domyślnie

    Witam się w dzienniku.
    Pozwolę sobie skomentować rzuty
    1. Kuchnia celowo całkowicie zamknięta na salon ? Jeśli tak, może warto pokusić się o fajne stylowe drzwi przesuwne do salonu ? A może i wstawić 2 pary, jedne w otworze które już są w projekcie a drugie jak poniżej. Dzięki temu zostawiacie sobie możliwość otwarcia salonu i połączenia go z kuchnią, jednocześnie mogąc ją odizolować, wedle gustu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-page-001.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	399764

    2. Łazienka na dole będzie ciut mała. Może dobrym pomysłem byłoby powiększenie łazienki kosztem pokoju? W tej chwili to wejście do pokoju poprzez załamanie ściany i tak nie będzie wykorzystane.
    3. W kuchni próbowałbym wygospodarować jaką małą spiżarnie. Sama kuchnia jest spora, myślę, że to miejsce powinno się znaleźć.
    4. Przy rezygnacji z bidetu i lekkim przeorganizowaniu ustawienia w górnej łazience możecie jeszcze pokusić się o prysznic.
    5. Jeżeli pokój 1/5 jest dedykowany dla dziecka/gości a 1/2 jako wasza sypialnia, to zmieniłbym je miejscami, tak by sypialnie całkowicie odseparować od pozostałych pomieszczeń.
    6. Dorzuciłbym okno dachowe nad schodami.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Witam i dziękuję za zainteresowanie.
    Tak, kuchnię chcieliśmy maksymalnie dużą i zamknięta na salon - spiżarkę planujemy pod schodami - to pomysły żony w które ja nie ingeruję. Tam gdzie narysowałeś przesuwane drzwi będzie telewizor i biblioteczka, a od strony kuchni narożna ława kuchenna i duży stół.
    Co do poddasza - mamy dwójkę dzieci, architekt zaplanował jako ich pokoje pomieszczenia 1/3 i 1/5, a dla nas 1/2, ale myślę że damy wybór chłopakom z sugestią, żeby wzięli pokoje 1/3 i 1/2, gdyż one są od południa . Wanna na rzucie to też fantazja architekta - my chcemy prysznic. Teraz zobaczyłem, że na rzucie jest błąd - pomieszczenie 1/4 ma być garderobą, a 1/7 pralnią. Okno nad schodami - dobry pomysł. A może świetlik?

  8. #68

    Domyślnie

    To będzie większa garderoba, słusznie.
    Jeśli odpowiada Ci światło świetlika to można. Ale jeśli jest dostęp do połaci dachu, to moim zdaniem lepiej wstawić okno.
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Ja ogólnie nie jestem fanem okien połaciowych, zastanawiam się nawet czy nie zrezygnować z tego w garderobie

  10. #70

    Domyślnie

    Z garderoby wyrzuć po co tam okno? I wstaw je na schody, tam bedziesz częściej biegał.

  11. #71

    Domyślnie

    Ogólnie rozkład jest funkcjonalny i trudno cokolwiek zarzucić całemu układowi pomieszczeń

    Aczkolwiek wrzucę łyżkę dziegciu - bo uważam, że na dole będzie trochę ciasno, właściwie wszystkie pomieszczenia są dla mnie ciut małe, a już dolna łazienka to bardzo ciasna

    W moim domu salon i kuchnię projektowaliśmy wg następujących kryteriów:
    1) kuchnia otwarta na salon lecz wyraźnie oddzielona (litera L)
    2) wygodne miejsce na dużej sofie narożnej na wprost ściany TV i ekranu projekcyjnego ORAZ z dobrym widokiem kominka
    3) jadalnia z tyłu, za sofą, na wprost kuchni (łatwo nakryć i sprzątnąć stół)

    Salon ma 35 m2, kuchnia 14 m2. I teraz uważam, że salon powinien mieć co najmniej 40 m Uważam, że Twoja jadalnia będzie ciasna, salon również jak przyjdzie więcej gości. Popatrz na to funkcjonalnie: Twój salon ma 16 m2 i do tego jadalnia 12 m2. A kominek sporo jeszcze Ci pomniejszy salon bo kominek tak fajnie i skromnie to tylko na rysunku wygląda a w realu zabiera sporo miejsca

    Nie dało się u nas zrobić okna na klatce schodowej (szkoda). Nie mamy również pralni, ale za to nasza główna łazienka ma jakieś 20 m2 po podłodze więc jakoś dajemy radę.

    Bardzo dobrze, że znalazłeś miejsce na garderobę - ale uważam, że to będzie za mało, zwłaszcza że kotłownia też nieduża i brak innych pokojów gospodarczych. Myśmy wygospodarowali 2 duże garderoby i pokój pod schodami - i teraz myślę, że można było jeszcze zrobić jedną garderobę kosztem ogromnej głównej sypialni.

    To takie uwagi na gorąco, trochę chaotycznie, ale może coś się przyda. Mam już perspektywę 4 lat mieszkania w domu i najbardziej jednak brakuje: 1) podwójnego garażu w bryle 2) światła naturalnego na schodach 3) dużego pokoju gospodarczego np. przy kotłowni

    Więc jeśli możesz, to doświetl schody jakimś oknem, w garderobie też się przyda okno. W ogóle uważam, że jak już się buduje dom to KAŻDE pomieszczenie powinno mieć dostęp do światła naturalnego, o ile to tylko możliwe.

    Trzymam kciuki!
    Ostatnio edytowane przez cypryski ; 31-10-2017 o 07:44
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cześć, dzięki za odwiedziny.
    Logując się na forum i zaczynając szukać projektu miałem trochę inne założenia. Jednak to przemyśleniach, obejrzeniu kilku domów znajomych, kuzynów stwierdziliśmy, że celujemy w dom średniej wielkości, około 150 mkw netto stąd takie, a nie inne powierzchnie pomieszczeń - dom wydaje mi się optymalny dla 4, a w przyszłości pewnie dla 2 osób (chociaż różnie w życiu bywa).
    Klatkę rzeczywiście doświetlę oknem, pytanie tylko, jak takie okno myć Dolną łazienkę ewentualnie powiększymy na etapie murowania ścian działowych.
    Garaż będzie wolnostojący, z drewutnią, miejscem na narzędzia, meble ogrodowe, itp - w jednej bryle z domem byłby zbyt przytłaczający.
    Pozdrawiam.

  13. #73

    Domyślnie

    Rozumiem ograniczenia powierzchni, ja raczej bym zaanektował ten pokój na dole jako część salonu. Z drugiej strony, pokój na dole jest czasem niezbędny jako gabinet do pracy lub dla starszych osób, którym jest trudno ganiać po schodach....

    Jeżeli chodzi o mycie okien, to ze wstydem przyznam że my myjemy okna elewacyjne raz, maksymalnie dwa razy w roku. A połaciowych... nie myliśmy chyba nigdy Owszem, nie są zbyt czyste ale też na poddaszu nikt na to specjalnie nie zwraca uwagi.

    Pozdrawiam!
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    No właśnie - na każdym kroku trzeba iść na kompromis. Cześciej będziemy gościć kogoś z rodziny, niż robić duże imprezy - stąd dodatkowy pokój na parterze ma priorytet. Poza tym może to kiedyś będzie nasza sypialnia...
    W mieszkaniu mamy sypialnie na poddaszu - 3 okna połaciowe brudzą się niesamowicie, trzeba je myć kilka razy w roku, podczas gdy zwykłe 1-2 razy. Okno połaciowe nad schodami będzię trudno dostępne.

  15. #75

    Domyślnie

    Dorzucę kilka swoich spostrzeżeń

    Układ domu dość klasyczny, też tak mam, czyli na dole salon i pokój gościnny/gabinet, sypialnie na pietrze i na początek takie generalne moje przemyślenia, że teraz budowałabym dom z sypialnią na parterze, a na pietrze tylko sypialnie dla dzieci.

    O oknie w garderobie czytałam, że światło naturalne powoduje blaknięcie ubrań, więc trzeba dać zabudowę zamykaną, a to mocno podraża całą inwestycję
    Na piętrze część drzwi otwiera się na ścianę, odwrocilabym kierunek wchodzenia.

    Warto mieć jednak w domu wannę, nawet używaną sporadycznie, jest np. bezcenna przy "wygrzewaniu" mięśni przy zakwasach
    Kominek - temat traktowany bardzo marginalne na etapie projektu, a przy realizacji, tak jak pisze Cypryski, okazuje się być sporym wyzwaniem. Już na etapie projektu warto np. przenieść komin do kuchni i w ścianie nośnej dać nadproże pozwalające na umieszczenie kominka częściowo we wnęce ściennej. Można też zostawić komin tak jak jest (w salonie), a kominek przewidzieć z boku komina, a nie przed nim, wowczas też można rozważyć wnękę w ścianie, albo przynajmniej kominek nie wystaje tak bardzo w stronę salonu.

    Łazienka dolna jest jakaś dziwna, może chociaż przesunąć okno, żeby lepiej zabudować kabinę prysznicową. Ja u siebie mam bardzo małą łazienkę dolną, więc daliśmy kabinę z drzwiami zamykanymi do środka, na codzień nie zabiera przestrzeni, a w razie potrzeby jest wygodna kabina. Moim zdaniem to najlepsze rozwiazanie, bo nie powiększając łazienki, mamy miejsce na wszystko.

    Klatkę schodową mamy doswietloną poziomym oknem na wysokosci spocznika, na codzień doświetla wystarczająco i nie ma problemu z dostepnoscią nad schodami do okna połaciowego.

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi odnośnie okna w garderobie a przede wszystkim kominka, warto wziąć je pod uwagę
    Planujemy symetryczną elewację frontową, więc doświetlenie klatki schodowej oknem w ścianie odpada...

  17. #77

    Domyślnie

    Zgadzam się właściwie z wszystkimi uwagami Mamika Potwierdzam, że światło przez okna połaciowe powoduje blaknięcie materiałów (u mnie np. wyblakła wykładzina podłogowa), niemniej nie wyobrażam sobie braku okna w garderobach, kwestia blaknięcia jest do obejścia, a w Twoim przypadku światło będzie głownie padać na drzwi wejściowe do garderoby.

    Powalcz o oświetlenie schodów, bo IMO naprawdę warto, jak pisałem jest to rzecz której mi BARDZO brakuje, zwłaszcza w pochmurne dni kiedy trzeba zapalać światło na schodach niemal od rana. Chociaż jak się dobierze przyjemne LEDy to te kwestię też można przeżyć, zresztą sam pisałeś że niezbędne są kompromisy i to jest niestety prawda.

    Co do kominka, pomysły Mamika są bardzo dobre. Ja tylko powtórzę, że w aktualnej wersji projektu ten kominek zdominuje nieduży salon, zwłaszcza że warto przed kominkiem położyć jakieś dodatkowe szkło lub płytki na podłogę (co najmniej pół metra) żeby ograniczyć nieuchronne zabrudzenia.

    Ewentualnie można dać kominek w narożnik na ścianie dzielonej z kuchnią, wówczas TV stanie na środku tej ściany - może to być nawet lepsze, po prostu spróbuj sobie wyobrazić jaka będzie funkcjonalność salonu w różnych konfiguracjach.

    Pozdrawiam!
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  18. #78

    Domyślnie

    Wg mnie cypryski ma rację co do kominka w, bądź co bądź, niedużym salonie z jadalnią.

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dziękuję za opinie. Sugerując się Waszymi uwagami wysłałem maila do architekta z wytycznymi do skorygowania projektu. Pozdrawiam!

  20. #80

    Domyślnie

    Czekamy na nową wersję
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

Strona 4 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony