dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Vaillant VSC 206/4-5 czy Viessmann Vitodens 222-F 19kw??

    Witam.
    Proszę o porównanie tych dwóch kotłów, który lepiej wybrać.
    Który bedzie tanszy w eksploatacji, zużycie gazu prądu serwis i jak z awaryjnośćią?? Obydwa serwisy dostępne u mnie w mieście.
    Jaki zasobnik wybrać w przypadku Vaillanta 90l czy 150l??

    Założenia:
    dom pow. użytkowa 136m2 z poddaszem.
    wszędzie wyłacznie podłogówka
    3 osoby
    2 łazienki
    porotherm 25+20cm styro grafit, poddasze 25cm wełny minimum 0.035
    rekuperacja

    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.343

    Domyślnie

    Obydwa kotły są raczej porównywalne.
    Nie wiem skąd kol. @ pegaziatko ma dane ale według mnie Kocioł VITODENS 222-F o mocy 3,2-19kW, natomiast Vaillant VC 206 ma moc 4,2 - 21,2 kW tak więc porównywalne.
    Nie wiadomo jaki zestaw Tobie zaproponowano ale jeśli jako regulator pogodowy dostaniesz coś w typie Vitotronic 200 lub Multimatic 700 ewentualnie Calormatic 470 to możesz być zadowolony.
    Ze względu na parametry budynku czyli jego ocieplenie polecam coś mniejszego niż 21kW
    Szkoda że wycofali z oferty kotły VC 186 bo te 16 - 19kW było by w sam raz ale Viessman ma 19kW więc będzie tu ok tym bardziej że ma troszkę niższą moc minimalną.
    Odnośnie zasobnika to przy vaillancie minimum to VIH R120 ale dla 3 osób i 2 łazienek można pokusić się o 150l natomiast Viessman to 100l lub 130l i ten drugi powinien wystarczyć, tym bardziej ze chyba jest on zintegrowany razem z kotłem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Wszedzie gdzie czytam podaja ze vitodens ma 3.2kw minimalnej. Kocioł ma byc z zasobnikiem warstwowym wiec w viessmanie jest zintegrowany 100l tak jak vaillant.
    czy Dla 3 osob i 2 łazienek nie wystarczy zasobnik warstwowy 90-100 litrów?

  4. #4

    Domyślnie

    A może jakaś alternatywa (z zasobnikiem warstwowym) dla tych kotłów? Szczególnie dla Vitodensa bo ku niemu sie skłaniam Dzieki tej mocy minimalnej.
    I jak z ta pojemnoscia zasobnika?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.343

    Domyślnie

    Zintegrowane zasobniki mają wyższą wydajność i jest ona porównywalna z ustawionym osobno podgrzewaczem pojemnościowym o pojemności 150 litrów tak więc powinien wystarczyć.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Ktos zaproponuje jakis kociol konkurencyjny do tych dwóch?

  7. #7

    Domyślnie

    Nikt nic nie doradzi?

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam berette kondensata 3,5 -14 kW i nie mam uwag. Kosztowała 3 500zł. I oddzielny zasobnik.
    Ostatnio edytowane przez Jacek6 ; 25-10-2016 o 19:45
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam zestaw Vaillant 146 + zasobnik 150 l przy 4 osobowej rodzinie. Ogólnie jestem zadowolony. CWU przy mocy 14 kw nagrzewa do 45 st. w 25 minut. Myślę, że przy trzech osobach i 120 litrów by wystarczyło. Odnośnie doboru kotła, to żałuję że nie wybrałem kotła z mniejszą mocą minimalną. Ten ma bodajże 3,3 kw. Moim zdaniem wybieraj kocioł właśnie z jak najmniejszą mocą minimalną.
    Ps.
    Nie jestem jakimś fachowcem w tych sprawach i wypowiadam się biorąc pod uwagę roczne zamieszkiwanie oraz opinię kolegów, którzy mają wełnę na poddaszu, ale zastanów się czy nie lepiej założyć 30 cm wełny, a najlepiej piankę otwartokomórkową. Ja mam tą drugą wersję i jestem bardzo zadowolony.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A z czego jesteś zadowolony? Masz porównanie do wełny w tym samym domie?
    Bez sensu pisanie, każdy chwali to co ma.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jedynie co można podpowiedzieć to bierz ten z mniejszą mocą minimalną. Przy podłogówce i pogodówce sprawdzi się na 100%, oczywiście ten z większą min. też się sprawdzi, ale pewnie będzie taktował jak u mnie

  12. #12

    Domyślnie

    No to z kotłów ze zintegrowanym zasobnikiem warstwowym najmniejsza moc min. Ma viessmann. Jest jeszcze wolf ale malo opinii o nim i serwis 70km od mojego domu.

  13. #13

    Domyślnie

    Oczywiście jeżeli ktoś ociepla pianą, to nie ma wełny w tym samym domu. Ja decydując się na pianę brałem pod uwagę opinię kolegi, który miał porównanie. Akurat miał możliwość bycia w bliźniaku, gdzie w jednej części była wełna, w drugiej piana. Wybrał pianę. Oczywiście wszystko zależy od tego jak tą wełnę się położy. Drugi z kolegów niedawno wybudował sobie całoroczny dom letniskowy. Zależało mu na metrach użytkowych na poddaszu, bo domek mały i każdy cm się liczy. Za moją poradą wybrał pianę. Rozmawiałem z nim (on też ma porównanie, po mieszka w domu od około 10 lat i ma wełnę na poddaszu) i jest bardzo zadowolony (latem poddasze nie przegrzane, zimy jeszcze nie doświadczył). Oczywiście wybór należy do inwestora.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colllumb Zobacz post
    No to z kotłów ze zintegrowanym zasobnikiem warstwowym najmniejsza moc min. Ma viessmann. Jest jeszcze wolf ale malo opinii o nim i serwis 70km od mojego domu.
    Witam, Ciesze się, że jesteś zainteresowany urządzeniem Firmy Viessmann. Dodam tylko, że mamy bardzo rozbudowaną sieć serwisową, 10-letnią gwarancję na wymiennik, a dodatkowo, to nowa linia kotłów, której dedykowane są liczne aplikacje mobilne, ułatwiające użytkowanie.

    Mamy też usługę Serwis 24. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące urządzenia - jestem do dyspozycji.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #15

    Domyślnie

    Mam nadzieje że cena tego Vitodensa do Lipca 2017 znacząco spadnie.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Colllumb Zobacz post
    Mam nadzieje że cena tego Vitodensa do Lipca 2017 znacząco spadnie.
    Witam!

    Zawsze można się starać o rabat u autoryzowanego dystrybutora, tutaj masz ich wszystkich, wystarczy TUTAJ wpisać swoją lokalizację oraz najlepiej umówić się na rozmowę.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #17

    Domyślnie

    A czy do mojego domu nie wystarczyłby Immergas 12x tt 2erp z zasobnikiem 150-160l i pogodówką CAR V2?
    Mała moc minimalna 1.9kw gwarancja 5 lat i cena połowe Viessmana.
    Tylko czy nie zamała ta moc 12kw? Powierzchnia uzytkowa domu wzrosla z 136 do 145m2.
    Czy byłby tak samo ekonomiczny jak Viessmann?

  18. #18

    Domyślnie

    Rozumiem ze nie jest problemem wyczyscic wymiennik w immergasie?
    Czyszczenie wymienniki usredniona cena 200zl.
    Roznica w zakupie kompletnego kotła 5tys zł.
    To chyba wole. O rok wyczyscic wymiennik. Czy mozna w jakis sposob zapobiec odkladaniu sie tego syfu?

  19. #19

    Domyślnie

    Jak zapobiec/zminimalizowac odkladanie sie zanieczyszczen?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony