dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 46
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 905
  1. #221
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Przed malowaniem daj ścianom te 10-15 dni. O ile dobrze kojarzę na izoplascie jest napisane żeby sezonowac min 10dni. U siebie pomalowałem od środka dość szybko żeby zasypać piachem a od zewnątrz dopiero po roku smarowałem.

  2. #222

    Domyślnie

    No trochę tam dni było więc dziś ruszyliśmy z malowaniem.
    Zresztą moja mama to uczyniła -- dużo radości jej to dało
    My z ojcem murowaliśmy dalej.
    Ten IZOPLAST naprawdę rewelacyjny. Kryje super























  3. #223

    Domyślnie

    No nie wiem, czy ktoś inny też go polecał, ale jeśli to za moją reklamą tego izoplastu go użyłeś to odpowiedział bym tylko tak: "a nie mówiłem?"

    Buduj, buduj dalej. Zima nadciąga nieubłaganie.


    Pozdrawiam
    Karol

  4. #224

    Domyślnie

    karster - oczywiście Twój temat śledzę i pamiętam jakie miałeś jaja z izolacją - dlatego uczę się na Twoich błędach....

    Tak wiem, zima blisko - ale walczymy!
    Zresztą widzisz tata cały czas pomaga, nawet już mama więc idzie do przodu...

    A i syn w drodze... Termin 28 październik, ale obawiam się, że będzie wcześniej!
    Mam nadzieję, że chociaż zdążymy wymurować wszystko przed jego narodzinami

  5. #225

    Domyślnie

    Znowu padać zaczęło...
    Jutro leje, w środę ma być lepiej i znowu pada








    Dziś rozmawiałem ze znajomym i mówił, ze bez sensu zalewać w tym roku.
    Też o tym myślałem, aby nawalić piachu do środka, przykleić styropian i wyrównać ziemią, a na wiosnę jak piasek ładnie siadzie zrobić kanalizację, zagęścić raz jeszcze i wylać....
    Co o tym sądzicie?

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Dziś rozmawiałem ze znajomym i mówił, ze bez sensu zalewać w tym roku.
    Też o tym myślałem, aby nawalić piachu do środka, przykleić styropian i wyrównać ziemią, a na wiosnę jak piasek ładnie siadzie zrobić kanalizację, zagęścić raz jeszcze i wylać....
    Co o tym sądzicie?
    Kiedyś chyba na fm trafiłem na informację, że ktoś tak zrobił i mu na wiosnę przyszło raz jeszcze wywalać piasek i go ponownie utwardzać warstwami. Pewnie chodziło o to, z mu może wysadziło podczas zamarzania tą podbudowę. Nie wiem ale miałbym podobne obawy dlatego wolał bym wylać beton. Sam niby chciałem zostawić utwardzony piasek na zimę by go jeszcze bardziej ubiła pogoda ale się nie wyrobiłem więc nie miałem dylematu (później dopiero trafiłem na w/w informacje). Działaj szybko i br miesiącu wylej chudego (np B15). Zadbaj by go nie zmroziło w razie czego (nawet folia + słoma tak sobie myślę) bo jak już ładnie wody beton się pozbędzie to mu mrozy nie straszne. Ja bym i tak na zimę taki beton przykrył folią by w niego nie lała woda. Taką folią 0,2mm a nie TYP200 (która ma 0,07mm - wiem, bo mierzyłem to gówno z folnetu, trochę żeśmy się z nimi pobujali...)

    Poczekaj na opinie innych znawców (ja nie znawca, trochę teoretyk/ trochę praktyk, mogę piać głupoty choć wcale tego nie chcę

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Dziś rozmawiałem ze znajomym i mówił, ze bez sensu zalewać w tym roku.
    Też o tym myślałem, aby nawalić piachu do środka, przykleić styropian i wyrównać ziemią, a na wiosnę jak piasek ładnie siadzie zrobić kanalizację, zagęścić raz jeszcze i wylać....
    Co o tym sądzicie?
    Znawcą nie jestem (więc chętnie się wypowiem), ale moim zdaniem to dobry pomysł, pod warunkiem, że nie masz już żadnych większych planów na ten rok.
    Znajomy mi również polecał taki harmonogram prac. W jego przypadku ubity już piach siadł jeszcze na wiosnę (szczególnie w pobliżu ścian fundamentowych)
    i trzeba było jeszcze dowieźć piachu i ubić.
    U siebie też przeczekałem do wiosny z chudziakiem w garażu, ale to była kwestia przypadku - zabrakło mi betonu przy zalewaniu płyty fundamentowej (zamówiłem więcej, żeby zrobić jeszcze chudziaka, a brakło na samą płytę). Chudziaka chciałem robić od razu bo stopie,n zagęszczenia wyszedł mi IS=0,98, więc podejrzewam za wiele by się już nie poprawiło.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 02-10-2017 o 21:40

  8. #228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    U siebie zasypałem do polowy (jakieś 40cm), zagęściłem skoczkiem i zostawiłem na zimę. Siadło tak że ciężko było wbić pręt gładki 8. Na wiosnę dorzuciłem resztę i znowu skoczkiem. Teraz zrobiłbym identycznie.

  9. #229

    Domyślnie

    Ja dla bezpieczeństwa chcę zasypać całe na równo (oczywiście zagęszczać skoczkiem co 30 cm), a na wiosnę zrobić kanalizację i zebrać te 10 cm (chyba, ze się uleży) i wylać chudziaka

    No i dobrze, że podzielacie mój pomysł - odejdzie zabawa z kanalizacją w tym roku oraz wylewanie chudziaka
    Więc mniejsze ciśnienie będzie...
    Przez zimę na spokojnie sobie jeszcze prześledzę jak tą kanalizację robić - czy nic nie zmieniać itp
    Może poprojektujemy już tak dokładnie łazienki, aby nie było jaj

  10. #230

    Domyślnie

    No i wychodzi na Twoje Mimo wszystko poszperaj o przypadku pękania betonu/ chudziaka a może trafisz na ten temat piasku do wymiany. Może to chodziło o jakiś szczególny przypadek szczególnego przypadku i ktoś miał humus a nie piasek zasypowy? A może wlał w niego ogrom wody przed samymi mrozami? A jak Wy robiliście, że Wam bardziej usiadło przez zimę/ wiosnę?

  11. #231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Kamil tylko pamiętaj o wszystkich otworach na rury i kable. Później się to tragicznie wykuwa jak już masz zasypane po całości i odkopane częściowo.

    Karster natura załatwia sprawę. Śniegi hale zawalały to sobie z piachem poradzą

  12. #232
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Też u siebie na zimę zostawiłem ocieplony i zasypany fundament i uważa, że to dobra opcja.

  13. #233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Witam się w dzienniku Też bawimy się mazidłem aktualnie, tyle że jesteśmy poziom niżej - w piwnicy. Z chudziakiem lecimy w tym tygodniu, jeśli pogoda pozwoli.
    A termin porodu u nas 3/11 i mam nadzieję, że pogoda dopisze i uda nam się jeszcze strop zrobić przed

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Fundament pierwsza klasa. Widzę że zadowolony jesteś ze środków ADW. Też rozważam ich zakup. Ogólnie fajnie sucho tam masz na działce. Ja już bym chciał się brać za fundament to woda dość wysoko podskoczyła po ostatnich deszczach.

  15. #235

    Domyślnie

    Brama garażowa - w projekcie mam bramę 485 cm ponoć nie jest to standard. Jaki otwór mam zostawić na taką?
    Pewnie wrzucę tam 5cio metrową.
    Jak szeroko mam tutaj zostawić?


  16. #236

    Domyślnie

    Ja mam bramę 480 o ile się nie mylę Jest dość szeroka i chyba mi wystarczy.

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #237

    Domyślnie

    Tak, ale nie jest to wymiar standardowy i z tego co wiem trzeba robić ją na zamówienie
    Dlatego wolę dopytać.

  18. #238
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja zostawiłem otwór 4,5m. Sprawdziłem na alleg** jakie typówki sprzedają. Następny typowy rozmiar (u większości znanych producentów) to zdaje się 5m. Wysokość jest mniej ujednolicona ale to mniej istotne.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  19. #239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Z brama podzwoń sobie po producentach - chyba że masz już wybranego i popytaj jakie mają typowe rozmiary. Jak zamawiasz bramę 5m to otwór też 5m.

  20. #240

    Domyślnie

    Padało, padało - ale od dziś ma do końca tygodnia być extra pogoda

    Więc ruszyliśmy dalej....



















    Do końca tygodnia chcemy całkowicie zamknąć etap murowania i powoli zająć się zalewaniem słupów (oczywiście wcześniej zrobimy szalunek)...

Strona 12 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony